Šta je novo?

Dobre radne stolice

Има ли негде да се виде цене StealCase Leap столица? Или где се виде када имају снижења?
Својевремено сам писао delightoffice, али ми поручише да то зависи од избора опреме (али не доставише ни цене ни списак опције). И чувено: Најбоље да дођете и видите.
Та мени треба скоро 3 сата до њих и толико назад, а да притом немам ни оквирну цену.
Тренутно више нагињем ка Herman Miller Mirra 2 него StealCase Leap, и свакако ћу морати да долазим да пробам. Али ми смета што крију цене.

Ако није тајна @Xepoj87 шта си узимао/препоручујеш од опција/додатака (не интересује ме боја столице)?
 
Koliko sam shvatio u njemu je pena, što je gušće od sunđera.
@shpajz jel se vidi okom taj mesh sag, jel možeš da uslikaš?
Ne, nažalost ne vidi se uopšte, mesh izgleda kao nov. Ja sam baš posebno obratio pažnju na mesh jer je na ovoj koju imam u firmi počeo po malo da se haba skroz napred gde prelazi preko waterfall-a, što i ne čudi posle toliko upotrebe. To habanje nema nikakve funkcionalne posledice, ali se vidi i malo kvari estetiku ako se neko baš zagleda. Dok kod ove koju sam uzeo polovnu mesh izgleda netaknuto, ali funkcionalno se primeti sag, tj kada se sedne upadne se za nijansu dublje nego što bi trebalo, što onda opet pojačava glavnu manu mesh stolica - pritisak okvira na noge.
Situacija je bila takva da sam je uzimao na (neravnom) parkingu i iako jesam probao i da sednem u nju, nije se moglo to odmah primetiti niti sam imao mogućnost za neko ekstenzivnije testiranje, a vizuelno je bila 1/1.
 
Bestbuy do 25.000?

Za ćaleta mi treba, Markus mu ne odgovara kaže tanak mu sedalni deo...
 
Posle sat vremena sedim na sper ploci, sundjera nigde, trnu i dupe i noge. Pisao sam ovde par puta, bas nije stolica za teske ljude, sto je i ocekivati od sundjer stolice za 120e...mash jos nekako i bude udoban kod jeftinijih stolica.
A i nije mi najsrecniji naslon, bodu me sipke bas gde ne treba...a nasloni za ruke su beskorisni, jer su kriminalno niski, te sam ih odmah skinuo.

ruku na srce markus mi je na poslu, tako da nikad nisam sedeo bas dugo neprestano, ali sam vrlo cesto znao i da zadremao nakratko u njemu (opustena radna atmosfera, sta ces) - e sad jebiga ako te bodu sipke na ledjima, mene pa bodu na ovoj mojoj metalnoj na sedistu, tako da definitivno obavezno probajte stolicu pre uzimanja ljudi...

za rukonaslone se slazem, da nemamo podesive stolove po visini najverovatnije bih ih i ja skinuo - ali za sediste koje nije mesh, najmanji je problem da samo stavis ekstra sundjer/penu ili jastuce neko preko (mada opet ja licno nisam morao)

@Xepoj87 a ta tvoja druga SL-F8 stolica, vidim da joj je ceo naslon za ledja od plastike - da li se zavaljujes u njoj (ono, bas muski, u pozi za dremanje, zabacis noge na sto) i kako te izdrzava? mene mnogo plase sto nemaju skroz metalni okvir za ledja (kao markus, i ova moja) pa da ce puknu na pola...

@akki brate jel stvarno imas 195kg ili je typo?
 
Neko rece da ce Markus stici polovinom aprila, ali vidim i dalje je nema. Jel se pojavljivala pa nestala ili nije ni stizala? Jel ima neko informaciju oce se pojavljivati skoro?
 
