Šta je novo?

Enermax u SRBIJI

luka-d

Slavan
Učlanjen(a)
28.12.2004
Poruke
749
Poena
319
Dakle kao sto tema kaze Eneramax u Srbiji. Interesuje me neko njihovo napajanje od 500-650W al nemogu da nadjem nigde da se prodaju. Nema nigde oni koji su nekad imali vise ne nabavljaju i neveruju da ce nabavljati.
Da li neko zna gde ih mozda jos ima ako zna neka prosledi njihov sajt ili telefon.

Hvala
 
Ima samo Liberty serija koja je loshija od npr. Corsair HX napajanja.Liberty 500W je 97e, shto je cena HX520 koji ima 5 god garancije dok Enermax ima 1 god.
 
Poslednja izmena:
Mozes samo da obrazlozis zasto je losije napajanje ,mislim u kom smislu je losije ?Nisam bas upucen u corsair napajanja .Koliko znam Liberty je u samom vrhu Kvalitetnih napajanja.
 
Sto se tice ove online kupovini za to nisam zainteresovan iz prostog razloga sta ako nedaj boze crkne sta onda ja njemu da saljem city expressom a i to treba da se ceka nesto.
U svakom slucaju hvala to ce biti u krajnjem skucaju resenje.
 
Mozes samo da obrazlozis zasto je losije napajanje ,mislim u kom smislu je losije ?Nisam bas upucen u corsair napajanja .Koliko znam Liberty je u samom vrhu Kvalitetnih napajanja.
Ne, Liberty nije u vrhu, prilicno je daleko od vrha.;)
Najbolja Enermax-ova serija je Galaxy, pa onda ide Infiniti, obe serije su neshto bolje od Corsair napajanja , a tek na kraju je Liberty koji je ipak neshto loshiji od Corsaira.
Ako kazem loshije, ne znaci da je loshe, nijanse su u pitanju.;) Ali ponavljam, glupo je juriti Liberty 500W kad imash za iste pare HX520 sa 5 god garancije.
 
Poslednja izmena:
Shto volim ovakva generalizovanja...Enermax "Galaxy" se proizvodi u dve varijante,850 i 1000w."Infinity" ima u ponudi napajanja od 650 i 720w,u po dve varijante, sli i crossfire,tako da nikako ne moze da se poredi sa Liberty serijom u kojoj su napajanja snage od 400,500 i 620 w.U vreme kada je Liberty nastala,Galaxy nije ni postojala,a Corsair je razmishljao da li da radi memorije ili napajanja.Liberty je u svoje (vrlo skoro) vreme bio sinonim za vrhunska napajanja,i kao takvo je josh uvek medju najboljima u svojoj klasi,znachi do 620w.
edit:I za Enermax se daje garancija 5 godina,u zavisnosti od uvoznika.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Sve je to lepo al niko da kaze gde ga ima sem one radnje koja radi on-line.

Ja ne znam stvarno, zivim u RS, a i ovde sam ga kupio na divljaka. Ali koliko sam cuo ovde na benchu u Srbiji ga nabavlja samo taj tip iz Subotice. Ne kontam shto ti je problem kod njega naruchit?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Shto volim ovakva generalizovanja...Enermax "Galaxy" se proizvodi u dve varijante,850 i 1000w."Infinity" ima u ponudi napajanja od 650 i 720w,u po dve varijante, sli i crossfire,tako da nikako ne moze da se poredi sa Liberty serijom u kojoj su napajanja snage od 400,500 i 620 w.U vreme kada je Liberty nastala,Galaxy nije ni postojala,a Corsair je razmishljao da li da radi memorije ili napajanja.Liberty je u svoje (vrlo skoro) vreme bio sinonim za vrhunska napajanja,i kao takvo je josh uvek medju najboljima u svojoj klasi,znachi do 620w.
edit:I za Enermax se daje garancija 5 godina,u zavisnosti od uvoznika.
Kakva generalizovanja? Odesh ovde i vidish u kojoj je grupi koje napajanje.;)
Naravno da niko ne poredi po snazi Galaxy i Liberty, ali svakako se moze porediti kvalitet korishcenih komponenti.
Ponovicu opet, nisam nigde rekao da Liberty nije vrhunsko napajanje i da nije sinonim za kvalitet, ali opet sam mishljenja da je Corsair bolji.
Ako si dobro pratio temu, receno je da ovde niko ne uvozi Enermax, a na jedinom mestu gde se moze nabaviti, garancija je 1 godina. S druge strane, Corsair se lako nalazi i ima 5 godina garancije.
http://www.3records.co.yu/webshop/catalog/index.php?cPath=1_32
Ovdje nije skupo 97evra. Ja sam svoj platio prije par mjeseci oko 110evra. U Hrvatskoj je isto negdje oko 90-100e. Mislim to je ta cijena, 97evra. Po meni extra kupovina.
Shta je ekstra kupovina kad za te pare imash Corsair HX520 sa 5 godina garancije?;)
 
Poslednja izmena:
Ali covek ima afinitet prema Enermax-u,jedino kod Zvekija,GARANCIJA : 1 godina,e sad ako si baksuz nemoj uzimati kod njega.Meni npr. od 11 prodatih niko mi nije reklamirao Liberty.Odluka je tvoja,biti miran do 2013 godine sto se tice napajanja ili do 2009.
 
Ali covek ima afinitet prema Enermax-u,jedino kod Zvekija,GARANCIJA : 1 godina,e sad ako si baksuz nemoj uzimati kod njega.Meni npr. od 11 prodatih niko mi nije reklamirao Liberty.Odluka je tvoja,biti miran do 2013 godine sto se tice napajanja ili do 2009.
Pa i da izuzmemo garanciju, opet ne vidim poseban razlog za kupovinu Liberty-ja pored HX520. Jedino ako se covek bash lozi na Enermax.:p
 
Ali covek ima afinitet prema Enermax-u,jedino kod Zvekija,GARANCIJA : 1 godina,e sad ako si baksuz nemoj uzimati kod njega.Meni npr. od 11 prodatih niko mi nije reklamirao Liberty.Odluka je tvoja,biti miran do 2013 godine sto se tice napajanja ili do 2009.

Po meni je enermax mnogo bolje ime od corsaira, a ja sam svoj liberty500W kupio od nekog lika koji radi sa 5-6 dobavljacha i imam 3 god garanciju na njega. Milsim da ga je donio iz Hrvatske ili mozda Madjarske.
A koliko ja vidim po stranim forumima (na bar 5 njih) liberty serija je u istom rangu sa corsairom HX, a galaxy je sam vrh ljestvice.
 
Poslednja izmena:
Po meni je enermax mnogo bolje ime od corsaira, a ja sam svoj liberty500W kupio na divlje i imam 5 god garanciju na njega. Lik od koga sam kupio donio je iz hrvatske ili je iz madjarske, ko ce ga znati.
Corsair zapravo i ne proizvodi napajanja, vec ih uzima od Seasonica i CWTa.;)
A shto se imena tice, to nije toliko bitno.Vecini ljudi kad bi pomenuo Zippy ili Etasis, rekli bi ma kakav Etasis, kakav Zippy, a ustvari radi se o klasi iznad Enermaxa.:)
 
Poslednja izmena:
Corsair zapravo i ne proizvodi napajanja, vec ih uzima od Seasonica i CWTa.;)
A shto se imena tice, to nije toliko bitno.Vecini ljudi kad bi pomenuo Zippy ili Etasis, rekli bi ma kakav Etasis, kakav Zippy, a ustvari radi se o klasi iznad Enermaxa.:)

hehe toliko znam, mislim shta je u corsairu ovde na forumu mozes procitati na bar 10-tak mjesta;) Ali nije ni bitno, koje god da uzme nece pogrijesiti. Ta 1 god garancije je malo, jer fabricka garancija je 3 god koliko sam i ja dobio. Kad sam ja kupovao ener bio je i cors520 i 620 kod tog lika ali je i na njih davao garanciju 3 god. krastavac zavisi gdje kupish.
 
Sve u svemu od Eneramax-a ovde nema nista na njihovom sajtu cini mi se da je pisalo garancija 5 godina.

meni u originalnoj fabrickoj garanciji pishe garancija 3 godine za model Liberty500W.
 
Poslednja izmena:
Pa i tri godine je bolje nego jedna kako ih onaj lik prodaje njemu je lakse da se manje cima sa manjom garancijom, a i cene su mu malo VISOKE.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno