Šta je novo?

Dual-Sim Android telefoni

Ima li neko link ili info gde je dostupan van Kine/Indije? Nadjoh da se i u Australiji planira ali nista konkretno. Da ga ima u Koreji ili Japanu sredio bih nekoliko komada nekako :D
 
Hvala ljudi na odgovorima!

Imenik: nemam ništa u telefonu ili na karticama (ko to još drži?), sve je na dva Google naloga. Probao sam rad na Single SIM telefonu sa dva Google naloga, znam da može da se podesi koje kontakte da prikazuje: sa kog naloga i iz kojih grupa (može mix kontakata sa oba naloga), ali to je zgodno ako je jedan SIM u pitanju. Meni bi bilo zgodno da lako mogu da prelazim sa Imenika 1 na Imenik 2, a to, koliko razumem, ipak nije moguće. Namerno držim odvojene imenike, da bih neke ljude zvao samo sa poslovnog fona, a neke sa prihvatnog, i da znam da je privatni poziv ako zvoni prihvatni telefon. ;)

Pozivi: koliko razumem, svaki put kada se zove pita da li SIM1 ili SIM2: kada u Contacts-ima kliknem na ime i Call, onda izaberem SIM i on pokrene Dialer? Može li da zapamti? Kao što prvi put kad se zove neki broj on pita da li ubuduće da zove koristći Dial-er, Viber, Skype i slično? Koliko sam razumeo Milana, ne može. Bilo bi super kada bi mogao, ne uvek da biram. :( Zvaću sa obe kartice, ali iste ljude uvek sa istog broja. Kako to da pojednostavim?

Internet i 3G: stavio bih onda u SIM1 karticu sa koje bih trošio Net i to je dovoljno. Bilo bi lepo kada bi i SIM2 mogla da bude na 3G zbog kvaliteta zvuka (tu nije bitan prenos podataka, može Edge). Obe kartice su mi na istoj mreži, da li je prenost ili svejedno?

Mesindžeri (Viber i Whatsapp): moći ću da ih vežem samo za jedan broj?

SMS: GoSMS Pro

Hvala svima! :)
 
Ja ne znam zašto svi proizvođači ne guraju samo te dual sim varijante..zar je toliko teško napustiti single sim ideju??
 
Uvek moze vise stati u single-SIM. A u normalnoj zemlji ljudi i nemaju drugu a kamoli kao kod nas 10-u aktivnu karticu :D
 
Ja ne znam zašto svi proizvođači ne guraju samo te dual sim varijante..zar je toliko teško napustiti single sim ideju??

Skuplje je, ima problema sa dva RF modula u jednom kućištu, na jednoj anteni, a i patentno licenciranje (Nokia, Motorola, Ericsson) se plaća po RF modulu, operateri mob.telefonije (preko kojih se prodaje najveći broj aparata) ne žele to da drže u ponudi jer žele da korisnik bude što zaključaniji za njih... bla. bla. bla.

...pisao sam o tome pre par postova.
 
@owim svaki put ce da te pita sa koje kartice zelis da zoves, ako si ranije pozivao kontakt pored kartice sa koje si pozivao pisace "suggested".

Za 2 imenika mozes da uradis sledece: instaliras neki dialer i povezes ga sa jednim nalogom. Taj dialer ce zvati sa sim1 jer nema dual sim opciju. Fabricki dialer povezes sa drugim nalogom i koristis ga za zvanje sa sim2.
 
svaki put ce da te pita sa koje kartice zelis da zoves
To je malo smaranje, al' hajde. Mislio sam da u Contacts može (nekako) da upamti, kao što me sada pita kada zovem (novi) kontakt, da li pozivam preko Phone, Viber, Skype i pita da zapamti. Iskreno, i ne znam gde pamti.

Hvala Milane na savetu za dva imenika. Možda ih spojim u jedan, videću. Da li SIM2 može da bude na 3G ili ne (za pozive)? Za kraj, do sada sam imao Viber i Whatsapp na oba broja, kako ću na Dual SIM telefonu? Mislim da neću moći.
 
Ne znam da li viber ima opciju za dodavanje drugog broja, mozda. Whats app bas nikad nisam koristio. U svakom slucaju ti ces na viberu videti sve tvoje kontakte i kada ih pozoves-posaljes poruku bices vidljiv njima.

3g na sim2 kod mene nemoze, mozda ce kod tebe moci jer je moj telefon jos malo pa 2 godibe star. Ja ne primecujem nikakvu razliku izmedju 3g i 2g poziva.
 
^ Viber i Whatsapp vezuju se za (jedan) broj, ne nalog. Ima li nekoga da ima Dual SIM i da koristi ove mesindzere? Jedna instalacija Vibera i Whatsapp-a sasvim sigurno podrzava po jedan broj. Prilagodicu se. :)

Pozivi u 3G modu su daleko kvalitetniji, jer je prenosi vise podataka i koristi drugi AMR kodek. U 3G modu je kvalitet kao da se prica fiksnim telefonom. ;)
 
Poslednja izmena:
@owim svaki put ce da te pita sa koje kartice zelis da zoves, ako si ranije pozivao kontakt pored kartice sa koje si pozivao pisace "suggested".
To je ako se ne poveze kontakt sa karticom. U SIM Managementu postoji opcija za vezivanje kontakata za odredjenu karticu. :)
 
Bravo, to sam prevideo. Contacts & SIM ispod pise associate contacts with specific SIM.
 
^ Hvala vam za ove silne korisne savete! :)

Sta sa Vajberom i Whatsapp-om?
 
Sto se tice Vibera, tvoji kontakti moraju imati oba tvoja broja upisana i radice Viber bez obzira na koji si broj registrovao. Tako je mom ocu na Galaxy S DUOS-u.
Sto se neta tice, na SIM1 je kartica sa net paketom, na SIM 2 druga. SIM1 podržava 3g/hsdpa, SIM2 samo edge (dovoljno za backup konekciju).
Sto se tice poziva, kad biras broj/kontakt iz imenika imas dvije zelene slusalice ispod sa brojevima 1 i 2 (sim1 i sim2) i biras sa koje ces da zoves. Cini mi se da ne moze da se bira da neke kontakte zove samo sa jedne kartice sto mi je u neku ruku logicno jer se njemi desavalo nekad da jedan racun nije placen ili nema signala i tako mu ostaje mogućnost da ipak ostvari poziv...

Za ovo ostalo si dobio odgovore manje vise :)
 
@Uros: ne razumem za Vajber. Moguce je instaliti jednu Vajber app, a jedan Vajber se vezuje za jedan broj, jedan od moja buduca dva u istom telefonu. Znaci, Vajber cu imati samo na jednom broju.

Ili mi objasni "for dummies". :)
 
Nije bas tako, ti ces videti kontakte iz svog imenika(sim1 i sim2), a tebe ce videti samo oni koji te imaju u imeniku sa brojem na koji ti je registrovan viber.
 
^^Tako je.

Ali ako ti neko ko tebe zove preko Vibera, ima i drugi broj (onaj na kom ti nije Viber) zvonice ti normalno.

Kako da ti kazem.... Viber ne pravi razliku kod brojeva kad tebe pozivaju.
 
kad vec pisete o viberu. uzeo drugar alcatel xpop u kojem koristi samo jednu karticu (telefon je dual sim). kada sam mu instalirao viber sve radi ok ali ne prepoznaje kontakte iz imenika. prilikom instalacije, naravno,dao sam mu dozvolu da pristupa imeniku, a imenik se nalazi na google nalogu. jel ima neko dodatno setovanje za dual sim telefone? mozda ovo sto pominjete, linkovanje kontakata sa simom (stagod to bilo). ne mogu da probam dok se ne vidim sa drugarom.
 
