Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Instalirao sam najnoviju EON verziju 3.62 na android boxu (verzija za smart tv, nemam EON box). Juce i danas mi se desava da nakon otprilike sat vremena gledanja odjednom ekran pocrni i zablokira EON, uopste ne reaguje na daljinski, sem na dugme home i za gasenje android boksa. Kao da ode u sleep mode, jer se to desavalo samo kad gledam tv, a da u tih sat vremena uopste ne saltam kanale niti bilo sto drugo sa daljinskim. Inace EON radi normalno kad povremeno mijenjam kanale ili regulisem zvuk.. Ali ako sat vremena radi bez upotrebe daljinskog onda zablokira.
Koristio sam i prethodne verzije EON-a na istom android boksu i nikad mi se ovo nije desavalo.
 
LG smart, posle update-a svaki put pri paljenju kaze, da ce restartovati app da oslobodi memoriju, tako da mi svako paljenje tv-a traje minimum 3 minuta.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Pozdrav, postoji li nova editovana eon app za amazon fire stick, ova zadnja vise ne radi.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Instalirao sam najnoviju EON verziju 3.62 na android boxu (verzija za smart tv, nemam EON box). Juce i danas mi se desava da nakon otprilike sat vremena gledanja odjednom ekran pocrni i zablokira EON, uopste ne reaguje na daljinski, sem na dugme home i za gasenje android boksa. Kao da ode u sleep mode, jer se to desavalo samo kad gledam tv, a da u tih sat vremena uopste ne saltam kanale niti bilo sto drugo sa daljinskim. Inace EON radi normalno kad povremeno mijenjam kanale ili regulisem zvuk.. Ali ako sat vremena radi bez upotrebe daljinskog onda zablokira.
Koristio sam i prethodne verzije EON-a na istom android boksu i nikad mi se ovo nije desavalo.

Proveri u podešavanjima da li stoji neki vremenski interval kod neaktivnosti.
 
Nije mi jasno da na EONu ne mogu da naprave gledanje spprtskih programa samo sa audio zvukom da dusu odmorimo od genijalaca sa Sport kluba i da ne mogu da urade mozaik kao na MTS tzv sliku u slici .A sminkaju razne bespotrebne gluposti .

Послато са SM-G610F помоћу Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
nešto tamo kod tebe nije u redu, nova verzija 3.62 ranije zakačena, radi besprekorno na fire stick-u....

from komsa's Mi 9T
 
Isti problem na OTT :p ,i primetio sam da posle ovog update salje slabiji rezoluciju preko hdmi kabla,sad je hd 1280x720p.

Pa izlaznu rezoluciju sami podešavate.A na automatskom ako je TV720p normalno je da i rezolucija bude 1280x720.
 
Poslednja izmena:
nešto tamo kod tebe nije u redu, nova verzija 3.62 ranije zakačena, radi besprekorno na fire stick-u....

from komsa's Mi 9T
Verzija 3.62. je za korisnike telemaha i unosi se kod ...meni treba prepravljena apk ...mislim da je zadnja verzija 2.0.0

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ukapirao sam zasto blokira zadnja verzija 3.62. Kad se desi prekid signala (koji obicno traje sekundu ili dvije kad se radi uzivo prenos nekog dogadjaja) EON zablokira (crn ekran) i ne reaguje na daljinski sem na home dugme da se izadje iz EON-a.
Nadam se da ljudi koji rade u SBB citaju forum i da ce to popraviti u sljedecem update-u za smart TV app.
 
Valjda ce konačno da se sete za nas sto volimo sport da omoguce IT ton bez komentatora i mozaik sa bar 4 kanala ..

Послато са SM-G610F помоћу Тапатока
 
Naravno da neće. Za početak neka nameste da kad gledaš iz početka možeš da biraš sprski, hrvatski ... komentator i jezik titla bez obzira na državu gde si / da li si Telemach ili SBB korisnik... i da prestanu da lepe titl na video. Pa onda nek razmišljaju o mozaiku.
 
Poslednja izmena:
Danas otvaram EON, kad ono izlazi poruka 'Niste pretplaceni na ovaj kanal' za svaki moguci kanal. Do sad radili svi kanali bez problema.
VIP mreza.
Recite mi da je neka greska?
 
Izem ti 'naprednu tehnologiju', kad je bagovita. I to ko zna još koliko dugo.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Da budem precizan...eon se pokrene normalno ali kad izaberem zeljeni kanal odma me vrati na pocetni ekran amazona.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Probao danas kod drugara na Mi Box S-u, ista stvar (covek nema paket sa EON Smart TV aplikacijom, samo obicne za tel/tablet) ova poslednja modovana ne radi.
 
