Šta je novo?

Duuuuuuuugacko Ucitavanje...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Procesa nemas preterano ti imas problem sa ostalim resursima, prati malo upustva sa ovog linka pa vidi ima li sta progresa http://www.pchell.com/support/how_to_speed_up_windows_boot_time.shtml

Pogledala sam link. Opcije koje se tu nude su mi uglavnom aktivirane jedino sto primecujem je da mi windows ne ore kada udjem u control panel - administrative tools - system configuration i tamo iz general panela otkacim load sistem services opciju. Ali se prilikom sledeceg podizanja sistema ne startuju ni zvuk ni mreza ni nista. Jednostavno receno windows tada izgleda bedno.
 
Ne moze i jedno i drugo :)

To sto HD melje, to je zato sto, kao sto rece TWIX, ucitava raznorazne gluposti koje treba da ucine dalji rad komfornijim. Programi se verovatno ucitavaju brze nego na XP-u zato sto vec na startup-u ucita dobar deo tih programa.Zato ti i HD radi toliko dugo nakon podizanja sistema:)

Indexing service je potreban samo ako koristis search opciju. Sve te servise koji ti nisu potrebni mozes da ugasis.Neces izgubiti nista, a masina ce lakse da dise...koliko-toliko

U svakom slucaju, ako zelis da ti Vista bude lepa i shiny,navikni se na tih par minuta buke. Ako te bas toliko nervira, pocni sa hackovanjem i ogoljavanjem Viste.
Ili jos bolje, vrati se na XP. Bar do prvog SP za Vistu.
 
Poslednja izmena:
Pogledala sam link. Opcije koje se tu nude su mi uglavnom aktivirane jedino sto primecujem je da mi windows ne ore kada udjem u control panel - administrative tools - system configuration i tamo iz general panela otkacim load sistem services opciju. Ali se prilikom sledeceg podizanja sistema ne startuju ni zvuk ni mreza ni nista. Jednostavno receno windows tada izgleda bedno.


Na ovom linku mozes pronaci upustvo kako da se resis nepotrenmih servisa u Windows Visti!
http://vistarewired.com/2007/02/18/services/
:wave:
 
Ja mogu samo da potvrdim da i nakon dve instalacije Viste (prva me proglasila piratom ni krivog ni duznog..:p ), desava se isti simptom "oranja" nakon dizanja sistema... (koji je definitivno urodjena mana ;) )
Inace definitivno su na ovaj nacin nesto ubrzali dizanje sistema (barem prividno) pa kasnije sistem ucitava ostale delove pod manjim prioritetem tako da dok drljanje traje ipak rad moguc, doduse ipak delimicno usporen zbog posledice drljanja..
 
I XP je u svoje vreme drljao, trebalo je da prodje par godina i par service pack-ova da pocne da radi kako treba. Isto tako ce biti i ovaj put. Jednostavno Vista je zahtevna, i mora tako da se podize. Inace, ko bi presao na OS kome je boot time 3 minuta?

Za par meseci ce neko da izvali kako da se toga resimo, i mukama ce doci kraj.. Do tada :crash:
 
pa ja imam 2 giga ram-a i dalje ore a cista je instalacija....

Nije u pitanju ram koliko je u pitanju sam proces podizanja sistema. Vista prvih par minuta ucitava bog-zna-koje fajlove. Da li ce to trajati 2,3 ili 6 minuta,ne zavisi samo od rama, zavisi i od brzine hard diska, i koliko su ti fajlovi razbacani po disku.
 
Poslednja izmena:
I XP je u svoje vreme drljao, trebalo je da prodje par godina i par service pack-ova da pocne da radi kako treba. Isto tako ce biti i ovaj put. Jednostavno Vista je zahtevna, i mora tako da se podize. Inace, ko bi presao na OS kome je boot time 3 minuta?

Za par meseci ce neko da izvali kako da se toga resimo, i mukama ce doci kraj.. Do tada :crash:

XP ima tacno jedan par servis pekova.
 
To sam i napisao. Par service pack-ova.
 
Poslednja izmena:
Nije u pitanju ram koliko je u pitanju sam proces podizanja
sistema. Vista prvih par minuta ucitava bog-zna-koje fajlove.

