Šta je novo?

ekran se zacrni na sekund

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
unazad, nekoliko puta mi se desilo, da se ekran iz cista mira 2 ili 3 puta zacrni na sekund i vrati nazad. komp inace radi normalno. sinoc sam ga u furmarku pustio sat vremena da vrti, nikakvi artefakti, niti pregrevanja (imam vodeno na celom kompu). pre tri dana mi se ucinilo iz sluski, koje su tada bile ukljucene kao da se cuo onaj zvuk za novi hardware, kad zabodes usb, ali nemogu da tvrdim da je bas to bilo, bile su sluske malo dalje od mene.
Igram Hunt Showdown satima na max setts, nikad se ovo nije desilo. i da, sva 3 dana kad se ovo desi, desi se dok sam na poslu - koristim kucni komp za posao.... da li je nesto od softwarea sa posla uzrok, nemam pojma....
cpu ryzen 5800x, asus x570 p-prime ploca, 2x8gb gskill 3200/cl14, radeon rx5700xt, napajanje seasonic 850 gold.....
ima li ko ideju sta bi moglo ovo da uzrokuje, ili sta da probam da otkrijem sta je u pitanju?

hvala
da, evo sad sam ga uhvatio, prebacio sam na zvucnike, dva puta se na delic sekunde zarneo ekran, i cuo se oba puta onaj zvuk kao da prepoznaje neki hardware novi
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao da reinstaliras drajvere od GPU-a?
 
Probaj sa drugim hdmi ili dp kablom, često znaju da prave problem. Pogotovo ako imaš 4k ili neki high refresh rate monitor.
 
Meni se to dešavalo pre nekoliko godina svaki put kad brat uključi ili isključi neonku iznad svog stola u drugoj sobi.
 
Kod mene je HDMI kabl bio problem. Isti simptomi.
 
imao sam slican problem do pre neki dan, zvuk mi je povezan preko resivera i u igrama nasumicno, nema pravila, mi se na sekund-dva zacrni ekran i izgubi zvuk kao da je windows prepoznao neki novi uredjaj ili drajver i nakon toga se sve vrati. Da ne duzim mnogo svasta sam probao i na kraju se ispotavi da je problem bio zbog ukjucenog G-synca, s obzirom da imas radeon grafiku iskljuci freesinc. Probaj i vidi da li si resio stvar, poz
 
instalirao nove drivere, malo iscupao i prodrmao DP kabl, za sada od petka nijednom nije zacrneo.... ispraticu pa cu videti sta se desava..... monitor je 144Hz, freesync ukljucen naravno....
 
Nazad
Vrh Dno