Šta je novo?

Dobre radne stolice

I moje iskustvo je sa njima bilo isto. Nezainteresovani u potpunosti, osećao sam se da ih smaram što sam uopšte i došao :)
Po meni, za stolicu je jako bitno da se isproba pre kupovine, ne odgovara svakom isto. Zato ne bih kupovao preko oglasa "na slepo".
Isto. Zaposleni u Nitea radnji su se zato maksimalno iscimali, cak su i oborili jednu Aeron stolicu da mi pokazu kako se vade tockici ukoliko budem zeleo da ih menjam. Nije uopste bilo lako radnici da ih iscupa, pojasnila je kako se sedi pravilno, ponudili su da biram izmedju tek izlozene stolice ili potpuno nove iz magacina. Sve pohvale zaista.
 
Meni se baš dopala nenametljivost u Modrulj-u, nakon što sam dobio inicijalne preporuke prema cenovnom rangu. Bili su ljubazni i otvoreni za sva pitanja, a mogao da testiram i uporedim modele bez pritiska, što je po mom mišljenju najvažnije.
 
Na tu cenu koliko je + sa zvezdom?
Ako se dobro sećam da je bilo oko +3000. Kod njih na sajtu je sad cena ALU zvezde 3000/4200 din.
Meni se baš dopala nenametljivost u Modrulj-u, nakon što sam dobio inicijalne preporuke prema cenovnom rangu. Bili su ljubazni i otvoreni za sva pitanja, a mogao da testiram i uporedim modele bez pritiska, što je po mom mišljenju najvažnije.
Volim i ja nenametljivost, ali ovde nije bila reč o tome nego odgovor "ne znam" ili "morate da pozovete kolege iz prodaje" kao odgovor na maltene svako pitanje...
 
Ja opet sa druge strane imam kontra uskustvo. Momak koji radi u Modrulju mi je uvek pokazivao razne modele i kako se koriste mehanizmi i uvek ljubazan na sva moja dosadna pitanja mi je odgovarao dok zena koja je bila u MB je sedela za stolom dok sam ja pokušavao da provalim kako se koristi stolica. Napominjem da sam više puta išao u obe radnje.
Tako da sve zavisi ko radi u smeni kada dođete u radnju.
 
Dobar je reply za taj novac. Sto se lumpalne podrske tice, koliko se secam, oni imaju slajder pozadi. To je stolica koja se uzima za firme, jer je ergonomska, izdrzljiva, pristupacna i ima 10 godina garancije.
Trebalo bi proveriti koliko jos traje garancija na mehanizam, da li su sjaderi za ruke ispravni i koliko se vide znaci koriscenja.
 
Da li neko prodaje stolice za baš krupne ljude? Drugar ima 160kg i treba mu pouzdana kancelarijski stolica koja može da izdrži njegovu kilažu bez problema.
 
Ja opet sa druge strane imam kontra uskustvo. Momak koji radi u Modrulju mi je uvek pokazivao razne modele i kako se koriste mehanizmi i uvek ljubazan na sva moja dosadna pitanja mi je odgovarao dok zena koja je bila u MB je sedela za stolom dok sam ja pokušavao da provalim kako se koristi stolica. Napominjem da sam više puta išao u obe radnje.
Tako da sve zavisi ko radi u smeni kada dođete u radnju.
Pre godinu dana ravno sam isao da uzmem stolicu u MB-u, kapiram da je bila ona mrsava plava visoka zena u prodavnici, kada sam i ja bio.

Zena se doslovno polomila da mi bukvalno svaku stolicu izreferise i pokaze sta moze sta ne, cak mi je i rekla par modela koji idu najvise, u smislu da ljudi dodju sa odredjenim budzetom tipa 30-40-50k i na kraju kupe stolicu koja kosta 15-20k... bas kao sto sam ja uradio. Imao sam budzet neogranicen... u smislu da cu uzeti ono sto mi odgovara jer moje zdravlja i kicma i sedenje 10h u proseku nemaju cenu... prvo sam sedeo na onim ultra fancy mesh stolicama, trte-mrte... na kraju uzeo stolicu koja je kostala 16.000 (sa PDV-om).