Sve ostalo sto ucitava, osim drajvera, servisa i programa navedenih u startapu, moze da se
izbrise iz win/prefetch foldera, mislim da je u glistinom folderu superprefetch ili slicno sada
neznam jer sam je izbrisao da se ne vuce :D

OT: XP valjda ima 2 servispekova:d osim ako niste isli po logici gde ima dva -tu ima i jedan,
sada je u najavi i treci da nas sve "usreci"
 
Zvuci banalno ali kad si poslednji put radila defragmentaciju? :)
 
pa defragmentacija je pozeljna da se i uradi po instalaciji windowsa...kako bi se fajlovi razvrstali po potrebi...e steta sto nema neki bootvis za Vistu :S:
 
Pojma nemam, mozda si samo izgasila neku komponentu servisa. Postoji i drugo resenje, pustish
Vistu da izindeksira hard, i posle toga prestaje. Procitah negde u help-u, preporucuju da prva
2 - 3 dana po instalaciji ostavish upaljen racunar da bi Indexing servis zavrsio posao, tako da je to "oranje" po hardu normalno, to je samo nov pristup nacinu indeksiranja.
 
ko je kriv za kopanje po disku najbolje je da proveris iz task manager-a tako sto odaberes procese ili servise i u view podesis koje kolone da ti prikaze a jedna bi mogla da bude IO Read ili IO Write pa onda da sortiras po tim kolonama i da vidis ko je kriv. Tako sigurno mozes da ga nadjes e sad fragmentacija diska ne bi trebalo preterano da utice na duzinu dzvrljanja jer disk nije vise toliko glup uredjaj da ide sa jednog kraja na drugi pa da se vrati opet nazad vec postoje baferi , kesevi i reordering citanja/upisa preko istih....

p.s.
konstrukcije recenica su mi iste kao i marsovcima pa se nadam da me razumete..
 
Pojma nemam, mozda si samo izgasila neku komponentu servisa. Postoji i drugo resenje, pustish
Vistu da izindeksira hard, i posle toga prestaje. Procitah negde u help-u, preporucuju da prva
2 - 3 dana po instalaciji ostavish upaljen racunar da bi Indexing servis zavrsio posao, tako da je to "oranje" po hardu normalno, to je samo nov pristup nacinu indeksiranja.

Vista ce stalno da indexira hard, posto se svakog dana dodaju novi fajlovi :)
2-3 dana da bi indexiranje bilo gotovo ??? :crash: to je nov pristup podsticanju mene da razbijem masinu :)
 
Vista ce stalno da indexira hard, posto se svakog dana dodaju novi fajlovi :)
2-3 dana da bi indexiranje bilo gotovo ??? :crash: to je nov pristup podsticanju mene da razbijem masinu :)


Pa, tu si u pravu, valjda nece svom zestinom da indeksira stalno :d. Meni licno ne smeta puno tih mi je hard, a i indexiranje koliko mi se cini radi samo u "slobodno vreme".
 
pa bre ljudi , ogranicite indeksiranje samo na foldere za koje to ima smisla kao documents i sl. sto bi vam indeksirao sve fajlove iz program files ili sta vec...
 
Skrecemo sa teme.. Tema je krkljanje harda, a indexing service je samo vrh ledenog brega. Ima tu jos dosta stvari koje treba iskljuciti da bi hard slobodno "disao", ja bih licno iskljucio celu Vistu :-devil-:
 
Skrecemo sa teme.. Tema je krkljanje harda, a indexing service je samo vrh ledenog brega. Ima tu jos dosta stvari koje treba iskljuciti da bi hard slobodno "disao", ja bih licno iskljucio celu Vistu :-devil-:

Hvala bogu da je neko primetio da se skrenulo sa teme. Ima ocigledno polu-pismenih ljudi koji ne vide da je par puta navedeno kako sam ugasila "indexing service"
 
Zar to "drljanje" nije jos prestalo? :)
Kod mene je bilo isto tako, ali samo prvi dan dok nisam pustio da Defender obavi skeniranje.
Posle toga nije vise bilo "drljanja". Probaj, mozda uspe.
 
@MICIKA SLATKICA
Odgovor polupismenog: Jel tebi smeta buka ili sta vec? Ako hoces da ti racunar radi brze, onda ga pusti da radi !
Ako hoces detalje pozovi Microsoft Centar pa ih pitaj tacno zasto ti racunar drlja, posto ne znam koliko su ljudi ovde upuceni u arhitekturu Viste ( naravno ako ti je legalan os )

p.s.
moze da bude bilo sta , od online defragmentacije (pozadinske) preko indexing i ko zna cega jos, pa cak i vm... pogledaj kao sto sam ti rekao u task manager-u da vidis koji proces najvise izdaje IO operacije
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno