Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja se bas pitam odakle mi ovoliki kanali u sport + porodicni eon van mreze. 😂 😂
 
Ako izadjes iz Eon aplikacije i onda ugasis box nakon sto ga ukljucis ne ulazi u Eon aplikaciju nego na pocetni ekran Androd tv-a. Jedino kad restartujes box ili ga iskljucis pa ukljucis u struju ulazi u Eon aplikaciju prilikom startovanja.
Ako ne gasis a nemas potrebe da ga gasis mozes pustati koju aplikaciju hoces kakav je to problem?
To je onda ok, hvala vam.
Otkljucani su svi premium kanali samo se HBO paket aktivira preko portala moj sbb odmah na pocetnoj stranici opcija za aktivaciju
Da li to po isteku mora da se deaktivira preko portala ili oni sami iskljuce?
 
Sami isključe
 
Ja se bas pitam odakle mi ovoliki kanali u sport + porodicni eon van mreze. 😂 😂

Erm? Od kad to tako funkcioniše? Do sad sva ta otključavanja nisu važila ni za Light/Full/Premium prepaid varijantu a kamo li za te mini pakete koji su takođe prepaid. Kao što ne možeš da dokupiš neki dodatak van paketa uz prepaid pakete.
 
Erm? Od kad to tako funkcioniše? Do sad sva ta otključavanja nisu važila ni za Light/Full/Premium prepaid varijantu a kamo li za te mini pakete koji su takođe prepaid. Kao što ne možeš da dokupiš neki dodatak van paketa uz prepaid pakete.
Od sada vazi za sve korisnike.
 
Ne znam ima li ovog uputstva ali ako nema evo pomoc :)

Da preko EON daljinskog kontrolisete i TV podesite ovako:
  • drzati dugme TV/STB zajedno sa OK dugmetom 3 sekunde, dok se ne upali zelena lampica na daljinskom
  • sada je u modu za unos kodova i mozete uneti kod za vas TV sa ove LISTE
  • nakon unosa cifara koda lampica ce se ugasiti posle kratkog vremena.
  • sada prebacite daljinski da kontrolise TV pomocu dugmeta TV/STB (da gori zelena lampica i probajte da li rade sve funkciije -power, volume up/down...). Ukoliko ne reaguje ili ne rade sve funkcije probajte drugi kod.
Pokušao sam to i probao sve kodove koji su za Sharp i neće. TV Sharp AQUOS, Model LC-40FI5122E. Ima li rešenja?
 
Dobio sam ovaj novi Changhong box. Testiraću i uporediću sa SDMC boxom malo detaljnije ovih dana. Ono što sam odmah primetio:

- Box ima WiFi (2.4 GHz i 5 GHz), ali je isključen isto kao i na SDMC i mora akrobatika sa Button Mapperom i Nova Launcherom

- Nije Netflix sertifikovan

- Nisu sve opcije u svim menijima iste

- Dolazi sa identičnim Notus daljinskim kao i SDMC

- Serijski broj uređaja nema prefiks UG ili SBB (kod mene je niz od 18 cifara koji počinje sa tri nule)
 
Pokušao sam to i probao sve kodove koji su za Sharp i neće. TV Sharp AQUOS, Model LC-40FI5122E. Ima li rešenja?
Ako se šarpov originalni daljinac povezuje preko bluetooth-a onda EON saljinski ne može da kontroliše TV jer vezu sa TV uspostavlja preko IC. Ako ti glavni šarpov daljinski ipak radi preko IC onda da probaš t4hwrapperservice metodu. Moj Tesla s905bus ima bluetooth daljinski i nije moguće povezati EON daljinski da kontroliše i TV i Box.
 
Od sada vazi za sve korisnike.
Da. Ja imam samo porodicni van mreze i meni su sada svi kanali otkljucani. Nego, jedno pitanje - na koju foru emituju 4K kanale preko EON android TV aplikacije kada je maksimalni protok na aplikaciji 7 Mb/s? Za 4K treba bar 25 Mb/s. Ako je o ovome bilo reci, izvinjavam se, propustio sam.
 
Dole na dnu opcija nudi i save mogucnost al ajde da se iskupim , sto bi je neki nazvali sa dosta djubreta ali krastavac radi posao 😁😃👍
3.94 clone Eon uzivajte 😁😃👍
Приметио сам да кад извадим УТП кабл из Каон ЕОН бокса, нема више слике. Не ради ни у реалном времену преко коакса. То значи да је АПК за кориснике ван СББ мреже или сам нешто погрешио?
 
Приметио сам да кад извадим УТП кабл из Каон ЕОН бокса, нема више слике. Не ради ни у реалном времену преко коакса. То значи да је АПК за кориснике ван СББ мреже или сам нешто погрешио?
Da aplikaciJa je online ( za sve ko hoce ko ima OTT code ) nije hybrid ( barem trenutno menja kanale ) 😃😁👍
 
Da. Ja imam samo porodicni van mreze i meni su sada svi kanali otkljucani. Nego, jedno pitanje - na koju foru emituju 4K kanale preko EON android TV aplikacije kada je maksimalni protok na aplikaciji 7 Mb/s? Za 4K treba bar 25 Mb/s. Ako je o ovome bilo reci, izvinjavam se, propustio sam.
pa iskreno nisam siguran da im je bas to sto oni pustaju 4k. to sam zakljucio samo na osnovu izgleda slike,..
 
Пробаћу да нађем негде хибрид, ако клонирам и ради, ставићу овде.
Imas i za to objasnjenje vrati se unazad ili na pocetne moje postove ja sam odustao da vise isprobavam meni i online ok , ako uspes super postavi ovde i za druge 😁😃
 
@bane_tech Tako što koriste loš textualni label za tu opciju, to "do 7 Mbps" treba da se zove ili "Auto(matski)" ili "Max(imum)" jer tako ustvari radi. Ta opcija je bez ograničenja a ostale stavljaju ograničenje. I ta dva 4K kanala imaju bitrate oko 15-16 Mbps.

@mognjano Hybrid režim sa tom app nećeš namestiti a fabričku koja može da radi u hybrid režimu džabe ti je da kloniraš pošto je "uvezana" sa još 10 United Cloud aplikacije (= koriste permissions i servise definisane u tim drugim UC aplikacijama) a dobar deo te funkcionalnosti je dostupan samo ako aplikacije ima isti signature kao one.... što neće biti više slučaj ako kloniraš apk jer se time menja i package id i signature apk fajla.
 
Ne znam da li sam u pravoj temi.... uglavnom, imao sam D3i, pa je to preslo u EON.

Godinama sam placao 1.090, medjutim sad na racunu za novembar je 1.308? Jel to neka greska, ili su povecali cenu?
 
@OwerLord
Verovatno ti je istekla ugovorna obaveza negde pred kraj novembra (pa je zaduženje kombinacija XY dana po staroj ceni + Z dana po novoj ceni?) pa cena ide na standardnih 1499 din za taj Eon Light paket + će i mesečnu rentu Eon boxa da ti naplaćuju 290 din. Ukoliko ne "produžiš ugovor" na novih 24 meseca. I da produžiš / uzmeš novu UO cena ti neće biti tih promo 1090 din nego ide na 1499 din tako da ostaje ti samo šta ćeš kao "besplatno" da dobiješ od paketa kanala i da izbegneš rentu za taj Eon box.

Meni je istekla UO po toj ceni 1090 din 30.10. i ja sam raskinuo ugovor a @Gileb je istekla UO tipa 12-ak dana posle mene i on je uzeo novu UO i za to dobio ponovo Cinestar Premiere paket a umesto buđavog Pink paketa je tražio i dobio Hit paket (da ima preostale SportKlub kanale koji nisu deo Start paketa?). Naravno cena Light paketa sad 1499 din.
 
iguran da im je bas to sto oni
Пробаћу да нађем негде хибрид, ако клонирам и ради, ставићу овде.
Mogu ja da ti posaljem apk za hibrid ali nista neces postici posto za signal preko koaksa ti treba softwerski cam dekoder koji je integrisan u firmware od kstb6020 i vezan je za seriski broj procesora ili tako nesto. cak i da iskloniras ceo uredjaj nece raditi.
 
Malopre iz dosade iscupam lan kabal iz Ubee-a koji ide u Eon Box i bocnem ga u Telenor opticki ruter (imam obe usluge trenutno).
Razlika je nenormalna u korist optike, nenormalno brzo premotava, ucitava video klub, sve sto trazi net radi instant, dok se Sbb i ako je 500/50 muci na neki nacin sa ucitavanjem sadrzaja. Video klub ucitava momentalno, nema nigde nikakvog cekanja. SK kanali takodje rade.. Delay ne postoji. Fenomenalno...
 
Pozdrav forumaši, imam TOTAL TV, razmišljao sam da pređem na EON van mreže. Zanima me da li neko zna da li je slika na SPORT KLUB programima bolja na EONU u odnosu na TOTAL TV?
 
@shamanNS

Radi... Doduse non stop blinka plava lampica na boxu, kao da nema neta :)
 
Pozdrav forumaši, imam TOTAL TV, razmišljao sam da pređem na EON van mreže. Zanima me da li neko zna da li je slika na SPORT KLUB programima bolja na EONU u odnosu na TOTAL TV?
Ne znam za total tv ali je meni extra van mreže na sdmc boxu i stabilnoj exe net optici.
 
Da li je neko skidao igrice sa Play Store na EON? Interesuje me koji dzojstik bi bio kompatibilan sa EONom? Trenutno koristim neki stari Jetion sa kablom, ali nece da radi za vecinu igrica. I još nešto, zna li neko zašto se ne mogu skinuti sve igrice na EON koje inace mogu da se skinu na telefon, a preko iste aplikacije Play Store?
Pozdrav
 
od pre dva dana kada zelim da castujem sa mobilnog (youtube) na tv on prebaci sliku ide ton ali je slika skroz bela....pokusam to isto da uradim preko laptopa i ista stvar....verovatno je nesto do boxa ali nemam ideju sta....usao sam u aplikacije i obrisao cash sa chromecust opcije......takodje sa youtube aplikacije, restartvoao box i dalje isti problem ......pomislio sam cak da nije mozda do iphone telefona ali nece ni sa laptopa pa sam tu mogucnost izbacio....ima li neko ideju kako da resim ovo?
 
Da li neko zna mozda, hoce li biti neka "promocija/popust" sto se tice prikljucne takse za eon box? trenutno je 6900 + renta 290din... Bas nisu realni...
 
Pa bilo je za Crni petak? :D :D

Kod:
https://sbb.rs/iskoristi-specijalnu-sbb-black-friday-akciju-neverovatni-popusti/
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno