Šta je novo?

E4500 temperatura

Coretemp,PCProbe,Ati Tray Tools Motherboard monitor svi pokazuju iste temperature naravno sa malim varijacijama od 1-3C.

U kucistu nema dodatnih ventilatora samo na procesoru i grafickoj ako bih ubacio 2x120 i 2x80 kod njega u kompu verujem da bi temperatura jos opala.

Kako sam procitao na ostalim forumima nikom temperatura na E4500 ne dolazi do 75 .. ako dolazi do 54 kazu da je to normalna varijacija i zavisi od procesora do procesora,kucista,temperature prostorije itd. ali za temperaturu iznad 60C treba odmah traziti zamenu procesora gde si ga kupio i oni ti ga moraju zameniti sto je i moje misljenje.

Sad sam procitao da je napisao 80C pri odpakivanju rar arhive ?! OMFG menjaj taj procesor odmah. Iako procesor moze da izdrzi temperaturu od 80C sto je veca radna temperatura procesora do je kraci zivotni ciklus istog.
 
Poslednja izmena:
Chekam da im stigne u*rani TX2, njega cu da montiram pa da vidim shta ce da se desi sa temperaturom. Ako ponovo pichi preko 80 vraticu im procesor.
Usput, temperatura je ista u svim programima i iznosi 85 (i slovima: OSAMDESET PET) stepeni za vreme velikog opterecenja (npr. Orthos duze od 30sec).
 
To nije tvoj HSF taj ima bakarnu bazu dok je tvoj i svi ostali za 4500 potpuno aluminijumski.

Kako god hoces ako hoces da ga zadrzis zadrzi ga ali ja bih ga odmah zamenio kada bi mi temperatura na full load presla 54C a ne 85!

Ponovicu ti jos jednom moj brat ima isti taj procesor a sad sam se cuo i sa ortakom koji koristi taj procesor i ni jednom ni drugom temperatura ne prelazi 47C full load.

Proveri da li si lepo namestio hladnjak mozda je u tome problem. Ako je sve namesteno moj savet ti je da odmah zamenis procesor. Tvoj izbor.
 
Kod njega je u Orthosu (verovatno small FFts stress na 9 i 10)
Ne mozes da tu imas 47c nikako sa box kulerom,mada je opet previse,kod mene posle par minuta ode na 70C,u igrama ne prelazi 55c a idle je 35C.
 

Prilozi

  • orth.JPG
    orth.JPG
    186.7 KB · Pregleda: 82
Poslednja izmena:
@cell: Kao shto sam napisao uzimam TX2.
Proverio sam ovaj box i dobro je montiran (jeste skroz aluminijumski, u pravu si). Zamenio sam termalnu i ponovo iste temperature: idle 38-39, full load 75-85.
 
Zatvoreno kuciste, 2 dodatna ventilatora u istom, posle 10 minuta Orthos small FFts stress CPU 52, idle 30, box hladnjak skraceni, sve prema SpeedFanu.
 
he,pa po speed fanu je tako i kod mene,laze za 15C zbog tj max-a.(45C ti je idle a 67c orthos)
 
Poslednja izmena:
Core temp 0.96

Evo ti posto se tesko nalazi za download od kako je izasao 0.96.1 (a 0.96.1 opet pokazuje 15C manje temp)
 

Prilozi

  • core temp 0.96.rar
    81.9 KB · Pregleda: 56
Poslednja izmena:
LJUDI, USPEO SAM!!! U Orthosu ~70c nakon 3-4min i tu varira 1-2 stepena gore dole. Mereno Core tempom 0.96 (Tj.max 100c).
A evo i kako: ponovo sam skinuo qler, zarotirao ga za 90 stepeni (ni pastu mu nisam promenio) ponovo ga lepo postavio i eto reshenija :D
Znachi i dalje ne kapiram zashto je zezao u onom drugom polozaju, u uputstvu pishe da je orijentacija nebitna.
Hvala svima na pomoci, odoh da se poigram sa OC-om :D
Sad cu ponovo da ga oteram u 85c :D
 
Poslednja izmena:
Hvala cc13, u PcWizardu se poklapa temperatura jezgra sa coretemp-om. Mada, na 50ak stepeni hladnjak je jedva mlak.
 
I kod mene isto,i na 70 je mlak,to mi je malo cudno ali mi je logicnije nego da je 55C u orthosu sa box kulerom,ja sam pitao par puta koliko je tj. sa M0 rev.ali nisam dobio odgovor,mada sam prilicno ubedjen da je 100C.
 
Coretemp,PCProbe,Ati Tray Tools Motherboard monitor svi pokazuju iste temperature naravno sa malim varijacijama od 1-3C.

U kucistu nema dodatnih ventilatora samo na procesoru i grafickoj ako bih ubacio 2x120 i 2x80 kod njega u kompu verujem da bi temperatura jos opala.

Kako sam procitao na ostalim forumima nikom temperatura na E4500 ne dolazi do 75 .. ako dolazi do 54 kazu da je to normalna varijacija i zavisi od procesora do procesora,kucista,temperature prostorije itd. ali za temperaturu iznad 60C treba odmah traziti zamenu procesora gde si ga kupio i oni ti ga moraju zameniti sto je i moje misljenje.

Sad sam procitao da je napisao 80C pri odpakivanju rar arhive ?! OMFG menjaj taj procesor odmah. Iako procesor moze da izdrzi temperaturu od 80C sto je veca radna temperatura procesora do je kraci zivotni ciklus istog.

