Šta je novo?

e-sim kako aktivirati?

beconase

Poštovan
Učlanjen(a)
10.09.2020
Poruke
281
Poena
75
Trenutno imam uredjaj koji podrzava 2 sim kartice ali uskoro mi stize uredjaj koji podrzava 1 sim i 1 e-sim.
1. Da li da bih aktivirao e-sim moram otici kod operatera koji to radi ili mogu sam da odradim?
2. Ne znam koju karticu da pretvorim u e-sim, koristim whatsapp/viber na srpskom broju, ali primarna mi je kartica ova koju koristim u romingu (gde i zivim) i nju koristim za pozive, sms itd.
 
Moras od operatera da dobijes instrukcije za aktivaciju eSIM kartice. Obicno je u uputstvu QR kod koji samo skeniras kamerom telefona i automatski se podesi sve. Sto se tice izbora kartice svejedno je koja je eSIM koristi se na isti nacin kao i fizicka kartica koju si koristio do sada. Pre svega proveri da li operater podrzava eSIM.
 
Moras od operatera da dobijes instrukcije za aktivaciju eSIM kartice. Obicno je u uputstvu QR kod koji samo skeniras kamerom telefona i automatski se podesi sve. Sto se tice izbora kartice svejedno je koja je eSIM koristi se na isti nacin kao i fizicka kartica koju si koristio do sada. Pre svega proveri da li operater podrzava eSIM.
Hvala, onda cu otici danas do Telenora da to zavrsim posto sam u inostranstvu preko nekog ocaja od operatera (Ortel) i koliko sam iscitao ne podrzavaju e-sim.
E sad jos jedno glupo pitanje, jel se e-sim 'vezuje' za telefon, posto ce mi taml stici taj drugi telefon i planiram da prebacim kartice iz ovog u taj. Znaci pitanje je da li taj e-sim mogu da prebacim u novi telefon tamo kao sto cu uraditi sa drugom, obicnom sim karticom?
 
Možeš.
Čuvaj QR kod radi lakše aktivacije.
Da bi je aktivirao u novom telefonu, mislim mada nisam 100% siguran, da moraš da je dekativiraš u starom.
Mora da se deaktivira na starom.
 
Nazad
Vrh Dno