Šta je novo?

Dobre radne stolice

Mirra 2 je deklarisana na 157kg, a garancija je 12 godina tako da...
Ja sam pobrkao loncice... Sayl stolice su u pitanju (oba slučaja za koje znam)... Sad sam sliku pogledao pa sam se setio :)
 
Znam da HM Aeron postoji u nekoj ojacanoj verziji, pa kome treba, moze i nju da juri. Svakako je odlicna stolica. Znam da sam probao B (srednju), ali bila je mala za ledja. C bi bila prava mera (za nekoga slicnih dimenzija).
Ojačana verzija Aerona mi zvuči skoro kao pleonazam :)
Mada, da ne gledam već godinama šta mogu da izdrže verovatno ne bih ni sam verovao.
Izvini ako sam preskočio negde, ili ako je suviše lično, ali kolike su ti "mere" ako ti je B Aeron mali? Ja sam 190/95 i na poslu sedim u B koji mi je taman, kući silom prilika imam C i prevelik mi je, posebno sedalni deo.
Ja sam pobrkao loncice... Sayl stolice su u pitanju (oba slučaja za koje znam)... Sad sam sliku pogledao pa sam se setio :)
Kod žene u firmi imaju nešto preko 40 komada Sayla, nisu imali problema ni sa jednom, njoj se toliko svidela da je i za kući uzela istu.
 
Znam da HM Aeron postoji u nekoj ojacanoj verziji, pa kome treba, moze i nju da juri. Svakako je odlicna stolica. Znam da sam probao B (srednju), ali bila je mala za ledja. C bi bila prava mera (za nekoga slicnih dimenzija).
Нисам тачно разумео да ли је било Aeron/Miraii у Ц величини?

На интернету сам нашао ову шему за одређивање величине столице:
HermanMiller-aeron__velicine.png
По томе сам у међу зони (B/C) и свуда видех да у том случају препоручују већу столицу.

И ако није тајна шта си од додатака узимао (сем точкића)? Видех да има неколико врсти наслона за руке, за главу, за подршку леђима...
 
Ojačana verzija Aerona mi zvuči skoro kao pleonazam :)
Mada, da ne gledam već godinama šta mogu da izdrže verovatno ne bih ni sam verovao.
Izvini ako sam preskočio negde, ili ako je suviše lično, ali kolike su ti "mere" ako ti je B Aeron mali? Ja sam 190/95 i na poslu sedim u B koji mi je taman, kući silom prilika imam C i prevelik mi je, posebno sedalni deo.

Kod žene u firmi imaju nešto preko 40 komada Sayla, nisu imali problema ni sa jednom, njoj se toliko svidela da je i za kući uzela istu.
Nisam nesto gabaritan (183cm, 80kg), ali na Aeron B modelu, ledjima (lopaticama) sam kacio ledjni okvir kad se naslonim, a to mi je smetalo. Da je za nijansu veca, tu ne bi bilo problema. Zato sam hteo probati i C, ali nije bilo. Mirra 2 ima drugaciji ledjni deo, kao leptir krila i drugacije je izvijena u odnosu na Aeron, tako da je udobna kada se naslonim.
 
Poslednja izmena:
Нисам тачно разумео да ли је било Aeron/Miraii у Ц величини?

На интернету сам нашао ову шему за одређивање величине столице:
Pogledajte prilog 306352
По томе сам у међу зони (B/C) и свуда видех да у том случају препоручују већу столицу.

И ако није тајна шта си од додатака узимао (сем точкића)? Видех да има неколико врсти наслона за руке, за главу, за подршку леђима...
Pricao sam o Aeron modelu, on ide od A do C (manja ka vecoj). Upravo kao na tom grafikonu.
Receno mi je da konfigurisem Mirru online i posaljem tako u Niteu. U sustini sve od dodataka sto je moglo sam stavio, samo bez tih silikonskih tockica (tisi su na parketu). Stolica je ispala negde oko 99.000 dinara (830 eura - septembar 2017.)
 

Prilozi

  • Mirra 2 Back Configurated.jpg
    Mirra 2 Back Configurated.jpg
    78.8 KB · Pregleda: 54
  • Mirra 2 Configurated.jpg
    Mirra 2 Configurated.jpg
    98.4 KB · Pregleda: 51
  • Mirra 2 Front Configurated.jpg
    Mirra 2 Front Configurated.jpg
    70.5 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena:
Zna li neko zasto nema markusa u Ikei vec jedno 2 meseca?
Danas igrom slučaja saznam info koji je možda odgovor. Naime ženim brat je programer u DMS, kaže da je od početka korone DMS potpisao ugovor sa Ikea da im isporučuju 80 Markusa mesečno, koje potom dele svojim programerima jer svi mahom radr od kuće. Verovatno nešto slično rde i ostale programerske kuće i eto nestašice.
 
^ Gledao sam i nije mi nesto ta stolica.

