Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

Fat gume pa jos 20 inca.
Ima se kotrljas ko puz.
 
28.08.2020 si ovde izjavio da si vozio bicikl brzinom od oko 80 km/h. Da li i dalje tvrdiš da si zaista išao tom brzinom?
Odgovorno smatram da je to nemoguće. Dokaži mi da nisam u pravu ili prestani da iznosiš neistine.
Ja sam isao tom brzinom niz brdo od 12% sa mountbajkom,bilo je 30*C ja ipak sutra dan dobio temperaturu,nije za zezanje velika je to brzina za bajs obavesno kaciga za motore,osecaj kao da vozis autom 200kmh.
 
isplati li se ovo? moze li stvarno tih 60km da predje? 10Ah 36V 250W mi se cini bas malo


image.png
Nema sanse,meni sa elektricnim skuterom njegova tezina oko 60kg i moja oko 75kg sa laganom voznjom do 30kmh,lagano ubrzavanje uglavnom otvoren put sa brzinom do 30kmh i moja potrosnja je bila sa 1kwh baterije presao sam 40km,to sam izmerio sa meracem potrosnje tako da je mogucnost greske minimalna.
Sto se ove elektricne bicikle tice,sa baterijom od 0.36kwh ako se vozi bez motanja realno je oko 20km,a sa motanjem oko 30+km ,mozda moze da dobaci i do 40km, sve zavisi od nivoa asistencije.
 
beogradska brda traze minimum 750W motor, da bi se popeli na sva bez pomoci misica
na vecini brda moze da izgura i 500W ali ima uspona gde ce biti potrebna pomoc nogu
sa 500Wh baterijom moze da se predje oko 40ak kilometara, po ravnom
 
Meni to sve katastrofa malo.
Pa i da je range 100km, to opet znaci da bi ga punio svaki drugi dan, jer sigurno ne zelim da ostanem sa praznom baterijom i tako teskim biciklom.
 
Pozdrav drustvo!

Ajd' pomozite mi da ne citam 30 srana u rikverc. Naime, interesuje me elektro MTB, neke nize klase, polovan, naravno - budzet mi je oko 800 evra.

Potrebna mi je verzija samo sa varijantom pomoci prilikom padaliranja, bez gasa. Koristio bih ga iskljucivo za mountin biking, oko 30 km, po lokalnim planinama - Medvednik, Jablanik, Povlen, Gucevo, Cer, itd...

Imate neke preporuke za mene u tom low budget segmentu? :)
 
Pozdrav drustvo!

Ajd' pomozite mi da ne citam 30 srana u rikverc. Naime, interesuje me elektro MTB, neke nize klase, polovan, naravno - budzet mi je oko 800 evra.

Potrebna mi je verzija samo sa varijantom pomoci prilikom padaliranja, bez gasa. Koristio bih ga iskljucivo za mountin biking, oko 30 km, po lokalnim planinama - Medvednik, Jablanik, Povlen, Gucevo, Cer, itd...

Imate neke preporuke za mene u tom low budget segmentu? :)
Nova ili polovna bicikla?
 
i polovno za 800 je ono bas, ne za planinu, low end komponente koje ces opteretiti jos sa assisted mode, samo ces potrositi novac na bicikl i servise posle

bolje skupi jos novca za recimo ovako nesto (mada ne znam koliko si visok i koja velicina ti treba)
 
Ti ljudi su poznati hejteri i obicnih bicikala. Sve im smeta osim automobila.
Svakako podatke koje su izneli treba uzeti u razmatranje, taj bajs jeste opasan za voznju.
 
ja to odavno pricam, oni cak nisu sve ni pomenuli dotakli su se samo kocnica.

Nije dovoljno na obican bicikl samo dodati baterije i motor jer on nije namenjen za takvo opterecenje.
Sto je jos gore to su sve niskobudzetni ramovi i delovi, malo bolji biciklista bi to izlomio sopstvenom snagom a ne uz pomoc motora.

cak i da se stave najbolje kocnice, pucice viljuska, gume od 800 dinara ne mogu da izdrze takav intenzivan nacin upotrebe, tockovi takodje, jos to momci voze bez rukavica i kacige.

U svakom slucaju e bajkovi nece nestati sa ulica bice ih sve vise i vise i transformisace se u napredno sredstvo transporta za jednog coveka, i ne treba ih porediti sa obicnim biciklom.
 
ja to odavno pricam, oni cak nisu sve ni pomenuli dotakli su se samo kocnica

Nije dovoljno na obican bicikl samo dodati baterije i motor jer on nije namenjen za takvo opterecenje.
Sto je jos gore to su sve niskobudzetni ramovi i delovi, malo bolji biciklista bi to izlomio sopstvenom snagom a ne uz pomoc motora.
Pa nije da nisu pričali o tome. Možda nisi gledao ceo video jer ima deo kada pričaju o "viljušci" na bicikli.
 
Mozda sam preskocio, sustina je da je za tu snagu svaki sraf na tom biciklu preslab.
 
i polovno za 800 je ono bas, ne za planinu, low end komponente koje ces opteretiti jos sa assisted mode, samo ces potrositi novac na bicikl i servise posle

bolje skupi jos novca za recimo ovako nesto (mada ne znam koliko si visok i koja velicina ti treba)

188 cm, 95 kila. Izgleda da cu definitivno morati da skupim novac za nesto jace... :/
 
Jedna opasna situacija sa trotinetom
Ono o cemu sam pricao sa naglim kocenjem vozac nema sanse da ostane na dasci zbog visokog tezista.
mislim da je momak prosao mnogo gore nego sto se ovde vidi :oops:

Pogledajte prilog trotinet.mp4
 
El. trotineti su jedan od većih poraza ove civilizacije.
 
Ovaj u kombiju nije normalan ili nije ni primetio šta ga je udarilo (pa se zato vratio u rikverc i ovog mučenika "overio" još jednom).
 
Vozac se ocigledno fokusirao na desnu stranu odakle mu dolaze vozila pa nije ni video sta se desilo, naravno trotinetaš je vozio prebrzo trotoarom. Svaka cast ljudima koji to cudo ganjaju toliko brzo ja se uvek šokiram kada prolete pored mene na biciklu u gradu.
 
Pitao sam se kako mogu naglo da zakoče a da ostanu na trotinetu. Sad vidim - nikako.
 
Ja bi htio ovo E-pilot i kupiću kad budem dobio na lotu... :)🤞
Možda je još bolje ovaj Twion ili E-motion , manje je i praktičnije. 🖖
 
Poslednja izmena:
Jedna opasna situacija sa trotinetom
Ono o cemu sam pricao sa naglim kocenjem vozac nema sanse da ostane na dasci zbog visokog tezista.
mislim da je momak prosao mnogo gore nego sto se ovde vidi :oops:

Pogledajte prilog 320059
Ово се не може десити у Србији! Овде нико не носи кацигу, а то је овог јадника и спасило.
 
Pozdrav drustvo!

Ajd' pomozite mi da ne citam 30 srana u rikverc. Naime, interesuje me elektro MTB, neke nize klase, polovan, naravno - budzet mi je oko 800 evra.
800€ je premalo za ebajs čak i duple je onako, da kažem dovoljno, može nešto da se nađe, tek sa 2000 dolazimo do kvalitetnijih primeraka a ako hoćeš da biraš kvalitet u svim delovima za to je već potrebno 3000€ a onda se zapitaš dal je možda bolje uzeti auto za iste pare...

A ovog lika što je kombi ispeglao, ju ju, imao je sreće što je živ ostao.
 
Да ли неко користи ебајк или мотор за дуже међуградске вожње? Има ли уопште смисла користити га за такве ствари? Време пута изузмимо из приче.
 
Šta podrazumevaš pod duže međugradske vožnje? Koliko km?
 
U tu svrhu je bolje kupiti drumasa, ebajk obicno ostavi vozaca negde na putu da pedala sa biciklom od 30kg
 
To nije problem za eBike, pa neces ga drzati pod gasom svih 50km
Najveci problem je katastrofalno stanje asfalta a s obzirom da ipak vozis malo brze od proseka voznja postaje neudobna
 
pa mora valjda i da se vrati? :sneaky:
osim ako 30-50km ne podrazumeva oba pravca, a sumnjam u to.
 
Ili ima vremena za dopunu.pre povratka? 🤔
 
Nazad
Vrh Dno