Šta je novo?

Edge 30 Fusion 8gb ili čekati 12gb

Došao je već sa folijom na ekranu. Prvi vlasnik ju je stavio. Mada nikad ne stavljam folije niti stakla, ovu ću za sada ostaviti.
 
Poslednja izmena:
Vidim da je sad i ovaj telefon na popustu.
Kakav je u odnosu na edge 40?
 
Na popustu je u nekim radnjama zvanicnih uvoznika... Dobra kupovina za te pare. Po meni je bolji od Edge 40
 
Na popustu je u nekim radnjama zvanicnih uvoznika... Dobra kupovina za te pare. Po meni je bolji od Edge 40
Slažem se. Edge 40 samo ima više memorije, ako se možete uklopiti u 128, fusion je bolji telefon.
 
Slazem se, kad se pojavio, cena je bila oko 70000 ako se nw varam
 
Poručio i platio danas crveni u tehnomediji
Javljam utiske kad proknjize i pozovu me da preuzmem.

Kad odbijem slušalice koje koštaju na amazonu 100$ ispada da je sam telefon 300$ , mislim da je odlična kupovina.
Naravno kapiram da nemogu da prodam slike za 100 ali sam svakako hteo da nabavim neke dobre BT od oko 100$.

Telefon dolazi sa fabričkom folijom ?
U kutiji je brzi punjač ?
Kabl ?

Šta ste uzimali od zaštite ? (Staklo, gel foliju, bumper)
Ima neki dobar case kod nas da se uzme?
Ja pronašao ovako nešto ali me plaši da će da se kliza u ruci carbon.

 
Poslednja izmena:
Poručio i platio danas crveni u tehnomediji
Javljam utiske kad proknjize i pozovu me da preuzmem.

Kad odbijem slušalice koje koštaju na amazonu 100$ ispada da je sam telefon 300$ , mislim da je odlična kupovina.
Naravno kapiram da nemogu da prodam slike za 100 ali sam svakako hteo da nabavim neke dobre BT od oko 100$.

Telefon dolazi sa fabričkom folijom ?
U kutiji je brzi punjač ?
Kabl ?

Šta ste uzimali od zaštite ? (Staklo, gel foliju, bumper)
Ima neki dobar case kod nas da se uzme?
Ja pronašao ovako nešto ali me plaši da će da se kliza u ruci carbon.

Telefon dolazi sa fabrickom folijom, u pakovanju je brzi punjac, 68w i kabl naravno...ja sam stavio neku privremenu zastitu, folija secena po meri i nisam bas zadovoljan... Jako je slaba ponuda kod nas od dodatne opreme, jedino KP
 
Otišao sam veceras u radnju , telefon koji mi je predat sam otvorio pred radnicima na pultu. Kutija je već bila otvorena stoga zalepljena selotejpom. Bela zaštitna folija telefona zalepljena lepkom i oštećena, ekran pun otisaka prstiju. Ovaj korišćeni telefon nisam hteo da preuzmem i neću preuzeti polovan , izložbeni model , a da se to ne pominje u opisu i da se ponudi popust . Videćemo šta će sutra da odgovore iz Tehnomedije. Razumem da se insistira na otvaranju kutije da bi se pregledao uredjaj , ali to želim ja da uradim pred njima. Jel sam pravilno postupio?
 
Otišao sam veceras u radnju , telefon koji mi je predat sam otvorio pred radnicima na pultu. Kutija je već bila otvorena stoga zalepljena selotejpom. Bela zaštitna folija telefona zalepljena lepkom i oštećena, ekran pun otisaka prstiju. Ovaj korišćeni telefon nisam hteo da preuzmem i neću preuzeti polovan , izložbeni model , a da se to ne pominje u opisu i da se ponudi popust . Videćemo šta će sutra da odgovore iz Tehnomedije. Razumem da se insistira na otvaranju kutije da bi se pregledao uredjaj , ali to želim ja da uradim pred njima. Jel sam pravilno postupio?
Nego šta. Bolje ovako nego da ti poture ko zna šta.
 
Otišao sam veceras u radnju , telefon koji mi je predat sam otvorio pred radnicima na pultu. Kutija je već bila otvorena stoga zalepljena selotejpom. Bela zaštitna folija telefona zalepljena lepkom i oštećena, ekran pun otisaka prstiju. Ovaj korišćeni telefon nisam hteo da preuzmem i neću preuzeti polovan , izložbeni model , a da se to ne pominje u opisu i da se ponudi popust . Videćemo šta će sutra da odgovore iz Tehnomedije. Razumem da se insistira na otvaranju kutije da bi se pregledao uredjaj , ali to želim ja da uradim pred njima. Jel sam pravilno postupio?
Naravno da si pravilno postupio
 
Naravno da si pravilno postupio
Hvala .
Evo sam su mi javili da telefon postoji u više maloprodaja ali da su svi otvoreni , tj. Izloženi modeli i da ga nemaju na stanju u ne otvorenoj kutiji . Ponudili su mi povrat novca ili kao alternativu, model u crnoj boji koji ima u vakum pakovanju. Sad crni nema slušalice , a ja sam se radovao tome. I crni mislim da ima staklena ledja a crveni kožna. Svakako to nije presudno je će telefon svakako biti u Case u.
Šta raditi :)
 
Meni je neverovatno šta su oni pokušali da urade. Kod nekog verovatno i prođe ta priča, i uvale mu polovan telefon. A verovatno to rade i druge radnje. I posle ljudi kažu da je KP nesigurna kupovina.
 
Meni je neverovatno šta su oni pokušali da urade. Kod nekog verovatno i prođe ta priča, i uvale mu polovan telefon. A verovatno to rade i druge radnje. I posle ljudi kažu da je KP nesigurna kupovina.
Baš o tome i pričam , ovo je za inspekcijski nadzor. Možeš misliti ona meni kaže telefon je pregledan i ništa mu nije falilo. Nema veze što je stojao u radnji 11 meseci na strujnom kablu non stop i što su se svi živi služili sa njim. Iskreno ja mislim da je ta roba njima dodeljena besplatno kao probna , a da oni sad pokušavaju da dobiju novac za istu.
Baš tako , to je polovan telefon. U redu je da se kupi takva roba , ja sam u CTu kupio moj Sony TV kao izložbeni model koji je imao oko 300h rada kada sam ga uzeo , bio je zadnji TV od tog modela koji sam ja hteo i predočeno mi je da je izložbeni model , dodeljen dodatni popust. Ali ovo je uredjaj na bateriju koja je non stop na strujnom kolu. Nije isto.
 
Ma ljudi, grešite.
Svi ti telefoni su samo izvađeni iz kutije i stavljeni u police.
Kada sam tražio ja neki telefon u tim radnjama, oni ga izvade iz police i daju mi da pogledam iz ruke i to je to. E sad, ako nemaju više komada na stanju, onda ponude taj iz police koji je apsolutno isti kao i svaki drugi sem što je kutija otvorena.

Mislim, razumem da hoćeš vakuum pakovanje, ali mislim da grešiš ako misliš da pomišljaju da prodaju korišćen telefon.
 
Ma ljudi, grešite.
Svi ti telefoni su samo izvađeni iz kutije i stavljeni u police.
Kada sam tražio ja neki telefon u tim radnjama, oni ga izvade iz police i daju mi da pogledam iz ruke i to je to. E sad, ako nemaju više komada na stanju, onda ponude taj iz police koji je apsolutno isti kao i svaki drugi sem što je kutija otvorena.

