Šta je novo?

Dobre radne stolice

Pa rekose mi da u MB-u da staro za novo za pojedinacne stolice ne rade. Ako mene lažu onda u ja lažem vas. A kada sam pitao da je opravim rekoše da se ne isplati. Proveriću na kod još nekih servisa. Staro za novo je bilo iu Modrulju gde sam to prvi put i video.
 
Ima li neko JÄRVFJÄLLET koznu stolicu iz ikea-e? Ja sam na poslu koristio ovu ali sa tekstilom i super je udobna, ali ne znam kozna kako bi se ponasala.
Druga opcija je Markus sa tekstilom, nisam sedeo i nisam siguran da bi mi odgovarala, 6k je jeftinija. Na JÄRVFJÄLLET je onaj mehanizam sto se srafi za sedalni deo metalni, kakva je situacija na Markusu?
 
Nisam siguran na koji mehanizam mislis? Imam ja Markusa, ali iako sam mislio da je kul stolica kad sam je koristio na poslu, sad posle jaceg koriscenja zbog rada od kuce + posle posla produzeno sedenje, shvatio sam da i nije bas toliko udobna kao sto se cinilo, pa gledam da je menjam.
 
Mehanizam gde je rucka za podizanje i spustanje, na slikama deluje da je plasticno. I meni isto treba zbog rada od kuce, vec se ovo oduzilo i treba mi neka ozbiljnija stolica.
 

Prilozi

  • Screenshot 2022-03-25 at 10.32.35.png
    Screenshot 2022-03-25 at 10.32.35.png
    324 KB · Pregleda: 95
Ok, pomislih da na to misliš, s obzirom da jedino to i vidim kao mehanizam, ali reko bolje da pitam... Osnova mehanizma je metalna, sve okolo plastika. Cenim da je isto kao i na toj drugoj. Ne znam koliko može da se vidi sa slike, ali evo kako izgleda.
 

Prilozi

  • 20220325_104229.jpg
    20220325_104229.jpg
    346.5 KB · Pregleda: 88
To je to, vazi hvala puno za info (y)
Samo jos da se javi neko ko ima iskustvo sa ovom kozom na ikea stolicama :)
 
Istu takvu je kupila moja mama samo u MB stolice i model je B600 G. Bukvalno preslikani modeli. Za sad je zadovoljna. Moj ti je predlog ako možeš da je probaš.
 
Nisam iz BGa, ali sam juce bio poslovno do NBG-a i svratio na kratko do njihove radnje, bukvalno je njihov radnik sedeo na toj stolici pa je ustao da je probam. Posto sam bio u strasnoj zurbi, nisam imao vremena da je detaljno isprobavam i da se igram sa podesavanjima, ali ovako na prvu mi je dolovala ok. I on mi je reko da je to best buy za do 200e, samo htedoh da potvrdim od nekog neutralnog, iz prve ruke :)
 
Ovih dana/nedelja sam isprobavao stolice u MB, Emu, Modrulj, Nitea i iskreno se bavim razmisljanjem da mozda cak uzmem i Herman Miller Aeron. Jeste skupa ko djavo, doduse ima neka opcija sa popustom i minus mi je sto nema naslon za glavu, ali zaista deluje kao ozbiljna stolica. Svakako cu morati da idem jos jednom do Nitea radnju da probam i Cosm posto je jedina jos koja mi deluje da moze biti dobra, a da ima i naslon za glavu.

E sada, posto sam video da i Delight prodavnica ima neku ok ponudu ili bar tako deluje, da li je neko bio tamo, kakav je utisak i imaju li sta da traze njihove stolice u odnosu na Herman Miller opcije koje sam naveo iznad? Isao bih ja bez problema tamo da im je neko normalnije radno vreme, ali gledam da izbegnem izlazenje sa posla ako ne moram.
 
@nikornla Која је тренутна цијена Аерона, и у којој си радњи гледао? Размишљам и ја већ неко вријеме да је узмем. Е да, какав је то сад попуст који дају на њу?
 
Akcija je na stolicu "grafitne" (sive) boje, a cena sa PDV-om je 1152e. To mu dodje nekih 170e snizenje u odnosu na druge boje.
Prodavnica je Nitea.
 
@nikornla Која је тренутна цијена Аерона, и у којој си радњи гледао? Размишљам и ја већ неко вријеме да је узмем. Е да, какав је то сад попуст који дају на њу?
SmartSelect_20220331-124308_Office.jpg

Ovo je bila cena prosle godine u Nitea radnjama (oko 136000 RSD ukupno za grafit boju), plus ako zelis kastere za tvrdu podlogu 35 EUR posto stolica dolazi sa tockicima za tepih.

Ovo je full konfiguracija remastered verzije Aerona koju mozes pronaci na HM sajtu.
Akcija je na stolicu "grafitne" (sive) boje, a cena sa PDV-om je 1152e. To mu dodje nekih 170e snizenje u odnosu na druge boje.
Prodavnica je Nitea.
Mislim da im je to standardna cena, tj. da ta akcija nije bas akcija posto su cene bile iste proslog leta, a i nisam primetio kasnije da su se ikako menjale.
 
