Šta je novo?

Emmi

ParamourT

Cenjen
Učlanjen(a)
31.12.2010
Poruke
9
Poena
151
E ovako ovo je konf. koju vjerovatno kupujemm najvjerovatnije u Emmi. http://emmi.rs/php/configurator/templatePrint.php?components=11182|14655|12874|6340|13909|5663|13947|0|0|0|11216|12854|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0&amounts=1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1 +2 venta Slip Streama 120mm za kuciste.

1) 5 modela 6870 graficke: http://emmi.rs/proizvodi.10.html?go=true&Id=10&brandId=&productTitle=6870&price=&oznaka_cipa=&slotovi=&memorija=&categoryId=214&sortBy=Price1|ASC&offset=0. Ima li neke velike razlike medju njima i koji da uzmem? Koji je najbolji kvalitet/cijena?

Vezano za temu:
2) Ako je neko kupovao u Emmi, znate li mogu li naruciti ovu konf. online i onda je preuzeti u maloprodajnoj radnji i platiti na licu mjesta?
3) Ima li neki popust na gotovinu? :)
4) Ako neko zna, kolika bi bila carina za ovaj računar?
 
Najbolje telefonom da pozoves! Ako platis carinu, u tom slucaju placas i PDV koji je 17%. To vec gubi smisao kupovine racunara u Srbiji ako mislis da ce te izaci poovoljno. Kupis sve osim kucista, onda verovatnoca da ces platiti carinu je manja. :)
 
Poslednja izmena:
Mala opaska - što si uzeo HDD sa 5400 obrtaja? - vidim da je iz Green serije, i onda pretpostavljam da je tišina imperativ, ali imaš kod Wester Digital-a u serijama Blue i Black HDD-ove koji nude odličan kompromis između brzine i tišine. Tih 5400 obrtaja će ti biti veliko usko grlo.
 
1. sapphire ... bih ja uzeo :) ali ... realno isao bih na 6850 ;) ako ima za reda velicine 165e

2. zovi njih i pitaj :)

3. vidi odgovor 2.

4. stavis u gepek i ne prijavis ? lol a inace ... carinu ako nameravbas da platis vidi da li moze ovde da se skine PDV ili slicno ....


I dobro ti kaze Exodus ..... mojne uzimas 5400rpm HDD
 
Sapphir ova grafika !!!!
 
druze, moja iskrena preporuka ti je da sacekas jedno 10 do max 15 dana i kupis 6970 sa 1gb memorije, nema razlike izmedju 2gb osim na rezolucijama preko 2600xxx...a cene ce biti skoro kao te u emiju sto sada gledas :)
a i btw, za phenom ii x4 processore, najbrze i najbolje ti je 1333mhz ram jer ces sa 1600mhz imati manje fps-a nego kao sa 1333. provereni testovi :)
za hdd moj predlog ti je http://itsvet.com/proizvod/samsung-spinpoint-f3-1tb-7k-32mb-sata300-hd103sj/comp_comp_hdd/1/1276 , najbrzi i najbolji u svojoj glasi a necujan skroz, cak ista cena kao tvoj sto si izabrao i vise nego duplo brzi . a chipset 770 neznam zasto bi uzimao jer je to vec zastarelo i bolje ti je 880 ili 890. pozz
 
Poslednja izmena:
Не бих узео ту плочу, а ни то напајање.
Поред тог хард диска бих узео и ССД за систем.
 
Sacekaj 10 dana. :D
 
ma svedno nisam ni planirao odmah da uzmem :)

a za HDD nisam onaj ni htio, nego nemaju u katalogu SAMSUNG SpinPoint F3 1TB pa sam onaj izabrao samo cene radi.
 
pa onda kupis svaki deo u posebnoj radnji gde je najjeftinije to i prodjes bolje sa keshom i sklopis sam ili das nekom serviseru 1k dindzi da ti sklopi i gg xD
 
pa onda kupis svaki deo u posebnoj radnji gde je najjeftinije to i prodjes bolje sa keshom i sklopis sam ili das nekom serviseru 1k dindzi da ti sklopi i gg xD

U Jagodini se sklapa za 500 hardver, a instlacije od 500 do 1000.

Mada meni se par puta desilo da nova komponenta dođe neispravna i onda cimanje - vraćeanja, ubeđivanje da ja nisam pokvario .....

Nekad je lakše da se sve u radnji skolopi, ako ništa drugo onda barem manje cimanja.
 
Nemam baš toliko vremena da obilazim sve radnje, lakše mi je ovako u radnji.
I zar se ne dobija povrat PDV-a kad se izvozi iz Srbije? Najvjerovanije da ću sakriti u gepek pa šta bude :D

Nije problem sačekati :)
A šta ne valja sa pločom i napajanjem?
I RAM: 1333 ili 1600mhz?
 
Poslednja izmena:
Po ovome ja bi trebao da vratim memoriju na 9-9-9-24 na 1600 MHz a ne 7-9-7-20 kao sto je sada.
Inace default za moju memoriju na 1600 je 11-11-11-27.

Za jednu igricu ovako za drugu onako, ne znam ni sta da uradim jel ne mogu da namestam svaki cas i za svaku igru posebno. To su neosetne razlike stvarno.
 
Poslednja izmena:
UPDATE: E proslo je 10-15 dana! :p

Uskoro sam mislio kupovat, pa da li da uzmem onakav kao u prvom postu, ili da nesto izmijenim?
 
Ja mogu da ti pomognem samo oko jednog pitanja, na koje nisi dobio odgovor.
Mozes komponente da preuzmes u radnji, da ti salju nekom sluzbom, mozes kako hoces. Samo se dogovoris sa njima i to je to.
 
E super, hvala za ^

Sad ako jos neko moze na ovo prethodno - da uzimam onakav kao u prvoj poruci ili da nesto mijenjam?
 
Obavezno hard disk ostalo je ok .
 
Nazad
Vrh Dno