Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

Kacigu i prsluk nosimo u rancu? 🙄

Kolega koji veći deo godine na posao dolazi trotinetom, zimi biciklom, evo gleda da kupi skuter/motor. Sa unutrašnjim sagorevanjem.
To glavesine upravo i zele, da se prestane totalno sa voznjom el. trotinea i da se prebaci na SUS uredjaje kako bi se trosilo preskupo gorivo i placala registracija svake godine.
 
To glavesine upravo i zele, da se prestane totalno sa voznjom el. trotinea i da se prebaci na SUS uredjaje kako bi se trosilo preskupo gorivo i placala registracija svake godine.
Skuter troši 2.5l na 100 km, ni registracija nije preskupa.
A ima i skutera 'na struju', skoro sam vozio Yamaha Neo električni skuter, super se vozi, jedino su mostovi problem jer je za njih prespor.
 
Skuter troši 2.5l na 100 km, ni registracija nije preskupa.
A ima i skutera 'na struju', skoro sam vozio Yamaha Neo električni skuter, super se vozi, jedino su mostovi problem jer je za njih prespor.
2.5 po 2.5, znaci im zbog akcize. Da ne ulazim dalje u politiku, razume se sta sam hteo da kazem.

A e-skuter je vec mozda bolja alternativa, mada se i on registruje ako nista drugo.
 
To glavesine upravo i zele, da se prestane totalno sa voznjom el. trotinea i da se prebaci na SUS uredjaje kako bi se trosilo preskupo gorivo i placala registracija svake godine.
Ovo što si napisao je previše i za teoriju zavere. Preko 80% potrošnje goriva u ovoj zemlji je dizel. Ja svojim kolima mesečno potrošim koliko jedan skuter neće potrošiti godinama.

Moj post je bio u pravcu zelene agende. Daju se subvencije za hibride i električna vozila, a pojedine aktivnosti nas vraćaju na SUS motore. I subvencija kao motivator za kupovinu i povećanje zagađenja skuterima su beznačajni iz apekta ekologije, ali primer kontraproduktivnog delovanja je, još jednom, tu.
 
Skuter je po meni najbolje resenje a realno sve vise ih i vidjam.od sus do elektricnih.Kinezi dominiraju i na tom polju.
 
Kacigu i prsluk nosimo u rancu? 🙄

Kolega koji veći deo godine na posao dolazi trotinetom, zimi biciklom, evo gleda da kupi skuter/motor. Sa unutrašnjim sagorevanjem.
I sam sam pazario jedan Kymco skuter, probao biciklom, ne vredi, znojim se(bez obzira na kondiciju, takav sam), a nemam uslova za tuširanje na poslu. E sad, električni bicikl mu dođe ideal, ali realno dobre mašine bez 1000e nema, plus si slabo uočljiv u saobraćaju.
Električni trotinet za mene nije, ne verujem ni u šta sa tako malim točkovima na našim putevima, plus težište koje je napred i nisko prosto priziva preletanje i padanje na nos.
Električni skuter je odlično rešenje, ali cena je nažalost faktor koji trenutno limitra.
Voleo bih da smo uređenije društvo, da ima više staza što za trotinete/bicikle, da ima odvojenih traka za bicikle/motore na ulicama kao u Engleskoj i da sve bude stvar ličnog izbora prevoznog sredstva, ali sporo to ide...
 
Nije bas jeftina registracija skutera, otprilike pa kao pola auta. Takodje je i veći i tezi od e-bicikla pa oni koji nemaju garazu otpadaju, ili da se svadjaju sa komsijama... :)
 
Registracija oko 4000 za tehnički plus 3-3500 za papire u mupu i osiguranje. E sad može da naraste na 100e ako se ide preko agencije i trebaju nove tablice jer nije registrovan na vreme/menja vlasnika.
Naravno nema priče da je tu ebike u prednosti.
 
Yandex trotineti po celom Nbg, videh bas dosta ljudi da vozikaju. Probacu bas ovih dana, 12RSD je 1min.
 
znaci setas tako Beogradom sa reflektujucim prslukom i kacigom u rancu i iznajmis trotinet :)
 
Ne znam kakva ce politika biti sto se toga tice, kontam da ih nece dirati komunalci
 
onda su iznad zakona?
 
Uklonjeni su ti yandex trotineti već tj. aktivno se uklanjaju. Ostalo par na NBG-u (plus je mapa na aplikaciji primetno smanjena) i verovatno će ih komunalci pokupiti uskoro sve (ove ostale su ubacivali u gepek gde god su stigli).
 
Nema više ni jedan na Nbgd i u opšte na mapi 🤣
Dugo je i trajalo mada verujem da će se uskoro pojaviti ponovo...ipak Yandex je to.
Mislim da su ih uklonili jer nemaju dozvolu da stoje na javnim površinama.
 
Da danas su definitivno svi uklonjeni a na aplikaciji možete da vidite koliko je smanjena mapa u odnosu na onu što sam u petak postavio.
Bilo ih je ukupno 600 i svi mediji su to objavili

Trajalo cela 2 dana.

Moram priznati da je ovo veoma čudno ponašanje gradske vlasti i u opšte nije dobronamerno.

Screenshot_2023-10-01-15-29-29-75_4cecc77e9c3359d110dfec509d862f1c.jpg
 
Tako su u Nišu potrajali oni plavi trotineti 4 dana, i uklonili ih kao, zabranio ih grad ili nisu imali dozvolu..
 
Kapiram yandex nije ni trazio dozvolu. Ne ide to tako nigde
 
izgleda neki tihi rat na trzistu rentiranja skutera, yandex nestao, a Pojavili se neki novi izgleda tusrki po ceni od 25din za min plus 50 din start, druge opcije nema
twetyfourth.jpg
 
Da kazu, da se zakljucavaju.
I stoje u Knez mihajlovoj i BG na vodi, tamo gde ovi nisu smeli
 
Da li će se uopšte i vratiti?
Mada sumnjam da su tek tako kupili veliku količinu trotineta.
 
Ja terao juce sa decom ove Yandex. Niko od nas nije probao do sada, bas dobra zabava. Ono sto mi je interesantno, 25kmh delije mnogo sporije nego kad vrtim pedale tom brzinom na mtb. Ne deluje nestabilno, prirodno rade kolena i spustam unazad dupe kad naidjem na neravnine ili kocim. Mada, sad kad razmislim, nikog drugog ne videh da to radi. Ostalo sa mtb :LOL:
 
Poslednja izmena:
Vozio i ja juče s devojkom, prekjuče sam. Iskreno dušu dalo za transport po Novom Beogradu, a trotineti jesu jako stabilni čak i na 25kmh.
Zaintrigiralo me da kupim neki, ali se bojim da ću na kraju uz Ustaničku i generalno po pola Voždovca i Zvezdare morati da ih guram uzbrdo.
 
Nazad
Vrh Dno