Šta je novo?

Eho u toku razgovora

lemik

Cenjen
Učlanjen(a)
10.05.2009
Poruke
570
Poena
169
Pozdrav imam jedan problem tokom razgovora sa telefonom cujem svoj glas u pozadini kako ponavlja sve sto kazem i to mi se desava na oba telefona (Nokia, Sony Ericsson). Jedan je na VIP mrezi drugi na MTS-u kome mogu da se obratim povodom toga, da li je do telefona ili samih provajdera?
 
prisluskuju te :shock:
:d
 
:banana: ih jos kad mi poslali transkript ....... da li stvarno ima neko neki predlog kako da se resim tog eha?
 
Ja to imam na telefonu koji nam je firma dala, neki ZTE najjeftiniji, u mom slucaju je do telefona jer je skoro svima u firmi tako. Ta ista kartica u drugom telefonu radi normalno.
 
Meni se takodje to desava ponekad. Mislim da je to do mreze.
 
to je jedan od signala da se razgovor prisluskuje, al' vi kako 'ocete:p:d
 
voodoons@ moze da bude ali nemora da je tako
 
To ti je verovatno sekundarni signal, ako imaš dosta zgrada ili neko veliko brdo pored kuće, pa se signal odbija od njih.

---
Ttalk
 
Meni je bilo tako dok nisam podesio jačinu zvuka
 
Ljudi ajde malo da obnovim temu .
U zadnje vreme imam velikih problema sa ehom kada me neko poziva na mobilni.
Ludi mi se žale da ne mogu da pričaju samnom jer čuju svoj glas po dva puta.onda ih ja nazovem ali opet imaju svoj eho
Telefon je Galaxy GT9100 .Imam ga već 6 meseci a eho je počeo da se pojavljuje pre jedno 2-3 nedelje.
Takodje ima problem kada me neko zove da dobijem sms da sam bio nedostupan ,a imam pun signal.To mi se dešava i od pre 7-8 meseci,što znači nema veza sa telefonom
Napomena da sam korisnik mts-telekoma ,paket mixnet XL što zanči stalno mi je uključen 3G.
Ajde dajte mi neki savet šta. kako,gde tj šta da radim .
Ako treba menjati telefon i to nije problem
 
Kao prvo tu karticu stavi u neki drugi telefon pa onda probaj kako ce se ponasati u toku razgovora.Ako se na drugom telefonu ne cuje onda je problem do tvog telefona.A ako se i na drugom telefonu cuje eho onda bi trebalo da se obratis provajderu u tvom slucaju mts-u pa da oni vide u cemu je problem.
 
NIje problem da to uradim i to ću odmah testirati pa javljam
 
Ljudi ajde malo da obnovim temu .
U zadnje vreme imam velikih problema sa ehom kada me neko poziva na mobilni.
Ludi mi se žale da ne mogu da pričaju samnom jer čuju svoj glas po dva puta.onda ih ja nazovem ali opet imaju svoj eho
Telefon je Galaxy GT9100 .Imam ga već 6 meseci a eho je počeo da se pojavljuje pre jedno 2-3 nedelje.
Takodje ima problem kada me neko zove da dobijem sms da sam bio nedostupan ,a imam pun signal.To mi se dešava i od pre 7-8 meseci,što znači nema veza sa telefonom
Napomena da sam korisnik mts-telekoma ,paket mixnet XL što zanči stalno mi je uključen 3G.
Ajde dajte mi neki savet šta. kako,gde tj šta da radim .
Ako treba menjati telefon i to nije problem

I9100 ima problema sa ehom kad je uključen noise cancellation ili reduction, ne sećam se tačno kako se zove. Proguglaj i pretraži forum. Takođe se eho ponekad javlja u kombinaciji sa nekim zaštitama za telefon.
 
Ja nemam problema ni kad je ukljucen, ni kad je iskljucen noise reduction... Neki Note i GS2 imaju taj problem, a neki ne... Cudi me da pre nisi imao problem i da se tek sad pojavio...
 
sory greška
 
Poslednja izmena:
To za noise cancellation sam čuo proguglo i našao na jednom Hrvatskom forumu kako se trajno isključuje Pa ću odraditi ovih dana
Pazi skinuo sam navlaku sa zadnje strane telefona i nije bilo više eha.
Pa ebem mu majku od čega prave te navlake.ova je moja još kao neka bolja kvalitetna.
Čak sam i povezao vreme nabavke nove navlake i to je tačno tada počelo da se dešava
E još ovo .Kada se uspostavi veza treba otići u menu i iskljuciti noise cancellation ili redukciju šuma i sve će biti OK
 
Da, desava se kada se stavi neka losa zastita za ledja. Koja je tvoja?
 
Poenta je što ni jedna nije loša čak više su medju najboljima
Jedna je Capdase a druga Teracell.
Na Capdase ima manji eho ali ga ima a na Teracell ubija koliki je eho
 
Ja sam koristio Capdase na GS2. Nisam imao nikakav eho.
A za Teracell me ne cudi.

Kod Capdase proveri da li su ti lepo nalegla zastitna ledja na gornjem delu kod sekundarnog mikrofona.
 
Poslednja izmena:
Ma samo da uhvatim malo vremena pa da odradim noise cancellation ili redukciju šuma i neće više biti problema
 
Sekundarni mikrofon ne sme biti pokriven tokom razgovora. Možda ga navlaka pokriva, a ima pojedinaca koji čudno drže telefon te nekim delom glave ili ruke pokrivaju taj sekundarni mikrofon.
 
Nazad
Vrh Dno