Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Planiram online podneti zahtev za vozačku dozvolu. Da li neko zna koliko se naplaćuje dostava na adresu ukoliko izaberem tu opciju?
Imaj u vidu da ti slika na vazecoj licnoj karti ne sme biti starija od 5 godina, ako je starija moras ici licno da te slikaju
Tako sam procitao na sajtu MUP-a kada sam trazio informacije za produzenje vozacke.
 
Moja licna karta 9 ta godina, a stigla vozacka...

Stavili mi sliku iz pasosa, koji je vadjen prosle godine :)
 
Da li postoji neko mesto gde mogu da se vidi istorija uplata preko euprave?
 
@niki999 Mislim da ne. Jedino ovlašena lica ili ti admini na sistemu ePlati mogu da vide sve uplate bilo koga.
 
Hvala ali je malo bezveze...pa valjda sam ovlascen da vidim svoje transakcije
 
Ovo što APR radi je težak primitivizam. U uputstvima stoji da dokumenta mogu da budu potpisana i u NEXU aplikaciji i u Acrobat Readeru, a onda kod podnošenja zahteva za osnivanje društva izbacuje grešku ako je dokument potpisan u Acrobatu.

Prihvataju i Acrobat ali on mora biti podesen u delu potpisivanja po njihovom uputstvu.
 
Јел има неко информацију ако подносимо неки захтев нпр преко е-шалтера ПИО фонда, да ли је валидан дигитално потписан документ преко consent id или је једино валидан онај потписан преко acrobat reader-a? И генерално где год се тражи дигитално потписивање документа, где се може користити овај потпис преко consent id?
 
Da li postoji mogućnost da se promeni korisničko ime na eupravi? To korisničko ime je mail koji je inicijalno korišćen kada je nalog otvaran, ali bi mi bilo jako značajno da ga promenim.
Opcije koje sam našao da se samo promeni email ne menjaju korisničko (mejl) je je potrebno prilikom logovanja.
 
Mislim da za to moraš da im pišeš (kao i kad ostaneš bez podataka za logovanje)
Inače, danas sam menjao lozinku i nakon nekoliko dobijanja, prihvatio je jednu kraću od 20 karaktera. Da li je moguće da duže lozinke nisu dozvoljene?
 
Kvalifikovani elektronski sertifikat u klaudu za kvalifikovano elektronsko potpisivanje
 

Prilozi

  • Sertifikat u klaudu.jpg
    Sertifikat u klaudu.jpg
    152 KB · Pregleda: 73
Promenio sam naziv ulice i broj stanovanja u mojoj licnoj karti, da li neko zna kako se može promeniti naziv ulice i broj u ConsentID aplikaciji ?
 
Pitanje za one koji su menjali vozačku dozvolu preko e uprave. Da li vam je stiglo obaveštenje ili vam je samo stigla vozačka na adresu? Na sajtu mi piše da je zahtev prihvaćen i prosleđen mupu, 8 dana je prošlo od podnošenja zahteva.
 
Da li postoji mogućnost da se promeni korisničko ime na eupravi? To korisničko ime je mail koji je inicijalno korišćen kada je nalog otvaran, ali bi mi bilo jako značajno da ga promenim.
Opcije koje sam našao da se samo promeni email ne menjaju korisničko (mejl) je je potrebno prilikom logovanja.
Korisničko ime je E-mail adresa koja je uneta kod otvaranja naloga i ne postoji mogućnost da se samostalno promeni kroz neku aplikaciju ili na portalu eUprava, probaj da se obratiš tehničkoj podršci portala eUprava, ukoliko nije moguće to promeniti onda ti mogu brisati nalog pa ga ponovo registruješ
Promenio sam naziv ulice i broj stanovanja u mojoj licnoj karti, da li neko zna kako se može promeniti naziv ulice i broj u ConsentID aplikaciji ?
U ConsentId aplikaciji nemaš adresne podatke, u njoj samo potvrđuješ svoj identitet kod logovanja na razne portale ili potpisivanja dokumenata.
Adresne podatke imaš na portalu eUprava, posle logovanja ideš na svoje ime i prezime - Moj nalog - Izmena naloga, tu imaš adresne podatke pa probaj da ih promeniš.
Podaci koji se pruzimaju od MUP-a i ne mogu se menjati se nalaze na istoj putanji samo biraš opciju Moji podaci - Ministarstvo unutrašnjih poslova - Prebivačište
 
Poslednja izmena:
Radim preko e-uprave dosta stvari na poslu. Sve ide preko lične karte.
Da li postoji mogućnost da prebacim prijave preko ConsentID-a, jer mi se desi da nešto zanoravim da završim, a kući nemam čitač LK?
Bilo bi idealno da rade obe mogućnosti.
Hvala unapred!
 
@Borski Zavisi šta sve radiš / koristiš... ePorezi valjda i dalje nisu još uvek dodali podršku za login pomoći Consent Id.
 
mPorezi aplikacija postoji već dosta vremena
 
@Borski Zavisi šta sve radiš / koristiš... ePorezi valjdua i dalje nisu još uvek dodali podršku za login pomoći Consent Id.
Ne radim poreze. Radim Croso i aplikacije Ministarstva prosvete.
Moja srednja škola mi je već prijavljena.
Za početak Croso.
Mogu li na poslu raditi na LK, kući na Apk?
 
Ali niko da me upiti, kako da imam oba?
Na poslu preko čitača, kući na ConsentID?
Ranije je bilo skemirane QR coda i mogu koristiti? Kako sada?
Još ovo i neće više da zatrpavam temu
 
Pa ako imaš cert u ličnoj karti možeš da se loguješ na eUprava / eID i sam da kreiraš podatke za aktiviranje Consent id?
 
Ali niko da me upiti, kako da imam oba?
Na poslu preko čitača, kući na ConsentID?
Ranije je bilo skemirane QR coda i mogu koristiti? Kako sada?
Još ovo i neće više da zatrpavam temu
Oba pristupa uvek imaš ako je to davalac usluge omogućio, npr. ako hoćeš da se pijaviš na LPA da vidiš porez na imovinu kod prijave na sistem biraš način pristupa, da li je to sa kvalifikovanim digitalnim sertifikatom ili mobilnom aplikacijom (korisničko ime i lozinka nam sada nisu važni), posle prijave nastavljaš da radiš, tako je i sa drugim portalima koji su omogućili pristup preko ConsentId aplikacije i sertifkata u klaudu.
 
Korisničko ime je E-mail adresa koja je uneta kod otvaranja naloga i ne postoji mogućnost da se samostalno promeni kroz neku aplikaciju ili na portalu eUprava, probaj da se obratiš tehničkoj podršci portala eUprava, ukoliko nije moguće to promeniti onda ti mogu brisati nalog pa ga ponovo registruješ

U ConsentId aplikaciji nemaš adresne podatke, u njoj samo potvrđuješ svoj identitet kod logovanja na razne portale ili potpisivanja dokumenata.
Adresne podatke imaš na portalu eUprava, posle logovanja ideš na svoje ime i prezime - Moj nalog - Izmena naloga, tu imaš adresne podatke pa probaj da ih promeniš.
Podaci koji se pruzimaju od MUP-a i ne mogu se menjati se nalaze na istoj putanji samo biraš opciju Moji podaci - Ministarstvo unutrašnjih poslova - Prebivačište
Samo su dva polja obavezna za popunjavanje na eUpravi ime i prezime, tako da sam tek sada ubacio novu adresu, za poreze MUP šalje podatke po automatizmu, samo koliko to vremenski traje da se promeni naziv ulice i kućnog broja.
 
Nazad
Vrh Dno