Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

koji su se pokazali dobri da je dobra baterija.. itd. ? da li je bolje uzeti sa vecim ili manjim tockom? vidim ima za 520e
 
Inače, koliko znam biciklisti koji idu trotoarom bi preko pešačkog (koji nije namenjen za bicikle) morali da siđu sa bicikla i da ga guraju. U Srbiji nisam video nijednu osobu da je to uradila.
Nisi pažljivo gledao. Ja to radim uvek na pešačkim gde nema staza. Npr prelaz kod Sajma gde 95% ljudi vozi bajs preko ili pored pešačkog sa siđem i preguram ga preko prelaza.

Inače dođoh da pitam jel ima neko ovaj ebike iz A1? MS Energy i10 mislim da je oznaka.
Vredi li? Nešto me ovi mali točkovi odbijaju valjda što vozim 29" trenutno na običnom bajsu.
 
Na supruginom Xiaomi trotinetu je pukao zadnji blatobran. Da li da kupim bilo koji na KP ili ima smisla da tražim originalni? Ima li neke bitne razlike među njima?
 
Nisi pažljivo gledao. Ja to radim uvek na pešačkim gde nema staza. Npr prelaz kod Sajma gde 95% ljudi vozi bajs preko ili pored pešačkog sa siđem i preguram ga preko prelaza.

Inače dođoh da pitam jel ima neko ovaj ebike iz A1? MS Energy i10 mislim da je oznaka.
Vredi li? Nešto me ovi mali točkovi odbijaju valjda što vozim 29" trenutno na običnom bajsu.
Meni taj bajs izgleda zanimljivo iz razloga sto moze da se preklopi, pa mislim da bi ga takvog mogao ubaciti u bus/voz i odem negde na planinu ili more i tamo se vozam jer sa elektro pogonom mogu lakse da savladam uspone.
Jel ovo zvuci realno?
 
Nemam taj MS, ali imam RING (nalepnicu) koji se preklapa itd. Realno za ravno i grad je skroz ok. Takođe staje i u gepek (verovatno ne u neki mikro). Bajs ima preko 20kg, tako da nije baš igračka da ga sa 2 prsta ubaciš/izbaciš. Niti nosaš po stepeništu. Kinez je 100% od kvaliteta nema ni K. Sve je najjeftinije na njemu. Ali radi posao nekako. Iskreno, po meni ne vredi te novce, ali sa druge strane ne znam šta možeš da uzmeš za iste novce da te preveze od A do B da se ne oznojiš. Ima "gas" mod, a ima i pedal assist, pa kad šta ti odgovara... A možeš i kao običan bajs da ga teraš - što uopšte nije prijatno. Osim ako nisi mazohista;-)

Meni je za Niš sasvim ok. Nije za off-road (može da se sili, ali nije to to). Punjenje baterije traje nekoliko sati i košta par dinara prevedeno u novce. Da ga nisam dobio u nekoj kompenzaciji, verovatno ga nikada ne bih pazario. Inače, posedujem ga od jesenas, probao sam ga po svim godišnjim dobima xD Ima i svojih prednosti, obiđem ceo grad bez da okrenem pedele...

Inače 20" nisu ni malo prijatni za bilo šta osim dobre podloge. Na to ako dodamo gabarite bajsa i razmaka između osovina... Bajk je za penzionersko švrćkanje... Ali jesam ga u nekoliko navrata probao na 40ak km/h, realno nije za preko 25km/h, ali ga ja teram do 30ak obično. Inače ja sam 1.8m i 105kg. Kineska nosivost je max 120kg. Ali za pređenih 500+km još nisam išao u servis, ali se spremam polako:)
 
Poslednja izmena:
Da li se mora registrovati elektricni bicikli koji ima motor 500 w? Brzina mu je limitirana na 25 km/h i ima pedale!
U pitanju je OVAJ model. Na sajtu piše da je 250 w, medjutim na samom el.biciklu (na motoru i šasiji) piše da je motor 500w.
 
Zaboravio sam da to napomenem kod RINGa. Bajs je kao 250w, međutim po kompjuteru lagano prelazi 500w. Na samom biciklu i motoru ne piše ništa. A brzina je bar kod mog modela bila 36km/h pre nego što isključi el. motor. Lako se ulazi u "skriveni meni" odakle se podešava sve vezano za modove, brzinu, snagu po stepenima, max. struju koju motor može da povuče itd. Naravno nije registrovan, niti će biti. :)
 
Zaboravio sam da to napomenem kod RINGa. Bajs je kao 250w, međutim po kompjuteru lagano prelazi 500w. Na samom biciklu i motoru ne piše ništa. A brzina je bar kod mog modela bila 36km/h pre nego što isključi el. motor. Lako se ulazi u "skriveni meni" odakle se podešava sve vezano za modove, brzinu, snagu po stepenima, max. struju koju motor može da povuče itd. Naravno nije registrovan, niti će biti. :)
Jel moze i onaj MS Energy i10 da se podigne max brzina sa nekim hakerisanjem?
Pitam za druga ;)🤞
 
Nekom "oko sokolovo" nekom "vrabac" :D

Novi Sad kupuje 10 električnih biciklova za snimanje nepropisno parkiranih vozila. Po navedenom, 33x jeftiniji od Landrovera, a isto radi
link
 
@Devil 2000, zavisi od kontrolera/displeja. Jednog sam video ovde kod mene mene u kraju, ali nisam se zagledao u kontroler. :(
 
Novi Sad kupuje 10 električnih biciklova za snimanje nepropisno parkiranih vozila. Po navedenom, 33x jeftiniji od Landrovera, a isto radi
link
U roku za podnošenje pristigla je jedina ponuda od kompanije Ada Systems

Izvor, sajt grada, piše da su trebovali i auta.
Служба за заједничке послове Града Новог Сада је за потребе Градске управе за инспекцијске послове, у чијем саставу је и Комунална милиција, расписала 17. јуна јавну набавку за пет возила и десет бицикала са камерама за надгледање поштовања прописа у области саобраћаја. Набавка је објављена у различитим партијама, са роковима важности приспелих понуда 25. јула за возила и 15. јула за бицикле.
 
Poslednja izmena:
Kako su vam se pokazale ove pune gume ako je neko menjao?

Pogledajte prilog 352002
Не мораш да бринеш да ли ће се пробушити, али сваку рупу, прелаз, канал, камен ћеш осетити. Нови Сад има добро одражаване бици стазе, бар у мом делу, тако да успешно избегавам те аномалије и онда ми је доста пријатно да возим тротинет.
 
Da li neko ima iskustva sa e-bajkovima koji imaju manje tj. dvadeseto-inčne točkove, kao što su Cube compact, Isy, Qio...?

Imam regularan stariji MTB, a razmišljam o nečemu ovakvom za lokalni transport bez znoja. Deluju kao izdržljiva magarad.

Ili bolje da konvertujem stari bajk u e bajk?
Mada me pedalec više privlači...


U principu i zadnja opcija nije loša, beše kod Vuka ima ona ekipa koja radi konverzuju.
 
Što više razmišljam o i-bajku, to sam dalje od prepravljanja postojećeg. Nekako mi ta opcija ne leži. Ako se odlučim, to će biti neki bosch pedelec.
 
Ms energy neutron m10 ili xiaomi essential trotinet? Oni su najjeftiniji trotineti kod nas u CG a uzeo bih neki od ova dva modela.. Sto preporucujete prije?
 
Pre nekoliko dana sam kupio Mi essential prvi utisak je odličan, upravo ono što sam očekivao to sam i dobio. Za taj novac mislim da je odlična kupovina, naravno uvek može i bolje. Ne prelazim neku kilometražu i za po gradu po biciklističkoj stazi je ok pri brzini od 20 km/h da stigneš di treba.
 
Procitah prvih 5 strana gde krece uzasno filozofiranje i rekla kazala, pretpostavke, neka neverovatna misljenja, bezbednost upotrebe i ostale gluposti.
Ono sto mene zanima da li je neko koristio ove elektricne trotinete Xplorer, kakvi su i kako su se pokazali ?
Najvise mrzim kada ljudi koji nisu ni probali nesto imaju svoj stav o necemu.. pa kupi covek pa vidi da li mu odgovara ili ne, nemaju svi ista ocekivanja od necega sto planiraju da kupe.. neko se razocara necim nekome bude super..
I mene zanima ovo - konkretno:

Xplorer Električni trotinet S6​


Koliko kapiram to su neki Hrvati (OEM kineski naravno), a nema ni jedan jedini review ni kod nas ni kod njih za ovaj "brend".

Cena nije naivna - a reklamiraju ga na sav glas, pa tesko da ce neko dati 80-90k dinara na lepe oci ako za godinu dana ni jedan jedini review ne postji nigde.

Cak evo i ovde na Benchu niko ne pominje Xplorer.

Dakle ipak drzati se Segway ili je neko rizikovao sa S6 koji na papiru super deluje.
 
Pozdrav,
da li je neko imao iskustva sa vodom u delu gde su baterije i elektronika od Šaomi trotineta M365?
Naime, posle sinoćnjeg pljuska garaža u kojoj mi je bio trotinet zbog obilnih padavina dobila je nekih 10 tak cm vode...
Pogađate dalje..i ćerkin Šaomi je bio u istoj, ne na punjaču srećom nego samo onako na "nogari parkiran". Ćera je jutros
ne znajući za vodu (jer se povukla iz garaže) htela da ode negde i pokušala je da ga upali ali nije hteo da krene... :(
Ja dok sam došao da vidim šta je, primetio sam da je i on pun vode, otvorio sam dole onu plastiku i sada se suši...
Da li je pokušajem uključenja došlo do nekog većeg kvara ili je samo još mokar pa dok se ne osuši?
Vidi se u onom jednom delu koji ima plastični providni poklopac malo kondenza i plava led blinka samo...
Molim za odgovore svih koji mogu da pomognu ili su imali sličnu situaciju. Hvala
 

Prilozi

  • 1.mp4
    162.8 KB
  • 2.jpg
    2.jpg
    196.7 KB · Pregleda: 56
  • 3.jpg
    3.jpg
    246.4 KB · Pregleda: 63
  • 4.jpg
    4.jpg
    248.1 KB · Pregleda: 71
Iz iskustva mogu da ti kažem da se elektronika i voda ne slažu previše, posebno je loša situacija kod ovakvih sistema gde je elektronika uvek pod naponom.
Moja preporuka je da što pre skineš te plastike i odkačiš bateriju od ostatka sistema. Ja bi lično izvadio elektroniku i oprao je alkoholom i četkicom, izduvao kompresorom i još ostavio da se dobro osuši mada to nije neophodno. Uglvanom ta kondenzacija koja stoji više dana može da ti napravi više štete nego da je samo bućnula voda i osušila se.

Da li je nešto riknulo ili ne, da li je samo osigurač otišao ili i nešto ozbiljnije, trenutno, ne može niko da ti kaže to ćeš znati tek za par dana kad probaš da upališ trotinet. Mnogo bolja situacija bi bila da nije bilo pokušaja paljenja ali sad šta je tu je.
Ono što blinka ledica na bateriji je ok, tako treba.
 
I mene zanima ovo - konkretno:

Xplorer Električni trotinet S6​


Koliko kapiram to su neki Hrvati (OEM kineski naravno), a nema ni jedan jedini review ni kod nas ni kod njih za ovaj "brend".

Cena nije naivna - a reklamiraju ga na sav glas, pa tesko da ce neko dati 80-90k dinara na lepe oci ako za godinu dana ni jedan jedini review ne postji nigde.

Cak evo i ovde na Benchu niko ne pominje Xplorer.

Dakle ipak drzati se Segway ili je neko rizikovao sa S6 koji na papiru super deluje.

Da sam sebi odgovorim - ovi sto se valjaju kod nas pod imenom Xplorer su zapravo poznatiji pod imenom UWITGO, identican model S6.



Nije bas nesto ocigledno, svasta ljudi pisu na reviews na AMZN :)

Ono sto najvise ne uliva poverenje jeste cinjenica da je i ovaj UWITGO zvanicni sajt propo'.... mada je moguce da su i oni bili samo prodavci a pravi OEM je negde u Kini....

sve u svemu za 70.000 din ovo nije vredno rizika. Ovo treba da kosta 30k max.
 
@Sirius9
Drugar koji je elektroničar konstatovao je da su neki delovi otišli na glavnoj ploči... :(
ako neko ima novo može i polovno...ponude na pm. Hvala

1.jpg
 
krastavac, elektronika koja je stalno pod naponom je posebno osetljiva na vlagu.
Još ova tvoja ne izgleda tako loše, mutna je slika ali ja ovde ne vidim ništa posebno problematično na prvi pogled?
Ima ovih ploča da se kupe na kp.
 
Ima a i nema, kontaktirao sam par njih ili nemaju trenutno ili im je 80 i kusur evra...
Videću sa Alija da poručim 30€ sa prevozom + 2 meseca čekanja, ali 80€ ne dajem.
Neces cekati dva meseca, nesto su se ubrzali. Narcuio sam foliju za telefon, i za dve nedelje mi stigla. Bas sam se zacudio kada mi ostavio postar papir u sanducetu.
 
Cao drustvo.. Dobio sam od prijatelja korisceni xiaomi m365.. Pratim stanje baterije preko aplikacije m365 tools. Pise da je stanje baterije normalno i da je trotinet presao oko 2500 km.. E sad, veceras sam ga prvi put provozao.. Za 7km mi je potrosio tacno 36% baterije.. Je li to okej za korisceni trotinet i imate li neke predloge kako da je odrzim u sto boljem stanju?
Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno