Dual LAN mini PC

TwinHeadedEagle

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.09.2013
Poena
18
Pozdrav,

Zelim da kupim mini PC kao server za jako prostu upotrebu. Uslovi su da ima dva ethernet/LAN izlaza i da moze da pokrene no GUI Debian. Da li takvo nesto postoji i ako moze preporuka?

Hvala unapred.

P.S. Izvinjavam se ako tema nije gde treba.

ness1602

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
10.08.2009
Poena
38
Pa jedino nesto da sam sastavis, jako malo tih ima kod nas.

Gaston

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
12.07.2003
Poena
18
Ja sam se igrao sa Intel NUC-om i USB Lan adapterom (USB 3.0, ako je bitno). NUC je bio sa Apollo Lake Celeronom (J3345) a adapter je ovaj. Platio sam ga oko 2k dinara, ne znam koliko je sad i da li ga u ovo ludo vreme uopšte ima na tržištu. NUC sam našao na kp za neke smešne pare, recimo 120 evra (ne sećam se tačno). Ubuntu (i GUI i klot) je radio bez problema sa obe stvari, a da li bi i Debian, ne znam. Mada ne vidim razlog zašto ne bi. Ipak uzmi ovo sa rezervom, ja sam dupe glava za Linux, ono što je mene interesovalo je radilo. Pa sad, ako sam pomogao, pomogao sam. Ako nisam, izvin'te na smetnji.

ness1602

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
10.08.2009
Poena
38
Dosta tih NUCova jako lepo radi na proxmoxu, tj Debian sa ubuntu kernelom, pa bi mozda i ti mogao tako.

milanbb

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
02.11.2000
Poena
38
Pored NUCa imas i Lenovo, Dell ili HP 1L micro/tiny pc masine se mogu naci relativno povoljno a nude poprilicno performansi i mogucnosti za upgrade.

Druga opcija su thin clienti ili one malo vece brand masine (kao registrator) sa dodatnom LAN kartom.

Ili kao sto napisao ness, sklopis nesto ITX+USB LAN....

potatoe

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
21.05.2007
Poena
18
teško ćeš naći nešto mini a da je jeftino i da ima 2x LAN. Da li ti baš trebaju 2x LAN? Probaj da rešiš sa VLANovima to što pokušavaš.

Takođe preporučujem neki TinyMiniMicro PC, imaš ih na KP-u dosta po ok cenama, najviše HP Elitedesk mini, ima i nekoliko Lenovo Tiny (koristim jedan, baš sa Proxmox-om)

Ako baš baš moraš 2x LAN imaš trenutno jedan jedini HP Proliant MicroServer na KP-u da uzmeš, ali čini mi se da je preskup za ono što nudi i da možeš uzeti noviji i dosta jači HP EliteDesk za iste novce.

zeroberto

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.12.2007
Poena
16
Ja imam Asus PN40 sa n4020 procesorom. Nasao ga na KP. Debian (bez gui) i LXD rade na njemu bez problema. Verujem da bi svaki usb lan takodje radio.
Koristim ga za torente, kao web/sql server i kao mali NAS sa jednim 2.5" i jednim usb diskom. Za to mi ne treba nista jace.
Nema ventilator, jedino se taj interni hdd cuje ali je dosta tih.

Vrh Dno