Poenta je da sam imao bas bas pozitivno iskustvo sa uslugom u samoj prodavnici a kasnije i kada sam otisao da preuzmem stolicu u magacin (jer mi je relativno blizu), momci se isto polomili da mi pomognu da ubacimo u kola i dali par kul saveta kao i sta da radim ako se desi nesto, prijatni momci.
 
Da li neko prodaje stolice za baš krupne ljude? Drugar ima 160kg i treba mu pouzdana kancelarijski stolica koja može da izdrži njegovu kilažu bez problema.
Steelcase reply je deklarisana do 140kg. Meni je ova iz Modrulja objasnila sta to znaci - da moze da izdrzi 100k krugova bez ostecenja pod max opterećenjem. Znaci svaka bolja ce izdrzati ako se ne naslanja pod nagibom i sl.
 
Sta fali plasticnim zvezdama,ja sam imao jednu kinesku iz forme,na kraju otisao gasni mehanizam,zvezda prodata novom vlasniku. :)
 
Da li je moguće uraditi nešto po pitanju lumbalne podrške kod Markus stolice? Ubiše me leđa od kad sam je uzeo pre mesec dana. Nikada pre ove stolice nisam imao problem sa leđima.
 
Zavisi kakav problem ti pravi. Mene je žuljalo ono jastuče, pa sam skinuo naslon, svukao onu mrežu i stanjio sunđer u tom jastučetu, sad mi je ok.
 
Da li je moguće uraditi nešto po pitanju lumbalne podrške kod Markus stolice? Ubiše me leđa od kad sam je uzeo pre mesec dana. Nikada pre ove stolice nisam imao problem sa leđima.
U ikei postoje lumbalni jastucici koji kao bas idu uz te njihove stolice. Koristio sam Markusa sa i bez njega, iskreno ne znam kako mi je bolje, ali sam odlucio da menjam celu stolicu jer mislim da mi ne odgovara s obzirom da sam i ja poceo da osecam neke probleme koje ranije nisam imao. Da li je do stolice, produzenog sedenja od kad radim od kuce ili neke kombinacije, ne znam, ali sam odlucio da je menjam, pa cemo videti.

Svojevremeno sam kupio 3 jastucica (ne pitaj me zasto), posle sam hteo da prodam bar jedan koji bukvalno nisam ni koristio, ali naravno da nikad nisam okacio oglas za prodaju.

Za vikend idem do ovih nekoliko prodavnica na NBG da pogledam da li mi nesto bas odgovara od tih mahom ergonomskih varijanti.
 
Dal su ovde ikad spomenute ove stolice iz MB? I kakav je uopste kvalitet tih MB stolica?



 
Zelela bih da podelim svoje iskustvo 😊
Bio mi je potreban radni sto i stolica, i na osnovu dosta pozitivnih komentara odlucila sam se za Markus stolicu iako je nisam probala jer nisam mogla da idem do Beograda. Obisla sam Jysk, Forma Ideale, Matis i slicne salone i one stolice u cenovnom rangu do 20k dinara ili su bile lose izrade, ili nisu imale podesavanja, ili i one sto su bile bolje, bile su skuplje. Isto, sto se tice radnog stola, trebao mi je jedan veci sto, pa sam se odlucila za Malm sto sa izvlacnim panelom takodje iz Ikee. Stiglo je u odabranom roku, Milsped dostavlja kamionom vece pakete (ovo je imalo zajedno preko 50kg). Opsti utisak o stolu i stolici je odlican! Stolica je jako teska, stabilna, kvalitetna, udobna, ne gura mi glavu napred kao sto neki kazu. Isto cega sam se pribojavala je da li cu moci sa Markus stolicom da se uvucem pod sto jer je ploca Malm stola bas debela, 5cm, ali se uvuklo bez problema na skroz spustenoj stolici, sto meni i ne smeta jer nisam nesto puno visoka (170cm).
Sto je bas lep, cvrst, prostran, izvlacni panel je dobra stvar za dodatan prostor.
U svakom slucaju, jedno bas pozitivno iskustvo sa Ikeom. 🤝
 