Mislim, razumem da hoćeš vakuum pakovanje, ali mislim da grešiš ako misliš da pomišljaju da prodaju korišćen telefon.
Moguće da nije bio na kablu , to ne znam a verujem ni ti. To dali je samo izvadjen i ostavljen u izlog ne znači mnogo, nije NOV. Odustao sam.
Interesantno mi je bilo za full paket sa slušalicama. Ovako i ne tol'ko.
 
Ma ljudi, grešite.
Svi ti telefoni su samo izvađeni iz kutije i stavljeni u police.
Kada sam tražio ja neki telefon u tim radnjama, oni ga izvade iz police i daju mi da pogledam iz ruke i to je to. E sad, ako nemaju više komada na stanju, onda ponude taj iz police koji je apsolutno isti kao i svaki drugi sem što je kutija otvorena.

Mislim, razumem da hoćeš vakuum pakovanje, ali mislim da grešiš ako misliš da pomišljaju da prodaju korišćen telefon.
ali da ne bude da sam tvrdoglav, zamolio sam lepo ako mogu da procitraju podatak za " UP TIME" , eto to ce mi dati indikaciju kolko je telefon bio ukljucen. Takodje se izvinjavam za double post , edit dugme je isteklo .

Jel postoji tema za EDGE 30 ULTRA , nisam je nasao , kako je vase vidjenje, jel ULTRA vredi 200e vise ?
 
Otišao sam veceras u radnju , telefon koji mi je predat sam otvorio pred radnicima na pultu. Kutija je već bila otvorena stoga zalepljena selotejpom. Bela zaštitna folija telefona zalepljena lepkom i oštećena, ekran pun otisaka prstiju. Ovaj korišćeni telefon nisam hteo da preuzmem i neću preuzeti polovan , izložbeni model , a da se to ne pominje u opisu i da se ponudi popust . Videćemo šta će sutra da odgovore iz Tehnomedije. Razumem da se insistira na otvaranju kutije da bi se pregledao uredjaj , ali to želim ja da uradim pred njima. Jel sam pravilno postupio?
Da, postupio si ispravno. Desila mi skoro identična situacija krajem 2020. godine kada sam na WinWin sajtu poručio Motorola Edge 5G (2020) koji je tada bio na "Crni petak" akciji. Nakon par dana kada je uređaj stigao brzom poštom, video sam da je kutija otvorena, tj. da su sigurnosne nalepnice presečene (što ne bi trebalo, jer kutiju otvara kupac). Prvo što mi je palo na pamet je, da su je otvorili kako bi stavili garantni list unutra... Nije bilo tako. Niti je bilo garantnog lista (kasnije sam saznao da WinWin za uređaje kupljene online ne izdaje garanciju na papiru). Elem, izvadim telefon iz kutije, kad ono - ogrebotina na zadnjoj strani uređaja, a ekran sav u otiscima. Odmah sam ih zvao a nakon poziva poslao i mejl sa fotkama oštećenja. Žalbu su nakon par dana uvažili, ali nisu imali isti model koji bi mi poslali. Tražio sam da mi vrate novac, na šta su pristali. Međutim, poslali su kurira po oštećen telefon tek nakon 50+ dana, kada sam im jednom prilikom rekao da ću ih prijaviti Tržišnoj inspekciji jer su probili sve moguće rokove za rešavanje reklamacije. Kada su mi vratili novac (dva meseca nakon kupovine), isti model sam kupio u Gigatronu. U Gigatronu je kutija bila zapečaćena. Sve u svemu, mislim da je WinWin hteo da mi uvali eksponat koji je stajao u prodavnici, pa ako prođe, prođe.
 
Da, postupio si ispravno. Desila mi skoro identična situacija krajem 2020. godine kada sam na WinWin sajtu poručio Motorola Edge 5G (2020) koji je tada bio na "Crni petak" akciji. Nakon par dana kada je uređaj stigao brzom poštom, video sam da je kutija otvorena, tj. da su sigurnosne nalepnice presečene (što ne bi trebalo, jer kutiju otvara kupac). Prvo što mi je palo na pamet je, da su je otvorili kako bi stavili garantni list unutra... Nije bilo tako. Niti je bilo garantnog lista (kasnije sam saznao da WinWin za uređaje kupljene online ne izdaje garanciju na papiru). Elem, izvadim telefon iz kutije, kad ono - ogrebotina na zadnjoj strani uređaja, a ekran sav u otiscima. Odmah sam ih zvao a nakon poziva poslao i mejl sa fotkama oštećenja. Žalbu su nakon par dana uvažili, ali nisu imali isti model koji bi mi poslali. Tražio sam da mi vrate novac, na šta su pristali. Međutim, poslali su kurira po oštećen telefon tek nakon 50+ dana, kada sam im jednom prilikom rekao da ću ih prijaviti Tržišnoj inspekciji jer su probili sve moguće rokove za rešavanje reklamacije. Kada su mi vratili novac (dva meseca nakon kupovine), isti model sam kupio u Gigatronu. U Gigatronu je kutija bila zapečaćena. Sve u svemu, mislim da je WinWin hteo da mi uvali eksponat koji je stajao u prodavnici, pa ako prođe, prođe.
Ja sam bio manje tvrdoglav nego inače, posle dobrog saveta da je telefon možda samo stajao u izlogu. Dao sam mu šansu da ga pogledam mirne glave. Naravno nebi razmatrao da uzmem izložbeni model ali crvenog nema nigde u gradu. Takodjer sam dobio popust na izložbeni model koji se ispostavio da je radio 0 minuta , ja sam ga prvi pustio u rad i tačno je tol'ko i imao na uptime , svega 2min i 10s kolko mi je trebalo da isklikcem skip skip. Osim otisaka po ekranu tel je nov. Takodje su mi rekli da je skoro i stigao u radnju. Tako da sam prešao preko svega i na kraju obavio kupovinu. Čekam sad da mi legne razlika. To može da potraje , kapiram. Naravno to nije presudno , bitno da je telefon super. Posle xiaomija, osećaj je mnogo bolji. Od ekrana koji je odlican preko zvuka koji je vrhunski kako iz zvučnika tako i iz slušalica do motora vibracije i završne obrade. Istinu za volju moj mi 11 Lite i poco F3 nisu baš premium segment ali je ova motorolica baš baš dobra. Ova kožna ledja su super priča za nekog ko je hrabar da nema zaštitu. Osoba koja će ga koristiti je malkice trapava pa je fabrička maskica za sad dovoljna dok ne stigne IMAK case sa Alija.
Hvala svima na savetima
Pozdrav i živi bili.
 
Jutros uzmem tel za dete edge 30 fusion u radnji.
Na popustu je trenutno.
Rekoh hajde da azuriram fon,dal je moguce,poslednje zakrpe za 1.mart 2023 god i to android 12
Dal je moguce ?
 
Jutros uzmem tel za dete edge 30 fusion u radnji.
Na popustu je trenutno.
Rekoh hajde da azuriram fon,dal je moguce,poslednje zakrpe za 1.mart 2023 god i to android 12
Dal je moguce ?
Morate da uradite svaki update jedan po jedan mislim da je bilo 4 ili 5 a možda i 6 update a
 

Prilozi

  • IMG_20230904_154724.jpg
    IMG_20230904_154724.jpg
    103.8 KB · Pregleda: 14
Trebalo bi da je za taj model izašo android 13 u maju, bar tako stoji kada se pretraži na netu.
Možda ti posle tog ažuriranja ponudi kasnije i android 13.
 
Jeste android 13 je jedan od update a .
 
Možda jer jos nisam ubacio kartice...
 

Prilozi

  • Screenshot_20230904-163158.png
    Screenshot_20230904-163158.png
    69.5 KB · Pregleda: 14
Kakva su vam iskustva sa trajanjem baterije sa dve kartice? Je l je osetno manje u odnosu sa jednom?
 
Nazad
Vrh Dno