Nije bas tako, ti ces videti kontakte iz svog imenika(sim1 i sim2), a tebe ce videti samo oni koji te imaju u imeniku sa brojem na koji ti je registrovan viber.
Ovo je potpuno jasno. Ali drugi broj (SIM2) vise nece biti registrovan na novu instalaciju Vibera i necu dobijati SIM2 Vajber pozive i poruke jer me ti korisnici vise nece videti. Mozda pozive samo, ali valjda van Vibera? Drugim recima, SIM2 broj u potpunosti gubi Viber jer taj broj nije registrovan na tom uredjaju. To se kosi sa vasim vidjenjem, ali ne razumem kako bi moglo da radi drugacije. :(

Isto vazi i za Whatsapp?

Ali ako ti neko ko tebe zove preko Vibera, ima i drugi broj (onaj na kom ti nije Viber) zvonice ti normalno.
"Zvonice normalno" = van Vajbera?
 
Poslednja izmena:
Ne nego ce Viber zvoniti. Mislio sam ako te pozove preko Vibera... Aj sjutra cu da uzmem ocev telefon pa cu da se igram malo da vidim sta ce kad da zvoni. I sam sam se zbunio sad... :p
 
Ljudi, prvo da se PUNOOO zahvalim na ovoj divnoj temi ! Puno toga je rečeno ali puno toga i nije, pa da dopunimo temu.


Kakvi su ovi jeftiniji Nokia Asha Dual-Sim telefoni, konkretno njihov najjači model Nokia Asha 308 dual-sim koji ovde kod mene u Nemačkoj košta trenutno samo 82 evra ?

http://www.amazon.de/Nokia-Dual-SIM...=UTF8&colid=65DEYL31AQO&coliid=I3LVNE0M0LGPOM


Drugo, zašto NIKO nije dao komentar na onaj gore pomenuti HTC Desire 600 dual-sim telefon ? Da li se zna da li će se on uopšte pojaviti u prodaji za države EU ili će biti ograničen samo na rusko i ukrajinsko tržište ?
 
Po meni - ako nije Android - beži od toga.
 
Po meni - ako nije Android - beži od toga.

Daj reci neke konkretnije stavove, samo na taj način nwe mogu 100 % da te razumem zašto tako misliš.

Ako pogledaš ovaj Asha 308, za 82 evra nudi sasvim lepe mogućnosti, zar ne ?
 
Ja isto ne bi uzimao ako nije android, jednostavno me vise ne privlaci njihov softver mislim na nokiju, android se mnogo bolje razvija ima extra podrsku.Jednostavno dobar za igranje.Taj htc ne bi da komentarisem jer ga nisam video, probao kao i svi ovde.....
Verujem da ce uskoro preplaviti dual sime telefoni sa jacim hardverom trziste, negde na netu sam danas video da je Prestigio predstavio quad core modele pre neki dan, isto vazi i za gigabyte.....sad isto to mozemo ocekivati i od drugih.Ja sam sa mojim dual sim telefonom vise nego zadovoljan, bas me je smorilo nosenje dva telefona
 
Oik, shvatam. Ali to meni ionako NEĆE biti glavni telefon, zato i imam ideju da mi srpski i manje bitni nemački broj budu u Asha 308 telefonu, a glavna nemačka SIM kartica će mi biti u boljem 250+ evra Android telefonu,

Stoga, što se tiče dual-sim telefona, da li se isplati uzimati Alcatel One Touch 997D i koliko je on pouzdan i stabilan telefon ? Pošto nikada u životu nisam imao neko mišljenje o Alcatel telefonima pa zato i pitam, da bih znao šta da radim i da li da idem na rizik.

Alcatel Scribe HD je izgleda VRH telefon za oko 280 evra ovde kod mene u Nemačkoj, šta vi mislite ?


Ili bih npr uzeo samo za ženu Nokia Asha 308 dual-sim, a za mene jedan od ova dva Alcatel-a što sam ih gore pomenuo ? Mišljenja molim, ali da imaju neke argumente makar.
 
Nazad
Vrh Dno