Šta je novo?

DVI izlaz

Zuba1970

Znamenit
Učlanjen(a)
08.12.2011
Poruke
2,578
Poena
1,465
Moja oprema  
Mobilni telefon
iPhone 13 Mini
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam na kucistu dva DVI izlaza. Jedan koristim za monitor. Ovaj drugi bi koristio za tv. Kada na tastaturi u isto vreme pritisnem taster sa znakom Windows i slovo P dobijem na ekranu sledece obavestenje :
1.computer only
2.duplicate
3.extended
4.projektor only
Hteo bi da u isto vreme radi i monitor i tv ( sekundarni monitor) odnosno da se koriste oba DVI izlaza u isto vreme stim da bi kupio kabl sa konektorima. Ranije je moj tv bio sekundarni monitor tako sto sam kablom spojio PC (S-Video izlaz) i TV (video ulaz) a danas bi bilo DVI to D-Sub15Pin Interesuje me ima li neko iskustva kada se koriste oba DVi izlaza. Predpostavljam da bi u tom slucaju isao ili na redni broj 2 ili 3. Svaka pomoc i predlog su dobrodosli.
 
Ako je ista rezolucija na TV-u i monitoru duplicate a ako je razlicita extended.
 
Tv je Full HD a monitor je rezolucije 1280x1024 @60Hz. Meni je samo bitno da u isto vreme koristim oba DVi izlaza odnosno i tv i monitor. Dekara hvala. Sve ovo i pitam jer nemam iskustva.
 
Poslednja izmena:
probaj pa vidi nema tu sta da pogresis ako nesto nije u redu samo sacekas i sam drajver vrati na predjasno stanje.
 
Spojio kao i ranije kod starog tv-a jer sam na novom nasao produžetke sa vido ulaz ali na tv dobijam informaciju da nema signala mislim da moram da vidim kod podešavanja grafičke karte. Karta je ATI 2600 PRO. Samo mi nije jasno jer je ovako spajanje je radilo kad sam spojio Sony tv sa kompom.
 
drugar je imao isti problem, da bi to radilo, treba ti hdmi kabal, hdmi ulaz na tvu, i dvi to hdmi konektor sto se dobija uz graficke kartice.
 
kolko ja kapiram ti hoces da sa kompa pustas na tv? ako stavis extend onda imas kao jedan veliki monitor ako duplicate onda dve iste slike... a mozda graficka ne mzoe da ti izgura tu rezoluciju na tv? i kompu u isto vreme
 
Nisam baš ukapirao. Ako je monitor 16:10 a TV 16:9 može li da u isto vreme bude ista slika na monitoru i TV-u?
 
Moze, ali iskljucivo u 16:9 rezoluciji na oba ekrana.
 
Nazad
Vrh Dno