Šta je novo?

Dodaci za c-64

Oldfan11

Zapažen
Učlanjen(a)
26.03.2023
Poruke
5
Poena
11
Nov sam ovde od skoro,kakva je situacija bila za c 64 i c 128,sto se tice dodataka-plocica za ubrzanje procesora,memorijskih plocica, slozenijih operativnih sistema ili jednostavno nije bilo potrebe za tim i u startu je odredjen da bude igracka masinica.Jel izdato nekog korisnog i edukativnog softvera uopste.
 
Hvala zarko,ovaj prvi deo sam odmah pogledao,jeste li uspeli da nabavite sve periferije-orginalne(izvinite nisam trol)...
Ne verujem da iko ima sve C64 periferije, toga ima previše... :) Linkovi koje sam postavio sadrže neke od preriferija, ali nikako sve. No, jedan broj jesam nabavio tokom godina.
 
Ne verujem da iko ima sve C64 periferije, toga ima previše... :) Linkovi koje sam postavio sadrže neke od preriferija, ali nikako sve. No, jedan broj jesam nabavio tokom godina.
Kako vam se cini ovaj projekat od nule kako kazu- maxfake64,gde pokusavaju da naprave funkcionalnu masinu od trenutno postojecih komponenti.Sta mislis oce li moci to da predje u neku serijsku proizvodnju(kao nekada galaksija u kitu,za sklapanje). I pitanje zasto su skupa relativno 3d kucista za amigu,c64 , jel to zbog skupe 3d stampe ili fazona..
 
Kako vam se cini ovaj projekat od nule kako kazu- maxfake64,gde pokusavaju da naprave funkcionalnu masinu od trenutno postojecih komponenti.Sta mislis oce li moci to da predje u neku serijsku proizvodnju(kao nekada galaksija u kitu,za sklapanje). I pitanje zasto su skupa relativno 3d kucista za amigu,c64 , jel to zbog skupe 3d stampe ili fazona..
Nema još uvek svih komponenti da se napravi C64 od nule. VIC-II zamena je još uvek u razvoju, CIA nije ni izdata (mada se razvija), SID ima koliko-toliko dobrih zamena, CPU valjda može da se nađe. Ne verujem da će u skorije vreme biti kitova, jeftinije će biti kupiti ispravan pravi C64 još za neko vreme.
Što se kućišta tiče, nije 3D štampa, nego izlivanje koje samo po sebi i nije skupo, ali kalupi jesu veoma skupi (ako me sećanje dobro služi, reda 100-tinak hiljada evra).
 
Da zaboravio sam na kalupe-to nije kao na sajmovima gde ti sa malim printerima stampaju neke sitne-jednostavne predmete, e sad ako nema originala pi-racunar je relativno idealno resenje za vecinu stvari,koliko sam video.
 
Nazad
Vrh Dno