Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Nisam imao takvih problema. Ja bih probao da obrisem istoriju pretrazivanja i da pokrenem chrome u incognito modu.
 
Jel zna neko koja je procedura kada se zaboravi 6-cifreni PIN za ConsentId. Nisam ulazi par godina i sad naravno pojma nemam koji je bio.
Ne daje opciju za reset ni na eupravi ni na aplikaciji.
 
Pretpostavljam da ne postoji procedura za reset PIN-a, PIN i postoji da bi aplikaciju koristio samo onaj ko ga zna.
Možeš da uradiš izdavanje novih parametara za ConsentID, na eid.gov.rs, ali da bi to uradio moraš da se uloguješ. Ako imaš sertifikat na LK, možeš sa njim da se uloguješ.
Ako nemaš, možda u pošti mogu da ti izdaju nove parameter.
BTW, ako se ne varam, ranije je PIN bio 4 cifre?
Pozdrav
 
Pretpostavljam da ne postoji procedura za reset PIN-a, PIN i postoji da bi aplikaciju koristio samo onaj ko ga zna.
Možeš da uradiš izdavanje novih parametara za ConsentID, na eid.gov.rs, ali da bi to uradio moraš da se uloguješ. Ako imaš sertifikat na LK, možeš sa njim da se uloguješ.
Ako nemaš, možda u pošti mogu da ti izdaju nove parameter.
BTW, ako se ne varam, ranije je PIN bio 4 cifre?
Pozdrav
Čitam i ovo i rekoh daj da pokrenem ConsentID, dugo nisam. Kad ono.... Intro sta je, bla bla... I da kreiram pin. A bio mi je potpuno funkcionalan ranije. Sad ne mogu da se setim menjao sam telefon skoro da li sam ga pokretao od onda ili je ovo prvi put...
Nije valjda da mora sve iz početka?
 
Ako si menjao telefon, onda treba da ponovo konfigurišeš ConsentID. Najlakše je pravljenjem backupa u aplikaciji na starom telefonu, i učitavanjem tog backupa na novom. Ako nemaš backup i nemožeš da ga napraviš (aka, resetovao stari telefon na fabričko stanje), onda ide procedura konfiguracije iz početka.
Pozdrav
 
Ako si menjao telefon, onda treba da ponovo konfigurišeš ConsentID. Najlakše je pravljenjem backupa u aplikaciji na starom telefonu, i učitavanjem tog backupa na novom. Ako nemaš backup i nemožeš da ga napraviš (aka, resetovao stari telefon na fabričko stanje), onda ide procedura konfiguracije iz početka.
Pozdrav
Bravo za tip. Stari nord 2t mi na oglasima, sva sreća jos nisam odradio reset, sve mi se cini da cu da ga zadrzim pre nego nord3. U svakom slučaju uspeo restore 😏
 
Da li je neko skoro vadio-produzavao vozacku dozvolu preko e-uprave, a da ima ogranicenje?
Pisano je nesto o tome prosle godine, ali nista konkretno...
Trenutna dozvola je izdata na 10god. i ima ogranicenje pod sifrom 01. - Korekcija vida i/ili zaštita, takodje, fotografija je sa naocarima.
Da li je uopste moguce produziti preko e-uprave, bez odlaska u mup?
 
ističe mi vozačka uskoro
pošto nosim cvike moraću da na preglede sigurno, nego jel ima neke šanse da izboksujem na 10 godina
ovo će mi treća dozvola biti kako vadim
 
Ja sam upravo odradio vozacku dozvolu, slucajno sam pogledao i skontao da je istekla pre 3 meseca 🤦‍♂️

Tamo prilikom izdavanja ima checkbox da potvrdjujete da nemate trenutno upisana nikakva zdravstvena ogranicenja, tako da ako imate verovatno vam nece ni izdati vozacku dok nekako ne dostavite lekarsko uverenje.

Који су услови да бих користио ову услугу?​

Да бисте користили ову услугу, неопходно је да:
  • поседујете важећу личну карту Републике Србије
  • будете пријављени на Портал еУправа квалификованим електронским сертификатом или мобилном апликацијом ConsentID
  • уколико сте пријављени на Портал квалификованим електронским сертификатом, потребно је да имате инсталирану апликацију за електронско потписивање на Вашем рачунару како бисте могли да потпишете захтев за замену пре слања. Апликацију за електронско потписивање можете да преузмете ОВДЕ.
  • уколико сте пријављени на Портал мобилном апликацијом ConsentID, потребно је да имате издат квалификовани електронски сертификат у клауду како бисте могли да потпишете захтев за замену пре слања. Упутство за издавање квалификованог сертификата у клауду је доступно на линку
  • потврдите да није дошло до значајне промене и да сте сагласни са преузимањем фотографије из личне карте у сврху израде возачке дозволе (због преузимања фотографије лична карта не сме бити старија од 5 година)
  • потврдите да Вам стара возачка дозвола није издата са уписаним здравственим ограничењима


Da li neko zna koji je rok za dostavu inace? Tamo pise 30 dana ali se iskreno nadam da nije tako :(
 
Ja sam obnavljao u aprilu preko euprave, vozacka je bila gotova za 12 dana, s tim da nisam odabrao opciju dostave na adresu nego licno preuzimanje u policijskoj stanici. Novi Sad je u pitanju.
 
Znaci da se ne nadam ispod 2 nedelje :(
 
ističe mi vozačka uskoro
pošto nosim cvike moraću da na preglede sigurno, nego jel ima neke šanse da izboksujem na 10 godina
ovo će mi treća dozvola biti kako vadim
Skoro sam menjao vozačku, iako nosim naočare u staroj vozačkoj mi nije bilo upisano ograničenje, tako da sam dobio novu bez pregleda preko eUprave sa rokom važenja od 10 godina. Pogledaj na poleđini da li ti je upisano neko ograničenje?

EDIT: Na staroj vozačkoj sam imao sliku sa naočarima (a bez ograničenja :ROFLMAO:), dok u novoj vozačkoj imam sliku bez naočara (povukli sliku iz lične karte).
 
Dobro je,ti si u BG a ja retko idem tamo.:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
pa nije mi ništa upisano pod 12 ali imam na 5 godina

da li ti nosiš naočare od početka tj od prve dozvole ili si kasnije počeo?
 
Od prve dozvole (ružičaste :)) nosim naočare, ali kada se prelazilo na ove plastične nekako su ispustili da mi upišu ograničenja... :unsure: I prošla dozvola mi je bila na 10 godina.
 
pa ne znam, probaću ja kroz eupravu pa šta bude bude
koliko se sećam meni ni na jednoj nisu pisala ograničenja ali imam na 5 godina
možda nisam treba ni na lekarski drugi put
 
Probaj, ništa te ne košta - obavestiće te ako ne može preko eUprave i da ćeš morati lično u policiju.
 
Potpuno neocekivano predao sam online zahtev za vozacku 28.05 a jutros (30.05) mi je stiglo obavestenje da je zahtev odradjen i da mogu da pratim ptt posiljku. Ko bi rekao da za 2 dana mogu da odrade dozvolu.

Edit jedino sto po ovom tracking broju VM... ne pronalazim nista jos uvek 🤷‍♂️
 
Potpuno neocekivano predao sam online zahtev za vozacku 28.05 a jutros (30.05) mi je stiglo obavestenje da je zahtev odradjen i da mogu da pratim ptt posiljku. Ko bi rekao da za 2 dana mogu da odrade dozvolu.

Edit jedino sto po ovom tracking broju VM... ne pronalazim nista jos uvek 🤷‍♂️
I ja sam se začudio kada mi je za 3 dana stigla vozačka
 
Koliko otprilike treba posle posti da isporuci? Je l' to post express dan za dan ili postar nosi kad mu dodje na red?
 
U mom slučaju je bilo dan nakon obaveštenja, tako da verovatno možeš sutra da očekuješ.
 
U to bi bilo ekstra, da mogu da vozim za vikend bez rizika :D
 
meni je od trenutka podnosenja do dostave proslo 5-6 dana (uhvatio me vikend, jer sam zahtev podneo tipa u cetvrtak ili petak), opstina nbg
 
Imam problem sa jednom licnom kartom, sertifikati za prijavljivanje i autorizaciju se vide u celiku i instaliram ih, ali se ne vide u tokenu kada je kartica u citacu i samim tim nemoguce je prijaviti se na eupravu putem elektronskog sertifikata.
Nije do citaca, druga licna karta radi normalno...
Sta moze biti?! :unsure:



Reseno!
Nije bio instaliran Middleware software. Posle njegove instalacije i instaliranja sertifikata, sve radi ok.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: nuk
17:06 promenjen status u "Otprema" tako da pretpostavljam da je sutra na dostavi 🥳
 
ništa od moje dozvole
kad sam pokušao na eupravi pisalo je da ne mogu i da se obratim stanici

znači moram na lekarski ipak iako mi ne pišu ograničenja ni u dozvoli na eupravi
 
e drugari.. da li je neko voljan i ima vremena da mi detaljno objasni kako da napravim kvalifikovan elektronski sertifikat u klaudu i consentID aplikaciju ?
usput, koji citac licnih karti, zdravstvenih kartica preporucujete?
hvala
 
Imaš uputstva na eid.gov.rs. Ne znam šta više bi neko mogao da doda, obe procedure su jednostavne.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno