Šta je novo?

Dual 7990 problem

Kidence

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
6,782
Poena
545
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600X @ 4.7 ghz - Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk MAX
RAM
Kingston 4x8GB @ 3600mhz
GPU
ZOTAC 1080Ti 12GB
PSU
Corsair CX750
Kućište
RAIDMAX F01 ARGB + 2x Artic P12 RGB + 3x Raidmax ARGB
Monitor
MSI MPG ARTYMIS 273CQR 27'' 1440p
Miš & tastatura
Cooler Master MasterKeys CK352 + CM Devastator 3
Laptop
Acer Nitro 5
Mobilni telefon
OnePlus 8 12/256 green
Pametni uređaji
Garmin Fenix 6X PRO
Pristup internetu
  1. Optički internet
Drugaru je tetka donela iz Rusije Powercolor 7990 8 gb karticu.(prava grdosija od kartice, tri slota zauzima )
Decko od koga je tamo uzela garantuje da je kartica ispravna...ali jednostavno nece da radi...
Probano sa vise ploca i sa napajanjima od 650,750,850 i 1250 w i ista prica...Kartica ne baca sliku i nece da vrti ventove...A ploca daje gresku za vga...
E sada, jel je imao mozda neko slicnih problema, meni se prvi put desava da kartica nece da zavrti ventove...Jedino sto radi na kartici je dugme kod prikljucaka za monitor koje kada se upali svetli crveno, ako je po tome suditi znaci kartica dobija struju...mada kartica ima i sa zadnje strane led diode koje bi trebalo da svetle, ali ni one se ne upale...
Btw, ako neko zna neki servis ili nekog pouzdanog ko moze da resi ovaj problem moze da me kontaktira...

U pitanju je ova kartica ....
 

Prilozi

  • powercolor_devil_13_hd7990_01.jpg
    powercolor_devil_13_hd7990_01.jpg
    221.4 KB · Pregleda: 234
da nema ta karta (a trebalo bi da ima) onaj switch za dupli bios ... probaj da ukljucis drugi moguce da je taj zabrljavio.

Ako to nije .... kapiram da nije ni prvi ni poslednji put da neko nekog prevari..... treba videti da li je kartica bila ultra povoljna ;)
 
Pa ovo dugme bi trebalo da ima tu funkciju,a koliko vidim bice da je bacio u bunar 300e...
mene samo cudi sto ventovi nece da se zavte ni na sekund... A kartica ne ''smrdi'', ne deluje mi kao da je spaljena...
 
izgleda da je stvarno baceno 300e.jedino sto se jos moze je da se ubaci u komp sa postojecom grafikom (moze i integrisana) i da proba sa se riflesuje bios.onda ide servis,a koliko se isplati da se tamo prepeca,kugla,duva i sl na vama je,ja da sam na vasem mestu ako vec ne bih mogao da ganjam ruju za lovu,ili bih je drzao na stolu kao podetnik da nista ne kupujem polovno barem bez testa,ili bih je dao za 20-30e ako nekom treba hladjenje.
 
Probao sam i tu varijantu sa ubacivanje druge graficke kartice u prvi slot, a ove 7990 u drugi i opet ploca pisti kao da nema grafike...I mene je kopkalo da li je ploca uopste vidi, ali nista ni od toga...
Nesto mi se bas i ne igra sa mojim komponentama, plasim se da mi ne ubije plocu ili neku drugu komponentu...ne znam koji joj je kvar...
A sto se tice cuvanja za uspomenu ,smorim se kada je stavim pored moje 270... moja grafika izgleda kao malo dete prema njoj :)

 
izgleda da je stvarno baceno 300e.jedino sto se jos moze je da se ubaci u komp sa postojecom grafikom (moze i integrisana) i da proba sa se riflesuje bios.onda ide servis,a koliko se isplati da se tamo prepeca,kugla,duva i sl na vama je,ja da sam na vasem mestu ako vec ne bih mogao da ganjam ruju za lovu,ili bih je drzao na stolu kao podetnik da nista ne kupujem polovno barem bez testa,ili bih je dao za 20-30e ako nekom treba hladjenje.

Sta da mi ostali drzimo na stolu kao podsetnik?
Bocu za propan-butan ???
 
ako te je neko presao za to,sto da ne. :)
 
Nazad
Vrh Dno