Šta je novo?

e6400 ili e8400

blagota

Slavan
Učlanjen(a)
29.09.2008
Poruke
26
Poena
304
pomozite mi da odlucim.dali da menjam moj c2d 6400 za c2d 8400 uz doplatu od 50 do 55 evra.vredi li to tih para...
hvala na odgovorima unapred:trust:
 
Ajde reci gde moze da se pazari E8400.Mislim,gde ga ti pazaris!
Jurim to cudo i nema ga nigde!:d
ajd sad redom.......
procesor sam narucio u Alti-ju u Cacku i takodje sam odmah porucio i kuler Thermaltake V1 za njega......
pre njega znaci do jucer sam imao punih 4 meseca 7200 kojeg sam klokovao sa njegovim fabrickim kulerom na 4,6 i naravnou 3d nije radio stabilno ali je ''za svaki dan'' stabilno radio na kloku od 4,2 temperatura 1jezgra 40 drugog41,
dok ne skockam sistem ovih dana sa 8400 necu vam moci reci nesto vise za ovaj model ,,.......izvestaj sledi dali je isplativ samo zbog veceg kesa[6] naspram 7200 [3]
 
Poslednja izmena:
ajd sad redom.......
procesor sam narucio u Alti-ju u Cacku i takodje sam odmah porucio i kuler Thermaltake V1 za njega......
pre njega znaci do jucer sam imao punih 4 meseca 7200 kojeg sam klokovao sa njegovim fabrickim kulerom na 4,6 i naravnou 3d nije radio stabilno ali je ''za svaki dan'' stabilno radio na kloku od 4,2 temperatura 1jezgra 40 drugog41,
dok ne skockam sistem ovih dana sa 8400 necu vam moci reci nesto vise za ovaj model ,,.......izvestaj sledi dali je isplativ samo zbog veceg kesa[6] naspram 7200 [3]

bal-bal-baltazar..tamtaramta-taaa
 
bal-bal-baltazar..tamtaramta-taaa
ccc........al dobro nevernih Toma je bilo i biti ce uvek..elem''
danas sam ubacio taj 8400 i Thermaltake V1 i pre nekih pola sata zavrsio prvo testiranje
rezultati su sledeci:
PREZADOVOLJAN !
temperatura mu je sa ovim kulerom u IDl 35/35
u 3dmarku 2006 za vreme testiranja [3]prolaza samo nisam imao zivce za vise 40/40
Windoza se dize sa 2 ipo prolaza naspram 7200 sa istom memorijom Kingston Hiperx 1066 x2g 5 prolaza
klok sam probao sa ovim 8400 iV1 kulerom maximum na 4,9g i radio je stabilno ali temp. je bila 45c
sada sam ga ostavio na 4g i memoriju na 1044
NAPOMINJEM !!
ploca nije prepoznala odmah u biosu nov procesor i skinuo sam sa sajta Asusa najnoviju verziju biosa tako da je sve posle bilo ok !
preporuka od srca za ovaj procesor naspram po meni ipak optimalno idealnog odnos cena kvalitet 7200 al se verujte drasticno u svemu vidi razlika izmedju ta dva procesora.
==================================
Testirano na sledecoj konfiguraciji :
Asus Maximus Formula
2x1gKingstonHx 1066
4x250g hard WD
MSI 8800GTX
COL.MAST napajanje 650w
Creative Live 128 5.1
kuciste Chieftec CX-05SL-B......2X120MM I 3X9 ventilatori
 
@mickomz:

nevernih toma ? A treba ti verujem na "lepu rec" da si sa box crap kulerom terao 4.6GHz sa E7xxx proceosrom ? Yeah, right...Mozda i jesi al bez neke validacije ne verujem i nemam razloga da verujem. 4.2-4.3 jos nekako kad je super primerak pa box moze da ohladi, mada i to tesko.

