Šta je novo?

DOOM3 i timedemo - rezultati...

  • Začetnik teme deki30
  • Datum pokretanja
Pa kod mene (u tom configu od eternity-a) je vec ukljucena, tako da nismo pominjali, ali su te druge 2 vrednosti bile vece (predvidjene za vise RAMa), pa mi je rekao da smanjim. Smanjio bih i sam da sam pretpostavio da koci zbog toga, nego kad sam video kvalitet slike, bio sam ubedjen da to moj ubogi Titanium ne moze da izvuce. Kad ono, medjutim... :)
 
gx-x je napisao(la):
jel ovo donosi performanse i ako igra ne swapuje ? Tj. imam 768mb rama i nista ne ucitava tokom igranja, jel ovo jos dodatno dize fps ili ?

Neki likovi na netu pricaju i da dize fps, ali ja sam primetio samo ubrzanje u smislu swap-ovanja kojeg sa ovim setovanjima nema.
 
Delija je napisao(la):
Ne mogu da verujem da je tolika razlika u kvalitetu prikaza, a performanse ostaju iste ili cak malo bolje! (timedemo je isti, ali za vreme igre nema nikakvih kocenja, pri tome ne mislim na swap-ovanje - kojeg takodje nema!).

Hvala, eternity!

Pozdrav! :wave:

Nema na cemu. Forum i sluzi tome da pomazemo jedni drugima, a ne da se prepiremo cija masina je bolja i da se svadjamo oko kvaliteta igara.

POZDRAV!
 
Delija je napisao(la):
Pa kod mene (u tom configu od eternity-a) je vec ukljucena, tako da nismo pominjali, ali su te druge 2 vrednosti bile vece (predvidjene za vise RAMa), pa mi je rekao da smanjim. Smanjio bih i sam da sam pretpostavio da koci zbog toga, nego kad sam video kvalitet slike, bio sam ubedjen da to moj ubogi Titanium ne moze da izvuce. Kad ono, medjutim... :)

Ne otpisuj prerano Titaniuma,jaka je to kartica. Sluzice nas dobro jos pola godine, a posle... :crash:
 
image_lodbias setovanje na -1 malo podize kvalitet tekstura i broj poligona na udaljenim objektima, ali je zato aliasing izrazeniji. Ja inace igram na daleko lepsem -8 setovanju, ali me nervira sto tada pomaze tek 6x AA. Razlika izmedju default image_lodbias 0 i -8 na X800 XT je 1.5 fps *(62.0 sa -8). Tek sa selfshadow i image_lodbias -8, grafika mi je bas kick ass.
 
Bogami, ja sam sa mojim Titaniumom posle image_lodbias na "0", extra zadovoljan i sa ovim kvalitetom koji dobijam sa "-1".

p.s. A ovog MSI-ja sam novog kupio proslog septembra za 85€, bas pred nestanak sa trzista! ;) I sad se premisljam da li mi se isplati da dam 200 jevreja za 9800Pro, kad mi i ovako sve radi relativno OK, a pocinje i fax, tako da... :)
 
Konfiguracija: Asus A7N8X, AMD Athlon 2500+, 2x256 mb, Asus 9950 TD, 61.77, direct x 9.0b.
U Advanced sve default, tj. sve `on`, osim v.sync. i AA su `off`.
Testiranje vrseno na medium.
640 x 480 56.4 FPS
800 x 600 53.1 FPS
1024 x 768 43.1 FPS
Inace sa starijim drajverima za grafiku sam imao duplo slabije rezultate. Neznam koja je njihova verzija ali to su drajveri koji se dobijaju u paketu sa Asus 9950 TD. Rezultati sa starijim drajverima:
640 x 480 36.8 FPS
800 x 600 26.8 FPS
1024 x 768 18.2 FPS
 
nebomilo je napisao(la):
Konfiguracija: Asus A7N8X, AMD Athlon 2500+, 2x256 mb, Asus 9950 TD, 61.77, direct x 9.0b.
U Advanced sve default, tj. sve `on`, osim v.sync. i AA su `off`.
Testiranje vrseno na medium.
640 x 480 56.4 FPS
800 x 600 53.1 FPS
1024 x 768 43.1 FPS
Inace sa starijim drajverima za grafiku sam imao duplo slabije rezultate. Neznam koja je njihova verzija ali to su drajveri koji se dobijaju u paketu sa Asus 9950 TD. Rezultati sa starijim drajverima:
640 x 480 36.8 FPS
800 x 600 26.8 FPS
1024 x 768 18.2 FPS


Možda si ti stari drajveri u stvari za ATI, s obzirom na rezultate. :D
 
Atlon na 2,8GHz,512DDr,Asus 9600XT
pre nego sto sam instalirao razne drajvere i bavio se raznim tweakovima,mogao sam da ga igram onako u 800x600 na medium!
Posle skidanja 4.8Catalysta,menjanja nekih sranja u DoomConfig-u i primenjivanjem raznih tweakova...........ja igram Doom u 1024x768,SVE na high,ukljucen vsync i antialising4x.......MENI IGRA LETI PA CAK KAD MI IZADJE 4 USRANA DJAVOLA....jedino mi nisu ukljucene senke(a i boli me qrac za njih)....a izgleda k'o film!!!Ja NE MOGU DA VERUJEM!!
Znaci.........setajte netom,po 4-umima, i trazite razne tweakove radi bolje performanse!
ja sam se time bavio i sad igra cepa!!!

Peace out,homies!!!
 
@byMax: jesi siguran da dize nivo kompleksnosti ? Mislim image_lodbias komanda ? a inace bole te uvo, 4xAA :zgran: blago tebi :(
 
Barton 3000+, 1GB ram, MSI 9800pro 128 mb,
Catalyst 4.8 + Humus tweak + image lodbias -1

sa shadows
1024, high, 46.1

bez shadows
1024, high, 64.1

Pitao je gx-x ranije. Kako se dobija self shadow?
 
gx-x je napisao(la):
@byMax: jesi siguran da dize nivo kompleksnosti ? Mislim image_lodbias komanda ? a inace bole te uvo, 4xAA :zgran: blago tebi :(

Ajde stani da gledas u udaljeni zid, spusti konzolu sa Ctrl+Alt+Shift+~ i ona ce se samo malo spustiti. Ukucaj prvo image_lodbias (LOD je od Level of Detail). Kucaj prvo image_lodbias da vidis da li je na defaultnih 0. Onda probaj 1, ili 2 :) Izgleda kao Q3 na lowest, a? Vrati na 0 (zanimljivo je da nije potreban vid_restart), pa kreni na -1 (kad lupis enter, sve vreme gledaj u udaljeni zid), probaj -5 i -10. Posmatraj i teksture na podu u daljini. Jedina mana igranja na -5 ili -10 je sto se aliasing mnogo primecuje - pa je jos uvek najbolje resenje -1. Ipak, nekako mi je prirodnije na 0. -10 mi u timedemou usporava sa 63.5 na 62.2, sto nije mnogo...

pozdrav

ps. face - pogledaj doom III konacno tred - imas okacen zip sa ultrashadow-om...
 
seta image_useCache "1"
seta image_cacheMegs "256"
seta image_cacheMinK "20480"

na ovome meni leti na high 1024x768 i svime ukljucenim,sem senki.....
 
Meni to keshiranje nije pomoglo za broj fps-a u timedemou, samo pri ucitavanju quick-saveova. I posle se windows oporavlja dva minuta od Doom-a, a bez keshiranja ne...
 
filpan je napisao(la):
seta image_useCache "1"
seta image_cacheMegs "256"
seta image_cacheMinK "20480"

na ovome meni leti na high 1024x768 i svime ukljucenim,sem senki.....

covece prestani da nas vuces za nogu...
 
filpan je napisao(la):
seta image_useCache "1"
seta image_cacheMegs "256"
seta image_cacheMinK "20480"

na ovome meni leti na high 1024x768 i svime ukljucenim,sem senki.....

I po ko zna koji put nailazimo na cudno tumacenje fraze "meni leti". Ne znam zasto je toliko tesko uraditi timedemo ili makar reci koliki ti je framerate na pocetnoj sceni (dakle samo pokrenes igru, prekines uvod i nigde ne mrdas). Ja sam siguran da nema sanse da imas vise od nekih 30 frejmova proseka a za to se ni u kom slucaju ne moze reci LETIIII!!!!
 
Dakle za Doom za Ati-ja ide Humus + ultra shadow + image lodbias + ono image_cash bla bla bla u cfg. Jel sam zaboravio jos nesto?

Kolko ga usporava ultra shadows u odnosu na obican shadows?
 
Moguce je da mu leti posto ja bez senki dobijem 20 fps + u timedemo.
 
filpan je napisao(la):
u 1.sceni,i samo tamo.......28,2fps!

Ostale preko 45...........pa se vi j*****!!!!

To lutko!!!

1. Define 1. scena???
2. Ako mislis "za vreme" timedemo-a, odakle si izvukao tih 28.2???
 
Poslednja izmena od urednika:
za vreme timedemo-a 1 ....prosek je 30.1 fps-a!
a tokom igre ne zastaje nijednom .......secne 2 ili 3 puta za 25min igranja i to je to!
 
Poslednja izmena od urednika:
A sta ti je to 28.2? :d

Ako ti je prosek 30.1, a "ostalo" preko 45, to znaci da ti dobrano pada ispod tih "famoznih" 28.2! ;)
Mnogo sam tvrdoglav! :-devil-:
 
Poslednja izmena od urednika:
meni u 1024 high timedemo 40.2, a ume da opadne framerate i to dobro kasnije u igri, da ne pominjem da i sa 40.2 u demou pada na 22-23, mogu misliti kako je kad je prosek 30... LETI !
 
pa to vam kazem.......sta je cudno da mi super ide igra na mojoj mashini....znaci,igram u rezoluciji 1024x768,sve ukljuceno,AA4x,samo sto ne igram na ultra,vec high.....josh ako budem uzeo josh 512 rama.......onda cu da probam da vidim kako ce biti u ultra high!!!!
 
evo reci cu ti ja sta je cudno: Tvoja kartica ne radi u quakeu 3 kako treba sa 8x AF a kamoli u doom3 ! kad stavis "high" ukljucuje se AF8x, ako si to iskljucio u drajverima ili konfigu, onda igricu prakticno igras na medium, a ne na high. Te optimizacije koje pominjes su nama ovde vec poznate, i imas jos bar 5 ljudi koji su sa sistemom slicnim tvom postovali rezultate i dosta su losiji od tvojih, jedino ako ne zelis da nam kazes kako je tvoj radeon 9600xt tri puta brzi od nekog drugog radeona 9600xt (imao sam i ja tu karticu i znam sta moze/ne moze)
 
filpan je napisao(la):
pa to vam kazem.......sta je cudno da mi super ide igra na mojoj mashini....znaci,igram u rezoluciji 1024x768,sve ukljuceno,AA4x,samo sto ne igram na ultra,vec high.....josh ako budem uzeo josh 512 rama.......onda cu da probam da vidim kako ce biti u ultra high!!!!


Mislim da ide super u tvojoj glavi :S: . A to sto si nov ovde nema veze, vec tvoj stav nadmeni kojim objasnjavas ljudima nemoguce. Alo bre 9600xt ne moze da tera nesto sto je pravljeno za karte od 400$ i tacka. Ne tako kako ti pricas!
 
2 filpan :

Ovo je sto si napisao je apsolutno nemoguce. Ako u timedemo-u imas 30 frejmova (sto je malo za ugodno igranje, ja imam vise pa se mucim) nema sanse da u prvoj sceni imas 28.2. Ja imam prosek 36 frejmova pa mi u prvoj sceni frejmrejt iznosi mizernih 19.

Inace pod prvom scenom podrazumevam scenu cim startujes igru i ne pomeras se i ne gledas okolo. To je meni najzahtevnija scena u igri i tu sam imao najnizi frejmrejt.
 
Ser_Zile je napisao(la):
gorane pa opet si se ponadao, pa sigurno postoji neka kvaka gde je ati zakinuo. prosto je neverovatno da su uspeli da naprave normalan driver :p
Na tvoju zalost nisam se zaj*bao :) Lepo Max kaze da je sa tim podesavanjima ATI brzi :D
 
Danas sam napokon stigao da sredim rezultate, i mogu reći da sam krajnje iznenađen performansama. Imam mašinu Barton 2500+, NF7S 2.0, 1 Gb DDR333 Optimal Seting i Club3D Radeon 9700Pro AiW, mašina je nameštena na default, ništa nije overklokovano. Što se tiče softverske postavke tu su Catalyst 4.7 i humus mod, OGL sekcija u ATI CTRL Panelu je podešena na default. Doom 3 je takođe podešen po defaultu a Advanced Options tab je ostavljen netaknut, tj Vsync je off i AA je isključen.
Rezultati su sledeći:

1024 UH 33.3 FPS
800 UH 43.1 FPS
640 UH 49.3 FPS

1024 H 40.0 FPS
800 H 50.3 FPS
640 H 54.8 FPS

1024 M 42.7 FPS
800 M 53.1 FPS
640 M 55.7 FPS

1024 L 42.8 FPS
800 L 53.2 FPS
640 L 55.9 FPS

Zaključio sam da je humus mod nezamenljiv kada je AF u pitanju, u 1024 H bez humus moda sam imao 33 FPS, dok je sa njim 40 FPS, što je bogami 7 FPS više.
Za R300 koji je star 2 godine ovakav rezultat je fenomenalan!
 
SnakeEyes je napisao(la):
2 filpan :

Ovo je sto si napisao je apsolutno nemoguce. Ako u timedemo-u imas 30 frejmova (sto je malo za ugodno igranje, ja imam vise pa se mucim) nema sanse da u prvoj sceni imas 28.2. Ja imam prosek 36 frejmova pa mi u prvoj sceni frejmrejt iznosi mizernih 19.

Inace pod prvom scenom podrazumevam scenu cim startujes igru i ne pomeras se i ne gledas okolo. To je meni najzahtevnija scena u igri i tu sam imao najnizi frejmrejt.

za to si u pravu....samo sam tu imao mali framerate....

gx-x je napisao(la):
evo reci cu ti ja sta je cudno: Tvoja kartica ne radi u quakeu 3 kako treba sa 8x AF a kamoli u doom3 ! kad stavis "high" ukljucuje se AF8x, ako si to iskljucio u drajverima ili konfigu, onda igricu prakticno igras na medium, a ne na high. Te optimizacije koje pominjes su nama ovde vec poznate, i imas jos bar 5 ljudi koji su sa sistemom slicnim tvom postovali rezultate i dosta su losiji od tvojih, jedino ako ne zelis da nam kazes kako je tvoj radeon 9600xt tri puta brzi od nekog drugog radeona 9600xt (imao sam i ja tu karticu i znam sta moze/ne moze)

e,sta me zabole za druge,ja vam samo kazem kako meni do jaja radi.....ne znam u cemu je vash problem i sta se nervirate oko toga.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno