Šta je novo?

Duplicate screen problem

Shimec

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2007
Poruke
2,638
Poena
425
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800X3D & DeepCool LS520SE
Matična ploča
MSI B550 Gaming Plus
RAM
2x16GB DDR4 3600MHz
GPU
Palit GameRock RTX 4080 OC
Storage
Samsung 860EVO 500GB, Samsung 970 Evo Plus 2TB, Kingston KC3000 1TB
Zvuk
Logitech G Pro X Wireless & HyperX Cloud AlphaS
PSU
NZXT C850
Kućište
MS Industrial Titan II Pro
Monitor
ASUS VG32VQ & LG CX 65"
Miš & tastatura
Logitech G502 Lightspeed & Redragon Vishnu
Ostale periferije
PS5
Laptop
Dell Precission 7760
Mobilni telefon
Samsung S20FE
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Xiaomi Mi Air Purifier 3C
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ne znam da li postavljam na pravo mesto topic, ali dobro. Dakle, pre neki dan sam uzeo novi televizor - 49LH541v i spojio sam ga na racunar kao sto je i prethodni televizor bio spojen. Sve radi u Windowsu bez problema, ali kada pokrenem neku igru, cini mi se da je pokrece u 720p modu i onda razvuce na ceo ekran ili uradi scaling ikonica u Windowsu, nisam siguran. Ovo se javlja samo kada je ukljucen duplicate screen, kada ukljucim samo televizor tog problema nema. Nije mi jasno zasto se to desava, posto podesavanja su ostala ista kao i sa prethodnim televizorom a on nije imao ovaj problem.
 
Ako je primarni ekran u odredjenoj rezoluciji, takav ce biti i drugi, kada je u duplicate/clone modu. Za razlicite rezolucije ekrana, moras koristiti extended mod.
Inace, da bi ti taj TV normalno radio, HDMi prikljucak na TV-u moras nazvati PC (npr. HDMI 1), da bi dobio 1:1 pixel format i da ti ne pravi overscan i underscan, nego dobijes punu normalnu rezoluciju.
 
Hvala! Ovo je resilo problem!
 
Da ne otvaram novi topic, imam slican problem.

Uzeo sam 4K TV a postojeci monitor mi je 1080p. Skapirao sam to da jedino u extended mogu da natjeram oba monitora da rade u svojim nativnim rezolucijama (monitor u 1080p a TV u 4K) medjutim kad upalim neku igru, u settingu jedino imam ponudjenje rezolucije do 1080p, nema dalje do 4k. Jedino u situaciji kad namjestim da izbaca sliku jedino na TV-u, dobijem sve rezolucije. Da li se ovaj problem moze prevazici ili je ovo jednostavno bug windows-a?
 
Nadjoh sam resenje ako nekome treba, jedini nacin je izgleda da se 4K TV postavi kao primaran.
 
Nazad
Vrh Dno