Ne volim te rekla-kazala" varijante, pogotovo kad su tako iz vedra neba i niko te za njih nije ni pitao. ;) Covek je pitao gde da kupi E8xxx, a ne na kolko si ti overkokovo e7xxx sa box kulerom zar ne ? :trust:

I opet sad kacis neke rezulatate sa e8400 u temi " e6400 ili e8400" ... Imas oc sobu za te stvari. Naravno da je rezultat dobrodosao, ali je u pogresnoj temi ;)
 
Poslednja izmena:
@ mickomz

Da zanimljivo... Od toliko E8x00 procesora na benchmarku bash ti si ubo primerak koji ide stabilno ( shta mislish pod tim stabilno ?? ) na 4.9 sa vazdushnim hladjenjem ?? Ma daj to moze da ti prodje na krstarici a ne ovde :wall:
A da se drastichno vidi razlika u E7200 i E8400 ni u to neverujem... Razlika na istom taktu je nekih 10-15 % ako nisam rekao i previshe...
 
Poslednja izmena:
@mickomz

Da li je bucan Thermaltake V1?Vidim da ima potenciometar,mislim,video sam na nekim slikam na netu,jel je takav i tvoj?

Koliko si dao kinte za njega?
pazi jeste onako osrednje bucan ako mogu da tako kazem a zasto..... jer kazem ti imam 2x12 koje vrte na 2000 i 3x9 i sve to ukupno stvara jako velike turbulencije samo po sebi ali V1 tada u sustini i ne dolazi do izrazaja od ostalih 5 kulera medjutim kada iskljucim na minut dva ovih 5 i ostavim samo njega da radi necuje se mozda po procentima gledano oko 30%ali zato izuzetno efikasno hladi i sto je fenomen jedan ali i apsurd ....naime hladi i deo ploce ali zato sam danas primetio da mi se temp. na grafickoj drasticno povecala sa 60 na 75 c.Muka je sto taj kuler V1 duva i iznad i ispod i logicno sam dosao do zakljucka da deo toplog vazduha bukvalno baca na graficku karticu .Tako da cu sutra vec to resiti jer sam danas pravio neke skice za dva jako mala kulera i nosace za njih sa potenciometrima kako bih resio sada taj novonastali problem
cena u Altiju u Cacku je bila 32e cini mi se ...bilo je jos nekih porudzbina pa ono evro dva gore dole nemoj mi verovati nesecam se ..
 

Prilozi

  • v1 kuler.jpg
    v1 kuler.jpg
    251.7 KB · Pregleda: 75
Da ne budem djubre ili sta vec, ali stil pisanja je isti kao kod baltazara. nemojte se ljutite, ali morao sam da napisem. Ovde nesto mLogo smrdi. Jos samo navodnici umesto dve tacke, i veselje.
 
@mickomz:

nevernih toma ? A treba ti verujem na "lepu rec" da si sa box crap kulerom terao 4.6GHz sa E7xxx proceosrom ? Yeah, right...Mozda i jesi al bez neke validacije ne verujem i nemam razloga da verujem. 4.2-4.3 jos nekako kad je super primerak pa box moze da ohladi, mada i to tesko.

Ne volim te rekla-kazala" varijante, pogotovo kad su tako iz vedra neba i niko te za njih nije ni pitao. ;) Covek je pitao gde da kupi E8xxx, a ne na kolko si ti overkokovo e7xxx sa box kulerom zar ne ? :trust:

I opet sad kacis neke rezulatate sa e8400 u temi " e6400 ili e8400" ... Imas oc sobu za te stvari. Naravno da je rezultat dobrodosao, ali je u pogresnoj temi ;)

Ja sam mog jedva uspeo za slikanje da nateram sa Hyper212 na 4.27, sa BOX-om nema ni govora o tome.
 
@ mickomz

Da zanimljivo... Od toliko E8x00 procesora na benchmarku bash ti si ubo primerak koji ide stabilno ( shta mislish pod tim stabilno ?? ) na 4.9 sa vazdushnim hladjenjem ?? Ma daj to moze da ti prodje na krstarici a ne ovde :wall:
A da se drastichno vidi razlika u E7200 i E8400 ni u to neverujem... Razlika na istom taktu je nekih 10-15 % ako nisam rekao i previshe...

Preterao si, nije ni 10% razlika, imao sam negde uporedni test E8500 i E7200 kloknut na 3.16 razlika je bila frejm-dva u igrama, par markova u 3d marku, sve u semu minimalna.
 
Preterao si, nije ni 10% razlika, imao sam negde uporedni test E8500 i E7200 kloknut na 3.16 razlika je bila frejm-dva u igrama, par markova u 3d marku, sve u semu minimalna.

Zavisi u cemu. U nekim igrama ima i vise razlike, u nekima nema skoro uopste. U windowsu je razlika dupe i oko ako radis sa puno glomaznih programa tipa 2-3 po 400mb i vise
 
i... nista od tih slika :) puca photoshop na 4GHz
 
pa kaze da mu trenutno radi na 4 :)
 
Zavisi u cemu. U nekim igrama ima i vise razlike, u nekima nema skoro uopste. U windowsu je razlika dupe i oko ako radis sa puno glomaznih programa tipa 2-3 po 400mb i vise

Bili bi i logichno da bar negde ima razlike, jer bi ispalo da intel prodaje maglu :p

A evo tih rezultata o kojima sam govorio:


results_sandra1.png

results_sandra2.png

results_sandra4.png

results_cinebench1.png

results_everest1.png

results_everest2.png

results_everest3.png

results_nuclearus1.png
 
Poslednja izmena:
ccc........al dobro nevernih Toma je bilo i biti ce uvek..elem''
danas sam ubacio taj 8400 i Thermaltake V1 i pre nekih pola sata zavrsio prvo testiranje
rezultati su sledeci:
PREZADOVOLJAN !
temperatura mu je sa ovim kulerom u IDl 35/35
u 3dmarku 2006 za vreme testiranja [3]prolaza samo nisam imao zivce za vise 40/40
Windoza se dize sa 2 ipo prolaza naspram 7200 sa istom memorijom Kingston Hiperx 1066 x2g 5 prolaza
klok sam probao sa ovim 8400 iV1 kulerom maximum na 4,9g i radio je stabilno ali temp. je bila 45c
sada sam ga ostavio na 4g i memoriju na 1044
NAPOMINJEM !!
ploca nije prepoznala odmah u biosu nov procesor i skinuo sam sa sajta Asusa najnoviju verziju biosa tako da je sve posle bilo ok !
preporuka od srca za ovaj procesor naspram po meni ipak optimalno idealnog odnos cena kvalitet 7200 al se verujte drasticno u svemu vidi razlika izmedju ta dva procesora.
==================================
Testirano na sledecoj konfiguraciji :
Asus Maximus Formula
2x1gKingstonHx 1066
4x250g hard WD
MSI 8800GTX
COL.MAST napajanje 650w
Creative Live 128 5.1
kuciste Chieftec CX-05SL-B......2X120MM I 3X9 ventilatori

Sam si sebe zajbo kad si napiso da ti je temperatura na 4.9GHz 45c:zgran: a to je bukvalno nemoguce prvo nema sanse da ga nateras da radi stabilno na 4.9GHz bez napona 1.6 ili 1.7v onda bi ti temperatura otisla u nebo.
Znaci nema sanse na vazduhu da nateras e8400 na 4.9GHz samo na tecnom azotu ili suvom ledu.:smash:
 
Sam si sebe zajbo kad si napiso da ti je temperatura na 4.9GHz 45c:zgran: a to je bukvalno nemoguce prvo nema sanse da ga nateras da radi stabilno na 4.9GHz bez napona 1.6 ili 1.7v onda bi ti temperatura otisla u nebo.
Znaci nema sanse na vazduhu da nateras e8400 na 4.9GHz samo na tecnom azotu ili suvom ledu.:smash:
Aj sve sam lepo procitao sta su neki pojedinci ovde napisali oko mojih izvestaja .......medjutim nemam nameru da se bilo kome ovde dokazujem ili pravdam ili objasnjavam .na ime na internetu covek moze svasta da vidi cuje i procita za 20 godina sam se svega nacitao i nagledao .Medjutim ja sam u najboljoj nameri pokusao samo da prvom pitanju i postu odgovorim coveku zasto sam zadovoljan bio sa modelom 7200 a ujedno i izneo moja zapazanja za 8400.....E sada se tu desava fenomen kod svih koji su ''sa sarkazmom'' komentarisali moje komentare na moje testove sto mi dodje malo jadno sa njihove .vase strane ...Jer TVRDIM ! da nisu svi ti koji su takve komentare pisali na moj racun imali prilike da imaju prilike da na u svom kompu uopste stave sve komponente koje sam ja naveo da imam u mom a kamo da vide kako to uopste radi u stvarnosti.Znaci molim vas sve pametnjakovice nemojte komentarisati iz dosade ako nemate licno iskustvo sa pomenutim komponentama jer ne samo da je neumesno ve c i dezorentise i nekoga ko cita sve ovo .Desava se iz moje dugogodisnje prakse da se potrefe jako dobri primerci odredjenih komponenata i da se one usaglase sto se mora priznati da je retkost pogotovo kod nas u zemlji ali ja sam verovatno pored lude srece imao i prilicno jaku konfiguraciju sa velikim i dobro provetrenim kucistem pa se desilo da mi je test prosdao kako je i prosao a da nekom ovde stavljam pacenicke screen shotove i.t.d ne pada mi na PAMET ! Znaci ko sa decom leze upisan se ujutro budi ........
 
Poslednja izmena:
Aj sve sam lepo procitao sta su neki pojedinci ovde napisali oko mojih izvestaja .......medjutim nemam nameru da se bilo kome ovde dokazujem ili pravdam ili objasnjavam .na ime na internetu covek moze svasta da vidi cuje i procita za 20 godina sam se svega nacitao i nagledao .Medjutim ja sam u najboljoj nameri pokusao samo da prvom pitanju i postu odgovorim coveku zasto sam zadovoljan bio sa modelom 7200 a ujedno i izneo moja zapazanja za 8400.....E sada se tu desava fenomen kod svih koji su ''sa sarkazmom'' komentarisali moje komentare na moje testove sto mi dodje malo jadno sa njihove .vase strane ...Jer TVRDIM ! da nisu svi ti koji su takve komentare pisali na moj racun imali prilike da imaju prilike da na u svom kompu uopste stave sve komponente koje sam ja naveo da imam u mom a kamo da vide kako to uopste radi u stvarnosti.Znaci molim vas sve pametnjakovice nemojte komentarisati iz dosade ako nemate licno iskustvo sa pomenutim komponentama jer ne samo da je neumesno ve c i dezorentise i nekoga ko cita sve ovo .Desava se iz moje dugogodisnje prakse da se potrefe jako dobri primerci odredjenih komponenata i da se one usaglase sto se mora priznati da je retkost pogotovo kod nas u zemlji ali ja sam verovatno pored lude srece imao i prilicno jaku konfiguraciju sa velikim i dobro provetrenim kucistem pa se desilo da mi je test prosdao kako je i prosao a da nekom ovde stavljam pacenicke screen shotove i.t.d ne pada mi na PAMET ! Znaci ko sa decom leze upisan se ujutro budi ........

Bench je ugledan forum, tj. uglednijeg IT foruma na našim prostorima nema. Stoga širenje dezinformacija (ako postoje) ne možemo tolerisati. Izneo si neke veoma diskutabilne infomacije, pa shodno tome ako nemaš potporu, tj. ako nemaš dokaze (koje sa razlogom traže ostali članovi) onda te molim da ne širiš neistine. Razmisli šta si napisao, ili se pak ispravi, u suprotom moraćemo da izbrišemo sve postove vezane za širenje lažnih informacija.
Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Ukoliko neko smatra da je u pravu,normalno bi bilo da potkrepi svoje tvrdnje na bilo koji nacin i time zapusi usta jednom za svagda "nevernim Tomama".
U takvim slucajevima to teranje inata tipa "ko mi ne veruje ne mora;ko ste vi da vam ja dokazujem" i slicno,kao i usputno vredjanje intelekta clanova ovog foruma,moze se smatrati cistom nasilnom odbranom(napad=najbolja odbrana) u nedostatku materijalnih dokaza za potkrepljivanje tvrdnji.Drugi razlozi za nepostavljanje obicnih screenova ne bi se reklo da postoje,bar ne objektivni razlozi,tj normalni.
Skoro 5ghz na vazduhu..vazi,kad das neki validan dokaz;)
Poz!
 
da to je da radi nedelju dana na tom naponu i onda ga bacis u kantu :D
 
Nazad
Vrh Dno