Moze mala pomoc/razjasnjenje?
Imam total na dva TVa i dobijena 3 slota za EON koja sam podelio na 3 uredjaja.
Na jednom mobilnom se gleda EON, a ja na PC preko FF browsera zelim da gledam (odlozeno gledanje) ali mi par puta za par minuta izbaci genericku gresku i posle toga nesto kao da se nalog koristi na previse uredjaja i da se neko otkaci da bih ja mogao da gledam... treci uredjaj je iskljucen.
Od ona 3 slota samo jedan moze da se gleda a ne vise istovremeno?
 
Ne znam za total pakete, ovi eon standardni mogu na 3/5 uređaja istovremeno čini mi se. Meni se dešava nekada da izbaci tu grešku u nekom momentu iako se nikada ne gleda više od dva uređaja, pauza pa play i sve nastavi normalno

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Total paketi su 1/3, znaci ne moze vise od jednog uredjaja u isto vreme.
 
@nuk i jaffar
hvala na odgovorima i na informaciji.
Malo mi je glupo sto i na total.tv sajtu i na mojsbb nalogu se spominju 3 uredjaja, bez daljeg pojasnjenja da se moze koristiti samo jedan u datom trenutku... Tom logikom su mogli da stave i 333 uredjaja i ne bi se nista sustinski promenilo.
 
Kakva je situacija sa Postpaid U mreži/Van mreže nalozima i onim dodatkom za slotove?

Jel još to stoji kao Promo? Beše proširuje na 8 slotova i 4 istovremenih konekcija?
 
Jel se desava nekom da na EON-u na kompu samo stoji crni ekran na kanalima? Ni njihova podrska mi nije pomogla. Sto je najgore provalio sam da kada odradim neku promenu na kompu, kao sto je instaliranje novog drivera za grafu, ili menjanje broja jezgra procesora u biosu (da da zasto i kako ne znam ali jeste), eon radi sve dok se komp opet ne restartuje...?
 
Nesinhronizovanost zvuka i slike na N1 (za korisnike EON van mreže, kao i za one u mreži kad ne gledaju uživo) postala je hronična bolest i praktično ometa normalno gledanje ovog kanala, jer je reč o vrlo iritantnom tehičkom problemu. Interesantno da ove nesinhronizacije nema, ili je značajno manja, na N1 HR i N1 BiH, dok je na N1 SRB to sada potpuno redovna pojava.

Međutim, apsolutni šampion je bio prošlonedeljni Utisak nedelje na Nova S, gde je zvuk kasnio za slikom više od dve sekunde. Samo totalni mazohista bi ovako nešto mogao da gleda.

Firme United Cloud / United Media koje EON reklamiraju kao najnapredniji IPTV servis u regionu, očigledno veoma malo poštuju svoje korisnike. Da li je mnogo u 2020. godini očekivati da zvuk i slika na televiziji budu sinhronizovani? Da li je ovo uopšte nešto o čemu bi trebalo diskutovati? Zaista, neverovatna aljkavost i neprofesionalnost.
 
Pozdrav. Da li se nešto suštinski promenilo u ovoj novoj verziji EON-a? Nisam EON koristio neko vreme, a ne aktivira mi se samo radi probe, ako je sve slično. P.S. Možda je o ovome pisano, ali ne mogu najbolje da se snađem.
 
Nesinhronizovanost zvuka i slike na N1 (za korisnike EON van mreže, kao i za one u mreži kad ne gledaju uživo) postala je hronična bolest i praktično ometa normalno gledanje ovog kanala, jer je reč o vrlo iritantnom tehičkom problemu. Interesantno da ove nesinhronizacije nema, ili je značajno manja, na N1 HR i N1 BiH, dok je na N1 SRB to sada potpuno redovna pojava.

I na HGTV (to je jedini kanal koji gledam pored BBC earth) često nije sinhronizovano.
Plus, danas je pukao TV unazad.
 
Kakva je situacija sa Postpaid U mreži/Van mreže nalozima i onim dodatkom za slotove?

Jel još to stoji kao Promo? Beše proširuje na 8 slotova i 4 istovremenih konekcija?
Da, i dalje stoji. Idite na MojSBB aplikaciju, udjite u uredjaje i imate onde EON aktivacija, sacekate neko vreme i to je to, mozda moze i na vise, ali nemam 8 uredjaja da mogu to da isprobam pa da Vam potvrdim. Saljem Vam veliki pozdrav i zelim Vam ugodan dan.
P.S. koristim EON Premium van mreze (postpaid).
 
Nazad
Vrh Dno