Šta je novo?

DVD rezac "zbunjuje" Windows...

mikele

Čuven
Učlanjen(a)
09.02.2002
Poruke
424
Poena
620
Od skoro mi se desava cudna stvar sa ovim vremesnim Pioneer-om 107D. Kada god zaboravim CD ili DVD u njemu i restartujem ili pokrenem racunar Windows XP se "zaglupi" pre nego sto izbaci onaj plavi "Welcome" ekran. Cim izvadim medij i zatvorim vrata uredjaja Windows nastavlja da se podize. Inace nema nikakvih problema u radu rezaca , lepo snima, jos lepse cita, malo je izbirljiv sa novijim jetinijim medijima ali sve u svemu nista sto do sada nije bio slucaj. Nasao sam na internetu par ljudi sa istovetnim problemom i uglavnom se, kao o uzroku, prica o uredjaju koji otkazuje ili nekim Starforce driverima.
Je li imao neko od vas slican problem ili sada ima ideju o cemu se zapravo radi, kao i o eventualnom resenju?
 
Probaj da iskljucis autoplay opciju za cd (dont play CD media automatically) u windowsu. Mislim da to moze da bude uzrok, pogotovu kad imas teze citljive medije u rezacu (izgrebane cd-ove i sl.)
 
A da stavis u bios-u first boot device da bude HDD0 (ili HDD1, kako vec)? ;)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
jesi probao u bios da odradis boot sekvence
da samo ostavis da ti dize sa hdd-a a ostalo disable
 
To sam podesio odavno, da bih skratio vreme za boot-ovanje. Mislim da to nema veze sa BIOS delom, jer sistem prodje onaj Windows Logo na crnoj pozadini i dodje do onog dela kada treba birati usere koji se loguju, medjutim kod mene on tu inace ne staje jer imam samo jedan administratorski nalog koji nije zasticen sifrom pa se sistem inace podize bez stajanja.
Neko je moje misljenje da je u pitanju DVD rezac koji polako otkazuje, ali nisam potpuno siguran da li je to jedini razlog.
Pokusacu da vidim ima li neka druga verzija Firmware-a ili mozda nesto drugo. Mozda bi trebalo ipak da se pomirim s tim da ce mi u skorije vreme trebati nov uredjaj.
Inace hvala svima na ozbiljnoj nameri da pomognete. :wave:
 
Poslednja izmena:
Od skoro mi se desava cudna stvar sa ovim vremesnim Pioneer-om 107D. Kada god zaboravim CD ili DVD u njemu i restartujem ili pokrenem racunar Windows XP se "zaglupi" pre nego sto izbaci onaj plavi "Welcome" ekran. Cim izvadim medij i zatvorim vrata uredjaja Windows nastavlja da se podize. Inace nema nikakvih problema u radu rezaca , lepo snima, jos lepse cita, malo je izbirljiv sa novijim jetinijim medijima ali sve u svemu nista sto do sada nije bio slucaj. Nasao sam na internetu par ljudi sa istovetnim problemom i uglavnom se, kao o uzroku, prica o uredjaju koji otkazuje ili nekim Starforce driverima.
Je li imao neko od vas slican problem ili sada ima ideju o cemu se zapravo radi, kao i o eventualnom resenju?

U servisima podesi Background Intelligent Transfer Service na disabled.
MS je izdao patch za ovaj freeze error ali sam probao i ne radi tako da je meni ovo resilo problem.
 
Nazad
Vrh Dno