Šta je novo?

Endoskopska kamera

CarnX

Slavan
Učlanjen(a)
28.05.2005
Poruke
3,542
Poena
475
Moja oprema  
Mobilni telefon
P30 lite
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da li je neko imao iskustva sa nekom endoskopskom kamerom sa AliExpressa?

Treba mi tako nesto da proverim odvodnu cev u kuhinji, pa me zanimaju iskustva... Po komentarima vidim da rezolucija tih kamera nije HD (sto i nije neki problem), da nemaju fokus, vrlo cesto ne radi led, ili bocne kamere itd...
 
Imam ja tako neku. Onu najjeftiniju što se kači na USB. I mogu reći, srnj. poprilično. :p

Najveći problemi su, vrlo usko vidno polje. Endoscop kamera bi trebalo da je širokugaona kamera. Ova moja je, pa, ne znam, ali nešto tipa 50mm ekv.
To znači da lepo vidiš udaljene predmete. Bliske ne vidiš, tj. vidiš samo mali delić onog što je blizu kamere. Kada je zavučeš u neku cev, uopšte nemaš osećaj šta je tu gore a šta dole, i koliko je to što gledaš blizu/daleko/veliko/malo.

I tako... Šta reći. Dovoljno jeftino za igranje. Nedovoljno dobro za neki koristan rad.

Ne znam kakve su one skuplje.
 
Imam ja tako neku. Onu najjeftiniju što se kači na USB. I mogu reći, srnj. poprilično. :p

Najveći problemi su, vrlo usko vidno polje. Endoscop kamera bi trebalo da je širokugaona kamera. Ova moja je, pa, ne znam, ali nešto tipa 50mm ekv.
To znači da lepo vidiš udaljene predmete. Bliske ne vidiš, tj. vidiš samo mali delić onog što je blizu kamere. Kada je zavučeš u neku cev, uopšte nemaš osećaj šta je tu gore a šta dole, i koliko je to što gledaš blizu/daleko/veliko/malo.

I tako... Šta reći. Dovoljno jeftino za igranje. Nedovoljno dobro za neki koristan rad.

Ne znam kakve su one skuplje.
A kazi mi, jel ta tvoja ima tvrdi ili meki kabl?
 
Isti slučaj kao NShappy, uzeo onu najjeftiniju i kao što je i rekao, srnj prilično :) Ova moja ima valjda 2m kabla i mekan/savitljiv kabl.
 
jel bi mogao da proguras tu kameru sa mekim kablom kroz 90% lakat krivinu u cevi npr?

(vidim da na AE ima sa mekim i cvrstim kablom - pa pokusavam da skontam koji mi treba)

Hocu da gurnem u odvodnu cev od sudopere da vidim gde se zapusilo... jel moguce to postici tom kamerom?
 
I mene ovo interesuje isto zbog problema kuhinjske vertikale. Kod mene je hroničan problem, dolazi do začepljenja pa se od komšije iznad i samo njega izliva kod mene. Čudno zvuči ali tako je. Inače, danas mnogi profesionalci koji se bave odgušenjima koriste endoskop pa valja i to uzeti u obzir (cenovno gledano pre svega).
Inače, gledao sam te jeftinije USB, imaju usko vidno polje a one druge su dosta skupe. Ili da odem na kolonoskopiju i, dok doktor gleda u ekran, istrčim sa endoskopom.
 
@CarnX izvini tek sad video pitanje. Mogao bi taj kabl da se savije kako ide krivina, ali iskreno mislim da ne bi ništa spec video.
Nisam isprobao tu sa "cvrstim" kablom, ali vrlo moguce da bi to bila bolja opcija za tvoju situaciju da se ne bi uvijao itd.
Ja sam konkretno uzeo da bi mogao da zavucem u spusten plafon da vidim gde idu neki strujni kablovi (kad sam radio gajbu nisam hteo da stemam plafončinu več sve provlačio kroz spušten plafon) Jedva sam se snasao, zapne za profil, uvija se levo desno te da je bila varijanta sa čvrćim kablom možda bi mi i olakšalo posao.
 
Pa to me upravo i plasi, misli da je to premekan kabl za tu potrebu... Samo treba da se vidi da li je tvrdi kabl dovljno mek da moze da se savije na nekoj krivini u cevi npr...
 
ma ok, mogu ja da nabudzim nesto ali zasto ako ne moram? Kad vec nude sa cvrstim ili mekim kablom, treba samo izabrati pravi
 
Nazad
Vrh Dno