Šta je novo?

Duron 1Ghz (Morgan) & Asus AV133-c

Aster

Čuven
Učlanjen(a)
21.12.2001
Poruke
18
Poena
604
Da li Duron 1 Ghz (Morgan) moze na Asus-u A7V133-c (rev.1005a) raditi bez Update Bios-a, i kakva su vasa iskustva sa ovim novim duronom (koliko se greje,kakav OC ...) ???


Pozdrav A.
 
Aster je napisao(la):
Da li Duron 1 Ghz (Morgan) moze na Asus-u A7V133-c (rev.1005a) raditi bez Update Bios-a, i kakva su vasa iskustva sa ovim novim duronom (koliko se greje,kakav OC ...) ???


Pozdrav A.


Trebalo bi da moze. Jedino da ti kaze neko ko je probao, ili ko sastavlja velike kolicine kompjutera. :D
 
Radi na A7V 133 rev1005. Bez update-a BIOS-a prijavljuje ga kao AMD Athlon na 1 Ghz. Primeceni su manje nestabilnosti u radu. Preporucujem ti toplo da flashujesh BIOS , nije to toliki problem.
Ako ti je frka , zovi nekoga ko je to radio.
 
A gde ima da se nadje Morgan i koja je cifra u pitanju?
 
Swimmer je napisao(la):
imam po 155 ako te zanima.

Kako se OC-je i da li je i otklucan po defaultu ili je i dalje potrebno saranje?
Potencijalni sam interesent.
 
Ja mislim da moras da ga saras. Ali je bolji od klasicnih Durona.
 
Ide na 1.2 na default naponu. Shara se isto kao i obichan Duron.
Nije fabrichki otkljuchan.
 
Problem sa mnoziocem !!!

drfedja je napisao(la):
Ide na 1.2 na default naponu. Shara se isto kao i obichan Duron.
Nije fabrichki otkljuchan.

Drfedja, ne mogu da promenim mnozioc iako sam siguran da je procesor otkljucan (ostao je bios 1005a) Prijavljuje se kao Athlon na 1GHz, ali postoji jos jedan problem kada prvi put upalim komp
nece da se boot-uje jednostavno crn ekran onda restartujem i iz drugog puta normalno udjem u windows, medjutim tu se sve vraca na normalu ,ni u jednom trenutku nije bilo nestabilnosti sve
radi perfektno (igre, programi ... )

Pozdrav A.
 
Re: Problem sa mnoziocem !!!

Aster je napisao(la):
Drfedja, ne mogu da promenim mnozioc iako sam siguran da je procesor otkljucan (ostao je bios 1005a) Prijavljuje se kao Athlon na 1GHz, ali postoji jos jedan problem kada prvi put upalim komp
nece da se boot-uje jednostavno crn ekran onda restartujem i iz drugog puta normalno udjem u windows, medjutim tu se sve vraca na normalu ,ni u jednom trenutku nije bilo nestabilnosti sve
radi perfektno (igre, programi ... )

Probaj jumper mod, a ne bi bilo lose ni da flashujes bios na verziju 1007 (obican ili FXD).
 
Re: Problem sa mnoziocem !!!

Aster je napisao(la):
Drfedja, ne mogu da promenim mnozioc iako sam siguran da je procesor otkljucan (ostao je bios 1005a) Prijavljuje se kao Athlon na 1GHz, ali postoji jos jedan problem kada prvi put upalim komp
nece da se boot-uje jednostavno crn ekran onda restartujem i iz drugog puta normalno udjem u windows, medjutim tu se sve vraca na normalu ,ni u jednom trenutku nije bilo nestabilnosti sve
radi perfektno (igre, programi ... )

Pozdrav A.
Upravo su to problemi koje sam i ja imao sa tom plochom. Updateuj BIOS i sve ce biti O.K.
Malo bolje presharaj CPU , uzmi obichnu HB olovku , nema shanse da ga ne otkjluchash .
 
Da 155 DEM je 1 Ghz AMD Duron (Morgan) .
 
Re: Re: Problem sa mnoziocem !!!

drfedja je napisao(la):
Upravo su to problemi koje sam i ja imao sa tom plochom. Updateuj BIOS i sve ce biti O.K.
Malo bolje presharaj CPU , uzmi obichnu HB olovku , nema shanse da ga ne otkjluchash .

Bio si u pravu , nisam dobro otkljucao procesor, morao sam jos jednom da ga presaram . Sada normalno radi mnozioc ,spustim na 9 a dignem na 133 magistralu i to je 1.2 Ghz na difolt naponu
1.75v, medjutim u igrama se desava da izlete ili da se zaglavi skroz pa sam zato dodao jos malo napona i na 1.80v radi sve savrseno, jos mi samo ostaje da Update-jem bios i da resim problem sa prvim ukljucivanjem kompa.

p.s. Jos nesto, zadnjih 2 dana pokusavam da skinem sa Asus-ovog site da novi bios i utilites, ali nikako ne uspevam pa ako neko moze da mi posalje na mail, ili da baci neki link gde mogu da skinem potrebne stvari za Update . Moj mail je [email protected]


Pozdrav A
 
Mislim da je ovaj nas hardverski svet sada sazreo za jedan veliki iscrpan uporedni test procesora... obe firme, svih klasa, stare i nove. Bozzo, sta da ti kazem, valjda nisi na odmoru :D

E sad Asteru sto se konkretno tvog problema tice, ja se nadam da je problem u biosu, ali... kakvo napajanje imas? Ako je noname i ako Morgan voli da srche struju :) onda ces mozda morati i njega (napajanje) da menjas.
Sreca sto drfeja kaze da je imao isti problem, ne bih zeleo da sam u pravu ;)
 
Valjda nije !

Geek_master je napisao(la):
Mislim da je ovaj nas hardverski svet sada sazreo za jedan veliki iscrpan uporedni test procesora... obe firme, svih klasa, stare i nove. Bozzo, sta da ti kazem, valjda nisi na odmoru :D

E sad Asteru sto se konkretno tvog problema tice, ja se nadam da je problem u biosu, ali... kakvo napajanje imas? Ako je noname i ako Morgan voli da srche struju :) onda ces mozda morati i njega (napajanje) da menjas.
Sreca sto drfeja kaze da je imao isti problem, ne bih zeleo da sam u pravu ;)
Valjda nije, jer se to samo desava kada prvi put ukljucim komp,
posle toga masina radi po 6-7 sati i ni u jednom trenutku nije nestabilna,par puta se zaglavila u igrama skroz,ili su igre samo iskocile u windows dok nisam podigao napon na 1.80v. Sada je
sve OK
A napajanje jeste NoName i to 230w.

Pozdrav A .
 
Tako se to i desava :)
Ajde necu vise da te plasim, stavi taj novi bios...

A jel napajanje mozda JNC :D
 
Napajanje ???

Geek_master je napisao(la):
Tako se to i desava :)
Ajde necu vise da te plasim, stavi taj novi bios...

A jel napajanje mozda JNC :D

Ne znam koje je:D
Ali gledaj sta sam nasao od podataka"pogledaj 5-tu stavku"

-180,000 more transistors, from 25 million to 25.18 million
- Different die size of 106 mm2 and a different die shape
- 3DNow! Professional = full Intel SSE (streaming SIMD extensions) support
- Hardware auto data pre-fetch
- Reduced power consumption
- Running at 1.75 V, max current 26.3 A, max. power 46.1 W
- Thermal diode

p.s. Jos nesto, prosli Duron 750@900 sa istim kulerom je davao
vecu temperaturu za 4 stepena od ovog [email protected] iako je prvi radio na 1.75v a Morgan radi na 1.80v

Pozdrav A .
 
pitanje

A koji je najslabiju Duron Morgan i koliko on kosta?ctp;
 
Re: pitanje

IvAnF je napisao(la):
A koji je najslabiju Duron Morgan i koliko on kosta?ctp;

Pa bas ovaj na 1GHz, i kosta oko 145 dem ili ti 74 eura:D

Pozdrav A .
 
Nazad
Vrh Dno