Šta je novo?

DVD-RW Samsung SH-224BB reze DVD-e 15 min

alienglobe

Cenjen
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruke
543
Poena
170
Pozdrav narode,
Kupio sam navedeni rezac http://www.samsungodd.com/eng/Produ...ionvalue=view&parent_idx=4133&level_idx=4504# i imam veliki problem-u pocetku je radio normalno,rezao je diskove brzinom 16X za 4-5 min a sada to traje 15 min. On jedva i da se okrece koliko slabo vrti. Probao sam i DVD+R i DVD-R diskove i isti problem. U neru pokazuje da vrti brzinom 16x i da reze sa 22MBs a u stvarnosti reze brzinom od 3-4MBs. Probao sa drugim write programima, na WIN 8 i sada na WIn 7, win je up to date. Sta moze da bude problem, a da nije sam DVD rezac? :mad: :wall: :smash:
Ah da, probano i sa verbatim i maxell dvdima...isto!
 
Poslednja izmena:
Sasvim je moguće da je usporio zbog prašnjavog, pomerenog ili oslabljenog lasera. Sa sortverske strane kako je namešten Buffer ? Dali proverava kako je napisan disk i dali je brzina pisanja na Auto ili ručno namešteno ? Meni Ashampoo 6.71 Free radi najbolje od svih, Nero mi je uvek nešto brljavio. Izgleda da su Maxell diskovi trenutno najbolji, već duže vremena samo njih upotrebljavam a ako neko donese nešto drugo onda ????
 
Necete verovati,flesujem firm,iako je pisalo da je up to date,i sad radi normalno. Bas cudno..
 
I opet stara prica, opet reze 15min na 16x. Ma koji je ovo qra.? Mislim strasno..da li je jos ko imao istu muku?
 
Probaj ponovo da ga fleshujes. :D Jesi probao sa ImgBurn?
 
Flasovao 2x i isto. Max brzina rezanja 3 do 4x,vidim na netu dosta istih problema. 3 programa za rez i isti simptomi...ccccc
Probam sutra drugi sata port i kabl mada sumnjam..
 
Ako ti je ploca podesena da koristi AHCI mod, probaj da ga ubodes u peti ili sesti sata port na ploci. Na vecini ploca ova dva porta ostaju u native IDE modu. Video sam par puta takvu situaciju sa rezacima, pa proveri manual od ploce, i vidi da li je i kod tebe to slucaj. Isto tako, proveri da nije slucajno otisao u PIO mod, pa ga vrati u DMA.
 
Nazad
Vrh Dno