Da li je neko imao priliku da probao ovu stolicu, sada je nema a bukmarkovao sam je pre 100godina da je probam ako nadjem negde
genericko ime Stolica Executive 19
 
Danas igrom slučaja saznam info koji je možda odgovor. Naime ženim brat je programer u DMS, kaže da je od početka korone DMS potpisao ugovor sa Ikea da im isporučuju 80 Markusa mesečno, koje potom dele svojim programerima jer svi mahom radr od kuće. Verovatno nešto slično rde i ostale programerske kuće i eto nestašice.
Al su se pretrgli kada su resili da kupuju Markusa, a daju im platu 1.5k+
 
Al su se pretrgli kada su resili da kupuju Markusa, a daju im platu 1.5k+
krastavac, u kancelarijama verovatno imaju bolje stolice (nisam pitao), ovo su stolice koje praktično ustupaju zaposlenima dok traje ovaj rad od kuće, pa su verovatno išli na to da uzmu nešto jeftino, a prilično kvalitetno. Takođe, on nije zano da mi kaže da li su o jedine stolice koje su kupovali, on lično i kolege koje zna su dobili Markusa, ali mislim da njih ima blizu hiljadu zaposlenih,m ako ne i više, pa on stvarno ne zna koje stolice su ostali dobili, i da li su ih uopšte dobili...

Uglavnom, konačno sam uživo probao sedeti na Markusu i odgovara mi, još samo da ga dočekam. ;)
 
Hvatam se za slamku, ali hajde i ovde da pitam. Da neće možda neko skoro uzimati za firmu nešto iz Delight Office-a?
Kupio bih Steelcase stolicu za sebe lično, pa kada bih mogao da izbegnem S. Malog bilo bi baš lepo, a bogme i korisno.
Nije mi ništa hitno da mora brzo ali ne bih baš čekao 5-6 meseci.
 
Mali info, možda nekom pomogne, sad su mi poslali mail i naručio sam Markus stolicu iz IKEA.
Izgleda da su im stigle neke količine i da ih imaju trenutno ima na lageru i za poručivanje, pa ko čeka sad je prilika.
Uzeo sam onu standardnu crnu mrežastu za 14.999din, a dobra je varijanta što sam istu takvu uspeo da istestiram i uživo prošle nedelje, i odgovara mi.

Inače onaj IKEA sistem za javljanje dostupnosti trenutno nedostupnih proizvoda je dobar, nego sam ja glupan tek pre dve nedelje skontao da moraš na nedeljnom nivou da potvrdiš da si i dalje zainteresovan za proizvod koji pratiš, u suprotnom te skidaju sa liste zaintersovanih.
To u prevodu zanči da mi ono što sam se bio prijavio za Markusa pre 8 meseci, pa nisam obnovio prijavu (do pre dve nedelje, pa produžio prošle), ništa nije vredelo jer su me odmah po protoku prve nedelje pre 6 meseci skinuli sa liste.

Dakle, ako ste zainteresovani za neki proizvod obnavljajte prijavu svake nedelje.
 
Mali info, možda nekom pomogne, sad su mi poslali mail i naručio sam Markus stolicu iz IKEA.
Izgleda da su im stigle neke količine i da ih imaju trenutno ima na lageru i za poručivanje, pa ko čeka sad je prilika.
Uzeo sam onu standardnu crnu mrežastu za 14.999din, a dobra je varijanta što sam istu takvu uspeo da istestiram i uživo prošle nedelje, i odgovara mi.

Inače onaj IKEA sistem za javljanje dostupnosti trenutno nedostupnih proizvoda je dobar, nego sam ja glupan tek pre dve nedelje skontao da moraš na nedeljnom nivou da potvrdiš da si i dalje zainteresovan za proizvod koji pratiš, u suprotnom te skidaju sa liste zaintersovanih.
To u prevodu zanči da mi ono što sam se bio prijavio za Markusa pre 8 meseci, pa nisam obnovio prijavu (do pre dve nedelje, pa produžio prošle), ništa nije vredelo jer su me odmah po protoku prve nedelje pre 6 meseci skinuli sa liste.

Dakle, ako ste zainteresovani za neki proizvod obnavljajte prijavu svake nedelje.
Pa nisi glupan, nego gde je logika da si za nešto zainteresovan svega 7 dana? I ja sam je kupio, pa sam došao da javim da je ima na stanju. Nije bila dostupna opcija preuzimanja u radnji u Beogradu, iako ima 1 na stanju, dakle opet vrlo mala količina u prodaji. Menadžeri nabavke Ikea Srbija da budu srećni što imaju za hleb.
 
Koja je razlika između Markusa od 14.999 i 18.999 dinara?
 
Platno - eko koza
 
Pa nisi glupan, nego gde je logika da si za nešto zainteresovan svega 7 dana? I ja sam je kupio, pa sam došao da javim da je ima na stanju. Nije bila dostupna opcija preuzimanja u radnji u Beogradu, iako ima 1 na stanju, dakle opet vrlo mala količina u prodaji. Menadžeri nabavke Ikea Srbija da budu srećni što imaju za hleb.
Znam i meni je bilo nelogično, ali je tako...
Čak si mi ti prvi rekao za tu opciju prijave zainteresovanosti za proizvod na sajtu, jer mislim da ti najduže tražiš i vijaš radnu stolicu, ali verujem da ni ti nisi znao da zaintersovanost mora da se obnavlja nedeljno. Verovatno si se i ti jednom prijavio i mislio to je to, baš kao i ja do pre dve nedelje kada sam uklavirio da mora da se obnavlja.
Drago mi je da je moja informacija bila pravovremena i da su kolege naručile.
Dugo da nas služi. ;)

EDIT: Pisao sam pre nedelju dana da imaju ugovor o direktnoj distribuciju stolica u jednu novosadsku programersku firmu (i ko zna koliko još takvih firmi po Srbiji), tako da menadžera IKEA boli uvo oni prodaju sve što im pristigne od Markusa momentalno, i to bez ikakvog cimanja, salonsklog izlaganja, nuđenja proizvoda "običnim" kupcima.
 
Poslednja izmena:
Pa sto bi ga bolelo uvo? :D Njemu nikad bolje sto sve odmah ode.
 
Pa ako možeš da prodaš 300 stolica mesečno, a ti naručuješ 120 jer imaš ugovorenu prodaju 100, ti si bukvalno definicija nesposobnosti.
 
Mislim da je globalna nestašica Markusa. Prosto svuda se radi od kuće, stolica spada ok kupovinu svuda i ne mogu dovoljno da naprave .. sumnjam da se trebovanja u ikei rade kao u maxiju ;)
 
Meni na primer Markus uopste nije odgovarao pa sam je prodao. Pre svega zbog rukonaslona koji ne mogu da se podesavaju, a ni sedenje u njoj mi nije bilo nesto woow.
 
Stigao Markus.
Detaljnu ocenu pišem za nedelju-dve.
Za sad prvi utisak je prilično dobar, materijal deluje kvalitetan, ništa ne krcka i ne škripka, stolica je baš teška, sve je to vrlo dobro, tačnije sve je ok osim onog sunđera za lumbalnu podršku, koji je meni koji sam 190cm, jedno 5-6cm viši od sredine lumbalnog dela... To znači da su meru uzimali po ljudima višim od mene (što svakako nije prosek), osim ukoliko ta lumbalna podrška ne može da se pomera na dole.
Što se tiče rukonaslona oni su mi taman visoki, ali ja nisam baš reper na tu temu jer imam dosta dugačke ruke za visinu...
Točkići na pogled deluju skrnavo, ali lepo idu, ne škripe.
Onaj tilt i zavaljivanje mi se sviđaju, stolica deluje stabilno i čvrsto, nemam strah da ću se prevaliti iako sam potpuno preterao sa težinom (110kg, trenutno)...

Uglavnom, za sada sam zadovoljan...
 
Odlična je stolica, samo da je duži sedalni deo!
Naslon je dovoljno visok i za ljude koji su oko 2m, ali sedalni deo nije dovoljno dugačak.

U svakom slučaju nema bolje za te pare :)
 
Poslednja izmena:
Problem sa lumbalnom podrškom kod Markusa je što je prevelik komad sunđera uguran u taj jastuk, pa se onda negzodno sabije i žulja. Ja sam na mojoj rasturio naslon za leđa, odsekao višak sunđera da bude tačno veličine koliko je to jastuče i kao da je druga stolica u pitanju, dosta udobnija. Celo to majstorisanje je dvadesetak minuta do pola sata, da se rasturi stolica, odseče višak, vrati sve nazad. Ma ni pola sata, možda 15 minuta.

Već je neko pričao da je radio isto to, pa sam i ja poslušao savet.
 
Odlična je stolica, samo da je duži sedalni deo!
Naslon je dovoljno visok i za ljude koji su 2m, ali sedalni deo nije.

U svakom slučaju nema bolje za te pare :)
Za sad nemam taj utisak.
Ja se uvek u stolicu uvalim lumbalnim delom do kraja sedalnog dela tj. do samog naslona. Ovaj sedalni deo mi je do pola butina (ne baš do pola butina par cm je kraći), dakle dovoljno duboko da noge odmaraju na sedalnom delu, ne očekujem da mi sedalni deo dođe uz noge do iza kolena... Mislim bilo bi lepo. ali mislim da nije realno...

@qryak meni nije problem debljina lumbalne podrške, nego bih voleo da je malo niže pozicionirana. Ovako mi kreće tek od pola lumbalnog dela kičme dok je ovaj deo kičme niže ka trtici bez podrške...
Bar da može da se pomera po vertikali, pa da svako podešava kako mu odgovara.

EDIT:
Npr. ovaj junoša baš lepo sedne, skoro do iza kolena...

Ja to nemam šanse ni blizu. :)
E sad, da li će me "seći" sa donje strane butina, to ćemo videti...
 
Poslednja izmena:
Meni bi odgovaralo da je duži taj deo stolice na kome se sedi, ali krastavac koliko para dosta muzike.
Stolice koje imaju opciju da se to prilagodi su dosta skuplje od markusa...
 
Nazad
Vrh Dno