Šta je novo?

Elektro podesivi radni stolovi

Ja imam sto Gotfrid od firme Ergosto iz NS, zadovoljan sam. On je jeftinija varijanta, nema memorije i slično.
Držiš dugme i on ide gore, držiš dugme i on ide dole. Meni više i ne treba. Možda sam trebao da uzmem onu skuplju varijantu koja se valjda manje klima mada je i ovo sasvim podnošljivo. Nosivost je 100kg.
 
Ekipa sa Ergosto mehanizmima - kako se montira radna ploča na njihov mehanizam? Pošto sam u Nišu, rekoše mi da mogu da mi pošalju njihov mehanizam, ali ne mogu i radnu ploču, da to odradim u svojoj režiji, pa me zanima koliko je zapravo komplikovano da odradim negde radnu ploču i sam je namestim na njihov mehanizam?
 
Ekipa sa Ergosto mehanizmima - kako se montira radna ploča na njihov mehanizam? Pošto sam u Nišu, rekoše mi da mogu da mi pošalju njihov mehanizam, ali ne mogu i radnu ploču, da to odradim u svojoj režiji, pa me zanima koliko je zapravo komplikovano da odradim negde radnu ploču i sam je namestim na njihov mehanizam?
Ovo i mene zanima. I ja sam iz Niša i ja planiram da pazarim ugaoni ergosto.
Ja sam već bio u kontaktu sa nekim stolarima, i slobodno mogu da ti kažem da će te odrati kao jarca.
Cena materijala je otišla u nebesa. A oni računaju svoj rad "cena materijala x2", u najboljem slučaju.
Tako da veselo...
 
Išao sam do jiska pre neki dan i našao sam ovaj, sviđa mi se i 99% ga kupujem. Ako mi nesto ne iskoči bolje. Već neko vreme mi ovaj izlazi u sponzorisanim.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: mnt
Išao sam do jiska pre neki dan i našao sam ovaj, sviđa mi se i 99% ga kupujem. Ako mi nesto ne iskoči bolje. Već neko vreme mi ovaj izlazi u sponzorisanim.
Druže znaš li koja je nosivost to stola iz Jyska? Ja ništa ne mogu da nađem a i ovi u prodavnici ne znaju.
 
Išao sam do jiska pre neki dan i našao sam ovaj, sviđa mi se i 99% ga kupujem. Ako mi nesto ne iskoči bolje. Već neko vreme mi ovaj izlazi u sponzorisanim.
Kasno se ukljucujem ali evo da podelim iskustvo. Mozda dobro dodje nekome ko tek planira kupovinu.
Upravo sam kupio (samo noge, bez radne povrsine) u Linei. Daleko bolji i cvrsci od Jyskovog, koji sam za malo kupio. Za neznatno vise novca mnogo kvalitetniji. Vec po tezini same kutije (30 kg) se moze videti da nije igracka. Linein, za razliku od Jyskovog dolazi bez radne povrsine ali ipak vredi tog novca. Nosivost mu je 120 kg sto je 3x vise u odnosu na Jyskov. Vec sam taj podatak govori o njegovoj stabilnosti.
Ovaj Linein (kao i sve ostale) je moguce naci na Aliexpressu ali se ne isplati kupiti ga iako kosta oko 200e jer je slanje suvise skupo, plus eventualna reklamacija, mogucnost ostecenja u transportu i sl.
 
Kasno se ukljucujem ali evo da podelim iskustvo. Mozda dobro dodje nekome ko tek planira kupovinu.
Upravo sam kupio (samo noge, bez radne povrsine) u Linei. Daleko bolji i cvrsci od Jyskovog, koji sam za malo kupio. Za neznatno vise novca mnogo kvalitetniji. Vec po tezini same kutije (30 kg) se moze videti da nije igracka. Linein, za razliku od Jyskovog dolazi bez radne povrsine ali ipak vredi tog novca. Nosivost mu je 120 kg sto je 3x vise u odnosu na Jyskov. Vec sam taj podatak govori o njegovoj stabilnosti.
Ovaj Linein (kao i sve ostale) je moguce naci na Aliexpressu ali se ne isplati kupiti ga iako kosta oko 200e jer je slanje suvise skupo, plus eventualna reklamacija, mogucnost ostecenja u transportu i sl.
o kom konkretno modelu pricas, na sajtu vidim da ima vise modela? Hvala na informacijama
 
o kom konkretno modelu pricas, na sajtu vidim da ima vise modela? Hvala na informacijama
Nema na cemu.
Kupio sam model sa 2 motora (trenutno je 46.500 din, a ja sam platio otprilike 39.000 jer sam uhvatio akcijsku cenu <- ukoliko ovo nije u skladu sa pravilima, izvinjavam se i molim moderatora da obrise ili me opomene, pa cu ukloniti).
Kada ga koristim na visini od 110 cm hoce da se blago zaljulja levo-desno, ali nista strasno. Mogu da zamislim kako se na toj visini tek ljuljaju oni sa tanjim i laksim nogama. Da ne zaboravim da kazem da su u mom slucaju noge opterecene sa oko 60 kg (ploca plus ono sto stoji na stolu).
Inace, iz mog iskustva, vrlo je prijatno povremeno promeniti polozaj i stajati za promenu.
 
Ja imam ovaj, kupio u IKEI


Odlican elektricno podesivi radni sto. Po mojim istrazivanjima, trenutno u Srbiji a i sire, ne postoji kvalitetniji i jaci od njega.
 
I ja uzeo u Linei sa dva motora. Radnu povrsinu sam pravio u lokalnoj radnji.
Sve u svemu sam prezadovoljan. Odlicna stabilnost, fina brzina i nizak nivo buke pri podizanju/spusatanju. Cak i aplikacija za bluetooth kontrolisanje super radi. Svaka preporuka.
 
Super, bas sam trazio mehanizam i naleteo slucajno na ovu temu, vrlo verovatno cu uzeti square electro sa 2 motora i bluetooth app, jedino me brine jer mi je radna ploca od punog hrastovog drveta plus drzac za monitor i sam monitor sigurno nekih 60-70-80gb
 
Ja sam uzeo u Modrulju sto sa 2 motora. To je linea sto. Zadovoljan sam. Jedino planiram plocu da menjam.
 
@bataemperor koji si uzeo sto iz Modrulja? Jesii li zadovoljan? Gledam njihove nogare MPS-102: https://kancelarijske-stolice.com/o...e-metalne-noge-sa-dva-elektro-motora-mps-102/ . Trenutno su 34k, sto je jako pvoljno, model je sa dva motora, memorijom, zastitom od udara...

Takodje, videh u Emu da imaju takodje zanimljive modele, ali su cene 44-46k okvirno:

Montirao bih plocu sa svog postojeceg stola (120x60). Na zalost dimenzije su male, jer mi trenutno tako diktira prostor. Kasnije bih uzeo vecu plocu, kada budemo renovirali stan, pa da moze da stane bar 160x70. Na stolu stoji svasta od opreme, prlicno je tesko, pa zato obavezno mora da bude dva motora.
 
Treba preksjutra da mi stigne elektro podesivi frejm - Digitus DA-90430, treba da potvrdim danas da mi se uradi ploča dimenzije 180x65. E sad, ovaj frejm je koliko vidim namijenjen pločama do 160cm, šta mislite hoće li 180cm biti problem, mislim da ne bi trebalo? Koliko vidim iz specifikacija on može da se raširi do 135cm i kad bi se na tako raširen frejm postavila ploča od 180cm ispada da sa strana prelazi po 22.50cm što ne bi trebalo da je strašno? Ploča je dupli univer debljine 3.6cm (i sada koristim takvu ali u dimenziji 150x65) i može komotno da se skače po njoj :)

Nužda natjerala na elektro podesivi frejm, bebac od godinu ipo obožava moj PC spejs i svako malo se penje, uzme bežični miš, masnim rukama mi gliba sve živo (bijeli je setup :D) tako da sam odlučio da mu doskočim sa podesivim frejmom. Kad nisam tu, sto ide na 122cm visine i šah mat, računam da kad malo poraste, biće i mirniji... :D
 
Treba preksjutra da mi stigne elektro podesivi frejm - Digitus DA-90430, treba da potvrdim danas da mi se uradi ploča dimenzije 180x65. E sad, ovaj frejm je koliko vidim namijenjen pločama do 160cm, šta mislite hoće li 180cm biti problem, mislim da ne bi trebalo? Koliko vidim iz specifikacija on može da se raširi do 135cm i kad bi se na tako raširen frejm postavila ploča od 180cm ispada da sa strana prelazi po 22.50cm što ne bi trebalo da je strašno? Ploča je dupli univer debljine 3.6cm (i sada koristim takvu ali u dimenziji 150x65) i može komotno da se skače po njoj :)

Nužda natjerala na elektro podesivi frejm, bebac od godinu ipo obožava moj PC spejs i svako malo se penje, uzme bežični miš, masnim rukama mi gliba sve živo (bijeli je setup :D) tako da sam odlučio da mu doskočim sa podesivim frejmom. Kad nisam tu, sto ide na 122cm visine i šah mat, računam da kad malo poraste, biće i mirniji... :D
Samo dobro uštekaj kablove od monitora/računara/laptopa.
Hoće mala djeca to iz prve da nađu i vuku.
 
Linea Ergo, moja topla preporuka. :)

 
Interesantno... Modrulj prodaje isti sto kao i Linea ali kod njih pise da je nosivost sa dva motora 100 kg, dok Linea navodi 120 kg. Koliko vidim, u pitanju je isti kinez.
Super, bas sam trazio mehanizam i naleteo slucajno na ovu temu, vrlo verovatno cu uzeti square electro sa 2 motora i bluetooth app, jedino me brine jer mi je radna ploca od punog hrastovog drveta plus drzac za monitor i sam monitor sigurno nekih 60-70-80gb
Na te noge sa dva motora imam montiranu radnu plocu od jasena tezine preko 30 kg, nosac (isto kupljen u Linei) sa dva monitora (od kojih je jedan tezak skoro 10 kg, drugi nesto laksi), racunar od 20-ak kg i jos kojesta sitno po stolu. To sitno tezi preko 5kg i opet sam daleko ispod maksimalne nosivosti, tako da mislim da neces imati problema sa daskom od punog drveta. Cela ta tezina mu daje malo vise zamaha da se ljulja kad je podignut na visinu za rad stojeci, ali nista dramaticno.
Aplikaciju sam deinstalirao onog momenta kad mi je trazila da ukljucim lokaciju da bih promenio visinu stola, tako da je nisam ni isprobao, a ne vidim ni njenu prakticnu svrhu. Zasto bih podizao sto dok sam npr. u drugoj prostoriji? Kad sam za stolom i zelim da promenim visinu, kontrole su na dohvat ruke, tako ne vidim potrebu za daljinskim upravljanjem. Mozda neko nadje svrhu aplikaciji...
 
Elektro nogar sam uzeo u Linei pre 2 godine i suma sumaru odlican ! topla preporuka... Najjbitnije je da je stabilan, uzeo sam square varijantu koja je malo skuplja, ovih dana planiram uz njega da dodam i Dos
 
Da li neko zna kakav je ovaj sto Mark Adler Xeno 4.1 što ima kod nas da se kupi? Mogu da ga kupim za 22500 preko firme, bez ploče. Na njemu bih držao samo monitor i laptop, kućište bi bilo na zemlji. Bitno mi je da se ne klati kada je podignut sto do kraja.
 
Planiram da uzmem Linea et114 (jedan motor) jer sam ogranicen prostorom pa moram najmanju plocu, zanima me koliko je stabilan kada se skroz podigne, na njemu ce biti zakacen nosac(ruke) za dva monitora i laptop?
 
Nazad
Vrh Dno