Šta je novo?

DVD - DIVX najbolji do sad

mornardal

Slavan
Učlanjen(a)
07.11.2005
Poruke
54
Poena
309
Znam da postoje thread - ovi na ovu temu ali da sumiramo, koji je najbolji da znam sta da preporucim prijatelju. Jel i dalje XORO suveren vladar ili se pojavilo nesto bolje za te pare. Hvala
 
Nisam probao XORO (koji je sasvim sigurno jedan od najboljih plejera), ali sam po savetu drugara ipak kupio pre nedelju-dve Pioneer DV-380 i nisam se pokajao. Sve radi kao sto sam i ocekivao (sto je prilicna pohvala od mene jer obicno trazim dlaku u jajetu). Probao sam vise razlicitih divx (xvid) i DVD filmova i sve je citao bez problema ukljucijuci i titlove...

Jedini problem je sto originalni firmware daje nesto sitnije titlove i sto moraju da se zovu isto kao i film, ali cim sam uprade-ovao isti (ima dobru i podrsku na internetu) oba problema su nestala. Cisto probe radi narezao sam na DVD+RW par filmova i par MP3-jeva, i par slicica i to u 2 odvojene sesije, i sve je lepo radilo kao sto covek i ocekuje...

Ono sto je prelomilo da uzmem njega a ne XORO je na prvom mestu sto je i DV-380 prosao odlicno na review-ovima, samo ime Pioneer mi deluje ubedljivije a takodje i sto Pioneer daje detaljnje tehnicke karakteristike za isti (narocito audio karakteristike), dok za XORO to nisam uspeo da nadjem, sto je po meni malo neozbiljno od proizvodjaca.
http://www.pioneer.co.uk/uk/product_print.jsp?product_id=10507
 
Poslednja izmena:
Pa, od Pionira 585 neces nista bolje naci, budi siguran.
 
Zna li neko da li taj Pioneer moze da cita DiVX (ili XvID) diskove sa DTS zvukom?
 
Naravno da moze.
 
Nisam probao. Skyvision i ostali kinezi mogu da propuste dts signal do nekog av recivera koji ce da taj signal dekodira, ali nema dekoder u sebi. Pioneer u sebi ima dts dekoder. Mada, po meni to nije ni bitno, svi dvd-ovi sa dts zvukom imaju po pravilu i ac3 zvuk koji ce svaki plejer da pusti.
Pozdrav
 
M_M, kojim si ga firmverom flesov'o (verzija, URL...)? I, jel moz' da uslikas ta slova [ekran TV-a] pa da okacis, ili barem da u procentima, odokativno, kazes koliko je uvecanje u odnosu na firmver sa kojim je dos'o? Kupio bih jedan DVD plejer prijateljima za koje sam siguran da imaju problema sa vidom, pa mu ovo dodje krucijalno.

Ako neko zna prodavnicu koja redovno flesuje firmvere a prodaje Pioneer 380, moze i to [public ili na PM, svejedno], pa da se uverim na licu mesta.

A sto se mene tice, ako Pioneer 380 moz' da pusta QPEL, svaka mu cast :)
 
Keops je napisao(la):
M_M, kojim si ga firmverom flesov'o (verzija, URL...)? I, jel moz' da uslikas ta slova [ekran TV-a] pa da okacis, ili barem da u procentima, odokativno, kazes koliko je uvecanje u odnosu na firmver sa kojim je dos'o? Kupio bih jedan DVD plejer prijateljima za koje sam siguran da imaju problema sa vidom, pa mu ovo dodje krucijalno.

Ako neko zna prodavnicu koja redovno flesuje firmvere a prodaje Pioneer 380, moze i to [public ili na PM, svejedno], pa da se uverim na licu mesta.

A sto se mene tice, ako Pioneer 380 moz' da pusta QPEL, svaka mu cast :)

Verija je 1.09 modovana by Gufiak a zatim by subzero... tacna oznaka 1.09.02_gufiak_subz3ro_rev.3.zip

Imas je negde u ovom thread-u
http://board.softpedia.com/index.php?showtopic=2217&st=280

Sve u svemu postoji izbor 4 velicine slova, od malih do najvecih tako da za to ne brini... a evo ga i firmware kojeg sam koristio... U procentima odokativno izbor je 100%, 125%, 140%, 150%. Ja licno drzim na 140% jer sam ja malo corav (-1.0 dioptrija ali mi se ne stavljaju naocari dok gledam TV), inace da sam 20/20, drzao bih na 125%).
 
Poslednja izmena:
Bokaco je napisao(la):
Nisam probao. Skyvision i ostali kinezi mogu da propuste dts signal do nekog av recivera koji ce da taj signal dekodira, ali nema dekoder u sebi. Pioneer u sebi ima dts dekoder. Mada, po meni to nije ni bitno, svi dvd-ovi sa dts zvukom imaju po pravilu i ac3 zvuk koji ce svaki plejer da pusti.
Pozdrav

Problem je u tome sto SkyVision NE moze da propusti DTS signal u AV receiver vec samo AC3 ako je ubacen CD (sa DVD-om radi sve OK). E sad, posto imam nekoliko CD-ova (u DiVX ili XvID formatu) koji imaju samo DTS zapis, ne mogu da ih gledam na SkyVision playeru.
 
Kolika je bila zadnja cena 380 i 585?
 
A sta mislite o Shockwave-u?
U Comtrade-u je bila akcija(mozda je jos uvek) za 110 eura, ovaj dvd-divx plejer i 5.1 sistem zvucnika.
Moze li to zadovoljiti prosecnog korisnika?
 
Poslednja izmena:
Bekem je napisao(la):
A sta mislite o Shockwave-u?
U Comtrade-u je bila akcija(mozda je jos uvek) za 110 eura, ovaj dvd-divx plejer i 5.1 sistem zvucnika.
Moze li to zadovoljiti prosecnog korisnika?

Ja bih uvek isao na odvojenu varijantu, to kosta naravno vise, ali do 170-200e, evo npr xwave 9200 i naki altec ili logi bi itekako zadovoljili prosecnog korisnika.
Cuo sam nekoliko puta razne sisteme koji se prodaju uz plejere, i mogu reci da je to veoma slabo u bilo kom smislu. Naravno govorim za kucne bioskope do 200e.
 
A jel moze u XORO-u da se povecaju slova? JA kako sam ga kupio, tako i gledam, ali ne bi bilo lose kada bih mogao malo i da povecam slova u titlu...
 
Koji model? 402 i 415 sa poslednjim firmwareom imaju daleko veca slova.
Skini ga sa www.xoro.com
 
PA model je 402 a kada na nihovom sajtu ubacim onaj serijski broj od uredjaja, on mi izbaci 4 fajla za download...Koji sada od njh treba da ubacim u XORO? Kako da znam da li je moja verzija poslednja (koja je vec u DVD-u)...
POzdrav od OldMan-a
 
Uh, sada sam tek dobro procitao...Kada pise CE, to je za CENTRALNU EVROPU gde spadamo i mi...Jedino sto im je zadnji firmware iz maja 2005. godine...E jel postoji neki sajt gde je neki noviji ili slicno? Meni se cini da su slova i dalje premala i da bih mogao da ih povecam jos malo...Ima li takvih mogucnosti ili..."to mu je, sto mu je..."? POzdrav :type:
 
Nazad
Vrh Dno