Greska, 95kg hvala na ispravci :) bilo bi malo mnogo, najvise sto sam isao je 120 kad sam povredio koleno i lezao 3 meseca :d

Nije bio Markus, jurim ja jednu za sestrica pogledam svaki dan...
 
ruku na srce markus mi je na poslu, tako da nikad nisam sedeo bas dugo neprestano, ali sam vrlo cesto znao i da zadremao nakratko u njemu (opustena radna atmosfera, sta ces) - e sad jebiga ako te bodu sipke na ledjima, mene pa bodu na ovoj mojoj metalnoj na sedistu, tako da definitivno obavezno probajte stolicu pre uzimanja ljudi...

za rukonaslone se slazem, da nemamo podesive stolove po visini najverovatnije bih ih i ja skinuo - ali za sediste koje nije mesh, najmanji je problem da samo stavis ekstra sundjer/penu ili jastuce neko preko (mada opet ja licno nisam morao)

@Xepoj87 a ta tvoja druga SL-F8 stolica, vidim da joj je ceo naslon za ledja od plastike - da li se zavaljujes u njoj (ono, bas muski, u pozi za dremanje, zabacis noge na sto) i kako te izdrzava? mene mnogo plase sto nemaju skroz metalni okvir za ledja (kao markus, i ova moja) pa da ce puknu na pola...

@akki brate jel stvarno imas 195kg ili je typo?
Naslon nema problema, ali mi je recimo pukao granicnik za naslon, pa nije imala lock-on.
Ipak je ovo stolica za do 110kg, a ja na njoj sedim jedno 4 ili 5 godina sa 120-140kg, a lezim stalno u njoj kada gledam seriju ili igram neku laganiju igru :)
Sve ostalo je kao novo.
 
hvala, taj granicnik bi trebao da je ispod sedista u sinhro mehanizmu tako da nema nikakve dodirne tacke sa samim naslonom za ledja - verovatno je ta neka najlon/propilenska/jebemligakakva plastika ipak stvarno izdrzljivija od obicne (kineske)...

uzecu onda da probam neku od onih na popustu sto su bile u izlogu/outlet, nosivosti do 150kg - imaju ovaj sertifikat:

 
Uzeo sam sebi ovo

Trpi me, i na prvi pogled je prilicno udobna, rukonasloni su OK... Fazon je sto me posle 2 dana ubio isijas :( bila je bas na popustu, pa nisam odoleo (tipa 90e sa dostavom)...
ona druga plasticna iz expanse mi je mngoo bolja, otkljucam naslon i zavalim se i ne boli me nista (osim sto se skuvam malo :)))

ovde je problem sto ispod 500e nisam nasao ni jednu stolicu za koju bih bio siguran da je puno bolja (a nemam ni te za 500 gde da probam, pogotovo sad zbog covida)... da dam vise od toga - opet ko zna gde zavrsim za dve godine, pa posle preseljenje da placam zbog stolice :(
 
Jel' valaj ova čemu, ili je neki brendirani kinez (pitam generalno za sve te njihove 28x modele jer su tu negde po ceni)? I koja je pobogu razlika između daktilo i radne stolice?


Gledam ono neobavezno neku stolicu do 20k, pošto Markus i onaj Lafajet (ili kako već) kanda skoro neće biti u ponudi...
 
Da li je neko vide ovu sa KP-a?
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-04-28 KupujemProdajem Kancelarijske stolice-fotelje Novo Razni modeli.png
    Screenshot_2021-04-28 KupujemProdajem Kancelarijske stolice-fotelje Novo Razni modeli.png
    41.6 KB · Pregleda: 162
  • Screenshot_2021-04-28 KupujemProdajem Praktično sve .png
    Screenshot_2021-04-28 KupujemProdajem Praktično sve .png
    366.8 KB · Pregleda: 158
Za ove pare je verovatno dečja stolica, samo se ne vidi razmera na slici.
 
trenutno gledam da uzmem stolicu. Mnogo sedim za racunarom sto zbog posla sto zbog gejminga. Zapala mi je za oko herman miller aeron i razer iskur. Ima li neko iskustva sa nekom od ovih stolica?
 
Evo posle 6 meseci upotrebe M291 CH iz Modrulja ostajem pri tvrdnji da za 40k tesko mozete proci bolje. Stavke koje kao kombinaciju nisam nasao nigde drugde:

  • iole dublje sediste u moru sedista dubine >=45cm, nije ni ovde bog zna koliko duboko sediste ali je 48cm i izvlaci se dodatno sto mu dodje zadovoljavajuce
  • podesivi rukonasloni, "4d" su i nisu previse klimavi
  • rukonasloni vezani za naslon, ne za sediste, stolice koje imaju rukonaslone vezane za sediste su meni neprihvatljive jer u tom slucaju kada se zavalite rukonasloni ostanu na sedistu i dobijete jedan veliki gap tj. morate da se uhvatite za naslone, ne mozete da se nalaktite... ko razume, shvatice :)
  • podesiv naslon za glavu, ovde joj tesko ima ravne jer je naslon zglobni i kao takav ultra je podesiv u milimetar... trebace vam dva tri dana da mu nadjete polozaj ali onda je bolji od bilo kog naslona
  • podesiva lumbalana podrska, jer staticna nikada ne moze odgovarati u potpunosti svima a jako je bitan faktor za zdravo sedenje (ako sedenje 10h moze biti "zdravo")
  • pristojna izrada, nije sampion ali recimo zvezda je bas kvalitetna, cela je livena, nisu navareni nogari niti drzaci za tockice sto je cest slucaj... mehanizam deluje dobro, opruga je "glatka", nista i dalje ne skripi, ne "klakce" ko markus kad se zakljuca...

Ko se prepozna u ovim stavkama, prosetajte se da pogledate ovaj model. Imate i model M291 (bez CH), iako na oko deluje kao "ista stolica", nije, ovaj basic model je dosta losije izrade a samo ~3000 manje kosta. Cini mi se da tu hvataju bas na foru da deluje da je ista stolica samo sa drugacije tapaciranim sedistem pa ih prodaju tako blizu cenom.

EDIT: Bas pogledah sad, M291 (non CH) je trenutno na akciji sa 35k na 28k, to mu je i realna cena u odnosu na CH.
 
Poslednja izmena:
Kad sam ja kupovao postojala je samo jedna m291, sad vidim da su napravili gomilu varijacija na temu i bila je okruglo 300e - rekao bih da je to to sto sad prodaju kao CH (Stagod im znacilo :p). Slazem se da je najbolje i sto sam ja nasao za te pare...

ovde na tajlandu nista slicno metalno nisam nasao za ispod 500e, a i te imaju losije rukonaslone
 
Има ли негде да се виде цене StealCase Leap столица? Или где се виде када имају снижења?
Својевремено сам писао delightoffice, али ми поручише да то зависи од избора опреме (али не доставише ни цене ни списак опције). И чувено: Најбоље да дођете и видите.
Та мени треба скоро 3 сата до њих и толико назад, а да притом немам ни оквирну цену.
Тренутно више нагињем ка Herman Miller Mirra 2 него StealCase Leap, и свакако ћу морати да долазим да пробам. Али ми смета што крију цене.

Ако није тајна @Xepoj87 шта си узимао/препоручујеш од опција/додатака (не интересује ме боја столице)?
Evo par reci o Mirra 2 stolici koje sam postovao od ranije, mozda pomogne ko se dvoumi.

"Da doprinesem temi, evo mogao bih preneti par utisaka o stolici HM Mirra 2. Uzeta je zbog olaksavanja problema sa lumbalnim delom kicme u toku osmocasovnog (nekad i duze) radnog vremena. Naravno, pre kupovine sam isprobao dosta ergonomskih modela stolica (ni sam ne znam koliko). U Ni*ei sam na kraju isprobao i sve sto su imali od HM stolica i Mirra 2 je bila jedina koja mi je odgovarala u potpunosti. Proveo sam par sati za vikend tamo cisto da vidim koliko je udobna za duze sedenje (uz simulaciju rada na racunaru). Uzeta je sa gotovo svim dodacima (bez silikonskih tockica za necujno kretanje po parketu).

Pozitivne stvari kod stolice su brojne mogucnosti podesavanja:

-podesavanje visine
-nagib naslona i stepen otpora (uz zakljucavanje u 3 pozicije)
-podesavanje prednjeg sedalnog dela (obaranje zbog pritiska na unutrasnji predeo butina)
-podesivi rukonasloni po visini i poziciji u svim pravcima (napred, nazad, bocno)
-setajuca lumbalna podrska (mozda i najkorisnija opcija, barem meni)
-forward tilt (kome koristi, meni licno ne)

Mrezica na sedalnom delu je jako dobra. Maksimalno je udobna. Jedna od mana je sto se zimi naelektrise (staticki) kada je niska vlaznost vazduha, pa krene peckanje u dodiru sa drugim elementima po stanu. Ledjni deo je mrezica koja ide preko plasticne mreze. Takodje vrlo prijatno, kao i sam oblik ledjnog dela (oblik je leptirovih krila). Na ovaj nacin lepo obuhvata ledja dok recimo kod HM Aeron stolice (B - srednja velicina) koju sam isto probao, taj deo je potpuno drugacijeg oblika i bio je mali. Nisu imali C velicinu (najvecu), pa da vidim kako ona lezi u ledjnom delu. Rukonasloni su od nekog materijala koji je u vidu neke tvrdje gume (vizuelno deluje da je tvrda plastika). Tu je mozda mogla da ide nesto meksa guma, ali nije lose ni ovako. Stolica je vrlo teska i ima jako dobru stabilnost (sto je i ocekivano od ovakvog proizvoda).

Sve u svemu, mene jako dobro sluzi (od oktobra prosle godine) i nemam vecih zamerki na nju. Dokle ce biti tako, videcemo. Daju neku dugu garanciju, tako da ne bi trebalo da bude problema. Takodje, prodavac je bio dobro informisan o svim prozvodima u njihovoj radnji i predusretljiv u smislu testiranja stolice vikendom na par sati. Da napomenem, probao sam i Steelcase Leap stolicu (isto je vrlo dobra), ali je prodavac bio neubedljiv i nedovoljno informisan o proizvodu. Takodje mi i u cenovnom pogledu nije delovala opravdano (u poredjenju opsteg kvaliteta sa HM).

Eto par komentara o Mirra 2 stolici, pa ako nekome znaci, mozda moze da pomogne. Naravno, treba probati sto vise stolica na licu mesta posto je sve to isuvise individualno. Ako nekome treba jos neka informacija o ovoj stolici, tu sam da odgovorim"

PS. Preko 3 godine je koristim, sa svim dodacima je, pre godinu dana sam dodao nove tockice (silikonske za parket). Nema greske za sada, sve kao prvog dana.
 
Ja takođe koristim Mirra 2 već 5+ godina i prezadovoljan sam (188, 98kg). Isprobao sam pre kupovine i druge HM stolice ali mi je Mirra 2 najviše odgovarala.
 
Ja znam za dva slučaja da su je ljudi reklamirali posle par meseci... Inače mi se baš dopala, al može biti da nije za teže ljude :)
 
Sta znam, meni svakako deluje neunistivo. Kada gledam sedalni deo, ovu njihovu mrezu, nikako mi nije jasno na koju foru je tako izdrzljiva. Mada, ja sam 183cm visine uz 80kg.
Ja takođe koristim Mirra 2 već 5+ godina i prezadovoljan sam (188, 98kg). Isprobao sam pre kupovine i druge HM stolice ali mi je Mirra 2 najviše odgovarala.
Upravo to, smarao sam coveka u Nitei 2 dana, isprobao sve sto su imali, jedino Mirra 2 me odusevila. Za sada odlicno sluzi, videcemo za dalje.
 
Mirra 2 je deklarisana na 157kg, a garancija je 12 godina tako da...
 
Znam da HM Aeron postoji u nekoj ojacanoj verziji, pa kome treba, moze i nju da juri. Svakako je odlicna stolica. Znam da sam probao B (srednju), ali bila je mala za ledja. C bi bila prava mera (za nekoga slicnih dimenzija).
 
Nazad
Vrh Dno