Šta je novo?

Dual-core za S939 i memorija

Ilj

Slavan
Učlanjen(a)
11.04.2007
Poruke
35
Poena
304
Pozdrav svima, i pomagajte :D

U principu sam uglavnom sam sebi sklapao konfiguracije ranije, ali sam malo "ispao iz price" pa mi je potrebna pomoc.
Trenutno imam S939 AMD 3200+ procesor, DFI Lanparty NF4 plocu, i 2Gb DDR400 RAM-a.

Hteo bih da malkice unapredim masinu, ali mi se trenutno ne daju velike pare. :p Ploca je pravljena za S939 slot, a ne AM2, pa je obican "upgrade" nemoguc. E, sad, imam druga u Nemackoj, koji bi mogao da mi nabavi "AMD Athlon64 X2 4200+ Socket 939 dual core" procesor. Ono sto mene zanima je, da li bih ja samo to mogao da "utaknem" umesto svog trenutnog procesora, i da sve radi, ili dual-core zahteva i promenu RAMa u DDR2 i jos kojekakve stvari?
Hvala unapred, i ako moze, bilo bi zgodno da sto pre dobijem odgovore. :)
 
Pa stormwatch153 je prodavao svoju mašinu sa x2 4200+, ali u kompletu pa je onda neki srećković uzeo samo procesor. I to za 80 jevrejčića.

Eto, :S::wall::(:lupko:

Znam ja coveka koji je od Storm-a uzeo CPU ;)
I onda je naleteo na gomilu nekih problema (nisu vezani sa procesorom), i pocupao je kosu :). Eno ga, kuka u OC proc i memorije sobi :)

Ja takodje ne zelim da jurcam kao bez glave svaku generaciju, i definitivno cu totalno preskociti DDR2 (imao sam ga na grafickoj doduse :) ) Mislim da je SADA glupo prelaziti sa DDR na DDR2, da bi sa 6 meseci opet jurio DDR3
Jeftinije je drogiranje nego jurnjava za komponentama.
 
Jeftinije je drogiranje nego jurnjava za komponentama.

:d:d:d

Bice neciji sig!

P.S. Reci coveku da ne cupa kosu, kolje ga ploca i pomalo kombinacija 4X512MB (mada, posto je probao sa 2X512MB i nece vise od 230MHz=MSI shit) ;)

:wave:
 
Poslednja izmena:
Moze u sig slobodno, ali da se postuje copyright.
Mozda se covek i iznervira pa kupi DFI... I onda, u PM sve!
 
Apsolutno nigde neces naci X2 za s939. Ja sam to trazio, zvao firme, dao oglas da kupujem, to NIKO nema, eto odma da ti kazem....


A i ploche za AM2 socketom su jeftine. Imas bre za 50E solidne ploche, i X2 4200 za 60 evra. Nema potrebe da se cimas toliko, kazem ti i da se cimas stvarno sumnjam da ces naci.
 
Mislim da je SADA glupo prelaziti sa DDR na DDR2

Ma, nasao je covek sve. Evo nadam se da ce vam sutra pisati kako sve super radi, INACE CU DA ZAPALIM CEO KOMP I SVE OKO NJEGA (Rage +5) ili ce pasti neki fini OC procesora na barem 2.6, pa da budem miran jos godinicu ili tako nesto :D.
 
Znam ja coveka koji je od Storm-a uzeo CPU ;)
I onda je naleteo na gomilu nekih problema (nisu vezani sa procesorom), i pocupao je kosu :). Eno ga, kuka u OC proc i memorije sobi :)

Ja takodje ne zelim da jurcam kao bez glave svaku generaciju, i definitivno cu totalno preskociti DDR2 (imao sam ga na grafickoj doduse :) ) Mislim da je SADA glupo prelaziti sa DDR na DDR2, da bi sa 6 meseci opet jurio DDR3
Jeftinije je drogiranje nego jurnjava za komponentama.

Pazi... nece DDR3 tako brzo... a i bice skup + je pitanje koliko i sta on novo brzinski donosi tj. da li je vredan prelaska sa DDR2 u toj ranoj fazi pojavljivanja! Uostalom na pocetku, kada dodje novi tip memorije... uvek je rec o memoriji ne tako sjajnih karakteristika a visoke cene... a na pojavljivanje memorije koja moze lepo da se OC i ima lepse karakteristike/cenu treba bar godinu!
Tako da ce DDR2 jos sledecu godinu biti sigurno OK!

Recimo nekima koji imaju jake X2 s939 procesore vise se isplati dati vise para za DDR nego menjati sve za DDR2... vise ce para potrositi a nece imati neke silne dobitke u performansama!

Ukoliko nemate... kao u mom slucaju neki ultra brz procesor iz s939 serije... onda je bolje prodati sve i preci na C2D ili jos bolje na C2Q sa DDR2 uz naravno kupovinu 2 ili 4GB DDR2!

Uostalom sada postoje modeli ploca (sa poslednjim izaslim chipsetom za intel) koje rade sa DDR2 i DDR3 memorijom a rec je o s775! Takvi mutanti od ploca se pojavljuju uvek sa pojavom nove generacije DDR-a!

Opet dosao je Phenom... nije odusevio ali ima jos vremena za njega... :-devil-:

Znaci opcija ima... itekako... ocito da neko razmislja temeljno o svim tim kombinacijama pre nas... ;)
 
Dobro, jesam odokativno lupio vremenski period, ali i ja sam napisao da je glupo prelaziti sada sa DDR1 na DDR2, da bi za, eto, godinu i po dana opet jurio DDR3. Do tada ce se i pojaviti brzi moduli, i revizije ploca koje podrzavaju te brze module, itd. Tada ce to vec biti kupovina o kojoj treba razmisljati.

Uvek sam se nekako jezio na te mutante. Jos od vremena CD/DVD combo uredjaja, pa do tih ploca koje podrzavaju razlicite memorije (ne mere to bez kabla).

Za Phenom, sto se mene tice, vazi ista prica kao za C2D. Nista pre DDR3

@ Achilles82: Ma, ne daju mi se moji HC moduli! :D Platio sam ih kao suvo zlato, sad su mi najdrazi deo racunara. :D
 
...Recimo nekima koji imaju jake X2 s939 procesore vise se isplati dati vise para za DDR nego menjati sve za DDR2... vise ce para potrositi a nece imati neke silne dobitke u performansama!

Ukoliko nemate... kao u mom slucaju neki ultra brz procesor iz s939 serije... onda je bolje prodati sve i preci na C2D ili jos bolje na C2Q sa DDR2 uz naravno kupovinu 2 ili 4GB DDR2!

@crossfire
Kao sto napisah...;)
 
Poslednja izmena:
Na zalost zbog nase glupe carine za sada mi je propalo dobavljanje procesora, tako da je sve odlozeno do daljnjeg, al se nadam da tje biti nesto sredinom januara... FFS
 
Ti i Markosmi ste skoro sa identicnim masinama krenuli ka X2.
Ako vec nisi malo se "dopisuj" sa njim da vidis sa kakvim se problemima covek susretao.

P.S. Ni u ludilu ne daj vise od 70ak eura za X2 S939!!! (BOX, offcourse i to samo ako ti se bash, bash ne prelazi na neki C2D 2140 ili 2160). Ali posto imas tas MSI krsh, ja bi to sve na dobosh. Koliko vidim i Markosmi se ponovio za plocu. Koliko si je platio? (60eura? Stormwatch153?)
 
@nsviper: Racunaj da bi te to izaslo ovako... Carina 1% PDV 8% Neka bude da si, prevoz platio 30 evra. Carina bi te izasla 1700 din. + takse + dranje nekog shpeditera + magacin tamo gde bi stigao procesor. Skup je to sport... Kad sam jurio neki x2 na ebay-u saznao sam sve oko tih troskova... I sto je jos gore, hteo sam sve to da platim, s tim sto bih ja bio postedjen dranja shpeditera ;)
@crossfire Jeste, to je ta kombinacija bila, bacicu sve ovo staro na dobos danas-sutra (a bas sam voleo stari proc). Ti ostade na 2x512? bzvz. Zao mi tih 2x512 drugih koji nisu hteli da ti rade. Gre'ota bas...


P.S. Evo vidim u malim oglasima bas sad da ima na prodaju jedan x2 4200+... Drz' ga!
 
Poslednja izmena:
@crossfire Jeste, to je ta kombinacija bila, bacicu sve ovo staro na dobos danas-sutra (a bas sam voleo stari proc). Ti ostade na 2x512? bzvz. Zao mi tih 2x512 drugih koji nisu hteli da ti rade. Gre'ota bas...


Ma ja cekam da mi stignu iz BG 2X1GB DDR550 moduli. Nemam vezu pa sam bez veze ;)
 
Heh... First of all moj MSI nije krs :p svojevremeno je placen 120 evra :D i odlicna je ploca!!!

Nego... nikog vise netju da vijam i moljakam, posto "gospoda" sa X2 939 konfiguracijama na prodaju nisu "raspolozena" za razmenu CPUa uz doplatu [tipa 20-30 evra] ja sam lepo nasao jednog ENGLEZA koga cak i NE POZNAJEM koji ce mi BESPLATNO iz ENGLESKE doneti procesor. [naravno pod besplatno mislim - platicu CPU koliko i on]... tako da draga "gospodo"...

Zaista mi nikad netje biti jasni takvi ljudi... da ne kazem klasicni "Srbi" AKA srpska posla... ako ne mozes na nekome da trostruko zaradis ili da mu uteras, nemoj mu ni pomoci [a ako mozes da mu odmognes, nemoj dva puta razmisliti nego samo napred]!!!
 
Cemu tolika frustracija? Mislim, ja sam isto pizdeo za sve pare kada nijedna kreditna kartica nije htela da mi prodje AVS pri narucivanju, ali mislim da ti ti ljudi nisu nista krivi sto nece razmenu uz doplatu. Ni ja je ne bih uzeo kada bih prodavao sada ovaj X2. Mislim, sta da radim sa Venice-om? Jedino da ga opet bacim na oglase.
A sto se tice ploce, moram da se slozim sa nsviperom. Stvarno se ispostavilo da nije krsh, i da je problem oko clocka bio u necemu drugom. (za neupucene, imao sam istu).
 
Pa... sto se tice kloka... naterao sam mog 3000+ sa 1.8 na 2.7... milim da je ok :)
Za svaki dan radi na 2.5


A sto se tice procesora... nisi me razumeo... prodaju konfiguraciju!!! dakle... uzmi ovaj cpu uzmi od mene 30 evra stavi u tu plocu, obori cenu za 30 evra i wola! Lik je na HUBu vrteo oglas vise od mesec dana [a onda su ukinuli HUB :D ]
 
Poslednja izmena:
Aha. To te nisam razumeo.
Nemoj da mislis da i na zapadu nema shpekulanata... To sto si ti nasao finog engleza ne znaci da su svi fini.
 
http://www.pcpijaca.biz/
CPU AMD ATHLON 64 X2 4200 939 TRAY - 58.21 evra, isporuka za dve nedelje city expressom.
Ja sam pre nedelju dana dobio ovaj procesor (manchester jezgro), za oko 4600 dinara sa uslugom city express (kad sam ga narucio bio je 55 evra). Prodao sam San Diega 3700 za 3000 dinara. Mislim da mi se isplatilo da za 20 eura predjem na x2. I to je kraj za ovu konfiguraciju - no more upgrade!
 
http://www.pcpijaca.biz/
CPU AMD ATHLON 64 X2 4200 939 TRAY - 58.21 evra, isporuka za dve nedelje city expressom.
Ja sam pre nedelju dana dobio ovaj procesor (manchester jezgro), za oko 4600 dinara sa uslugom city express (kad sam ga narucio bio je 55 evra). Prodao sam San Diega 3700 za 3000 dinara. Mislim da mi se isplatilo da za 20 eura predjem na x2. I to je kraj za ovu konfiguraciju - no more upgrade!


Naravno da se za 20eura isplati uppgrade na X2.
Ta masina je sasvim solidna i po meni tu jos ima mjesta eventualno za neki buduci uppgrade graficke karte (3850 ;)).

Jos to nije za "bacanje"...
 
...a jel mogu ja OPTERON 148 s939 da budznem u svoju Asus A8N5X i da vozim sa svojom memorijom... jel on dual core ili nije... ???
Ukoliko nije onda se neisplati jer ja ne OC!
 
A sto se tice procesora... nisi me razumeo... prodaju konfiguraciju!!! dakle... uzmi ovaj cpu uzmi od mene 30 evra stavi u tu plocu, obori cenu za 30 evra i wola! Lik je na HUBu vrteo oglas vise od mesec dana [a onda su ukinuli HUB :D ]

Al' si ti naivan... :d
 
...a jel mogu ja OPTERON 148 s939 da budznem u svoju Asus A8N5X i da vozim sa svojom memorijom... jel on dual core ili nije... ???
Ukoliko nije onda se neisplati jer ja ne OC!

Sto se tice ploce, podrzava X2 CPU (S939 naravno).
Opteron 148 je Single Core CPU, 2.2GHz, 1MB cache (Venice Core).

Najslabiji X2 Opteron koliko me sjecanje sluzi je "Opteron 165", 1.8GHz, 2X1MB Cache

Ne isplati se mijenjati taj Venice 3000+ za Opty148
 
Poslednja izmena:
Ajde da se nadovezem na temu da ne otvaram novu. vidim da ste polemisali o cooler-ima. Ako meze i meni neka pomoc jer treba da kupim Intel Core 2 Duo eE6750 + BOX, mene zanima koji i bi cooler mogao da kupim za njega da moze lepo da se OC-uje??
 
GeminII + 2 dobre 12-ice...
 
Nazad
Vrh Dno