Šta je novo?

Dobre radne stolice

Dok je stolica u garanciji, nema potrebe da brineš za liftomat. Posle možeš da zameniš i sam. Cena se kreće od 100,00 do 2.500,00 dinara. Zavisi da li kupuješ nov ili polovan. Postoje nekvalitetne stolice sa odličnim liftomatom.
 
Dok je stolica u garanciji, nema potrebe da brineš za liftomat. Posle možeš da zameniš i sam. Cena se kreće od 100,00 do 2.500,00 dinara. Zavisi da li kupuješ nov ili polovan. Postoje nekvalitetne stolice sa odličnim liftomatom.
Izvinjavam se, mozda sam lose objasnio. NIje sam liftomat, vec deo koji ide na samo sediste i u koji liftomat odzdo ulazi. Var je los i to im se polomi jako brzo. Ovde se recimo vidi kako je pukao celim obimom.
1652656111320.png
 
Neko moje iskustvo (a i drugih , koliko sam citao na internetu) je da ima milion stvari koje mogu otici i ne mogu se lako popraviti. Meni je na jednom popularnom jeftinijem modelu otisao jedan tocak i nikako nisam mogao naci zamenu pa sam brusilicom isekao sve da bih je mogao koristiti.
 
eo koji ide na samo sediste i u koji liftomat odzdo ulazi. Var je los i to im se polomi jako brzo

I to sam poravljao. Bilo je završeno za bilizu dva minuta. Odradio mi je jedan auto limar. Bilo mu je glupo da mi naplati. Za mene veći problem ako se pocepa ili istanji tkanaina, jer ne pozanjem dobre tapacire. U svakom slučaju u garantom roku sve vratiti.
 
Upravo sam uzeo Modrulj M 801/N stolicu za 63k.
Preskocio sam M296 zbog toga sto nije imala naslon za noge, a to mi je jako bitno jer cesto ne znam sta cu sa njima dok duze sedim. Ocekivao sam da za tu razliku od preko 30k dobijem naslon za noge i kvalitetniju konstrukciju. I to sam i na kraju i dobio. Stolica je jako teska i masivna, sediste je dosta sire, sto znaci da je pravlhena za dosta krupnije osobe, sto znaci za mene od samo 85kg ce biti dosta jaka. Zbog tih gabarita rucke su malo sire od mojih dimenzija ali se kompenzuje to podesavanjima. Trazio sam rucku za laptop koju nisu imali pa cu morati kupiti neku ruku nosac za laptop kako bi izbacila isti van stola jer kada su mi noge podignute udaram istima o zadnju plocu stola pa moram da se odmaknem od stola pa mi ruke ne dohvataju laptop. U pitanju je 10-20cm tak cm ali opet fali. Kada ovaj stalak stavim u krilo onda mogu da radim normalno. Iako su mi tokom razgledanja neke druge stolice mnogo vise bile udobnije, zato sto ova ima mnogo podesavanja uvek uspevam da se namestim kako mi prija iako nije sve 100% (u dosta polozaja mi fali da naslon za vrat ne moze vise da se savije ka unutra). Radnici su me uveravali da se sve moze iservisirati pa sam na kraju zbog toga prelomio za ovu stolicu. Videcemo kakvi ce biti utisci posle nedelju i mesec dana.IMG_20220516_162307.jpg
IMG_20220516_162258.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20220516_162258.jpg
    IMG_20220516_162258.jpg
    168.6 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
@vladat1 nisam probao, al' sam do sada video da se M 296/CH pominje relativno cesto.
Pogledao sam sample video njihov, i nerealno mi je da za te pare ima onoliko podesavanja, deluje previse dobro da bi bilo istinito ( tu je bojazan da ce se raspasti za mesec dana 😆 ). Kad budem krenuo u sledecu potragu, videcu da posetim opet Modrulj, i eventualno Forma Ideale, pa cemo videti.
@stopke Hvala na preporuci ! Ne sumnjam da je udobna ( jer tako nesto vec imam, samo u raspadnutom stanju ), ali gledam da zaobidjem eko kozu/kozu ako moze... Izmedju ostalog zato "Matchspel " nisam tad pazario ...
No svakako su u medjuvremenu novci otisli, pa cu se strpiti koji mesec, ima vremena do tad !
 
Poslednja izmena od urednika:
Pogledao sam sample video njihov, i nerealno mi je da za te pare ima onoliko podesavanja, deluje previse dobro da bi bilo istinito ( tu je bojazan da ce se raspasti za mesec dana 😆 ).

Garancija je 5 godina. Videćemo kako se pokazala u praksi. Neke kolege sa foruma su je već kupile.
 
Ja sam bio u Modrulju u petak, išao sam sa namerom da kupim 296CH ali sam se ipak na preporuku prodavaca opredelio za 228. Nekako mi je delovala i bolje i udobnije, prodavci mi rekoše da im je taj dan stigla i da sam prvi kupac te stolice. Rekoše i da pratim cenu tokom vremena i da su sto posto sigurni da će joj cena porasti. Sutra ili prekosutra ću je pokupiti pa ću reći utiske za koji dan.
 
Sa sajta:
  • M228 - 2 godine garancije
  • 296CH - 5 godina garancije, uz nekoliko dodatnih opcija.
Nisam ni jednu video uživo, moraću prvi put kad svraćam u BG da odem i da vidim obe radnje na M. Toliko ih "hvale" da su obesmislile Markusa (koga sam gledao više puta i ne bih ga nikome preporučio za duže sedenje). Meni je takođe veoma bitna dubina sedalnog dela, naravno i da je udobno za sedenje.
 
Sad sam baš uporedio tekst te dve stolice i ne vidim da piše da 296CH ima neku dodatnu opciju koju nema M228. Ja sam visok oko 190 i dobra mi je dubina sedalno dela, odgovara mi. A udobnija mi je za sedenje od 296CH. Jedino ne znam što se dobija samo dve godine garancije.
 
Kakve su ove "gejmerske" stolice, tipa DX Racer i slicne? Hocu da promenim Markus jer mi je bas neudoban sa mojih 177cm :D
 
Pa evo i ja malo da doprinesem temi...

Ovo su zapažanja iz perspektive nekoga ko je visok 195cm i težak 96kg - dakle neka normalna gradja bez viška kilograma...

Ideja je bila uzeti stolicu koja bi idealno bila mesh sedište, mesh na ledjima, a budzet oko 500-600eur.
Zbog moje visine podešavanje dubine sedišta je poželjna opcija ali ne i neophodna.
Komentar dajem samo za stolice koje su mi izgledale kao OK kupovina.

Krenuo prvo po salonima tipa Modrulj i ostali, da vidimo šta ima od novih stolica...

1. Ergohuman - ovo mi se činilo kao "sigurica", da će sve moći da se namesti i da će biti samo pitanje da li ću progutati cenu.
Kakva greška u proceni.
Mreža mi je bila krš, odavala je utisak da će brzo vremenom da se otrombolji, sedište ne može da ode dovoljno gore i rukohvatima nedostaje još jedan nivo da bi se izvukli na idealnu visinu.
Kopija ove stolice pod nazivom M801 deluje ozbiljnije, mada mi ni ona nije delovala dovoljno uverljivo. Lumbalni deo mi je isto bio čudan, sve u svemu - utisak je da je u pitanju vrlo prosečna stolica koja izgleda napucano samo na fotografijama.

2. M295 - ovo je trenutno neki Best Buy u Modrulju, ima sve dodatke što vam padaju na pamet, naslon za glavu za moju visinu može lepo da se namesti, 4D nasloni za ruke mogu da se podese kako hoćeš, dubina sedišta se dosta pomera. Može se reći da u ovoj stolici svako može da nadje svoju pozu. Nisam stigao da probam verziju sa mrežom na sedištu. Iako ima garanciju 2 godine, ne deluje mi kao dovoljno kvalitetna stolica koju bi čovek trošio čitavu deceniju. Sve ostale stolice iz salona su varijacije na sličnu temu i deluje mi da nema razlike izmedju modela kada im se stavi ista oprema.

3. Steelcase polovne stolice, Reply, Please, LetsB - sve su uradjene kvalitetno ali nigde nemamo mrežicu. Dolazi leto i bilo koji naslon koji nije mreža ne dolazi u obzir, ma koliko udoban i kvalitetan bio. Sve ovo su neke osnovne varijante stolica koje nemaju neka dodatna podešavanja vrednih pomena, ali zadržavaju dugo svoju vrednost i uvek možete da ih prodate nakon par godina dok bi se svaki novi kinez u medjuvremenu raspao. Može tu i tamo i polovni LEAP da se nadje, i iako je stolica vrlo udobna za sedenje, deluje kao da će leti da pravi fleke od znoja na ledjima. Reply Air iako ima sundjer sedište podesivo po dubini, ledja su mu u mreži i vrlo je kvalitetna stolica svedenog izgleda - dakle prihvatljiv kompromis.

4. Herman Miller Aeron - nova je preskupa, ali s vremena na vreme se pojave polovne u rasponu od 450 do 750 eur.
Zadnji put sam sedeo na ovoj stolici pre 20 godina i ne mogu da verujem da još nijedna nova stolica ne može da se približi tom osećaju koji imate u Aeronu.
Veličinu C nikad nisam imao prilike da probam, a veličina B koja je najčešća je definitivno mala za moju visinu. Butine uglavnom češu po obodima sedišta a vrh ledja fotelje se naslanja tačno na kosti lopatica. Moja procena da je max dozvoljena visina oko 185cm dobra za size B, sve preko toga je izgleda faul.
Možete posle ovoga probati i Mirre 1 i 2, Sayl i ostale Herman Miller modele - ali sve je džabe ako ste pre toga probali Aeron.
Problem je ozbiljan - kad jednom probate ovu stolicu, ona postaje reper za sve ostale na koje ćete sesti i svim ostalima ćete naći neku manu.

I šta ćemo sad ?

Pa ništa, kupio sam Steelcase Reply Air da na njemu sedim dok čekam da naleti polovni Aeron u veličini C :)
Nema veze kad će to biti - sad je već lako, kad se zna šta je No1 izbor.
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel si probao/koristio neku? Preporuka?
Oprosti, sad sam video poruku

Imam tu neku DX racer stolicu (dobio sam je iz inostranstva) , i koristim je vec skoro godinu, meni je bas udobna, podesivo je sve maltene, jaka stolica.
Kao kadice u dobrim kolima :cool:
 
Pa evo i ja malo da doprinesem temi...

Ovo su zapažanja iz perspektive nekoga ko je visok 195cm i težak 96kg - dakle neka normalna gradja bez viška kilograma...

Ideja je bila uzeti stolicu koja bi idealno bila mesh sedište, mesh na ledjima, a budzet oko 500-600eur.
Zbog moje visine podešavanje dubine sedišta je poželjna opcija ali ne i neophodna.
Komentar dajem samo za stolice koje su mi izgledale kao OK kupovina.

Krenuo prvo po salonima tipa Modrulj i ostali, da vidimo šta ima od novih stolica...

1. Ergohuman - ovo mi se činilo kao "sigurica", da će sve moći da se namesti i da će biti samo pitanje da li ću progutati cenu.
Kakva greška u proceni.
Mreža mi je bila krš, odavala je utisak da će brzo vremenom da se otrombolji, sedište ne može da ode dovoljno gore i rukohvatima nedostaje još jedan nivo da bi se izvukli na idealnu visinu.
Kopija ove stolice pod nazivom M801 deluje ozbiljnije, mada mi ni ona nije delovala dovoljno uverljivo. Lumbalni deo mi je isto bio čudan, sve u svemu - utisak je da je u pitanju vrlo prosečna stolica koja izgleda napucano samo na fotografijama.

2. M295 - ovo je trenutno neki Best Buy u Modrulju, ima sve dodatke što vam padaju na pamet, naslon za glavu za moju visinu može lepo da se namesti, 4D nasloni za ruke mogu da se podese kako hoćeš, dubina sedišta se dosta pomera. Može se reći da u ovoj stolici svako može da nadje svoju pozu. Nisam stigao da probam verziju sa mrežom na sedištu. Iako ima garanciju 2 godine, ne deluje mi kao dovoljno kvalitetna stolica koju bi čovek trošio čitavu deceniju. Sve ostale stolice iz salona su varijacije na sličnu temu i deluje mi da nema razlike izmedju modela kada im se stavi ista oprema.

3. Steelcase polovne stolice, Reply, Please, LetsB - sve su uradjene kvalitetno ali nigde nemamo mrežicu. Dolazi leto i bilo koji naslon koji nije mreža ne dolazi u obzir, ma koliko udoban i kvalitetan bio. Sve ovo su neke osnovne varijante stolica koje nemaju neka dodatna podešavanja vrednih pomena, ali zadržavaju dugo svoju vrednost i uvek možete da ih prodate nakon par godina dok bi se svaki novi kinez u medjuvremenu raspao. Može tu i tamo i polovni LEAP da se nadje, i iako je stolica vrlo udobna za sedenje, deluje kao da će leti da pravi fleke od znoja na ledjima. Reply Air iako ima sundjer sedište podesivo po dubini, ledja su mu u mreži i vrlo je kvalitetna stolica svedenog izgleda - dakle prihvatljiv kompromis.

4. Herman Miller Aeron - nova je preskupa, ali s vremena na vreme se pojave polovne u rasponu od 450 do 750 eur.
Zadnji put sam sedeo na ovoj stolici pre 20 godina i ne mogu da verujem da još nijedna nova stolica ne može da se približi tom osećaju koji imate u Aeronu.
Veličinu C nikad nisam imao prilike da probam, a veličina B koja je najčešća je definitivno mala za moju visinu. Butine uglavnom češu po obodima sedišta a vrh ledja fotelje se naslanja tačno na kosti lopatica. Moja procena da je max dozvoljena visina oko 185cm dobra za size B, sve preko toga je izgleda faul.
Možete posle ovoga probati i Mirre 1 i 2, Sayl i ostale Herman Miller modele - ali sve je džabe ako ste pre toga probali Aeron.
Problem je ozbiljan - kad jednom probate ovu stolicu, ona postaje reper za sve ostale na koje ćete sesti i svim ostalima ćete naći neku manu.

I šta ćemo sad ?

Pa ništa, kupio sam Steelcase Reply Air da na njemu sedim dok čekam da naleti polovni Aeron u veličini C :)
Nema veze kad će to biti - sad je već lako, kad se zna šta je No1 izbor.
Ja sam prosle nedelje isao da gledam polovni Aeron C
Pa evo i ja malo da doprinesem temi...

Ovo su zapažanja iz perspektive nekoga ko je visok 195cm i težak 96kg - dakle neka normalna gradja bez viška kilograma...

Ideja je bila uzeti stolicu koja bi idealno bila mesh sedište, mesh na ledjima, a budzet oko 500-600eur.
Zbog moje visine podešavanje dubine sedišta je poželjna opcija ali ne i neophodna.
Komentar dajem samo za stolice koje su mi izgledale kao OK kupovina.

Krenuo prvo po salonima tipa Modrulj i ostali, da vidimo šta ima od novih stolica...

1. Ergohuman - ovo mi se činilo kao "sigurica", da će sve moći da se namesti i da će biti samo pitanje da li ću progutati cenu.
Kakva greška u proceni.
Mreža mi je bila krš, odavala je utisak da će brzo vremenom da se otrombolji, sedište ne može da ode dovoljno gore i rukohvatima nedostaje još jedan nivo da bi se izvukli na idealnu visinu.
Kopija ove stolice pod nazivom M801 deluje ozbiljnije, mada mi ni ona nije delovala dovoljno uverljivo. Lumbalni deo mi je isto bio čudan, sve u svemu - utisak je da je u pitanju vrlo prosečna stolica koja izgleda napucano samo na fotografijama.

2. M295 - ovo je trenutno neki Best Buy u Modrulju, ima sve dodatke što vam padaju na pamet, naslon za glavu za moju visinu može lepo da se namesti, 4D nasloni za ruke mogu da se podese kako hoćeš, dubina sedišta se dosta pomera. Može se reći da u ovoj stolici svako može da nadje svoju pozu. Nisam stigao da probam verziju sa mrežom na sedištu. Iako ima garanciju 2 godine, ne deluje mi kao dovoljno kvalitetna stolica koju bi čovek trošio čitavu deceniju. Sve ostale stolice iz salona su varijacije na sličnu temu i deluje mi da nema razlike izmedju modela kada im se stavi ista oprema.

3. Steelcase polovne stolice, Reply, Please, LetsB - sve su uradjene kvalitetno ali nigde nemamo mrežicu. Dolazi leto i bilo koji naslon koji nije mreža ne dolazi u obzir, ma koliko udoban i kvalitetan bio. Sve ovo su neke osnovne varijante stolica koje nemaju neka dodatna podešavanja vrednih pomena, ali zadržavaju dugo svoju vrednost i uvek možete da ih prodate nakon par godina dok bi se svaki novi kinez u medjuvremenu raspao. Može tu i tamo i polovni LEAP da se nadje, i iako je stolica vrlo udobna za sedenje, deluje kao da će leti da pravi fleke od znoja na ledjima. Reply Air iako ima sundjer sedište podesivo po dubini, ledja su mu u mreži i vrlo je kvalitetna stolica svedenog izgleda - dakle prihvatljiv kompromis.

4. Herman Miller Aeron - nova je preskupa, ali s vremena na vreme se pojave polovne u rasponu od 450 do 750 eur.
Zadnji put sam sedeo na ovoj stolici pre 20 godina i ne mogu da verujem da još nijedna nova stolica ne može da se približi tom osećaju koji imate u Aeronu.
Veličinu C nikad nisam imao prilike da probam, a veličina B koja je najčešća je definitivno mala za moju visinu. Butine uglavnom češu po obodima sedišta a vrh ledja fotelje se naslanja tačno na kosti lopatica. Moja procena da je max dozvoljena visina oko 185cm dobra za size B, sve preko toga je izgleda faul.
Možete posle ovoga probati i Mirre 1 i 2, Sayl i ostale Herman Miller modele - ali sve je džabe ako ste pre toga probali Aeron.
Problem je ozbiljan - kad jednom probate ovu stolicu, ona postaje reper za sve ostale na koje ćete sesti i svim ostalima ćete naći neku manu.

I šta ćemo sad ?

Pa ništa, kupio sam Steelcase Reply Air da na njemu sedim dok čekam da naleti polovni Aeron u veličini C :)
Nema veze kad će to biti - sad je već lako, kad se zna šta je No1 izbor.
A Modrulj 291? To je koliko videh jedan od favorita ovde a i meni se cinila kao jedna od najboljih.
 
kažu da je dobar i M 296/CH , razlika je u ceni. Obe garancija 5 godina.
 
Gledao sam pre par meseci i M291 i M296, i u njoj visoki ljudi mogu da se nameste kako treba.

Da se razumemo, u Modrulju će svako sigurno naći stolicu koja mu odgovara, jer realno možeš da izabereš bilo koju kombinaciju opreme.
Znači ako nadješ model koji ti se vizelno svidja , na skoro svim modelima možeš da promeniš da ti se sedište izvlači, da staviš viši gasni cilindar, bolje rukonaslone itd.

Ali sve i jedna su mi izgledale "krckavo" na bilo koji bočni pomeraj, tipa podizanje stvari sa leve i desne strane, jer za mene sedište mora biti podignuto na max i onda se poremeti nekako težište stolice.

Deluje mi na svim modelima ovakvih stolica da prave neprijatnu amplitudu kada se gornji deo tela pomera van ose. Mogu samo da zamislim koliko je to još izraženije ako neko ima 120+kg. Imam osećaj da bi non stop podsvesno očekivao da će stolica da pukne ispod mene.

Za ljude ispod 185cm i 90kg, cenim da je svaka stolica iz Modrulja sjajna i da će trajati deceniju bez problema, ali čim je neko malo "van standarda" onda potraga postaje malo kompikovanija tema.
 
Gledao sam pre par meseci i M291 i M296, i u njoj visoki ljudi mogu da se nameste kako treba.

Da se razumemo, u Modrulju će svako sigurno naći stolicu koja mu odgovara, jer realno možeš da izabereš bilo koju kombinaciju opreme.
Znači ako nadješ model koji ti se vizelno svidja , na skoro svim modelima možeš da promeniš da ti se sedište izvlači, da staviš viši gasni cilindar, bolje rukonaslone itd.

Ali sve i jedna su mi izgledale "krckavo" na bilo koji bočni pomeraj, tipa podizanje stvari sa leve i desne strane, jer za mene sedište mora biti podignuto na max i onda se poremeti nekako težište stolice.

Deluje mi na svim modelima ovakvih stolica da prave neprijatnu amplitudu kada se gornji deo tela pomera van ose. Mogu samo da zamislim koliko je to još izraženije ako neko ima 120+kg. Imam osećaj da bi non stop podsvesno očekivao da će stolica da pukne ispod mene.

Za ljude ispod 185cm i 90kg, cenim da je svaka stolica iz Modrulja sjajna i da će trajati deceniju bez problema, ali čim je neko malo "van standarda" onda potraga postaje malo kompikovanija tema.
Ne znam da li si gledao 801n koju sam ja nedavno uzeo, ona je dosta masivnija i cvrsca od tih 296 i 291, i max nosivost je 130kg i garancija 5god. I po meni najvaznija stvar da sve mozes servisirati. Gde servisirati mnogo hvaljeni aeron i koliko ce delovi sa postarinom izaci za njega? Ako je nova preko 1000e, onda su i delovi min 200e.
 
Sedim na Aeronu 15 godina, niti sam ga servisirao niti imam nameru, sve i dalje radi kao prvog dana.
 
Prenesoh moje iskustvo u kontekstu toga da jedan korisnik koji ne skace po stolici je kupio takoreci dozivotnu stolicu.

Ne znam kako uspevaju da ih razvale osim ako su nemarni superteskasi, pretpostavljam da je onda sve moguce (i drugacije).
 
Ne kupuju svi stolice (niti bilo koji drugi predmet) da bi robovali istima nego da bi ti predmeti sluzili njima. Ako moram da imam proceduru kako sedam i ustajem, onda to mogu da radim i sa drvenom stolicom.
 
Ne kupuju svi stolice (niti bilo koji drugi predmet) da bi robovali istima nego da bi ti predmeti sluzili njima. Ako moram da imam proceduru kako sedam i ustajem, onda to mogu da radim i sa drvenom stolicom.
Слажем се са тобом. Само ја ипак чувам ствари, једноставно сам такав, не могу против тога.
 
Ne kupuju svi stolice (niti bilo koji drugi predmet) da bi robovali istima nego da bi ti predmeti sluzili njima. Ako moram da imam proceduru kako sedam i ustajem, onda to mogu da radim i sa drvenom stolicom.
Radna fotelja od 4500 mi je trajala 18 godina. Eko koza je pocela da se haba negde na 15oj godini tek. Lezao u njoj, sedeo, radio, spavao, razvlacio se. Jedino sam vodio racuna da se ne bacam na nju, nego da sednem normalno (znam ljude koji se puste da padnu jer su zaboga umorni i posle im nije jasno kako je liftomat provalio dole ili jednostavno popustio). To nije procedura, to je osnovna logika a mozda i vaspitanje da se vodi racuna o stvarima. Podesca me na ljude koji lupaju vratima kad ulaze i izlaze iz stana jer im je zamorno da razmisljaju da se vrata zatvaraju tako sto se spusti kvaka (imam takav komisluk). Pritom to su sve neka ojacana vrata pa se to cuje kroz celu zgradu.
 
Podesca me na ljude koji lupaju vratima kad ulaze i izlaze iz stana jer im je zamorno da razmisljaju da se vrata zatvaraju tako sto se spusti kvaka (imam takav komisluk). Pritom to su sve neka ojacana vrata pa se to cuje kroz celu zgradu.
То су сигурносна врата и неки тврде да се она тако затварају, без спуштања кваке. Имам их и ја, али водим рачуна да их не залупим.
 
Neka stolica od 50-60k za preporuku? Moze i malo vise ako vredi.
Gejmerska, kancelarijska, nebitno je, bitno je da je udobna i da ima naslon za glavu. Vec pola godine i jace vreme uz PC provodim igrajuci iRacing volanom pa moram da se "uvalim" u stolicu.
Sada koristim onu LAMDRUP iz Jysk-a koja je smece nevidjeno a sada mi je zapala za oko LineaComfort samo po izgledu, nemam pojma kakva je ovako.
 
Neka stolica od 50-60k za preporuku? Moze i malo vise ako vredi.
Gejmerska, kancelarijska, nebitno je, bitno je da je udobna i da ima naslon za glavu. Vec pola godine i jace vreme uz PC provodim igrajuci iRacing volanom pa moram da se "uvalim" u stolicu.
Sada koristim onu LAMDRUP iz Jysk-a koja je smece nevidjeno a sada mi je zapala za oko LineaComfort samo po izgledu, nemam pojma kakva je ovako.

Ja imam baš ovu stolicu koju ciljaš, nekih godinu i po dana. Vrlo podesiva, što je ključna stvar kod tih stolica jer suštinski bez toga jedna stolica može odgovarati jednoj osobi dok će drugoj biti smeće. Podesivost uslovljava da je prilagodiš svom telu i visini. Mreža je super, leti odgovara taman, pogotovo jer sam godinama znojio dupe na kožnoj :D
Nasloni su okej, i oni su podesivi tako da mi ova stolica makar ne udara njima u sto kao prethodna. Nisu baš najudobniji, no to je možda samo do mojih koščatih ruku.
Možda jedini blagi problem mi jeste naslon za glavu koji ide pomalo unapred više no što bih hteo. Možda tripujem doduše, ortak ima istu ovu ne videh da se na to žalio.
Nisam siguran da u tom cenovnom rangu postoji bolja. Uvek je drže na tom šatro popustu tako da nemaš brige.
 
Ja imam baš ovu stolicu koju ciljaš, nekih godinu i po dana. Vrlo podesiva, što je ključna stvar kod tih stolica jer suštinski bez toga jedna stolica može odgovarati jednoj osobi dok će drugoj biti smeće. Podesivost uslovljava da je prilagodiš svom telu i visini. Mreža je super, leti odgovara taman, pogotovo jer sam godinama znojio dupe na kožnoj :D
Nasloni su okej, i oni su podesivi tako da mi ova stolica makar ne udara njima u sto kao prethodna. Nisu baš najudobniji, no to je možda samo do mojih koščatih ruku.
Možda jedini blagi problem mi jeste naslon za glavu koji ide pomalo unapred više no što bih hteo. Možda tripujem doduše, ortak ima istu ovu ne videh da se na to žalio.
Nisam siguran da u tom cenovnom rangu postoji bolja. Uvek je drže na tom šatro popustu tako da nemaš brige.
Sad si me malo zabrinuo posto imam slican problem sa ovom stolicom iz Jysk-a. Bez jastuka za glavu je nemoguce sedeti u njoj bas zbog toga sto ne mozes da ispravis ili zabacis glavu, nego kao da te neko drzi za teme i gura glavu napred/na dole.
 
Sad si me malo zabrinuo posto imam slican problem sa ovom stolicom iz Jysk-a. Bez jastuka za glavu je nemoguce sedeti u njoj bas zbog toga sto ne mozes da ispravis ili zabacis glavu, nego kao da te neko drzi za teme i gura glavu napred/na dole.
Daleko od toga da toliko drastično gura glavu napred, gledam sad tu gejmersku Jysk-ovu, deluje drastičnije svakako. Sa ergonomske strane rekao bih da je ova moja prikladna, tj nisam imao nikakve probleme s vratom otkad je koristim. Pošto je i naslon za glavu podesiv, a moguće je i spustiti je tako da se zavališ unazad pod uglom od 60 stepeni, tu uopšte ne osećam kao da mi gura glavu napred. Iako bih svakako voleo da je i taj deo podesiv, tj da mogu naslon da pomerim napred-nazad, umesto samo gore-dole.
 
Nazad
Vrh Dno