Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Internet sam nije napravljen za low latency, high quality live sadržaj, pogotovo u ovim skalama…

Previše je faktora koji dodaju na kasnjenju, a najveći je kao i uvek cena.

Pomeranjem izvora signala za OTT na što “bližu” udaljenost ( sto Shaman priča za satelite, mada je većina vecih provajdera već optikom povezana sa izvorima), upotrebom unicast to multicast, ingestovanjem i smanjivanjem casha na broj sto bliži nuli ( mada to zahteva ogromnu snagu), smanjivanjem transfer time koji generalno ne utiče na latency ali utiče na rebufering ( koji je idealno da CDN može da isporuci segment brze nego sto traje kako ne bi bilo rebuferovanja) itd…

Dok se to sve ne sredi nije realno očekivati kasnjenje manje od 18 sekundi nikako i to u idealnim okolnostima…
 
Internet sam nije napravljen za low latency, high quality live sadržaj, pogotovo u ovim skalama…

Previše je faktora koji dodaju na kasnjenju, a najveći je kao i uvek cena.

Pomeranjem izvora signala za OTT na što “bližu” udaljenost ( sto Shaman priča za satelite, mada je većina vecih provajdera već optikom povezana sa izvorima), upotrebom unicast to multicast, ingestovanjem i smanjivanjem casha na broj sto bliži nuli ( mada to zahteva ogromnu snagu), smanjivanjem transfer time koji generalno ne utiče na latency ali utiče na rebufering ( koji je idealno da CDN može da isporuci segment brze nego sto traje kako ne bi bilo rebuferovanja) itd…

Dok se to sve ne sredi nije realno očekivati kasnjenje manje od 18 sekundi nikako i to u idealnim okolnostima…
Po meni je i tih 18 sekundi mnogo,pre svega zbog sportskih prenosa.
 
Jeste, to je činjenica… kada čuješ radovanje kod postignutog gola pre nego sto vidiš… ali to je ott…
 
Ne znam na čijoj strani je kvalitet slike, TOTAL TV vs EON VAN MREŽE?
 
Pozdrav, imam EON vec oko 2 godine i od pre par meseci ne mogu vise da castujem seriju, film ili bilo sta sa nekog sajta na TV preko chromecast-a. Bukvalno samo izadje plava slika onog chromecast logo-a, ucitava 2 sekunde i onda samo prestane i stoji tako taj logo dok ne izadjem. Nije problem samo kod mene, probao sam i kod devojke i ona ima EON i isto nece da castuje. Znam da mogu da skinem seriju na USB i da tako pustim na tv ali mnogo manje cimanja mi je ovo, samo udjem na neki sajt kao sto je filmotip, kucam seriju i castujem i imam i prevod i sve bez da skidam ista.
Dai si uspeo da resis ovo?
 
Jel koristi neko Nord VPN na EON box-u za gledanje konkurencije? Ako da, moze na PM da mi pise, da ga pitam nesto, da ne spamam ovde.
 
Moze li neko u pp da mi objasni ako je uopste moguce da gledam na laptopu preko pretrazivaca Eon na mts mrezi? Probao sam Proton VPN, Windscribe, NordVPN i slocne free opcije. Imam jedan placen full speed vpn i na njemu radi, ali nemam vise slotova slobodnih.. Mora da ima neka free opcija?
Hvala unapred.
 
Kako mogu da koristim eon nalog/slot (ne tv slot nego onaj web) na smart boxu (mi stick)? Jel moze uopste?
 
Poslednja izmena:
Imam preko LG aplikaciju EON (naravno nisam još aktivirao), uzeću i EON Box.

E sad, da li je moguće gledati u isto vreme na mom televizoru preko EOn aplikacije i preko eon boxa na drugom televizoru?
 
M
Imam preko LG aplikaciju EON (naravno nisam još aktivirao), uzeću i EON Box.

E sad, da li je moguće gledati u isto vreme na mom televizoru preko EOn aplikacije i preko eon boxa na drugom televizoru?
Moze ako eon box ima aktiviran plan preko ugovora pa dobijas jos jedan slot za tv. Imas samo jedan slot za smart tv/android boxove inače
 
M

Moze ako eon box ima aktiviran plan preko ugovora pa dobijas jos jedan slot za tv. Imas samo jedan slot za smart tv/android boxove inače

Da, shvatam.

Ako ne uzmem eon box mogu koristiti preko smart tv/android/web os itd i to samo na jednom televizoru.

Ako uzmem eon box, onda mogu na oba televizora.

Mesečna renta 290 dinara.


Nije loše za dodatni televizor.

Nego mi mrak, moram minimum 15 metara cat6 kabla da razvlačim i bušim rupe po ploči. 😁
 
Imam jedan eon smart box i povezan je sa ubee modemom, u drugoj sobi imam izvucen kabal i povezan Tenda ruter ako bi uzeo jos jedan eon smart box mogu li ga povezati iz Tende. Ili kako da ga povezem
 
Ljudi, imao sam neki utp kabl ali cat5, provukao sam na daljini od nekih 15 metara od mog rutera.

Da li će on završavati posao što se tiče eon boxa?
 
Završiće posao ako je kabl ok, ako nije oštećen.
Nije oštećen. Ne znam da li će da ga muče kablovi koji su oko njega jer sam uradio menadžment kablova pa kroz onu plastičnu kutiju sad prolazi cat5, satelitiski kabl (koji će uskoro biti isključen), optički kabl i telefonski tanki kablić koji ide iz rutera pravo u telefon.


Svakako televizor ne gura 4 k pa mu nije potrebna 30 mb/s.
 
Nije oštećen. Ne znam da li će da ga muče kablovi koji su oko njega jer sam uradio menadžment kablova pa kroz onu plastičnu kutiju sad prolazi cat5, satelitiski kabl (koji će uskoro biti isključen), optički kabl i telefonski tanki kablić koji ide iz rutera pravo u telefon.


Svakako televizor ne gura 4 k pa mu nije potrebna 30 mb/s.
Mislim da će raditi bez problema.
 
Još jedno pitanje za korisnike EON boxa.

Pošto će EON box biti priključen kod mojih roditelja a oni se ne snalaze baš najbolje sa novom tehnologijom, jel postoji opcija čim se prebaci na EON da prebaci na kanale a da im ne izbacuje onaj interfejs gde biraju gde će ući?
 
Nauči ih da se taj početni ekran u Eon app sklanja tako što stisnu Levo (Left) na D-pad. To prebaci u fullscreen prikaz player-a.
Proveri šta se dešava ako se kad je na tom početnom ekranu u Eon app stisne na Eon daljincu taster Source/Input.... Zaboravih da li taj taster od bilo gde prebacuje u fullscreen prikazan TV kanala ili samo otvara Eon app isto kao Eon logo taster.
 
Poslednja izmena:
Proveri šta se dešava ako se kad je na tom početnom ekranu u Eon app stisne na Eon daljincu taster Source/Input.
Taj taster šalje na Full screen plejer gde god se ikada nalazio u bilo kojoj aplikaciji ili delu EON interfejsa.

Ja sam tako matorce naučio (odnosno kako ti kažeš izdresirao :D ) da to koriste kad god se zagube negde. Da ne poveruješ naučili su i za TV dugme pa čak i po grupama znaju da menjaju kanale za brže nalaženje istih. :D
 
Tvoji su već prošli napredni program dresure, sa air mouse i skakutanjem po IPTV listama :D :D
gde god se ikada nalazio u bilo kojoj aplikaciji ili delu EON interfejsa
Eee, ajd prvo stisni "čovečuljka" taster da otvori deo za biranje profila pa vidi da li će odatle da te izvadi Input/Source taster :p
Moja keva je talentovana toliko da je eto našla gde ne pomaže ni Input/Source taster :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno