Šta je novo?

Dobre radne stolice

Hvala za info.
Videh da se izvlači sedalni deo, ali je pitanje da li je u najizvučenijoj poziciji sedalni deo duži od Markusa.
 
Pozdrav svima, u potrazi sam za novom stolicom i pročitao sam većinu postova u ovoj temi i vidim da mnogi od vas hvale Ikeinu Markus stolicu. Koliko sam uspeo da shvatim velika većina ljudi koja hvali ovaj model je visoka, tako da me zanima da li je ovaj model preporučljiv i niskim osobama obzirom da sam nizak? Da li je neko koristio ovaj model a da nije visok? Izvinjavam se ako je pitanje glupo ali moj problem je što sam daleko od Beograda pa mi se ne isplati da odem i probam stolicu u Ikei a naručio bih je preko interneta ako je stvarno dobra.

Ja sam 169cm i lumbalni deo, nasloni za ruke i dužina sedišta mi savršeno odgovaraju, naslon za glavu bi bi mogao da bude 1-2 cm niži, ali skroz je ok i ovako. Imaš mogućnost 14 dana da je vratiš i dobiješ novac nazad ako ti ne odgovara. Isto sam je naručivala na slepo nakon čitanja velikog dela ove teme jer mi je Bg daleko, srećom odgovara mi.
 
Trenutno imam stolicu sa prve slike. Uzeo sam je za prvu pomoć, u principu mi je bolja od Markusa, a upola jeftinija ovde. Kod nas košta isto. Ima isti problem kao Markus, naslon za ruke je nizak, a onaj za glavu bude "tamo negde". Buraz i kolega imaju istu već duze vreme, pa im je ok uglavnom (slični gabariti)...

Trenutno gledam nekih par malo skupljih (od ove, ne 1-2k EUR ). Ova sa druge slike je relativno jeftino nabavljiva, ali nemam gde da je probam, takodje je return policy diskutabilna (nema šanse da je vratim u originalu ambalažu). Prodavnica tvrdi da izdržava 150kg, al obzirom da je plastika, jako mi je to diskutabilno..
Da li ste videli ovu stolicu negde kod nas pod nekim imenom ili da li je neko imao prilike da proba?
d593e9806dc67d48e5ef8a3c8d83eac1.jpg
152b322bc0433248a25e44c0baeeced6.jpg


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
MB stolice imaju slične modele na sajtu.
 
Trenutno imam stolicu sa prve slike. Uzeo sam je za prvu pomoć, u principu mi je bolja od Markusa, a upola jeftinija ovde. Kod nas košta isto. Ima isti problem kao Markus, naslon za ruke je nizak, a onaj za glavu bude "tamo negde". Buraz i kolega imaju istu već duze vreme, pa im je ok uglavnom (slični gabariti)...

Trenutno gledam nekih par malo skupljih (od ove, ne 1-2k EUR ). Ova sa druge slike je relativno jeftino nabavljiva, ali nemam gde da je probam, takodje je return policy diskutabilna (nema šanse da je vratim u originalu ambalažu). Prodavnica tvrdi da izdržava 150kg, al obzirom da je plastika, jako mi je to diskutabilno..
Da li ste videli ovu stolicu negde kod nas pod nekim imenom ili da li je neko imao prilike da proba?
d593e9806dc67d48e5ef8a3c8d83eac1.jpg
152b322bc0433248a25e44c0baeeced6.jpg


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
Tu drugi imas u Surcinu u Modrulju, ali je krs tezak.
Imas tamo dobru stolicu, sa 3 nivoa cvrstine lumbalne podrske, pricao sam ovde u temi, potrazi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Malo mi je daleko modrulj, jedno 10000km :)

Sad gledam stolicu kao moju sa prve slike, modrulj prodaje za 18k din. Ovde sam je platio 2500thb (oko 8000 dinara), sa sve zamenskim točkovima (default su plastični).

Ergohuman je takodje oko 500e osnovni, što nije tako strasna razlika, al ovde su tek carine katastrofa na sve uvozno.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Ne znam sada tacno, ali ima u temi da sam napisao od pre koji mesec, kao i dodatne vazne detalje o kojima treba da se povede racuna kada se narucuje...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nasao, u pitanju je ova bela...deluje jako prosto, ali najbolka lumbalna i poprilicno udoban sedalni deo, jedina koju bih ja razmislio tamo da kupim:
Bio sam danas u Modrulju sq drugarima da pogledaju stolice.

Ima oar finih, svidele su mi se kineska m295, ceška m289 i ruska m291.
Sve krecu od 23k dinada bez pdv-a, pa idu do 32-38k sa pdv-om i potrebnim opcijama.
Ovo su 3 koje sam video da su ok, meni je najvise odgovarala m289, mada je m291 najkvalitetnija nekako i jedan drugar je resio ovu 289 da uzme, a drugi se lomi izmedju m295, m291 ili da prosto rokne lovu za SC Leap.

Jako je bitno otici tamo i raspitati se sta i kako, jer recimo ova bela na m289 slici ima originalne 3d naslone i mrezicu, a ako narucite crnu, dobicete neku sklj mrezicu totalno drugacije strukture i druge italijanske zamenske naslone, koji su labaviji...
Dakle, uslikati i lada se narucuje, napomenuti da se bas to hoce, jer moze neprijatno iznenaditi.
c8e6d7c17505cf377c2c0569c181ea51.jpg
8623b071d9bef728058b401e846e8855.jpg
915d089e091e10adb0bb026a21150b41.jpg
e153c118528651bd339cf446dc2df56b.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trenutno imam stolicu sa prve slike. Uzeo sam je za prvu pomoć, u principu mi je bolja od Markusa, a upola jeftinija ovde. Kod nas košta isto. Ima isti problem kao Markus, naslon za ruke je nizak, a onaj za glavu bude "tamo negde". Buraz i kolega imaju istu već duze vreme, pa im je ok uglavnom (slični gabariti)...

Trenutno gledam nekih par malo skupljih (od ove, ne 1-2k EUR ). Ova sa druge slike je relativno jeftino nabavljiva, ali nemam gde da je probam, takodje je return policy diskutabilna (nema šanse da je vratim u originalu ambalažu). Prodavnica tvrdi da izdržava 150kg, al obzirom da je plastika, jako mi je to diskutabilno..
Da li ste videli ovu stolicu negde kod nas pod nekim imenom ili da li je neko imao prilike da proba?
d593e9806dc67d48e5ef8a3c8d83eac1.jpg
152b322bc0433248a25e44c0baeeced6.jpg


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

A koja je stolica sa prve slike i gde si je kupio ?
 
Tu prvu koriste u seriji The Expanse, samo belu sa sivim :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
E jeste :D

ja sam na Tajlandu, ovde je ima po raznim radnjama i kosta 8-10k din. Ima je i u Jysku za slicne pare).
Kod nas je ima u Modrulju za 18k :D daleko kina...
A brat i kolega su uzeli u Vitorogu na sajmu, recimo oko 15k - posto imam Markusa u Srbiji - meni je licno bolja, osim sto se malko kuvam :D

Edit: @Xepoj87 ovo iz attacha liči na tvoju stolicu? Ili ne...
699aedf2a3c1b8c5427962924676eb4a.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja imam SL-F8 Emu kod kuce.
A ako mislis na m289 koju sam spomenuo, ne, nije ni blizu.
M289 ima da rucno podesis 3 nivoa lumbalne i meni i drugaru je na najjacem bilo penal.
Ako se ne varam, istu tu imaju u Modricu i ima kao feder za tu lumbalnu podrsku(jel i ta ima ili ona orva koju si postavio sa mrezicom?)...cist gimmick, ne sluzi nicemu, lumbalna podrska 0.
Sto je najcrnje, mislim da je bila medju skupljima tamo.
 
Koliko beše košta ona podloga za ispod stolice? Da ne "rola" direktno po parketu.
 
Video sam to, zato i pitam, nekako mi deluje skuplje! ili je to OK cena?
 
Ja sam je u ikei platio 2000 na nekoj akciji, mislim da je 2500 redovna cena

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ništa, videću sutra da svratim ako budem mogao (pošto nemam auto) i vidim koliko su debele podloge.
 
