Šta je novo?

E-sim za letovanje (Egipat 🇪🇬)

pTomic

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
31.01.2002
Poruke
1,145
Poena
660
Treba da idemo na letovanje u Egipat pa gledamo opcije za kartice dole. Obzirom da smo i žena i ja sa Ip11 i Ip12 e-sim je podržan. E,sad moje pitanje je da li ga uzimati, za potrebe interneta?
MTS, Telenor i ostali 99% skidaju kožu sa ledja u romingu...
 
Esim nije podržan kod lokalnih provajdera u Egiptu.

Na ovom linku imaš sve provajdere esima u svetu pa pogledaj da li neko ima u paketu i Egipat (mislim da nema):


Imaš surfroam esim, 1MB:
Egypt
0.17​

 
Na aerodromu u Hurgadi postoje standovi njihovih mobilnih provajdera gde mogu da se kupe fizicke sim kartice, ako ti to nesto znaci.
Pre dve godine cene su bile dosta povoljne. Ako se dobro secam 10GB interneta je kostalo ispod 10 evra, a 20 GB je kostalo oko 15 evra ili nesto manje.
Fizicka kartica + mifi ruter i 10 dana sam imao super internet.
 
Takodje, mislim da je to najbolja opcija, da prosto kupis karticu cim sletis i miran si..
 
Kradu megabajte kao besni na Orange u Egiptu... Bio sam pre dve nedelje i platio oko 10€ za 16GB, po prometu u samom sistemu potrošiš oko 8 a oni ti skinu svih 16, kupio sam posle još jednu. Moja preporuka je nikako Orange, samo Vodafone jer je daleko bolji signal i protok, a možda i ne kradu koliko Orange. Ja kada sam sleteo pao je sistem na Vodafone štandu, pa sam zato kupio Orange. Net je u najboljem slučaju na 4G+ imao protok oko 20 - 30 MB/s
 
Na aerodromu u Hurgadi postoje standovi njihovih mobilnih provajdera gde mogu da se kupe fizicke sim kartice, ako ti to nesto znaci.
Pre dve godine cene su bile dosta povoljne. Ako se dobro secam 10GB interneta je kostalo ispod 10 evra, a 20 GB je kostalo oko 15 evra ili nesto manje.
Fizicka kartica + mifi ruter i 10 dana sam imao super internet.
Da li biste mogli da mi objasnite sta je tačno ta internet kartica? Jel ae onda menja i broj? Kako se podesava u telefonu?
Hvala Vam unapred
 
To je obicna sim kartica koju ubacis u telefon kao i svaku drugu (i naravno tada ti se promeni broj). Ne secam se tacno da li su ove kartice u Egiptu bile ogranicene samo na internet saobracaj (bez mogucnosti poziva). Mene telefoniranje nije zanimalo tako da to nisam ni proveravao. Podesavanja se ne secam, ali cim se ne secam znaci da je bilo nesto veoma jednostavno. Verovatno samo ubacis i to je to.
E sad, ja nisam tu karticu ubacio u svoj telefon (jer mi je bilo bitno da drugi mogu da me dobiju na moj broj telefona) nego sam sa sobom poneo mifi ruter u koji sam ubacio tu egipatsku sim karticu. Mifi ruter je mali uredjaj u koji ubacis sim karticu i onda na njega mozes da se kacis sa drugih telefona/racunara preko wifi mreze kako bi imao pristup internetu. Ruter radi na bateriju koju punis preko usb-a. Moj model sa jednim punjenjem ima nekih 4-5 sati autonomije. Ako ti treba duze onda poneses neki power bank pa tako moze da izgura ceo dan bez prikljucivanja na struju.
 
Zezaj se jer je meni mts i sa iskljicenim podacima i zabranom interneta u romingu naplatio neki trošak od 4000 dinara za 3,14 mb jer je bazna stanica komunicirala sa telefonom. Znači mts sledeći put vadim iz telefona na putu do destinacije.
 
Zezaj se jer je meni mts i sa iskljicenim podacima i zabranom interneta u romingu naplatio neki trošak od 4000 dinara za 3,14 mb jer je bazna stanica komunicirala sa telefonom. Znači mts sledeći put vadim iz telefona na putu do destinacije.
Nikada mi se to nije desilo a da sam nisam uključio internet. Koristio sam roaming u 50+ zemalja na raznim kontinentima i na raznim telefonima. Jednom sam samo u Meksiku napravio oko ~4000 din za 2-3mb ali to sam morao da uključim internet zbog neke promene leta...
 
Meni se desilo u avgustu, net je korišćen preko wifi na mifi ruteru, a podaci su bili isključeni,i dalje su u podešavanjima. Ali za nauk za sledeći put.
 
@miki92 Ovo može da se desi ako je VoLte bio uključen. Ako su ostvareni neki standardni pozivi, naplacen je i net za njihovo uspostavljanje.
 
Pozdrav, jel ima kakav sim dole da se uzme u Egiptu? Za internet čisto za komunikaciju ne mora biti ništa specijalno.
 
Ima, uzmi odmah na aerodromu cim sletis.
 
Biraj Vodafone, Orange je prilično loš sa brzinom!
 
Tamo na aeredromu stoji da varaju ljude sa paketima svi su im dali 1nu zvezdicu. Da nekima uplate uglavnom da je dosta manje. Jel se zna sta se dobija generalno na aeredromu kad se kupi mislim kako da proverim Vodafone egipat sajt je poprilicno konfuzan?
 
Imaš na aerodromu štandove sa cenama i lepo objasne ljudi koje se poruke šalju da bi aktivirao net. Ja sam uzeo orange, ništa posebno brz net, umeo je i da zeza. Napomena VPN mi nije prolazio (ni OpenVPN ni WireGuard) kao ni hotspot, ako ti je to bitno.
 
Super, hvala. Ma našao bih neki što radi
kad bi mi trebalo ali ne verujem da mi treba neki specijalni servis. Ako rade društvene mreže. Dovoljno dobro.
 
Ne radi VPN u Egiptu, blokiraju ga na nivou države, Ne radi WhatdApp video, rade poruke i voice call. Radi Telegram video. Ne uzimaj Orange, uzmi Vodafone. Potrošnja se ne uklapa, sa onim što izmeri sam sistem, znači kradu megabajte, ali nije skupo, pa pošto si na letovanju, nek ide život...
 
@tramvaj12
Imaš u skoro svakom hotelu njihov internet koji solidno radi, ja sam uzimao Airalo i Flexiroam mislim da je
bilo nešto tipa 1 GB na 15 dana za 10 tak $. Jednom sam uzeo VF za nekih 20$ sim i super je radilo sve...
 
Kul, ma i meni treba da okacim koju sliku, da se javim na whatsap viber. Ništa drugo u suštini. Hotel kaže da ima internet kutak. Tako da ce premostiti ako bude problema. Videcu Vodafone onda da uzmem
Hvala
 
Ja sam koristio i Vodafon i Orange i ovog leta We, nisam primetio neku bitnu razliku, negde je jedna bolja a negde druga mreza ali sve je to slicno, Vodafone je najskuplji. Kada budes uzimao na aerodromu obvezno slikaj kodove koje treba da ukucas da bi dobio sve sto podrazumeva kupljeni paket. Sto se tice hotelskog interneta, ja za 15 puta u Egiptu nisam naisao na neki koji je dobar dok mi je 4G uvek zavrsavao posao.
 
Ti si onda merodavniji u savetu, ja sam dva puta imao bolje iskustvo sa Vodafonom , na različitim mestima. Jednom je žena imala Orange, jedmom ja, a prijateli su imali Orange oba puta i svi su kukali na brzinu i dropove, što sam i ja primetio... Što se tiče neta u hotelima, slažem se, zaboravi!
 
Radi, Orange je na kraju. Nije nesto skupo kostalo 6 7 eura, 10ak GB sad da li 1 prema 1 za društvene mreže.
A 2 prema 1 za običan surf. Nemam pojma. Čisto za javlajnje i koju sliku ce poslužiti. Signal je zadovoljavajući. Radi svakako i Radi hotspot da napomenem. I generalno radi internet OK. Nisam nesto testirao ni brzine zbog GB niti neke video pozive. Obican viber poziv prolazi manje vise OK. Slike video poruke sve ok
 
Tamo na aeredromu stoji da varaju ljude sa paketima svi su im dali 1nu zvezdicu. Da nekima uplate uglavnom da je dosta manje. Jel se zna sta se dobija generalno na aeredromu kad se kupi mislim kako da proverim Vodafone egipat sajt je poprilicno konfuzan?
Ako ne kupiš na aerodromu odmah karticu (ne znam imaju li e-sim) nemaš gde posle, ti si u zatvorenom kompleksu a plaćanje taksija do grada samo za to nije baš isplativo. Jedino ako ti je smeštaj u gradu. Možeš u hotelu da iznajmiš karticu i modem, to je naravno nekoliko puta skuplje od kupovine kartice odmah. Često je internet u hotelima očaj, retki su hoteli gde je dobar i ima na plaži, obavezan je 4G ako hoćeš konekciju. Meni i Vodafone i Orange identično rade u Soma Bej i Hurgadi (svuda 4G i plaža i hotel), ne znam kako su ostala mesta pokrivena.
 
Da Orange radi super sada, hotelski wifi nije bas neki za minimalnu EDGE/UMTS u najbolju ruku ekvivalentan.
Bice da je ranije problem bio jer su radili samo na B3
A sad koliko vidim ima i TDDS na 2600 i to 30 Mhz opseg. Moguce da zato lepse radi. Mislim nema nekih problema.
 
Nazad
Vrh Dno