Šta je novo?

e porezi - treba pomoć

Uspeo sam na novom kompu. Pa evo mozda nekom pomogne.
Imam instalirane Javu 8 u161 i u231 x86. Nisam ni znao da imam ovu prvu do trenutka instaliranja druge. Mislim da svakako java nije bila problem prethodnih puta

Instalirao sam prvo sertifikate, pa onda TrustedEdge kao sto je DariusIII rekao.
 
Sad jos samo da rastumacis ono sto ti pise na portalu z aporeze i dobar si :D
 
Meni radi aplikacija celik, eporezi se startuje ali pise "kartica nije pronadjena, molim ubacite karticu" a kartica je ubacena. A na drugom racunaru radi ok. Win 10 je u pitanju, doduse nisam siguran da li sam drugacije instalirao nego na prosloj masini . Jel ima neko neku ideju
 
Ja sam na poslu imao problem sa Eporezi i Windows 10 koji je došao preinstaliran na HP kompovima. Ista greška da kartica nije detwktovana. Nikakve egzibicije po sistemu i drajverima nisu urodile plodom. Tek kada sam skinuo instalaciju Windows 10 sa Microsoft-ovog sajta i uradio reinstall sa njom onda je proradilo bez problema...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Pa to je katastrofa, nema šanse da reinstaliram praktično nov windows na laptopu
 
Odlepio sam... dakle, bio u MUP da mi daju novi sertifikat, kupio novi citac kartica, dakle te dve stvari sada su izbacene iz jednacine kao nepoznate... one rade

Instalirao sve one MUP sertifikate, instalirao TrustEDGE, i tamo mi nakon registracije kartice pise

Computer name: LAPTOP-C9TUHTHH
==================================================
Reader name: Gemalto USB SmartCard Reader 0
-------------------------------------------------------
Card name: #Republic of serbia ID card
- Card is empty / unreadable

-------------------------------------------------------


Modules
-------------------------------------------------------
Token Manager v2.2.4.0 (C:\Program Files (x86)\TrustEdgeID\TokenUtil.exe)
PKCS#11 library 32-bit v1.1.2.0 (C:\Program Files (x86)\TrustEdgeID\netsetpkcs11_x86.dll)
Card minidriver 32-bit v2.0.5.0 (C:\WINDOWS\system32\nstcm.dll)
-------------------------------------------------------

Pre svega toga, brisao stare sertifikate u internet options.

Poruka koju dobijam u ePorezi je da je doslo do greske prilikom čitanja sertifikata

POMAGAJTE, odlepio sam!!!
 
I da, poruka koju mogu da procitam u ePorezi pod logom je "OS info: windows 10
Server version: 1.2.2
Application version: 1.2.2
CertBody: ANY
SunMSCAPI
Error while fixing alias: java.util.HashMap cannot be cast to java.util.Collection
SunMSCAPI
Error while fixing alias: java.util.HashMap cannot be cast to java.util.Collection
SunMSCAPI
Error while fixing alias: java.util.HashMap cannot be cast to java.util.Collection
SunMSCAPI
Error while fixing alias: java.util.HashMap cannot be cast to java.util.Collection
"
 
E ovako ljudi, upravo sam uspeo da se ulogujem na ePorezi.

Prvo, pokusao sam da instaliram JRE 8u91/8u171 i da pregazim bundle-ovanu verziju koja dolazi u aplikaciji. Mogu da potvrdim da nakon ovoga HashMap greske vise nema (sa 8u91). Greska, ipak se ispostavlja, nema nikakve veze sa nemogucnoscu da se korisnik loguje.

E sad, evo kako sam ja uspeo:

1. Start >Control Panel > Internet Options > Content > Certificates > Personal
2. Obrisiste sve licne sertifikate koji imaju veze sa MUP-om (ja sam ih imao 2)
3. Start > Run > "certmgr.msc"
4. Action > Find Certificates > Contains = "MUP".
5. Ja sam oslucio da obrisem sve - imao sam tonu duplikata. !!! UPOZORENJE !!! Brisanje svih MUP sertifikata mozda bas i nije najbolje resenje, ali ja sam se odlucio na to.
6. Pokrenite ePorezi - trebalo bi sad da radi :)

Srecno! :)

P.S. Problem koji mi se sad pojavio jeste da Celik vise ne moze da verifikuje serfitikate (posledica koraka 5!), ali to cu popraviti vec...

Uradio ovo, ePorezi i dalje "imaju gresku prilikom citanja sertifikata", a Tokena manager i dalje kaze da je kartica prazna
Ali bar mi se sad pokvario i celik koji ne moze nijednu od 4 stiklirane da zazeleni, sad su sve 4 crvene... divno
 
Probaj sa middlewareom sa sajta Privredne komore. Čini mi se da njihov radi sa svim tipovima sertifikata. Prethodno deinstaliraj sve što si instalirao.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
PKS ima TrustEdgeID v2.2.3 a MUP ima TrustEdgeID v2.2.4

Isti đavo.
 
Možda pomogne ovo:

- TrustEdgeCardMW za LK izdate posle 18.08.2014.g.
- CELIK +
- vcredist_x64 ukoliko nece da radi Celik+ instalirati

i poslednja verija e-porezi.
 
Poslednja izmena:
Neso, ne mogu da ti odgovorim na pp, odbijsnih Bench..
Trust Edge i čelik + sam već instalirao.
 
ljtruba@ ne znam šta sam čačnuo, ajde pokušaj sad da pošalješ pp
 
Uspelo kod kolege na kompu. Instalirao MUP sertifikate, RSID i ePoreze i sve radi.
 
Ja opet ne mogu da se ulogujem. Koje smeće od aplikacije, ja ne verujem.
 
Ja sam danas pokušavao da otvorim e porezi i nisam uspevao. Do skora mi je to sve radilo, pa sumnjam da je do njih. Pošto je danas 15. pa rade presek. Ne znam sta je.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ne znam, dopisujem se sa kolegom i on moze.
Pokusao sam sa reinstaliranjem TrustEdge-a, ne znam ni sam zasto, i desilo mi se da ne mogu posle da ga instaliram. U Event vieweru u logu sam video da se pominje Gemalto. Gurnuo citac u usb, i instaliranje proslo uspesno. Ludilo mozga...
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas pokušavao da otvorim e porezi i nisam uspevao. Do skora mi je to sve radilo, pa sumnjam da je do njih. Pošto je danas 15. pa rade presek. Ne znam sta je.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Zadnji dan je za predaju pdv a pa im server preopterecen, do njih je, i svaki put zbog toga produze prijem pdv a bar za dan.

Sent from my motorola one action using Tapatalk
 
Meni samo nije jasno zbog cega aplikacija ne radi od 00-06?
Serveri idu na spavanje?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nema potrebe da se ide u Poštu, mada može.
Tražite elektronski potpis u MUP-u gde vam je izdata lična karta, s ličnom kartom može da se uđe na portal (pre toga registracija) i da se skine rešenje i vrši prijava poreza.
Više bi trebalo da zna onaj ko vam vodi knjige.
 
Moraćeš pre ili kasnije... Jer će ti sve stizati u to virtuelno sanduče.

Uglavnom, ovde pišemo o problemima sa softverom a ne o poreskoj upravi...

Uspeo sam kod kolege da namestim sve. Zašto na mom računaru neće, nemam pojma. Jedina razlika je što imam podešen Raiffeisen ebanking
 
Je'l dobio neko poresko resenje u onaj inbox na ePorezi ili znate nekog da je dobio?
 
Je'l dobio neko poresko resenje u onaj inbox na ePorezi ili znate nekog da je dobio?

Znam čoveka koji je dobio (advokat). Osnovica je mnogo veća nego prošle godine, pa je samo uvećana stara osnovica za 10%, što cenim da će većina dobiti.
 
Dobio sam ja resenja u sanduce.
Ortak instalirao eporeze i sve mu sljaka bez instalacije ijednog jedinog MUPovog sertifikata. Probam moju licnu kod njega, radi. Dodjem gajbi, poskidam sve MUP sertifikate, pokusam, nece...
Kreiram novog lokalnog usera, poteram eporeze i ulogujem se!!!!!!!!!! Da ga *mjau**mjau**mjau**mjau*m sta je. Ja imam instalirano gomilu software-a na glavnom nalogu, al kako to moze da smeta i sta smeta, nemam pojma..
 
Nazad
Vrh Dno