Šta je novo?

Electroneum

Tu su negde svi prema ovom sajtu https://www.cryptunit.com za 1000h/s sam gledao odprilike koliko daje jedna rx 580...

Takodje Etn po isplativost za Vega karte je odlican,blockchain radi kao sat vec smo probili 308000 blokova...

Diff je takodje ok mada razlog zasto je ovoliki a ne manji jer je Richard platio Nicehash-u odredjen broj h/s da bi brze prosli prvi prazni blokovi to ga je kostalo 150000 dolara navodno...Ne znam da li im je platio za mesec dana ili nedelju dana samo...Kad bi oni izasli iz igre diff bi pao ispod 10 milijardi sigurno.

Na whattomine ispada da se bore za prvo mesto kod Vega karti po isplativost Etn i Monero ali verujem da ovaj graft daje vise ne znam sto ga nema na whattomine.
 
Poslednja izmena:
Ima li jos neki pool za etn sem nanopoola ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zašto nanopool ne isplaćuje ništa?! Samo se gomila i gomila i ništa ne šalje. Jel to zvanični online wallet prso pa toliko dugo ne radi? Vrlo neozbiljno

I gde vam je sad isplativost ovog novčića, samo dan dva nakon pada diff-a
 
Mene zanima sta se desilo sa easyhashom? Od 700-800 minera nema sad 80-100, ja ne mogu da farmam, sve je podeseno i do skora farmao i sad nista samo izbacuje...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Radi sada, juče nije hteo da sinhronizuje. Ali isplate i dalje ne idu. Odgovorila mi je nanopool podrška da su stopirane isplate dok se ne stabilizuje etn mreža. Morao sam njih da pitam kad svuda svi ćute (a ne verujem da oni koji ga kopaju nisu upoznati sa situacijom), isto i na bitcointalk i nigde ne može da se nađe info. A balans na nanopulu se samo gomila u hiljadama...
 
Šta se dešava sa ovim novčićem?!
Juče je išlo kopanje odlično, konkretno nanopool je u pitanju, a danas se srozalo toliko da se dobija više nego duplo manje etn-a. Diff ne vidim da se povećao a mašine rade odlično i stabilno, average hashrate je konstantno 58000-59000 h/s.
 
Katastrofalno lose odradjen fork, gde se nije vodilo racuna o osnovnim stvarima (najpre ih je po sopstvenom priznanju, pazite ovaj stepen diletantizma, IZNENADILO to sto je hash rate opao nakon forka toliko da s postojecom snagom vise bukvalno nije mogao da se nadje blok (valjda su mislili da ce mineri biti pocastvovani da majnuju etn uz cist gubitak)pa su morali da placaju debeli kes i iznajme rigove na nicehashu, a sto je moglo da se resi s par linija koda i prilagodi diff, pa cirkus sa pre fork transakcijama i ring size-om (iako su poslednji odradili fork i imali 2 meseca vise od ostalih pa opet uprskali bukvalno sve sto se moglo uprskati), da bi sada eskalirao problem sa lose resenim prilagodjavanjem diff-a gde nicehash najase na mrezu kad je diff mali, nabije diff u nebesa, profutabilnost ode u bunar i nicehash se povuce ostavivsi gologuziji od ono malo minera sto jos kopaju etn da se s malom snagom mrcvare satima trazeci blok. Evo linka na reddit-u: https://www.reddit.com/r/Electroneum/comments/8pib35/make_etn_nicehash_resistant/

Izdvajam jedan deo:

The problem lies in the difficulty adjustment algorithm. The ETN devs have lowered the DIFFICULTY_WINDOW from 720 to 360 blocks, but they left DIFFICULTY_LAG = 15 and DIFFICULTY_CUT = 60. The algorithm takes the last 360 + 15 = 375 blocks and ignores the last 15 blocks (that's the lag). The remaining 360 blocks are sorted by time and the 60 fastest and 60 slowest blocks are ignored as well. The difficulty is calculated from the remaining 240 blocks.

When the difficulty is low and it's profitable to mine ETN, NiceHash (ab)users jump and since the block time is greatly reduced, almost all of these new blocks get cut from the calculation until 75 blocks are mined. At this stage the difficulty increases with big jump and becomes 2-3x. When this happens, they stop pushing NiceHash and then the network is struggling to find a block. Right now it has taken 32886 seconds to find the last 30 blocks, which is 18.27 min per block. Almost all of these blocks will be cut from the algorithm until 75 such blocks are mined (22.84 hours based on the above average). When this finally happens, the difficulty will drop dramatically once again, it will be profitable to mine ETN and NiceHashers will jump again, repeating the whole process.

Without changing the algorithm it's not possible to avoid this. As long as it's profitable to mine ETN with NiceHash during the low difficulty periods, this will continue to happen. Banning NiceHash on your pool is not going to help as there will be always pools which allow it.

Many of the newer CN coins have implemented different difficulty algorithm which adjusts much faster to changes of the hashing power and it's not possible to do such exploits.
 
Jesu neke stvari odradjene lose...Sve je to tako...Samo Nicehash moze da rudari bilo koji coin glupo je praviti temu uopste Make Nicehash Etn resistant...Niko i tebi ne brani da kupis 10000 gpu pa da majnujes Etn to nije zabranjeno zakonom tako da je glupo zaliti se na to.Diff se ne dize u nebesa ja sam vidjao diff od 10 milijardi do nekih 15 milijardi a pre forka je diff bio 118 milijardi tako da je ogromna razlika sad je coin ekstra isplativ.

Po meni sve su popravili,coin je Asic resistant postao,blokovi idu,Cryptopia radi,online wallet radi offline wallet radi...Sta vise da ocekujemo...

A da su zabrljali fork u pocetku sa sporim blokovima jesu i sa transakcijama.
 
Toliko o stručnosti tima koji stoji iza ovog novčića. Obećavaju kule i gradove kao i svi, a profitabilnost i cena u bunaru.
 
A vidim btc vredi 20000 dolara....A svi ostali alt coini takodje padaju na novi All time low od ove godine.

Nista oni nisu obecali sto se tice cene a ova ostala obecanja su ispunili uz dosta problema.

Ne verujem da je problem diff-a mogao da se resi sa par kodova da je mogao tako lako da se resi resili bi...I ako je neko znao iz onog posta gore da problem moze da se resi sa par kodova zasto im nije predlozio resenje kad je tako pametan ustedeo bi im trud u vezi sporih blokova.

Profitabilnost u rudarenju je odlicna tu je negde kao i Monero sto se tice profitabilnosti.

Videcemo kako ce uraditi sledeci fork kroz 6 meseci ako i to zabrljaju onda su najgori tim na svetu.
 
Poslednja izmena:
A kako su drugi rešili, kod drugih se ovo ne događa... Ne znam koji je tvoj interes u coinu ali očigledno pričaš na pamet jer da ga rudariš znao bi činjenice o "isplativosti". Razlika je duplo u odnosu na druge koine ;) (zarada je duplo manja). Pusti online kalkulatore...
 
Nisu drugi imali diff od 118 milijardi pre nego sto se forkovao Monero imao je diff od 50-60 milijardi jos malo pa duplo manje ispravka diff je bio oko 100 milijardi kod monera pa je pao na 50 milijardi a kod Etn-a smo imali 118 milijardi a diff je pao na 5 milijardi e to je problem....Da je diff od electroneuma pao sa 118 milijardi na 50 milijardi mislim da ne bi imali nikakve probleme sa blokovima...

Problem je bio sto su Etn kopali Asici 100 posto takoreci a Monero su kopali gpu mineri i Asic masine tako da je fork kod Monera bilo mnogo lakse izvesti.

Etn je imao posao da smanji diff bukvalno za 100 posto to nijedan cryptonight coin nije morao zato su ti forkovi isli lakse i brze.

Pa kad je razlika duplo manja sto ga gpu mineri rudare sto lepu ne predju na Monero,Graft ili nesto trece i da diff bude nula?
 
Poslednja izmena:
A kako su drugi rešili, kod drugih se ovo ne događa... Ne znam koji je tvoj interes u coinu ali očigledno pričaš na pamet jer da ga rudariš znao bi činjenice o "isplativosti". Razlika je duplo u odnosu na druge koine ;) (zarada je duplo manja). Pusti online kalkulatore...

To je njegova karakteristika :d
 
A zasto onda postoji diff uopste ako je duplo manje isplativ od ostalih zar onda niko ne bi trebao da ga kopa?

Na Telegram grupi niko se ne zali da je duplo manja zarada svi pisu da je ok zarada...Samo vama dvojici zarada ne valja.
 
Evo informacija iz prve ruke o isplativosti sa telegram chata za Etn grupu.

Covek dobija 1000 Etn-a dnevno i kaze da su oscilacije na kalkulatorima 5 posto tako da ne pricajte gluposti takodje nanopool mu radi kao sat.

Druga stvar informacija iz prve ruke isplativiji je od Monera.

Tih 12k h/s moze da se postigne sa jednim rigom takodje sa 6 Vega 56 karti ili Vega 64...Tako da u roku od 8-9 meseci karte na Etn mogu da se odplate.

Mario Tretinjak, [11.06.18 15:46]
Ja sam ponešto kupio a i majnam oko 1000 ETN-a dnevno...

Milos Smiljanic, [11.06.18 15:47]
sa kojim kartama vadis 1000 Etn dnevno?

Milos Smiljanic, [11.06.18 15:48]
i da li je Etn isplativiji od Monera?

Mario Tretinjak, [11.06.18 15:50]
Imam Neon Miner V3, 12k H/s ali ide i do 18K (Xeon Phi 7250 kartice i lukminer bootabilni stickovi)

Mario Tretinjak, [11.06.18 15:50]
Da, isplativiji je

Mario Tretinjak, [11.06.18 15:50]
http://minecryptonight.net/

Milos Smiljanic, [11.06.18 15:51]
Pa i ja znam da je isplativiji tamo na benchmark forumu me ubedjuju da je isplativost nikakva i da je duplo manja nego sto kazu bilo koji kalkulatori

Mario Tretinjak, [11.06.18 15:51]
Meni radi skoro pa kako kalkulator kaže 24h: 987.684 ETN

Milos Smiljanic, [11.06.18 15:51]
a jel imas probleme sa transakcijama ili sve ide ok?

Mario Tretinjak, [11.06.18 15:51]
Čak i malo bolje

Mario Tretinjak, [11.06.18 15:51]
Sve ok

Mario Tretinjak, [11.06.18 15:51]
Na Nanopoolu sam

Milos Smiljanic, [11.06.18 15:51]
pa da kalkulatori mogu da lazu za 10 posto a ne za duplo manje

Milos Smiljanic, [11.06.18 15:52]
Odlicno:)

Mario Tretinjak, [11.06.18 15:52]
Probao sam i Monero ali bolje ide sa ETN-om

Milos Smiljanic, [11.06.18 15:52]
Mislis veca je zarada?

Mario Tretinjak, [11.06.18 15:52]
Tako je

Milos Smiljanic, [11.06.18 15:53]
ma ekstra je isplativ Etn sada dobro je sto smo uspeli da se otarasimo Asic masina.

Mario Tretinjak, [11.06.18 15:53]
Sa ovom niskom cijenom imam oko 16$ dnevno
 
Poslednja izmena:
Slabo sam pratio novcice zbog posla ali ovo je odlicna vest za ovo toplo vreme da je etn isplativ ponovo :-D

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Ja sam juce stavio jedan miner na test, pa sam preko Claya pustio, posle 5-6 sati mi gasi majner, i posle svakih 30 mina. Preko kog majnera vi kopate ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Xmr-stack koristi vecina njega koristi i kopaj preko nanopool-a posto sada iz prve ruke znamo da sa njim nema problema:).
 
Ma probao i njega, daje oko 600-700, Clay vise od 900 po kartici (rx570)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gledaj koliko ti iskopa xmr-stack u roku od 3 sata a koliko Clay jer je ta razlika od 200 h/s prevelika.
 
Sve karte imaju modovan bios. Mozda precise -h ??


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Onda xmr-stack ti bas malo daje maksimum koji sam vidjao za rx 570 je 850 h/s a rx 580 1000 h/s.

Gledaj koliko ti xmr-stack daje u roku od 2 sata pa pomnozi sa 12 da vidis koliko bi imao za 24 h onda to uporedi sa online kalkulatorima i vidi koliko se razlikuje kolicina iskopanog od tih kalkulatora.
 
Onda xmr-stack ti bas malo daje maksimum koji sam vidjao za rx 570 je 850 h/s a rx 580 1000 h/s.

Gledaj koliko ti xmr-stack daje u roku od 2 sata pa pomnozi sa 12 da vidis koliko bi imao za 24 h onda to uporedi sa online kalkulatorima i vidi koliko se razlikuje kolicina iskopanog od tih kalkulatora.

Pa to ti kazem, ne znam kako da podesim 570 na Xmr-stack zato mi i daje 600-700. A clay daje oko 900 ali nestabilno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probaj da se igras sa intensity...Mozda to poveca hash.

Ovo ti mozda pomogne imas pored xmr-stack i awesome miner.

 
Poslednja izmena:
Vrh Dno