Šta je novo?

Enemy Engage 2

Maddog011

Slavan
Učlanjen(a)
26.01.2007
Poruke
14
Poena
304
Naravno nasi nista ne znaju da naprave ali zato znaju odlicno da falsifikuju.
http://www.eech2.com/index2.html
Inace igra je totalni plagijat Razorovog EECH,znaci isti engine,iste misije sve isto samo su grafiku preradili u DX9 hardware pixel shader,bump,specular...itd
http://www.razorworks.com/enemyengaged/
koji je dostigao vrhunac sa comunity patchevima na
http://home.planet.nl/~ek000114/gotcha/
Zapanjio sam se kad sam video da je cak i game manual od prvog originalnog dela.
Pa i to nisu mogli da naprave u pdf-u nego su jednostavno prekopirali stari...jelte jos manje posla za falsifikatore.
Gameyus na www.gameyus.com sakrili su se dobro nigde mail kontakta.
Vec uvaljuju igru ljudima koji su ocekivali stvarni nastavak jedne legende u heli simulacijama.
Strasno i zalosno je to, sta nasi ljudi u svetu rade , brukaju mene i ostale.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma, svet je pun falsifikatora:p
Sta da radimo?
 
Maddog011, cime se ti bavis u zivotu osim sto pljujes ljude koji pokusavaju da nesto urade u zivotu? Igra nije nikakav plagijat, izdavac je dobio ono sto je hteo, originalnu igru sa poboljsanom grafikom za pare koje je ulozio i vreme koje je dao developeru. Sto se tice manual-a, zadrzan je jer je toliko j... dobar da kada ga procitas pazljivo mozes da letis pravim helikopterom. Brukaju tebe? A ko si ti? Razmazeni konzument igara koje dobije za dz.
 
a ti si neki iz developer tima koji se nasao uvredjen ;) Po cemu je "moralnije" zaradjivati na direktnom plagijatu tudje ideje, od igranja video igara za dz ? Izdavac je trazio ? Ma daaaj, dobro nije trazio da izvrsite neko teze krivicno delo...
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno zasto se koristi rec "plagijat". Nije radjena potpuno nova igra od nule koja je pokrala sve iz enemy engaged-a, vec drugi deo igre. Izdavac je kupio prava i dao Gameyusu da radi igru. Ispalo je kako je ispalo, uradjeno je najbolje sto se moze sa resursima koje smo imali. To je to.
 
To postujem, to je druga stvar. Trebao si odma tako i napisati, a ne da nasedas na ispade adolescencije ;) Sve najbolje i puno srece u radu ! :wave:
 
Nije mi jasno zasto se koristi rec "plagijat". Nije radjena potpuno nova igra od nule koja je pokrala sve iz enemy engaged-a, vec drugi deo igre. Izdavac je kupio prava i dao Gameyusu da radi igru. Ispalo je kako je ispalo, uradjeno je najbolje sto se moze sa resursima koje smo imali. To je to.
Drugi deo igre bi zahtevao bar toliko novina u gameplay mehanici da se primecuje razlika izmedju ova dva dela. Nisam probao EE2, ali kako ljudi kazu to je samo prvi deo sa novim skinom. Ljudima koji daju svoj novac ovo se nece svideti.
Ok, preuzeli ste posao i uradili ono sto je izdavac trazio. Mission Accomplished za Gameyus. Mada je moje misljenje da radite nesto kvalitetnije. Iako prethodne igre nisu bas AAA kvaliteta, svakako tako izgledaju. Sa iskustvom koje je tim stekao, trebali bi da ubodete neki hit u buducnosti.
 
Poslednja izmena:
U pravu si MaximusD, igra zaista ne zasluzuje da se zove drugim delom vec samo expansion packom, remakeom ili tako nesto. To bukvalno jeste originalni EE sa poboljsanom grafikom (koja btw ni sama nije po danasnjim standardima jer se nista nije stiglo zbog rokova) i nesto popravljenim multiplayerom. Mada, igra ima 2 potpuno nove kampanje (Koreja i Tajvan). Mislim da ce se ljudi koji su igrali stari EE razocarati jer su ocekivali gomilu novih featura, ali se sigurno moze svideti ljudima koji je nisu ranije igrali, bilo da su ljubitelji simulacija letenja ili ne.

