Šta je novo?

Dobre radne stolice

Mi smo se nešto navadili na ove gejmerske. Valjda navika, ne znam ali se ne žalimo na udobnost.
 

Prilozi

  • IMG_20220810_224854__01__01.jpg
    IMG_20220810_224854__01__01.jpg
    244.2 KB · Pregleda: 125
Uzet Markus na kraju na akciji u Ikei za 15k.

95D29301-839E-4FF2-913A-F65D4A166404.jpeg
 
Oni likovi sto dovoze iz UK vise ne rade zbog Brexita, ranije se mogao pazariti fin aeron za malo para.
 
Ne znam zašto to kažeš, mi smo imali do sada 3 reklamacije na Embody stolice, sve su rešene bez pogovora, uglavnom se zameni ceo deo koji je problematičan. 4 stolice imamo, na jednoj je bilo dva kvara, kolega koji je koristi ima nešto preko 120kg.
 
Za sada samo manje neprijatnosti pri kupovini, nadam se da će sveukupno iskustvo biti pozitivno i meni, videćemo.
 
Jel ima nesto da valja izmedju markusa i stolica od 1000e? :D

Ortak ima ovu, vrlo zadovoljan:

Ja ovu:

S tim što sam ja ovu moju platio 44k, tako da ispade gornji popust pravi, što je retko videti u našim radnjama.
 
Dovoze iz Nemačke, tj. EU.
Cene u UK i cene u Nemackoj dupe i oko.
Ortak ima ovu, vrlo zadovoljan:

Ja ovu:

S tim što sam ja ovu moju platio 44k, tako da ispade gornji popust pravi, što je retko videti u našim radnjama.


Sedeo 2 godine na F85 ili kako se vec zove tu, nestonesto85. Odlicna stolica. Mozes da sedis pravilno, da se uvalis i dignes noge, mozes da se savijes ko gudalo i srozas kad si umoran. Jedina mana je sto posle nekih 6 sati pocinju butine da trnu jer se ram useca u zadnju lozu. Doduse, to je problem i sa Aeronom tako da...
 
To sam i ja primetio da kod Aerona moze da bude problem, pa me interesuje koja od tih boljih (skupljih) nema taj problem. Cini mi se da je Embody po tom pitanju bolja, ali je i najskuplja, a i praktično je nema kod nas (sledeća isporuka u Nitei najavljena za januar).

Bacio sam malo pogled na Steelcase i cini mi se da su iz njihove ponude mozda leap i gesture najbolja opcija. Ako neko ima iskustva, moze da podeli. Svakako ću da pogledam u temi (ne sad) i po netu kakva su iskustva, mada opet sve je to i individualno.
 
To sam i ja primetio da kod Aerona moze da bude problem, pa me interesuje koja od tih boljih (skupljih) nema taj problem. Cini mi se da je Embody po tom pitanju bolja, ali je i najskuplja, a i praktično je nema kod nas (sledeća isporuka u Nitei najavljena za januar).

Bacio sam malo pogled na Steelcase i cini mi se da su iz njihove ponude mozda leap i gesture najbolja opcija. Ako neko ima iskustva, moze da podeli. Svakako ću da pogledam u temi (ne sad) i po netu kakva su iskustva, mada opet sve je to i individualno.
Leap ima savijajuci prednji deo sedala bas zbog toga i generalno ga ocenjuju kao udobnijeg od Gesture modela koji izgleda samo deluje fensi i modernije. Sto se mene tice, sedeo sam u obe i Gesture mi je malo tvrd i ne prija mi i ako me mnogo vise privlaci dizajnom.

Ne znam kakav si rastom i tezinom ali moj apsolutni favorit je Okamura Sylphy. Razlozi sto je nisam uzeo su ti sto mi trebaju veci nasloni za ruke i to mi je problem kada radim kao i naslon za glavu sa vise pozicija..
 
Poslednja izmena:
194/~90

Nisam probao Okamuru, ali ova mi deluje kao ona neka manja verzija kancelarijske stolice, dok ja gledam ipak ove malo glomaznije. Te manje mi bas nekako ne odgovaraju.
 
Znam ja sve to, ali dzaba kad mi se taj neki pritisak stvara. Pretpostavljam da mozda zadnjica malo vise upadne u mash i onda butine osecaju malo jači pritisak ostatka sedista, pogotovo tog prednjeg dela gde je i ta plastika ili sta vec. Naravno, ne oseti se to odmah, ali posle nekog vremena kreće problem.
 
Kako god, to su sad izgovori već za pogrešnu informaciju. ("likovi više ne rade zbog Brexita")

Tačno je da u UK ima veća ponuda Aeron stolicama na oglasima, ali prosek cena se ne razlikuje previše kod stolica u sličnom i solidnom stanju.

Da skrenemo sa suvišne teme: je l' koristi neko 3rd party točkiće za Aerona?
 
Sto se nekih stolica tice, nije samo pitanje cene vec i dostupnosti.
Embody se bas teško nabavlja, tj dugo se čeka, a cenim da se ista priča u nemačkoj brže završi.
 
Dobio sam Herman Miller Mirra V1 stolicu iz firme, i posle par dana je počela da propada. Izgleda da je otišao gasni cilindar. Stolica je i dalje u garanciji, piše da je 2012. proizvedena, ali račun nemam... Zvao sam par brojeva, ili ne rade servisiranje ili rade samo ako je kupljena kod njih.
Zna li možda neko nekog ko radi popravke?
 
Gde je kupljena? Ako znaš to, trebalo bi da ti prihvate garanciju i bez računa, po serijskom broju. Koliko znam, Nitea je uvoznik, pa se njima obrati, ne verujem da će biti problema.
 
To je najobičniji gasni cilindar koliko vidim, class 4. Provjeri u bilo koju radnju koja se bavi servisom namještaja, office stolica, zamijeniće ti za 15 sekundi.
 
Može li se nabaviti Secret Lab negde u Srbiji?
 
Gde je kupljena? Ako znaš to, trebalo bi da ti prihvate garanciju i bez računa, po serijskom broju. Koliko znam, Nitea je uvoznik, pa se njima obrati, ne verujem da će biti problema.
Teško, ja sam imao reklamaciju nekoliko dana nakon kupovine, i tražili su mi serijski broj i račun/fakturu. Pritom, kao i većina naših trgovaca, čekali su pred istek roka da odgovore na reklamaciju, sada mi je žao što nisam vratio stolice i uzeo pare nazad.
 
Nazad
Vrh Dno