Šta je novo?

dugacki HDMI kablovi,adapteri i propratne fore i fazoni

Orchard

Cenjen
Učlanjen(a)
16.02.2018
Poruke
3,048
Poena
170
nije mi palo gde drugo da postavim temu,pitanje tj situacija je poprilicno specificna:

nosim burazeru moj stari TV.burazer ima radeona sa DVI,jednim HDMI-jem i dva mini DP-a.on zeli da poveze komp na TV,ima dva monitora jedan je na HDMi-ju jedan na DVI-ju.

razdaljina izmedju TV-a i kompa bi bila oko 7m,kad bi se taj kabl sakrivao po lajsnama,tako da kapiram da je nekih 7,5m dovoljno.razdaljina izmedju monitora i racunara je mala,oko metar,tako da tu i nije neki problem.

sad,glavna caka je sto je taj HDMI na karti uglavljen poprilicno nezgodno i u sustini ne moze da se ubaci nikakav adapter,te je moja logika da se ovaj monitor koji je na HDMI-ju izmesti na neki miniDP na bilo sta adapter ili adapter/kabal (ne treba zvuk,samo slika.monitor ima i hdmi,dvi i vga ulaze,izbegao bih VGA).

dakle neka moja racunica da mu treba neki dugacki HDMI kabal od oko 7,5m ili vise ako je razlika u ceni minimalna,ali koliko se secam (i vidim guglanjem po ovim najpopularnijim prodavnicama) i neki miniDP na bilo sta digitalno adapter/kabal.

prvo pitanje je,posto je jelte stipsa za pare,gde uzeti najpovoljnije,posto ovi adapteri koliko vidim mogu ici od 300 do 1600 din,a i kabl je nepoznanica,negde nadjem 7,5m za 1000 a negde za neke sulude pare.moze i kp,ali bih radije da ga prosto posaljem negde u bg-u da to sve pokupi i plati.

hvala unapred!
 
Poslao sam ti link za 10m HDMI kabl u poruci. Ta firma ima i sve ostale kablove, adaptere po povoljnim cenama. Vrše i dostavu.
 
nastavak kvesta:

u domacoj prodavnici nadjen kvalitetan pleteni v1.4 od 10m za 900 din.sad je problem sto se na kraju ispostavilo da treba aktivni DP na hdmi adapter.sve sto nalazim i na kp-u i po prodavnicama nema po specifikacijama dal su aktivni,koja god da je cena u pitanju...
 
Ваљда DP на HDMI не мора да буде активан, то је потребно за обрнут смер. Осим ако не постоје посебне варијанте.
 
Ваљда DP на HDMI не мора да буде активан, то је потребно за обрнут смер. Осим ако не постоје посебне варијанте.
Za 4k 60hz mora aktivni DP na HDMI. Za konkretan problem ne znam.
To pruža samo CLUB 3D adapter, a da će 100% raditi. Imaju i verziju sa čini mi se 10m. Za ovo mislim da će raditi bilo koji aktivni DP na HDMI.
 
Poslednja izmena:
da,treba bas aktivni.ne treba 10m,samo adapter.tog adaptera kod nas u srbiji nema,prva stvar koju sam gledao.imaju i ostali AIB slicne varijante,naravno nema toga kod nas.
 
Ima u mikro princu dp na hdmi, kao i mini dp na hdmi. Aktivni su naravno, ali nisu jeftini.

Sent from my Lenovo L78011 using Tapatalk
 
vau,bezmalo 8k din,bas me zanima ko placa te cifre i kako su jos u poslu...najjace marze u zelji imaju,isti taj u nabavci je par dolara.zamolio bi u daljoj diskusiji da zaobidjemo mikro princ i slicna resenja.

nemanja123:

ili lazu,ili nema na stanju (sam mogu da cekam tih 30 dana da stigne iz kine) ili nemaju pojma sta je aktivni adapter i ubedjuju me da je isto. :) cekam odgovor iz gemb*rda dal je aktivan jedan od 1280din (sto je opet preterana marza,ali sta da se radi) i to je bukvalno jedan jedini koji sam nasao na kp-u.
 
https://www.aliexpress.com/item/Mini-Portable-4K-2K-Display-Port-DP-Male-to-HDMI-Female-HD-Converter-Active-AdapterFor-Desktop/32851776419.html?spm=2114.search0604.3.23.6ace4bcdwYWwy9&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_10059_10696_100031_10084_5015115_10083_10103_451_452_10618_5015815_5015715_10307_5015015,searchweb201603_1,ppcSwitch_3&algo_expid=0a4ae1e4-a9bd-4605-a5bf-627f54613dea-3&algo_pvid=0a4ae1e4-a9bd-4605-a5bf-627f54613dea&priceBeautifyAB=0

ima ga poznanik,radi perfektno ovo za sta meni treba.tj preko ovog ima samo sa DP 1.4 na hdmi 2.0 (to je taj puni 4k60hz) koji je nesto skuplji,ali i dalje daleko jeftiniji od 8k dinara (koji je inace isto koliko sam video DP 1.2 ali nema veze).sad bi ja voleo da znam sta taj od 8k din radi bolje pa je nebo i zemlja razlika naspram ovog.
 
vau,bezmalo 8k din,bas me zanima ko placa te cifre i kako su jos u poslu...najjace marze u zelji imaju,isti taj u nabavci je par dolara.zamolio bi u daljoj diskusiji da zaobidjemo mikro princ i slicna resenja.

nemanja123:

ili lazu,ili nema na stanju (sam mogu da cekam tih 30 dana da stigne iz kine) ili nemaju pojma sta je aktivni adapter i ubedjuju me da je isto. :) cekam odgovor iz gemb*rda dal je aktivan jedan od 1280din (sto je opet preterana marza,ali sta da se radi) i to je bukvalno jedan jedini koji sam nasao na kp-u.

kako bre 8k?
http://www.mikroprinc.com/proizvodi...adapter-displayport-m-in-hdmi-f-out/index.php

Mislim, i dalje je skupo u odnosu na aliexpress, ali nije bas 8k :D

Svakako nema sta da se diskutuje, ako hoces da prodjes najjeftinije, onda ti nijedno domace resenje nije u opticaju. Moras sam da porucis iz kine.
 
koliko vidim to nije aktivni,iz iskustva ako nije i to podebljano da je aktivan i ne vristi da je 4k,hdmi 2.0 itd to je pasivan,i njega ima po KP-u za 300 din.ne moram da platim najmanje moguce,rado bih i duplo platio ali bas par hiljada procenata vise da ne bi cekao 30 dana...
 
Nebo se zove firma. Treba ipak nazvati, pa pitati koji je aktivni. Ja sam mislio da je svaki sa kablicem i sirokom budzom aktivni :d
 
nije niti jedan.dobre vesti je da gembi*d ima za 1280 din plus dzabe postarina Dp 1.2 na hdmi 2.0 (dakle 4k30hz) aktivni konvertor.

Opis proizvoda:
Muški DisplayPort na ženski HDMI adapter kabl
Omogućava povezivanje HDMI ekrana sa video DisplayPortom
Interfejs: DisplayPort v.1.2
Video rezolucija: do 4K pri 30Hz
Čipset: CH7530
Dužina: 10cm
 
Cemu povezivanje kompa i TV?
Ako je zbog gledanja filmova neka kupi chromecast ili android box a ne da razvlaci glupe kablove i seta svaki cas izmedju kompa i tv.
 
Da li postoji kabal, adapter za povezivanje grafičke kartice sa dvi i hdmi izlazom i monitorom koji ima samo displayport i da naravno nije preterana cena ?
 
Када сам ја то хтео да урадим пре неколико година, морао је да се користи активан адаптер који је коштао реда 70$, срећа па монитор има и DVI. Не знам да ли се нешто променило.
 
mozes da probas sa istim ovim cca 500 din DP 1.2 (4k30hz) aktivnim adapterima.imas ih na kp-u,sad mnogo vise nego kad sam ja trazio.
 
koliko znam,skopcan je i radi.decko od kojeg sam uzeo nema vise i nece nabavljati pa ne mogu da ti preporucim konkretno od koga ali koliko sam ja ukapirao ovo je manje vise isti adapter,tj unutra je isti.tebi mozda moze i obican (pasivni) da zavrsi posao,moras da vidis sta graficka podrzava od izlaza tj koje verzije ali generalno mozes da ocekujes bar da ces 1080p da imas.za preko ti treba aktivan a s' obzirom kolika je razlika u ceni ne vidim sto ne bi odmah pokusao sa aktivnim da resis problem.
 
Сигуран си да је то оно што се тражи? Сад гледам, на амазону сам нашао најјефтиније за око 40$ мада видим да иду и до 200$ мада ко зна шта све чајнези могу да направе. ;)
 
radi tebi posao adapter u teoriji (DP deo je muski on ide u monitor,hdmi je zenski u njega kabal a kabal u kartu) ali ostaje stvar prilaska tom portu na tom monitoru,koja je rezolucija itd.

calexx:

evo ti guglaj i pogledaj sam na kp-u i aliexpress-u (svi oni preprodaju sa alija zapravo).4k30hz su par dolara,4k60hz (dp na hdmi 2.0) su skuplji,mada koliko se secam i oni na aliju nisu te neke sulude cifre.
 
Џабе, све што налазим је DP на HDMI, једини у обрнутом смеру је 18€. Може помоћ?
 
izgleda da si u pravu,mora u tom smeru,mislio sam da moze dvosmerno aktivni.
 
Nazad
Vrh Dno