Da, izgleda ima vise tih sivih verzija. Ovih 960e + PDV je tacno ona cena koju sam naveo, mada sam ja nekako stekao utisak da je grafitna svetlija od ove sa slike, tj ova sa slike mi deluje kao crna.
 
Da, izgleda ima vise tih sivih verzija. Ovih 960e + PDV je tacno ona cena koju sam naveo, mada sam ja nekako stekao utisak da je grafitna svetlija od ove sa slike, tj ova sa slike mi deluje kao crna.
To je bas grafitna verzija, nekako je crno - siva i najpoznatija je, ali postoji i potpuno crna verzija Aerona. To je Gaming edicija i jedina razlika je u boji (i ceni, naravno :)).


Inace, je l' je uzimao neko Atlas headrest (ili neki drugi) i kako ste zadovoljni?
 
Aha, ok... gledam tu grafitnu na slici i vidim da je bas tamna i razmisljam se dal je to ta na kojoj sam zapravo sedeo ili ima i bas "prava" crna boja.
Ja sam prodavacicu shvatio da je crna ta na kojoj sam sedeo i da je grafitna neka druga, a sad gledam sliku i deluje mi kao da je grafitna ustvari crna, pa reko mozda sam lose razumeo. Malo je konfuzna ova prosla recenica, ali valjda ce neko shvatiti :D

Sve u svemu, kolike sam cene vidjao za Herman stolice, ovo mi cak deluje kao sasvim korektna cena.
 
Ima li neko preporuku za radnu stolicu koja bi bila, onako, slična klasičnoj stolici a opet bar malo udobnija za sedenje...
Radni sto se nalazi u dnevnoj sobi i ne bih hteo neku gejmersku stolicu, ogromnu, nešto što će da štrči. Već nešto svedenije, manje, ne mora da ima točkiće ali valjalo bi da se okreće oko ose.
Izgled pa tek onda funkcionalnost i udobnost :)
 
Koliko sam mogao da pročitam u ovoj temi se gotovo nikad ne preporučuju gejmerske stalice.
 
Zato sto su uglavnom kozne i nisu ergonomske. Ni jedno ni drugo nije dobro za dugo sedenje.

Sto se delighta tice, treba otici i videti sta im je trenutna ponuda steelcase-a, ako ti je budzet vec oko 1000e.
 
Da, razmišljao sam da pogledam Steelcase opcije i mislim da cu sutra pokušati da dodjem pred kraj radnog vremena, a onda produžim u Niteu i da onda presečem.
 
Nisam iz BGa, ali sam juce bio poslovno do NBG-a i svratio na kratko do njihove radnje, bukvalno je njihov radnik sedeo na toj stolici pa je ustao da je probam. Posto sam bio u strasnoj zurbi, nisam imao vremena da je detaljno isprobavam i da se igram sa podesavanjima, ali ovako na prvu mi je dolovala ok. I on mi je reko da je to best buy za do 200e, samo htedoh da potvrdim od nekog neutralnog, iz prve ruke :)
Da i ja sam isao kod njih i oni sede na toj stolici. Ali odlucih se za model koji je indentican kao kod njih ali u MB. Ispalo me nesto jeftinije donosenje stolice u stan a isto je 5 godina garancije. Inace meni je bila ok i model M286 u Modrulju. Da sam kupovao za sebe uzeo bih nju ali je kupovana za majku. Cak kada sedim na njoj ona je lumbalnu podrsku bas pomerila ka napred i njoj to odgovara zbog kicme dok ja ne bih mogao ni 5 minta da izdrzim tako sedeci.
 
Cestitam nek te lepo sluzi. :)
 
POjavila se svetlo siva Markus kod nas
markus-kancelarijska-stolica-vissle-svetlosiva__1101440_pe866425_s5.jpg
 
Bilo je nekih gresaka sa moje strane prilikom narucivanja posto sam uzimao preko firme, tako da je porudzbenica zvanicno evidentirana tek juce. Rekli su mi da je dostava za Nis u roku od 2 do 4 dana, tako da se nadam da stize do petka pa javljam utiske
 
Stolica stigla u petak, danas smo je namontirali. Lako se sklapa, dva para ruku zavrse to vrlo brzo.
Jos uvek nisam stigo da je detaljno istestiram i da sedim par sati na njoj bez prestanka, ali prvi utisci su odlicni. Mogu da kazem ovako na prvu da je udobna, da deluje izdrzljivo i utegnuto, da stvarno ima dosta podesavanja i da je za 200e dobra kupovina. Preso sam sa neke stare noname kozne stolice iz Jyska ako se ne varam, tako da je za mene ovo stvarno napredak i praznik za kicmu :)
Sve u svemu, ja sam za sada zadovoljan

1649629048924.jpg
 
Nazad
Vrh Dno