Šta je novo?

Dobre radne stolice

Takodje gledam da uzmem uzmem Modrulj 291, i to CH model, posto kazu da je malo bolji. Zanima me da li je neko uzimao neki drugi materijal za sediste, osim ove eko koze sa kojom stolica dolazi standardno? Do sad sam imao stolicu se eko kozom, koja je vec posle par godina ispucala skroz, tako da bih je sad zaobisao u sirokom luku.
 
Po meni nema smisla uzimati eko kožu za tu stolicu jer je dosta skuplje a i kao što i sam znaš manje izdržljivo. Sedeo sam na sva tri tipa, koža, štof i mreža i što se tiče udobnosti, barem na par minuta sedenja, štof i eko koža su podjednako dobri a mreža je dosta tvrda za moj ukus. Tu je svakako faktor i znojenje ali to već ne može da se testira u prodavnici.
Doduše ja sam uzeo običan M 291 model, ne znam koje su tačno razlike sa /CH modelom.
 
Koliko sam video, sad imaju i model sa štofom...nada, mislim da može da se bira.
Mreža nije za svakoga, dosta ljudi tvrdi da je tvrđa varijanta i smeta im (ne samo za ovu stolicu, generalno). Što je najgore, to se provali tek nakon dužeg sedenja.

Ja za mene nisam hteo stolicu sa mrežnim sedištem iz tog razloga. Težak sam i zeza me kičma u krstima, i mislim da mi mreža ne bi odgovarala, treba mi tapacirung ispod dupeta...

Naravno, sve ovo je individualno i ne treba da odvrati ljude od mrežnih sedišta.
 
Doduše ja sam uzeo običan M 291 model, ne znam koje su tačno razlike sa /CH modelom.
Prema specifikaciji sa sajta rekao bih da je CH oznaka za hromirani model.

Kako si zadovoljan 291 modelom?
Verovatno si isprobavao više modela, da li možda možeš sa Markusom da uporediš?
 
Prema specifikaciji sa sajta rekao bih da je CH oznaka za hromirani model.
Da, tako se i meni čini na prvi pogled...

Poprilično sam zadovoljan sa M291 nakon koju nedelju korišćenja. Eventualna zamerka ide na mehanizam za učvršćivanje naslona za glavu, na izloženom modelu u prodavnici su se videli tragovi od podešavanja naslona (skinula se farba sa metala) a vijci za zatezanje dotičnog moraju da se baš zategnu kako se ne bi klimalo.

Imam i M242 koji sam kupio pre oko 3 godine, sad sam tražio neki značajniji apgrejd pa sam pikao baš 291 po preporukama iz ove teme. Markus mi se više činio kao sidegrade u odnosu na M242 pa ga nisam ni uzeo u razmatranje.
 
Baš ću sutra da odem da je probam. Jel se čeka na isporuku ili imaju na stanju?
 
U NSu su imali odmah na stanju, mogao sam dan nakon što prođe uplata da preuzmem ili da čekam još par dana da mi oni dostave (1000 rsd je bila dostava).
 
Doneli su je u dva dela, sedište i zvezda sa lift mehanizmom. Pretpostavljam da bi je tako i lično preuzeo.
 
Zdravo svima,

kako laptop koristim za stolom sedeći na trpezarijskoj stolici reših da olakšam sebi.

Šta je problem? Prvo se uhvatim za gejmersku stolicu. Odem da probam... Kvalitet nikakav, štepovi neprecizni, baze plastične, plastični točkići. Da zlo bude veće, preskupe su za ono što nude. To sam skroz otpisao i skontao da ipak treba da kupim kancelarijsku stolicu.

Imam 193cm i 110kg što izbor gura na skupe stolice a ja sam odvojio 30.000 za ovu namenu. Mada mi je i to onako... Stojaće u trpezariji, odnosno u dnevnom boravku, podloga parket.

Evo neki uži izbor pa vi pucajte sa komentarima.

1. Deluje mi O.K osim što mi se ne sviđa plastična zvezda. Nadam se da nije fejk popust ali tretiram je kao da jeste.


2. Ovakvu imamo na poslu. Na prvu, lepo se sedi i generalno mi deluje fino. Ima dosta prostora da se prevrćem u stolici, noge držim na drugoj stolici, itd.


