Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

@zost - Da li ti pokrene preuzimanje uopste? Bas sam probao na jednom resenju od prosle godine. Chrome, ad blocker aktivan i prolazi.
Logovan sa sertifikatom.
Izvini zbog kasnog odgovora. Pretpostavljam da pokrene"preuzimanje" ili nešto drugo, jer ispiše na ekranu "Molim sačekajte".

@zost
Preskoči odmah i Win7 jer je slična stvar kao i sa XP, skoro smo ušli u svet elektronske komunikacije i teško da može nešta da uradiš, softver je predvidjen za rad u OS novijih generacija.
Tuđ kompjuter iz koga sam uspeo da "preuzmem" rešenje ima baš Win7 :))
 
Kad pokušam da se ulogujem sa 2FA ili kako to oni kažu Prijava Pro, prilikom unosa korisnickog imena ništa se ne dešava, osim sto dobijem info kao na slici.
CD7206C6-5BF2-4A95-82AE-24BBA2EC1704.jpeg
Aplikacija je naravno ažurirana, poslednja verzija. Pisao sam im kroz kontak formu i na tviteru ali niko ne odgovara.
Ima li još neko ovaj problem sa logovanjem?
edit. Da dodam i to da se sada logujem tako sto odem na sajt LPA pa me tu redirektuje na logovanje i tu prolazi bez problema. Ovaj problem se javlja samo kad odem direktno na eupravu
 
Poslednja izmena:
Kad odeš na e-upravu nemoj ići na prijava pro nego samo na prijava i onda na 2FA, unesi korisničko ime u onaj pravougaonik, ne obaziri se na to što piše da je potrebno ažurirati mobilnu aplikaciju i na telefonu pokreni aplikaciju i pin čim ukucaš u ono polje korisničko ime, nekako u isto vreme pokreni sve to i ulogovaćeš se.
 
Da, tako šljaka
Hvala
 
Vidim da je praksa kao i prosle godine da papirni porez na imovinu stize pre od elektronskog.
Da li je bilo kome iz BGa stigao porez u sanduce za 2021?
 
Vidim da je praksa kao i prosle godine da papirni porez na imovinu stize pre od elektronskog.
Da li je bilo kome iz BGa stigao porez u sanduce za 2021?
Stigao je meni. Papirno još nije, elektronski pre nedelju dana. Moji na istoj opštini takođe nisu dobili papirni
 
Thx :). Kod mene malo obrnuto, drugar (ista ulica) dobio papir, a meni elektronski jos nije :). Nije mi previse bitno jer svakako placam pausalno na pocetku godine polovinu od prethodnog resenja, samo mi nije jasan redosled isporuke.
 
Thx :). Kod mene malo obrnuto, drugar (ista ulica) dobio papir, a meni elektronski jos nije :). Nije mi previse bitno jer svakako placam pausalno na pocetku godine polovinu od prethodnog resenja, samo mi nije jasan redosled isporuke.
Meni je za prošlu godinu stigao prilično kasno, i to sam se logovao na portal i dobio u tom trenutku mail da mi je stiglo resenje...
 
Da li je nekom poslo za rukom da mu obavestenje o isticanju dokumenata radi kako treba?
Meni vec nedeljama izbacuje gresku kada kliknem na zadnji korak.
 

Prilozi

  • 29 -03 - 2021- 001.jpg
    29 -03 - 2021- 001.jpg
    161.6 KB · Pregleda: 69
Jel mogu placati porez na imovinu skeniranjem qr koda na resenju preko aplikacije banke ? Hvala
 
@Kesa moze samo naravno proveri podatke pre potvrde placanja kao i za svako placanje.
 
Sad si me iscimao sa ovim tagom posto mi je stigla notifikacija a nisam pisao u ovoj temi.

Edit: sad vidim da ima jos jedna kesa 😢
 
nekako se ulogovao na sajt euprave i hteo da zakazem za izdavanje pasosa,
kad kliknem na pokreni uslugu izlazi mi ovo upozorenje Молимо Вас пријавите се на систем да би сте могли да користите услугу.
a naravno da sam ulogovan, jel su nesto oni menjali pa ukinuli ovo ili ne znam da trazim?
Da li je neko skoro zakazao vadjenje pasosa preko e-uprave?
edit'' izasao pa ponovo usao sad nema dugmeta pokreni uslugu
 
Poslednja izmena:
nekako se ulogovao na sajt euprave i hteo da zakazem za izdavanje pasosa,
kad kliknem na pokreni uslugu izlazi mi ovo upozorenje Молимо Вас пријавите се на систем да би сте могли да користите услугу.
a naravno da sam ulogovan, jel su nesto oni menjali pa ukinuli ovo ili ne znam da trazim?
Da li je neko skoro zakazao vadjenje pasosa preko e-uprave?
edit'' izasao pa ponovo usao sad nema dugmeta pokreni uslugu
Cuvena "digitalna Ana"
 
Vidim da je praksa kao i prosle godine da papirni porez na imovinu stize pre od elektronskog.
Da li je bilo kome iz BGa stigao porez u sanduce za 2021?
Meni je u e-sanduče stigao još u martu. Novi Sad je u pitanju.

Da li nekom stiže poruka (mail) da je prispeo dokument u e-samduče, a da kad se pogleda u e-sanduče tog dokumenta nema (tj. ništa nije stiglo)?
 
I meni je pre nekih nedelju dana.
@Čika_Kure - do sad mi je stizalo par dokumenata ali nikad se nije dogodilo da stigne mail a da ga posle nema na portalu :/.
 
I meni je pre nekih nedelju dana.
@Čika_Kure - do sad mi je stizalo par dokumenata ali nikad se nije dogodilo da stigne mail a da ga posle nema na portalu :/.
Nemam pojma, sad sam im pisao, čekam da odgovore.
Oni se od starta gube sa mojim euprava nalogom, prvo se nisam mogao ulogovati jedno osam meseci, a sad kad mogu obaveste me da je dokument u e-sandučetu, a nije.
Doduše, ovo je prvi put, prethodna dva puta kad su me obavestili dokumenti su bili u sandučetu.
 
nekako se ulogovao na sajt euprave i hteo da zakazem za izdavanje pasosa,
kad kliknem na pokreni uslugu izlazi mi ovo upozorenje Молимо Вас пријавите се на систем да би сте могли да користите услугу.
a naravno da sam ulogovan, jel su nesto oni menjali pa ukinuli ovo ili ne znam da trazim?
Da li je neko skoro zakazao vadjenje pasosa preko e-uprave?
edit'' izasao pa ponovo usao sad nema dugmeta pokreni uslugu
Ја сам ишла око Нове године и био ми је сличан проблем. Улоговала сам се али није хтело да се покрене услуга, а проблем је био што треба прво да се одабере локација - у горњем десном углу.
 
Jel koristio neko novi sistem za kreiranje uplatnica za placanje preko eUprave? U ponedeljak idem da vadim novi pasos, pa sam placanje naknade za izdavanje izvrsio karticom na sajtu eUprave. Malo se tripujem, jer je sistem relativno nov. Valjda me nece vratiti kad budu videli da nemam uplatnicu. 😁 Sacuvao sam dokaz o obavljenoj transakciji sa eUprave, za svaki slucaj.
 
Neće. Imaju uvid u taj sistem jer su povezani sa eplati, ne treba ti nikakav dokaz, ako si tačno upisao svoje podatke. Kada odeš tamo i kažeš im da si platio preko eplati, prosto uđu u taj sistem i provere.
 
Hvala. Pretpostavio sam da je tako, ali bio sam malo skeptičan sa obzirom na to da je ovo Srbija. Drago mi je da funkcioniše, jer prilično olakšava stvari. Kad se samo setim silnih uplatnica i papirčina...
 
Platio sam vozačku preko euprave. Moja preporuka je da generišete uplatnicu ali da ne plaćate preko euprave nego skenirate QR kod i platite preko svoje ebanking aplikacije. Tako ustedite 100 dinara na proviziji koju naplaćuje euprava, a iz banking aplikacije odstampate izvršenu transakciju. Efekat je isti, tj provera je na licu mesta u MUPu preko njihovog sistema bez problema. Za pohvalu je i to sto vozačku šalju na kucnu adresu (opciono) stiže za svega nekoliko dana. Ta usluga dodatno košta 145 din prilikom preuzimanja dozvole.
 
Da li neko zna od kada je lična karta važeća, od datuma izdavanja koji piše na samoj LK ili od dana preuzimanja?
 
Majka ima problem sa prijavom za onih 30e, kaže neispravni podaci. LK izdata 08.04. a preuzeta 27.04. Izgleda da oni gledaju šta im više odgovara 😀
 
Predao jutros zahtev za pasos, platio naknadu karticom direktno preko sajta eUprave. Pita me sluzbenik kako sam placao, posto mu stoji da je istog trenutka prosla uplata. Jer je nekoj devojci, koja je placala preko aplikacije banke, prosla tek sutradan. Jeste da je provizija 80 dinara, ali uplata bude proknjizena istog trenutka. U suprotnom postoji rizik da vas vrate ukoliko oni ne vide da je uplata prosla, za slucaj da nemate neki dokaz o uplati. Inace, niti jedan papir mi nije bio potreban, samo stari pasos i licna karta. Sto je stvarno olaksavajuce.
 
Poslednja izmena:
Majka ima problem sa prijavom za onih 30e, kaže neispravni podaci. LK izdata 08.04. a preuzeta 27.04. Izgleda da oni gledaju šta im više odgovara 😀
Zar ne može i telefonom? Žena ima važeću LK ne znam kakav problem joj mogu praviti.
 
Nazad
Vrh Dno