Evo još jedne preporuke za stolice. U pitanju je firma modrulj
https://www.kancelarijske-stolice.com/kategorija/radne-stolice/?orderby=price

Uzeli smo za firmu i ja sam za sada zadovoljan stolicama
Konkretno smo uzeli
https://www.kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/radna-stolica-m-255-om/

Ovaj model je radna stolica, dakle nije fotelja i nije za zavaljivanje.
Samo da napomenem da su im cene za osnovne modele (OM). Rukonasloni, nasloni za glavu... se dokupljuju pa ispadnejoš oko 4k za te dodatke ili još više ako se uzmu neki bolji rukonasloni. Pa tek onda metalna zvezda...
Mehanizmi su im ok i mislim da se to ne mora menjati, gasni cilindar je isto ok taj standardni (plus, to je visoki cilindar. viši nego standardni) i meni lično i plastična zvezda odgovara. Rukonasloni najjeftiniji su full od plastike. Rade posao, ali je bolje uzeti neki sa gumom ili dokupiti presvlaku sa jastukom.
 
image_2021-02-02_183310.png

Šta mislite o ovoj stolici iz Modrulja,dosadilo mi da čekam na Ikea sajtu kada će sniženje
Cena 6600 dinara,šalju posle uplate
Težak sam manje od 70kg ,barem se nadam
 
Poslednja izmena:
Samo update za onu podlogu iz lidla, kolega bio odma u ponedeljak popodne i nije našao, ja sam ih zvao danas i kažu najbliže što ima je Pančevo tako da ništa od toga.
Verovatno je svaka prodavnica dobila 2-3 komada i to su odma uzeli radnici, nisu ih ni izlagali...
 
Samo update za onu podlogu iz lidla, kolega bio odma u ponedeljak popodne i nije našao, ja sam ih zvao danas i kažu najbliže što ima je Pančevo tako da ništa od toga.
Verovatno je svaka prodavnica dobila 2-3 komada i to su odma uzeli radnici, nisu ih ni izlagali...

Bilo desetak, bio pre neki dan oko 12-13h na Voždovcu, izgledale su solidno. Nisam uzimao - nije mi trebalo.
 
Da li neko ima iskustva sa Steelcase series 1 ?
Davno je postavljeno pitanje, ali eto možda nekome pomogne. Imam tu stolicu u kancelariji (varijanta sa naslonom za glavu). Stolica je u principu dobra, ali ne znam koliko košta kod nas. Ukoliko je cena do nekih 300eur, onda je OK. Preko toga mislim da ne vredi, odnosno da mogu da se nađu bolje od nekog manje poznatog brenda. Ne sviđa mi se što naslon može da se zaključa u samo jedan (skoro vertikalni) položaj. Dobra stvar je što se naslon za ruke može pomerati u praktično svim pravcima. Naslon za glavu je OK urađen, pomera se po vertikali. Deo za sedenje se može izvući za par cm pa da stolica bude dublja. Stolica je prilično udobna, ali ništa to nije nešto posebno.
 
Ja ne znam kako vam je udobna Markus stolica. Meni je sa njom bilo mucenje. Eno je kod mojih jos uvek i ne moze da se poredi sa ovom mojom.
Za iste pare ili nesto vece imate odlicne radne stolice, fotelje u blazeksu iz Kragujevca.
Ja guram Logica CR vec 9-10 godina i i dalje je odlicna. Malo se istanjio sedalni deo, ali nista strasno. Moze se dodati neki jastuk ili zameniti sundjer. Bila je oko 21000 din
 
Da li je neko pratio da li je ove godine, ili nedavno bila neka akcija za Markus stolicu u Ikei?
 
Topla preporuka za m291 u Modrulju, uzeo sam je skoro, jeste mozda malo jaca cena ali je stolica zaista odlicna. Meni je bilo bitno da naslon za glavu moze da se pomeri na napred. Sedim zabacen i uglavnom sam stavljao jastuce jer kad se sediste nagne i naslon ode sa njim, ovde moze da se kompenzuje.

Sve je na stolici adekvatno, tockici odlicni, "4d" rukonasloni, dupli sinhro mehanizam... mogla je da bude malo dublja ali izvlaci se sediste pa moze i to da se dovede na prihvatljivo. Retko koja stolica se pravi za nase gabarite zaista.
 
Nazad
Vrh Dno