Zavisi kakav problem ti pravi. Mene je žuljalo ono jastuče, pa sam skinuo naslon, svukao onu mrežu i stanjio sunđer u tom jastučetu, sad mi je ok.
Da, upravo taj jastuk na Markus stolici, jednostavno prominira previše ispred naslona i kada se navališ 90% težine je na tom jastuku u nivou slabinskog pojasa. Tu je na maloj površini preveliki pritisak u tom delu leđa i otuda bolovi. Vidim da je na netu puno pritužbi na taj problem i da su ljudi svašta pokušavali, sekli, otkopčavali ili vadili jastuk itd. Ali onda je pitanje koliko je i takva improvizacija dobra za leđa.

Obzirom da treba demontirati celu stolicu i improvizovati, odustao sam i oglasio Markusa.
 
Pa nije baš veliki problem da se skine naslon i otkopča ono platno i mreža sa naslona za leđa i dođe do tog jastučića. Par minuta je potrebno. Oni stavljaju previše sunđera u taj jastučić i onda se on nekako izobliči i više žulja, nego što daje podršku za kičmu. Kada se ukloni taj višak sunđera, onda je stolica mnogo udobnija za sedenje.
 
Da li je moguće uraditi nešto po pitanju lumbalne podrške kod Markus stolice? Ubiše me leđa od kad sam je uzeo pre mesec dana. Nikada pre ove stolice nisam imao problem sa leđima.
U ikei postoje lumbalni jastucici koji kao bas idu uz te njihove stolice. Koristio sam Markusa sa i bez njega, iskreno ne znam kako mi je bolje, ali sam odlucio da menjam celu stolicu jer mislim da mi ne odgovara s obzirom da sam i ja poceo da osecam neke probleme koje ranije nisam imao. Da li je do stolice, produzenog sedenja od kad radim od kuce ili neke kombinacije, ne znam, ali sam odlucio da je menjam, pa cemo videti.

Svojevremeno sam kupio 3 jastucica (ne pitaj me zasto), posle sam hteo da prodam bar jedan koji bukvalno nisam ni koristio, ali naravno da nikad nisam okacio oglas za prodaju.

Za vikend idem do ovih nekoliko prodavnica na NBG da pogledam da li mi nesto bas odgovara od tih mahom ergonomskih varijanti.
Da, upravo taj jastuk na Markus stolici, jednostavno prominira previše ispred naslona i kada se navališ 90% težine je na tom jastuku u nivou slabinskog pojasa. Tu je na maloj površini preveliki pritisak u tom delu leđa i otuda bolovi. Vidim da je na netu puno pritužbi na taj problem i da su ljudi svašta pokušavali, sekli, otkopčavali ili vadili jastuk itd. Ali onda je pitanje koliko je i takva improvizacija dobra za leđa.

Obzirom da treba demontirati celu stolicu i improvizovati, odustao sam i oglasio Markusa.
Ja sam kupio dodatni jastuk za sedalni deo, koji me je "podigao" pa sad lumbalni deo bolje naleže i sedenje je puno prijatnije.
Kačio sam slike ovde na temi.

EDIT: https://forum.benchmark.rs/threads/dobre-radne-stolice.252799/post-6479597
 
hmmm, pa ovo bi mozda i pomoglo malo... takvo jastuce kao dodatak bi taman i pomoglo da za zadnjicu bude udobnije, jer mi se cini da je ovaj deo sedista blizi naslonu nesto tanji, pa samim tim i neudobniji, tj brze pocne da smeta/boli pri duzem sedenju.

S obzirom da je 700 dinara, isplati se uloziti i probati. Hvala za preporuku :)
 
Ta stolica je katastrofa, brzo se rasklima, na poslu smo dve tri već zamenili.
 
Ja samo da javim da sam na kraju kupio MB stolicu model B600 G. Mama kaze da je zadovljna. Videcemo kako ce biti posle duzeg vremena koriscenja.
 
Sta je bilo sa tim "staro za novo", nista?
 
Nazad
Vrh Dno