3. Ova je slična, ali ne znam što je ona ergonomska a ova gora nije?


Eto, to je neki uži izbor.
 
I tebi druže sa 110kg, preporučujem m291, za 50e više.
 
Da, tako se i meni čini na prvi pogled...

Poprilično sam zadovoljan sa M291 nakon koju nedelju korišćenja. Eventualna zamerka ide na mehanizam za učvršćivanje naslona za glavu, na izloženom modelu u prodavnici su se videli tragovi od podešavanja naslona (skinula se farba sa metala) a vijci za zatezanje dotičnog moraju da se baš zategnu kako se ne bi klimalo.
Da, to i mene brine kako će stolica da se ponaša nakon višegodišnjeg svakodnevnog 8+ sati korišćenja. Ovako na prvi pogled ne odaje utisak da će i nakon 4-5 godina biti u stanju kao kad je kupljena. Je l koristio neko Modrulj stolice M serije svakodnevno 8+ sati duži niz godina i kakvi su utisci?
 
Morate da razumete da ni jedna modrulj stolica nema nikakve veze ni sa jednom drugom. Ja sedim na mojoj 291 kad sam u srbiji. Dosad u zbiru oko 9 meseci, inače sam imao podstanarke, nekad žena, nekad deca, ukupno godinu ipo. Uvek je otkocena I uvek sam zavaljen. Naslon zategnes jednom i nikad vise. Izgleda danas isto kao prvi dan. A da, ja imam 120+ I 182 cm.
 
Sto se tice M291 sedista, uzmite eko kozu, dosta je bolje nego stof. Nije samo materijal u pitanju, samo sediste je drugacije, ovo sa eko kozom je robusnije. I ja sam hteo da izbegnem eko kozu pa uzeo u stofu a u salonu sam probao eko kozu. Kad je stigla ta stof varijanta sediste je bilo znacajno losije, pogotovo pozadi poslednjih 15cm osecala se rupa tj. propadala mi zadnjica. I na sedistu sa eko kozom ima isto rupa ali je bolje odradjeno tj. jace je, ne oseca se, samo kad pipnete odozdo vidite da je rupa. Rekao bih da je kontstrukcija oko te rupe cvrsca. Nije ni to jedina razlika, ovo sediste sa eko kozom je dosta ergonomicnije, ono sa stofom je bas samo kocka sundjera sa stofom preko. Kad ode eko koza, presvucicu je u stof i kraj, ako izdrzi do tada mesh etc.

U svakom slucaju nemojte misliti da je sediste ekvivalent samo da se materijal menja. Vidite da li imaju ili hoce da vam pokazu oba pa procenite sami pre kupovine.
 
Kontam da je original eko koža, što ja imam, a da štof sami siju... Eko koža inače ima rupice valjda da diše...
 
Koliko sam ja izvalio, ne, sve je fabricki.

Kao sto rekoh uzeo sam prvo stof pa zamenio za eko kozu. Nije da sam samo vratio sediste, zamenili su mi celu stolicu. Ima jos par razlika, zvezda i lumbalna podrska su drugaciji, kvalitetniji, na modelu sa eko kozom (M291-CH). Dakle rekao bih da je tako komplet, mozda gresim. Uz M291-CH dobio sam i neke pletene rukavice kao valjda da u njima sastavis stolicu i mali metar na izvlacenje kao privezak sa slikom i logom stolice. :) U sustini je drugi model i kao "vise klase" iako je koncept isti. Cini mi se i da su tockici bili malko drugaciji ali ne secam se bas jer sam odmah vratio stof varijantu, bukvalno kako sam seo i propao pozadi bio sam u fazonu "oh, hell no". Otisao do salona, seo na sediste sa eko kozom i sve ok, trazio da mi zamene i zamenili kulturno i ljubazno, sve pohvale.
 
Gledaj, obrni okreni jedino ta M291 da je krštena za te pare a da odgovara većim ljudima. Naručiću je ovih dana pa ću javiti utiske da i drugi imaju neku sliku koji imaju slične prohteve.
 
  • Like
Reagovanja: PPC
Ja sam obrnuo "nebo i zemlju" dok nisam uzeo M291-CH. Mislim da sam kupio i vratio jedno pet-sest stolica ukljucujuci Markusa, ove Ergohuman kopije, A500 iz Astra office-a, neki tamo model iz MB Stolica, NS Vizor... MB stolice i Astra office prave tj. sklapaju sami, totalna katastrofa. Astra office mi je isporucio A500 fotelju gde su rukonasloni bili asimetricno zasrafljeni za celih 3cm, kao ljudi dal imate vi lenjir. Vizor je na sajtu imao tehnicke crteze svojih modela, narucio stolicu Ambijenta, ona kad je dosla bukvalno 10% skalirano manja, sve dimenzije, minijatura. Ni visina ni dubina ni sirina nisu bili dobri za po 7-8cm, model ko za decu a ja 190/100. Ergohuman kopije na nasem trzistu, kako vam se zalomi, Markus otp isto. Nisam imao srece ni sa jednim.

M291-CH doduse stvarno "hits all the spots". Evo oko godinu i po dana je rabim 8-10h dnevno, ne skripi, nije se rasklimalo nista, eko koza nigde nije krenula da puca... da kucnem u drvo stvarno je ok. Topla preporuka u moru gluposti na nasem trzistu.
 
Sad kad je @PPC nahvalio toliko ima da skoči cena bar za 10%. Koliko sam video i običan model M291 i M 291CH su trenutno na akciji, a CH sa kožnim sedištem je skuplji za nekih 4 hiljade dinara. Ako stvarno ima još neka razlika osim što je na CH modelu kožno sedište onda i nije velika razlika u ceni.
 
Kolko je m291ch bila najniža cena?
Ove sada akcijske cene za m291 i CH su bile regularne cene pre godinu dana kada sam ja kupio, sumnjam da ce biti nize.

Sad kad je @PPC nahvalio toliko ima da skoči cena bar za 10%. Koliko sam video i običan model M291 i M 291CH su trenutno na akciji, a CH sa kožnim sedištem je skuplji za nekih 4 hiljade dinara. Ako stvarno ima još neka razlika osim što je na CH modelu kožno sedište onda i nije velika razlika u ceni.
Da se razumemo, nije m 291 neko posebno otkrovenje od stolice i 300e, koliko sam je ja platio, jeste malko jaca cena ali dobro. Problem je sto je ostatak trzista teska katastrofa pa onda ovo ispadne hvalospev. M 291 je ustvari prva stolica koju sam nasao da je isporucila ono sto je reklamirala tj. da nije omanula nigde.
 
Da li ce koza na sedistu da se iscepa(pohaba)? Kojeg je kvaliteta?
 
Ne znam, ja ne bih pipao eko-kožu nikad više u životu, pa bez obzira na kojoj je stolici. Čim dođe toplije vreme oprosti se od neoznojenih butina i guzice :D
 
Čitao sam recenzije za M291 na ruskom (Samurai SL-3.04), nisam baš oduševljen.
 
Možda neka od Haworth stolica na popustu...ili vrebati neku polovnu Herman-Miller ili Steelcase...
 
Kod HM mi se dopada što i stolice nižeg ranga imaju podesivi otpor pri slobodnom ljuljanju. Ne znam za Delight, ali u Nitea-i možete doneti knjigu ili laptop i probati kako vam odgovara stolica pri dužem sedenju.
 
Nikad mi nije bilo jasno cemu sluzi ljuljanje na radnoj stolici?

mene bilo kakvo cak i minimalno klimanje stolice za rad uzasava.
 
Kod HM mi se dopada što i stolice nižeg ranga imaju podesivi otpor pri slobodnom ljuljanju. Ne znam za Delight, ali u Nitea-i možete doneti knjigu ili laptop i probati kako vam odgovara stolica pri dužem sedenju.
Ne može u delightu. Kao razlog rekoše da im je prodajni prostor ujedno i radni. Doduše, isti slučaj je i u nitei, ali daju da se proba na duže.
 
Nazad
Vrh Dno