Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

Sad bacim pogled na gigatronov sajt, na stranici svakog trotineta su ubacili obaveštenje da je za vožnju trotineta obavezna kaciga. A za gt2p stoji da je vožnja dozvoljena samo po trkačkim stazama i privatnom posedu.
 
Ja vidim kod dosta ljudi koji voze auto da kada skrecu, a ja nailazim oni koce kao ludi, a ja kocim i sidjem sa trotineta, naravno kad nema zive duse prodjem, a ljudi koji voze auto su stvorili zbog da ne kazem kakvih animozitet prema trotinetima samo se zacude kad vide da sidjem i u cudu su.
Video sam juce jednog lika na kruzom kod bul Evrope, sto je to uradio. Da nisi bio ti? :)
 
Da, to sam pre neki dan komentarisao, dosta vozaca udje na stazu sa prednjim delom auta, a iza mu je ostalo vise od pola metra praznog parkinga.
Meni je dosta bolja druga strana bulevara u tom potezu, pod uslovom se ne racuna zgrada koja se zavrsava i da se ne ide u vreme punog rada pijace.

Mislim da je slicno i gore u Ćirpanovoj.
U Ćirpanovoj nema staze za bicikle, slučajno tu živim pa znam :D
 
Jel koristio neko twety trotinete koji su nikli?
Probao juce da skeniram trotinet, (ios) aplikacija zabaguje i izadje :(
 
Sad bacim pogled na gigatronov sajt, na stranici svakog trotineta su ubacili obaveštenje da je za vožnju trotineta obavezna kaciga. A za gt2p stoji da je vožnja dozvoljena samo po trkačkim stazama i privatnom posedu.
To je logično, ja ionako gt2p vozim po selu na relaciji od 1.5 km između vinograda, kuće i prodavnice. Ne vozi mi se trotinet u saobraćaju nikako, ali da skočim po neke sitne potrepštine do prvog ćoška sa rancem na leđima je super.
 
Da li je Xiaomi 4 dobra kupovina za 50.000 dinara? To je popust od nekih 15ak hiljada u odnosu na redovnu cenu.
 
Da li misliš da je Xiaomi bolja ili lošija varijanta nego Segway u tom cenovnom rangu, oko 50 hiljada?
 
@puzgolac Ako hoces klasu vise, gledaj modele sa amortizerima. Ja imam Segway, jaci model, Ninebot Max G2, i za sada mu nisam nasao nijednu zamerku a presao sam 200km za mesec dana.

Sada nikad ne bih vozio trotinet bez suspenzije, razlika je nebo i zemlja.
 
Poslednja izmena od urednika:
Max g30 je lepsi za voznju od pro2.Veci tockovi,ali je i tezi.
 
Mislio sam na novosadskog sajma, nisam puno promašio :)
Pa nema ni u Novosadskog sajma. Ne znam odakle ljudima da je to staza gore. Inace mozda najgora ulica za bajs, ljudi idu svuda i po peskackom i po zamisljenoj biciklistickoj i po putu.
 
Pa nema ni u Novosadskog sajma. Ne znam odakle ljudima da je to staza gore. Inace mozda najgora ulica za bajs, ljudi idu svuda i po peskackom i po zamisljenoj biciklistickoj i po putu.
Sad ces me naterati da odem da slikam. Na pocetku ulice sa bulevara (mislim da) ima staza koja se nastavlja na stazu sa bulevara, a najgora ulica za bajs je Reljkoivceva i Preradoviceva od skretanja iz Reljkoviceve u Petrovaradinu.
 
Ima staza 1m i nema znak.
 

Prilozi

  • Clipboard02.jpg
    Clipboard02.jpg
    218.8 KB · Pregleda: 75
  • Clipboard03.jpg
    Clipboard03.jpg
    264.6 KB · Pregleda: 66
  • Clipboard04.jpg
    Clipboard04.jpg
    302.4 KB · Pregleda: 65
  • Clipboard05.jpg
    Clipboard05.jpg
    267.3 KB · Pregleda: 62
  • Clipboard06.jpg
    Clipboard06.jpg
    337.3 KB · Pregleda: 64
  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    250.9 KB · Pregleda: 66
Тако је то црвено је бициклистичка стаза
 
A to ste zakljucili kako?
Ima negde znak?
Na trecoj slici se preskoci zardinjera za cvece?
Na slici dva gde je obelezena ikako?

Mozda vam moje slike objasne zakon.
 

Prilozi

  • capture1.jpg
    capture1.jpg
    19.6 KB · Pregleda: 58
  • Screenshot_2023-10-10-13-31-48-246_com.google.android.apps.maps-edit.jpg
    Screenshot_2023-10-10-13-31-48-246_com.google.android.apps.maps-edit.jpg
    590.8 KB · Pregleda: 58
Mozda vam moje slike objasne zakon.
Ovo je znak za opasnost i stvarno ne kapiram njegovu poentu?
Biciklisti ne mogu biti "opasnost na putu"
Opasni su automobili.

Postoji znak obavestenja ali on oznacava da je tu biciklisticka staza, a nije....
jer je to pesacko biciklisticka staza gde bi biciklisti trebali da se krecu 10km/h i tu biciklisti imaju pravo da se krecu i kolovozom, a vozaci su netolerantni.

sa ovakvim obelezavanjem smo tu gde jesmo i tako nam je stanje kako nam je.
755413_biciklisticka-staza-5_ls.jpg
 
Nema tog znaka gore nigde. Nikakvog da ukljucuje bicikl a biciklisti i trotinetasi divljaju i sviraju pesacima. Kad nekog klepe saznacemo od policije zakon. Nas par se nameracilo da budemo zgazeni bas na toj deonici aroma do parkinga posto su kolegi devojku zgazili dok je izlazila i pobegao junak.
 
kako mislis "nameracilo da budemo zgazeni"?
Sto zasto bi ste hteli da budete zgazeni?

Kako je povredjena ta devojka?
 
Da vidimo sta policija kaze kuds biciklovi treba da se krecu
Posto tom ulicom ljudi ne voze biciklove jos samo po krovovima.

Izlazila je iz zgrade i udario ju je glovo, ulaz u BC iz Nsajma ulice.
 
A to ste zakljucili kako?
Ima negde znak?
Na trecoj slici se preskoci zardinjera za cvece?
Na slici dva gde je obelezena ikako?

Mozda vam moje slike objasne zakon.
Mislim da bi forumasi u ovoj temi trebali malo da porade na nivou komunikacije, i da jesu i da nisu u pravu.
Slike su sa streetvieea od pre xx vremena sto i sam znas.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231010_143858_com.microsoft.emmx.jpg
    Screenshot_20231010_143858_com.microsoft.emmx.jpg
    109.6 KB · Pregleda: 47
  • Screenshot_20231010_143906_com.microsoft.emmx.jpg
    Screenshot_20231010_143906_com.microsoft.emmx.jpg
    135.3 KB · Pregleda: 51
Ja skupljam pare da zamenom Segway-Ninebot. Apsolutno sam se razočara u trotinet. Autonomija baterije očaj, a rezervna 200 evra i ne mogu da je nađem u Srbiji. Dualtron na kraju ispada ipak najbolja kupovina. Jeste da dere, skupi su baš ali vrede svaki dinar i po pitanju autonomije i po pitanju same vožnje.
 
Mislim da bi forumasi u ovoj temi trebali malo da porade na nivou komunikacije, i da jesu i da nisu u pravu.
Slike su sa streetvieea od pre xx vremena sto i sam znas.
Crven je i tartan na keju pa da li po njemu vozite bicikl i da li je i to biciklisticka staza?
Znakovi su isti i sada na toj lokaciji upravo me nije mrzelo pa sam proverio.
Na prvoj i trecoj slici se vidi kako je oznacena biciklisticka staza sa drugih strana te raskrsnice. Ali tu ne postoji znak.
Cetvrta slika pokazuje da dve osobe na biciklu postuju zakon i voze po putu.
 

Prilozi

  • IMG_20231010_144801.jpg
    IMG_20231010_144801.jpg
    443.4 KB · Pregleda: 39
  • IMG_20231010_144814.jpg
    IMG_20231010_144814.jpg
    253.2 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20231010_144738.jpg
    IMG_20231010_144738.jpg
    361.7 KB · Pregleda: 31
  • IMG_20231010_145200.jpg
    IMG_20231010_145200.jpg
    413.6 KB · Pregleda: 32
Poslednja izmena:
Crven je i tartan na keju pa da li po njemu vozite bicikl i da li je i to biciklisticka staza?
Znakovi su isti i sada na toj lokaciji upravo me nije mrzelo pa sam proverio.
Na prvoj i trecoj slici se vidi kako je oznacena biciklisticka staza sa drugih strana te raskrsnice. Ali tu ne postoji znak.
Cetvrta slika pokazuje da dve osobe na biciklu postuju zakon i voze po putu.
Objasnio sam vec gore, nije to biciklisticka staza, vec:
jer je to pesacko biciklisticka staza gde bi biciklisti trebali da se krecu 10km/h i tu biciklisti imaju pravo da se krecu i kolovozom, a vozaci su netolerantni.

sa ovakvim obelezavanjem smo tu gde jesmo i tako nam je stanje kako nam je.
755413_biciklisticka-staza-5_ls.jpg
 
Crven je i tartan na keju pa da li po njemu vozite bicikl i da li je i to biciklisticka staza?
Znakovi su isti i sada na toj lokaciji upravo me nije mrzelo pa sam proverio.
Na prvoj i trecoj slici se vidi kako je oznacena biciklisticka staza sa drugih strana te raskrsnice. Ali tu ne postoji znak.
Cetvrta slika pokazuje da dve osobe na biciklu postuju zakon i voze po putu.
I ja sam se provozao, doduse usao sam sa druge strane i nema nijednog znaka trougla sa ove atrane. I sta sad sa jedne strane moze, a sa druge ne moze?
I nisam upoznat da je neko tu kaznjen za voznju biciklom.
Po meni to je pesacko biciklisticka staza samo ato nije oznacena znakom.

p. s. obavezno vozim po tatranu na keju i prijavim u strawi da sam trcao :)
 

Prilozi

  • IMG_20231010_155613.jpg
    IMG_20231010_155613.jpg
    462.7 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20231010_155543.jpg
    IMG_20231010_155543.jpg
    472.2 KB · Pregleda: 28
  • IMG_20231010_155504.jpg
    IMG_20231010_155504.jpg
    348.4 KB · Pregleda: 24
  • IMG_20231010_155317.jpg
    IMG_20231010_155317.jpg
    399 KB · Pregleda: 37
Nazad
Vrh Dno