Nazalost, firma je trenutno u krizi. Vecina ljudi je otisla iz firme (medju kojima sam i ja). Jednostavno je nestalo entuzijazma jer smo se svi istrosili i izginuli radeci, a na kraju svi nezadovoljni rezultatom. Mada, barem se mozemo zadovoljiti time da smo te projekte priveli kraju, to je veoma bitno i veoma tesko, i znamo da smo dali sve od sebe.

Ali bice jos dana za megdana.
 
Gameyus na www.gameyus.com sakrili su se dobro nigde mail kontakta.
Vec uvaljuju igru ljudima koji su ocekivali stvarni nastavak jedne legende u heli simulacijama.
Strasno i zalosno je to, sta nasi ljudi u svetu rade , brukaju mene i ostale.
Zao mi je sto ranije nisam procitao ovo - ovakve budalastine uvek pisu bednici koji su puni sebe bez ikakvog realnog razloga za to.
To sto netacno nazivas plagijatom je u uradjeno po IP-u koji je vlasnistvo izdavaca za koga je Gameyus radio (drukcije ne bi ni mogli da prodaju igru, postoje zakoni, ali ti to ne mozes ni znati, jer da znas, ne bi lupao ovakve gluposti). Tako da, ako ti se igra ne svidja, zali se izdavacu. Pod uslovom, naravno, da si je legalno kupio. Kao sto si 'sigurno' kupio prvu igru koju pominjes.
Na koji nacin tebe uopste moze da bruka jedan projekat zavrsen u Srbiji - na kakvim si ti to projektima radio, koji su po kvalitetu neuporedivo bolji od ovoga, pa da ti to daje za pravo da dajes takve izjave?
 
Nazalost, firma je trenutno u krizi. Vecina ljudi je otisla iz firme (medju kojima sam i ja). Jednostavno je nestalo entuzijazma jer smo se svi istrosili i izginuli radeci, a na kraju svi nezadovoljni rezultatom. Mada, barem se mozemo zadovoljiti time da smo te projekte priveli kraju, to je veoma bitno i veoma tesko, i znamo da smo dali sve od sebe.

Ali bice jos dana za megdana.

Dezhavu, i to treci (cetvrti?) put :) Koliko znam, svaki projekat u Gameyusu se tako zavrsio. Ja sam radio na prvom will of steel-u pre par godina, i otisao sa potpuno istim osecajem.
Necu nista da komentarisem, ali jasno je da tu nesto nije kako treba :)

To sto kazes, ima dana za megdana, samo mi je zao sto se za nasu 'WoS generaciju :)' ti megdani odavno vec desavaju daleko od srbije...
 
Pomalo mi je zao sto vidim da se tim raspao jer su ljubitelji ove ismulacije spremni da sacekaju zakrpu i da joj daju sansu i pored toga sto ima dosta buba. Ja trenutno ne igram ni jednu verziju, nema se vremena i za helikoptere, a kada vremena bude verovatno cu instalirati staru verziju i Patch 1.86 jer je moguce leteti i AH-64 i MI-28. U svakom slucaju, drago mi je sto cujem da su nasi ljudi napravili nesto sto je probudilo interes (radoznali mogu proveriti na EECH2 sekciji foruma na www.simhq.com). Ko zna, mozda bi bilo moguce povezati se sa ljudima koji su pravili izvrsne modove za staru verziju i nasvirati EECH2 na 1.86 standard uz sjajna graficka poboljsanja koja je tim napravio.

Jos jedna ideja, momci. Mnogo ljudi se sa setom seca dve izvrsne simulacije letenja: Di Tornado i Microprose Fleet Defender. Obe su do sada abandonware. Mozda bi i ove igre bilo moguce obuci u 'novo odelo' i podariti im vece rezolucije. Svi koji su ih igrali kazu da bi ih odmah kupili kada bi ih neko prilagodio savremenim standardima.
 
Da, Gameyus je u stvari stalno bio u krizi, iako je zavrsavao projekte, a ljudi su dolazili i odlazili - svako iz svog razloga, mada i generalno tu nesto nije bilo kako treba... :) Da su sada u Gameyusu neki ljudi koji su bili pre, ko zna... Ali kao sto si rekao Filipe, vecina bije bitku van Srbije.
 
Nazad
Vrh Dno