Zvanicno maksimalna dozvoljena temp. za ovaj procesor je 73c (oko 100c po jezgru). Boli prodavce uvo da ti menjaju procesor zato sto ne mozes da ga kloknes. Ta prica o zivotnom ciklusu je potpuno nebitna. Imas 3 godine garancije, a posle toliko vremena nece vredeti vise od 20evra.
 
Poslednja izmena:
Mada meni nije jasno kako to da intelov TAT daje isto za 15 stepeni manje temperature za ovaj proc.. Oni su napravili i program i procesor a prave se mutavi
 
Dugo sam isprobavao sve moguce programe i dosao do zakljucka da HW monitor daje dobre temerature. Core temp i svi ostali BRLJAJU!
Evo zasto:
1. Core temp mi trenutno ocitava 24C za CPU, a voda u sistemu mi je na 25C. Svakako logicno je da je to nemoguce, pa cak ni isto da bude. tj. treba da je oko 2-3 stepena iznad temperature vode. HW monitor ima ocitavanje iz jezgra i preko ITE IT87. sa senzora ITE IT87 Pin1 dobijam 28C. Dugo sam verovao da treba za Coretemp dodati 15C da bi sve bilo OK, ali je previse da je 39C idle.
2. Kada opteretim CPU 2x100% Coretemp detektuje 55C na oba jezgra. AKo ovome dodam 15C ispad da dostize 70C. Nije nego! HW monitor detektuje na istom senzoru 46C. e to je realna temperatura. Evo i slike HW monitora i pomenutog ocitavanja.

Nikakav TAT i Speed FAN i slicni nisu davali dobre vrednosti.
Ovo sto daje HW monitor na pomenutom senzoru je po svemu sudeci najrealnije.

EDIT: Sada mi je voda na 26C, GPU idle je 34C, a load 37C sto ima smisla jer WB direktno naleze na jezgro
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    57.6 KB · Pregleda: 69
Poslednja izmena:
^ Ne znam, meni se na CPUID Hardware Monitor poklapa sa SpeedFanom.
 
Poslednja izmena:
Dugo sam isprobavao sve moguce programe i dosao do zakljucka da HW monitor daje dobre temerature. Core temp i svi ostali BRLJAJU!
Evo zasto:
1. Core temp mi trenutno ocitava 24C za CPU, a voda u sistemu mi je na 25C. Svakako logicno je da je to nemoguce, pa cak ni isto da bude. tj. treba da je oko 2-3 stepena iznad temperature vode. HW monitor ima ocitavanje iz jezgra i preko ITE IT87. sa senzora ITE IT87 Pin1 dobijam 28C. Dugo sam verovao da treba za Coretemp dodati 15C da bi sve bilo OK, ali je previse da je 39C idle.
2. Kada opteretim CPU 2x100% Coretemp detektuje 55C na oba jezgra. AKo ovome dodam 15C ispad da dostize 70C. Nije nego! HW monitor detektuje na istom senzoru 46C. e to je realna temperatura. Evo i slike HW monitora i pomenutog ocitavanja.

Nikakav TAT i Speed FAN i slicni nisu davali dobre vrednosti.
Ovo sto daje HW monitor na pomenutom senzoru je po svemu sudeci najrealnije.

EDIT: Sada mi je voda na 26C, GPU idle je 34C, a load 37C sto ima smisla jer WB direktno naleze na jezgro

kod mene istu temperaturu prikazuju HW monitor i core temo 0.96,dok 0.96.1 pokazuje 15c manju kao i speed fan,gledao sam po svim forumima u vezi tj.max na M0 jezgru i niko nije siguran 100% da li je 85C ili 100C
 
Cudno je sto imamo iste preocesore (istu rev.) ako tebe je idle 39C na vodi sto je nemoguce a kod mene 35-36 sa box-om,ovo je za core temp 0.96,mada je kod tebe napon veci,opet kada je kod mene 1.392V za 3.4Ghz temp je 37-38,isto je cudno sto meni hw monitor i core temp prikazuju istu temperaturu a kod tebe ne.
Intel je sve usro' sa M0 ni oni ne znaju koj je temperatura jezgra :smoke:
 
Poslednja izmena:
Cudno je sto imamo iste preocesore (istu rev.) ako tebe je idle 39C na vodi sto je nemoguce a kod mene 35-36 sa box-om,ovo je za core temp 0.96,mada je kod tebe napon veci,opet kada je kod mene 1.392V za 3.4Ghz temp je 37-38,isto je cudno sto meni hw monitor i core temp prikazuju istu temperaturu a kod tebe ne.
Intel je sve usro' sa M0 ni oni ne znaju koj je temperatura jezgra :smoke:

E ova ti je dobra! :wave:
Po onome sto sam rekao za 29C idle sa HW monitorom itekako ima smisao. Ipak voda je to.
 
Poslednja izmena:
Skinuh coretemp 0.97.1

Sa vodom na 27C
Idle je 29C load 56C za oba jezgra. Izgleda da je to ono sto je trebalo da bude. :wave:
Idle napon mi je 1.472V, a Load 1.44V
 
Poslednja izmena:
Kod mene opet premalo 25C-27C idle na 1.328 idle i 1.312 load.
 
razmisljam da uzmem ovaj proc.,pa mi recite na sta da obratim paznju.vidim pominje se neki M0 steping,za sta je on bitan.ima li jos nesto sto bi trebao da znam?
 
Za 4500 samo M0 i postoji tako da ne mozes da pogresis,kod E4400 je postojala i starija revizija L2 i novija M0.
 
Vrh Dno