Šta je novo?

DVB-T2 u Srbiji

TozABG

Slavan
Učlanjen(a)
01.11.2009
Poruke
1,415
Poena
210
Ljudi negde sam procitao da ce do 2015 ili leta 2014 sve biti prebaceno na DVB-T2, naravno oni to obecavaju vec godinama ali jednom ce morati da se predje pa mene ono sto zanima jeste koliko je ustvari kvalitet slike i zvuka bolji na DVB-T2 nego na T, barem kolika ce to razlika biti u Srbiji?
Koliko kosta jedan taj risiver za DVB-T2 posto ga nemam u tv-u?
I poslednje pitanje na TV-u imam 2 ulaza za antenu, jedan je Air/Cable tu mi je sad ubacena kablovksa + digitalna preko CI modul-a, i imam Satellite ulaz, za sta on sluzi?
 
Imas vec u ovom delu foruma temu o DVB-T pa je potrazi, tu ima dosta informacija koje te zanimaju..
 
...imam Satellite ulaz, za sta on sluzi?
Hmmmm Za sta li bi to moglo biti...? hmmmmm
Da nije za slikanje, hmmmm... a mozda je za nesto drugo? hmmmm
Stvarno ljudi za sta je satelit ulaz ?
Zna li neko?
Satelit, sta je to?
Joj je li to ono sto leta oko zemlje, kruzi i kruzi i pada povremeno, a dok ne padne nesto i radi ?
 
Ne znam da li si cuo za ono ne postoji glupo pitanje vec samo veoma glup odgovor, e pa to se odnosi na tvoj odgovor. Moje pitanje nije bilo sta je satelit vec odakle taj kabl da stvorim? Predpostavljam da je to kad imam antenu nesto tipa total tv ali ne znam pa pitam. Necu sigurno da razvucem kabl fo satelita koji kruzi oko zemlje. Ako ne znas onda zaobidji temu tvojim veoma intelegentnim odgovorima.
 
Moje pitanje nije bilo sta je satelit vec odakle taj kabl da stvorim?
Ajd evo ja da budem kulturniji, iako mislim, stvarno....Nema šta da stvaraš kabel, ili imaš tanjir sa LNB ili nemaš. Ili si do sada gledao satelitske programe(u bilo kom obliku) ili nisi. Ne shvatam uopšte kako to može da ti je nejasno?
 
Jasno je meni to nego sam pitao jer nisam bio siguran da je to ulaz za tanjir.
 
Ne znam da li si cuo za ono ne postoji glupo pitanje vec samo veoma glup odgovor...
Daaaaa...

... odakle taj kabl da stvorim?
Hokus, pokus, preparandus STVORI SE!

Ako ne znas onda zaobidji temu tvojim veoma intelegentnim odgovorima.
Daaaaa

Jasno je meni to nego sam pitao jer nisam bio siguran da je to ulaz za tanjir.
Daaaaaa "ulaz za tanjir" ...
 

Prilozi

  • bud...-glu....jpg
    bud...-glu....jpg
    17.5 KB · Pregleda: 110
  • RM2_03_05.jpg
    RM2_03_05.jpg
    12 KB · Pregleda: 94
  • tanjir 23cm nalepnica 1-500x500.jpg
    tanjir 23cm nalepnica 1-500x500.jpg
    89.1 KB · Pregleda: 92
  • satelitska-antena.jpg
    satelitska-antena.jpg
    36.6 KB · Pregleda: 165
  • tanjir.jpg
    tanjir.jpg
    70.8 KB · Pregleda: 84
Poslednja izmena:
Ako još neko otvori "još jednu" temu DVB-T2 u Srbiji sa pitanjima "da li ovaj tv ima..." ili "šta da uradim da mogu da pratim...", prestaću da pratim ovaj forum, majke mi... jer...

Onog momenta kada puste DVB-T2 signal prestaje da radi kablovska svuda u Srbiji i niko neće moći da gleda ništa jer neće da zna ništa o DVB-T2 a onda će RTS kroz račune za struju da naplaćuje pored pretplate i pravo na korišćenje signala i set-top boksa...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno