Šta je novo?

Edifier zvučnici

pa logicno da vise verujes,jer je pseudonauka i psihoakustika,prost placebo,ni nemas drugog izbora nego da verujes.nemas problem samnom nego sa fizikom.



ne javljam se jer ih nisi okacio,lepo ima u temi sve koga zanima,nudio sam i pare i sad vas mrzi.mozete i vi rekla kazala,mogu i ja.
694652284e3478a1c31dd127f086be33.jpg


A ovo je šta?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Dobro, ti misliš ako nudiš novac da ti to podiže reputaciju kao sagovornika a našu srozava. To je pogrešno. Ja sam naučio jako davno od nakih starijih članova da je prilično nezahvalno pričati o kablovima. Argumentovano i korektno je da se ide na probu i testiranje. Kako to zvuči u sistemu. U tim nazovi druženjima može svašta da se nauči. Mnogi ljudi, baš iz tih razloga, koji prodaju višak svojih kablova daju iste na probu pre kupovine. I sada glavno pitanje. Da li ti u opšte imaš i voliš Hi Fi ili mi ovde mlatimo samo praznu slamu :)
 
Argumentovano i korektno je da se ide na probu i testiranje. Kako to zvuči u sistemu.

Jedino argumentovano je usnimiti i analizirati rezultate.

To "kako zvuči" je priča za ljude koji ne barataju materijom nego mitovima koji su im verovatno usadili stariji od njih jer su eto čuli nekoga kako priča da to tako treba.

Čudi me da si toliko pasioniran audiofil i da toliko obraćaš pažnju na detalje a izbegavaš konkretan test koji razbija apsolutno svaki placebo i subjektivni dojam.
 
Pa dobro. Čemu testiranje i "sve je super" ako mi se ne dopada kako zvuči. Ovo je sport "veća manja - pogodak greška". Pun je probe i ekserimentisanja. I nisam pasioniran audiofil. Volim da slušam muziku i znam da primetim razliku kada promenim neku koponentu.
 
 
Poslednja izmena:
And that's it folks !

Izuzev ako ima nekih Edifier kablova za Edifier zvucnike...
 
@vladat1 i meni je bacio rant sto nisam potvrdio da su wh1000xm3 sveti gral bt slusalica ahhaha
 
Nemoj tako, ljudi čuju razliku kad promene komponentu od 5€ upgrejda, pogotovu na Presonus Eris zvučnicima od 120€.
 
Evo ovde je čovek lepo objasnio, a ima i opremu za merenje da potkrepi to što priča.



Koliko sam ja shvatio, po njegovoj računici, da bi se čula neka razlika, neko mora namerno da pravi kablove da budu loši, jer je teško napraviti kablove da budu čujno bolji od najobičnijih pristojno napravljenih kablova.
 
Poslednja izmena:
@qryak , svaki kabl gubi kvalitet. nisam upucen u te neke novine vezano za high end kablove od po nekoliko hiljada € ali ukratko ljudi ih uzimaju da "oboje"zvuk. Bas tako sto si rekao namerno ih prave da su losi zapravo znaci da namerno biraju koji ce frekventni opseg da oboje/oslabe kako vec. I onda se cesto biraju kablovi da zaoblice sistem na kraju. Mada kao sto je rekao i neki lik na yt klipu to sto ne izgleda logicno da se dobija na kvalitetu je slicna prica kao za refresh rate monitora i ljudsko oko. U sustini je po nauci nepotreban refresh rate veci od 60hz ali se itekako vidi razlika 60hz i 100+ hz monitora. Sad su i telefoni, tableti i laptopovi poceli kao standard da uvode refresh rate od 120hz. Pa je vrv slicno i sa kablovima. Pretpostavljam da nase uvo nije bas tako prosto kao ni oko :) ako neko sebi opravdava i moze da izdvoji takve sume na kablove i makar dobio placebo efekat da je bolje slobodno. Kratak je zivot uvek prvo pojedi dezert xD
 
Uh ala si mi rekao :) Dobro je da si makar pogodio suštinu priče.

Suština je da imaš lo-fi opremu a postavio si priču kao da imaš opremu od jedno 10.000€ minimum. Zato mi je u startu bilo jasno o kakvom placebu se radi.
 
Kupio sam Iworld kabal koji je predložio vladat1 ,baš da uporedim sa običnim koji su stigli uz Edifier 1700bt.
Na žalost koliko god se trudio nisam uspeo da primetim razliku.Slično je i na Mikrolabu koji su prikačeni na one klasične koje svi imamo po fiokama
 
Kupio sam Iworld kabal koji je predložio vladat1 ,baš da uporedim sa običnim koji su stigli uz Edifier 1700bt.
Na žalost koliko god se trudio nisam uspeo da primetim razliku.Slično je i na Mikrolabu koji su prikačeni na one klasične koje svi imamo po fiokama

Porediti kvalitet kablova na Microlab i Edifer zvučnicima je čisto gubljenje vremena i para. Ovo je dno segment gde je to potpuno besmisleno. Na ovakvim sistemima treba uzeti kvalitetne kablove čisto da se nebi izlomili i da bi sve delovalo robusnije i kvalitetnije. Kvalitet kablova dolazi do izražaja samo na high end zvučnicima.
 
Ma pretpostavio sam,nego znatiželja i nije koštalo puno
Plus investicija ako se pomerim sa tog dna
 
Gledao sam da uzmem R2730DB preko KP ali ih nije bilo na stanju pa sam uzeo R2000DB koje sam isto "merkao".

Imas opciju da cujes te modele jedino preko Youtube kao i njihovo poredjenje sa drugim zvucnicima.

Ja sam krenuo od Mackie CR4 do R2730DB. Slusao sam Mackie i razne modele Edifier-a pre nego sto sam prelomio na R2730DB ili R2000DB u slucaju da nema prvog modela.

I nisam pogresio, godinama slusam muziku preko Altec Lansing 621 koji u kombinaciji sa Xonar U7 MKII daje vrlo detaljan zvuk i poseduje poprilicno jak subwoofer.

Obzirom da su R2000DB bookshelf zvucnici, ocekivao sam da ce mi mozda faliti osecaj odvojenog subwoofer-a, medjutim nisam bio u pravu, posto Edifier R2000DB i te kako poseduje bas, zavisi od zanra, uz neki brzi ritam tipa (psy trance) basovi pomeraju bubrege.

Zanimljivo mi je bilo da su cak i detaljniji sto se tice zvuka u odnosu na mog starog Altec-a, pa sam u odredjenim pesmama cuo instrumente koje na Altec-u nisam.

Pakovanje je vrhunsko. Otpakovao sam do sada svakakve proizvode i nijedan proizvod do sada mi nije pruzio takav "premium feeling" otpakivanja. Kutija kao kutija, nista spec. ono sto je mene odusevilo je to kako su zvucne kutije bile zamotane u crne tkanine finog materijala, dok je preko kutija isla providna folija.

Povezivanje je lako, bukvalno vam ne treba uputstvo, ali tu je u slucaju da vam zatreba.

Daljinski je mali i praktican, ima sve sto vam treba, nije nekog vrhunskog kvaliteta ali je skroz ok za ono za sta je namenjen.

Kutije zvucnika.

Mislim da kvalitetniji zvucnik nisam skoro drzao u rukama. :D Moji su piano black, sa strane je ta drvena glossy piano black strana (drvo), preko zvucnika (prednja strana) je kao neki tip koze presvucen, inace cele kutije su od drveta.

Zvucnici su teski, nisu ogromni sto se dimenzija tice, mada nisu bas ni mali. Primera radi, veci su nego zvucnici od moje Panasonic-ove micro linije, veci su i od satelita od AL 621. Obzirom na svoje dimenzije, mislim da niko nije ocekivao u stanu kod mene da se tako jako cuju, a nisam ih pojacavao do kraja. Do nekih 50-60% kada pocajam, bukvalno mi se soba od 15tak kvadrata trese od basova i kada sedim na metar od njih, nije bas ni prijatno slusati tako blizu, glasnu muziku.

Uzmite u obzir da imam Xonar U7 MKII zvucnu, tako da u slucaju da imate integrusu ili pak neku bolju zvucnu, utisci mogu biti drugaciji.

Kako ti sve to izgleda posle godinu i po, vredi li tih para(oko 300e)Vec danima gledam oglase, citam forume, glava mi se rapada od silnih predloga i nekako mi se cini da bi sa njima resio problema sa razbim kablovima i ostalim cudima koji idu uz hi-fi.
 
I ja jurim neke zvučnike, vidim da kod nas nema ništa oko 200e da se kupi da valja. Izbor sam suzio na microlab solo 9c i edifier R2750DB (koji je naslednik 2730DB pretpostaljam, jer 2730DB takođe ne mogu da se nađu). Verovatno ću kad se prolepša vreme da spakujem porodicu i pravac Rumunija.
 
Malo je off, ali iz mog okruženja primećujem da ljudi gledaju skupe zvučnike, kablove i ostalu skupu opremu tek nakon svoje 40. ili 45. godine. To jeste sa jedne strane očekivano jer onda imaju nešto više novca, ali sa druge strane činjenica je da u tim godinama počinju naglo da slabe sva čula. Naravno i čulo sluha.
 
Pozdrav, nov sam clan foruma, nemam preterano HiFi iskustvo i interesuje me sledece.
Zelim da kupim sebi kvalitetnije zvucnike za PC, 2.0 sistem za sada uz mogucnost kupovine dodatnog vufera u buducnosti i nadogradnje na 2.1 sistem.
1. Kakvi su zvučnici Edifier r1850db (Ima ih samo u Gigatronu), da li vrede taj novac?
2. Da li postoji neki bolji zvucnici u tom cenovnom rangu? (Cena im je trenutno oko 200 eura a isao bih do 300 eura ukoliko to moze da dovede do znacajnog poboljsanja)
3. Da li za njih treba nadograditi i muzicku karticu ili je dovoljno da ide preko optickog kabla obzirom da zvucnici imaju tu mogucnost? (Moja maticna ima mogucnost optickog prikljucivanja)
U slucaju da da, da li mogu da dobijem preporuke solidnih muzickih kartica za prosecnog korisnika?

Uzmite u obzir da nemam previse znanja u vezi sa ovom temom i svaka sugestija bi dobrodosla. Cilj mi je da napravim dobar sistem koji mogu da povezem na PC, volim da slusam muziku i zelim da predjem na nesto kvalitetnije od standardnih 2.1 sistema.

Hvala unapred svima
 
Meni ovde čak i bolje zvuče 1700bt koji su jeftiniji 40 evra ( interesantno da ih ima u gigatronu a nema u sampru koji bi trebalo da su uvoznici)
r1850 zato imaju optički ulaz i izlaz za sub koji možda imaš na zvucnoj

 
Za 300eur bolje kupi neke jeftine monitore kao na primer m-audio bx5 ili bx8 negoli edifier.
 
Razmisljao sam i o tome.
Dodatno pitanje: Kako da najlakse spojim pasivne monitore sa PC? Jel moguce preko DAC?

Hvala
 
...volim da slusam muziku i zelim da predjem na nesto kvalitetnije od standardnih 2.1 sistema.

Hvala unapred svima
Ja sam inače laik, ali imam neko životno iskustvo kada je ova tema u pitanju. Savet koji ću Vam dati polazi od gore navedene Vaše rečenice, koja se često sreće. Dakle predlažem Vam da dobro proučite tematiku hi-fi uređaja i da kao osnovno nabavite pojačalo i zvučnike i da odustanete od ideje o pc-ju kao uređaju za slušanje muzike. Uložićete previše novca da biste došli u situaciju da budete nezadovljni celim sistemom u nekom trenutku.
Neka neko od iskusnih članova preporuči izvor, pošto ja slušam muziku preko squeezebox-a što nije baš u skladu sa hi-fi načelima. Srećno.
 
U redu, kao što sam otprilike i mislio. Bespotrebno je davati 200 eura na PC zvučnike.
Značilo bi mi ukoliko bi neko mogao da preporuči dobro polovno pojačalo i pasivne zvučnike.
Može i u DM obzirom da nije tema ovog topika.

Hvala još jednom na odgovorima
 
Razmisljao sam i o tome.
Dodatno pitanje: Kako da najlakse spojim pasivne monitore sa PC? Jel moguce preko DAC?

Hvala
Te m-audio su aktivne, ne treba ti pojacalo. Imas puno 5" aktivne monitore za manje za ok 250eur eura. Bolje JBL 305P negoli edifier ili microlab. Te pc zvucnike imaju smisla za 100-150eura, nakon toga gledas negdje drugde.
 
Koliko vidim, i ti JBL su aktivni. Koji su onda bolji M-Audio BX5/BX8 ili JBL 305P MKII?
 
Taj JBL je bestbuy niže sredne klas monitora,ali ima nešto veću cenu nego po inostranstvu ,tamo je baš niža klasa
ali su provereno dobar izbor
A možeš slobodno da kupiš edifier 1280 ili 1700bt ,ima polovnih na oglasima,dok ne odlučiš tačno šta hoćeš
možda budeš zadovoljan ili da ti posluže kao referenca
 
Nazad
Vrh Dno