Šta je novo?

Dobre radne stolice

Kriva kicma:)
Ima li ko kakvu preporuku za stolicu za dete 12 godina 160cm visina 40kg za radni sto ?
 
Poslednja izmena:
196cm i 112kg Markus nakon pola godine kao nov. Sjedim u njoj 8-9 sati dnevno.
Mrezice naslona su ok, par puta zakacio i nisam pokidao.
Mislim da smo se svi razmazili, kad se sjetim da sam kao klinac znao cijelu noc da presjedim na plasticnim bastanskim stolicama (jer sam polomio radnu a starci ni da cuju za novu) i igram igrice, tad mi nista nije smetalo ni fiksni rukohvat niti sto se stolica/plastika pocela kriviti.
 
196cm i 112kg Markus nakon pola godine kao nov. Sjedim u njoj 8-9 sati dnevno.
Mrezice naslona su ok, par puta zakacio i nisam pokidao.
Mislim da smo se svi razmazili, kad se sjetim da sam kao klinac znao cijelu noc da presjedim na plasticnim bastanskim stolicama (jer sam polomio radnu a starci ni da cuju za novu) i igram igrice, tad mi nista nije smetalo ni fiksni rukohvat niti sto se stolica/plastika pocela kriviti.
Ala si nasao poredjenje.. I ja sam pre 20 godina mogao svasta da radim sto sad ne mogu, sto ne znaci da je to relevantno trenutno.
 
Imam Herman MIller Aeron sa plasticnim tockicima, imam onu ikea podlogu, sve radi super, al se mislim da li cu moci da izbacim podlogu ako ubacim gumene tockice? Podloga je tarket koji je realno premekan ne bih da moram da ga lakiram zbog stolice. Inace stolica se koristi sigurno 5-8h dnevno.
 
Imam Herman MIller Aeron sa plasticnim tockicima, imam onu ikea podlogu, sve radi super, al se mislim da li cu moci da izbacim podlogu ako ubacim gumene tockice? Podloga je tarket koji je realno premekan ne bih da moram da ga lakiram zbog stolice. Inace stolica se koristi sigurno 5-8h dnevno.
Ne izbacuj podlogu. I gumeni tockici ce unistiti tarket. Zalepe se cestice razne na tockice i onda buše pod. Ja sam u proslom stanu unistio hrastov parket sa gumenim tockicima.
 
Ala si nasao poredjenje.. I ja sam pre 20 godina mogao svasta da radim sto sad ne mogu, sto ne znaci da je to relevantno trenutno.
Kapiram te, iskreno mislim da je najbolja opcija fokusirati se na radni sto sa el. podizačima, te da se redovno, par puta tokom radnog vremena podiže sto na odgovarajuću visinu i radi stojeći 20-30min, koliko ko može na početku da izdrži.
Ako već imaš problema sa kičmom, na kakvoj god stolici da sjediš leđa će te i dalje boliti.
 
Za el podizuci sto se slazem, ali da je sa svakom stolicom isto, tu bas ne mogu da se slozim. Opet ako je tebi sve isto, onda kupis najjeftiniju i uzivas. Meni se sa Markusom pogorsalo stanje od kad sam sedeo duze u njoj, tako da je ne bih preporucio nikome ko ima i najmanje problema sa ledjima. Da ne pricam o tome da sudjer na sedistu splasne posle nego vremena, pa boli dupe, sacuvaj me boze.
 
Ja sam koristio podloge iz Jyska i Ikee. Ok su, ali su mi bile ruzne na podu sobe.
Sad koristim, oko 2 godine, jednu stazu (mali tepih) sa gumiranim donjim delom i mnogo je bolja priča. Cuva pod, ne kliza, a i lepo izgleda.
 
Ja sam prvo planirao podlogu, ali uzeh na kraju tepih. Jeste da se teže održava, ali em je lepše, em je kulturnije, a da kazemo i udobnije.
 


Koju bi ste pre uzeli od ove dve ili koju preporučujete?
 
Koznu vise nikada ne bih uzeo, a ova druga mi ne uliva nesto poverenje. Ne bih ni jednu od te dve:D
 
Pozdrav ljudi, sa svojih 195cm 110kg, da li ima smisla uzimati Sitland invictu? Ne nalazim max opterecenje.
neki drugi izbor bi bila ova: https://kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/ergonomska-stolica-m-290w-u/

Sedim po neka 4 sata, nekad malo vise dnevno, pa bi mogla neka preporuka.

Takodje, nalazim na KP Haworth Lively, Sedus Netwin NW-100, polovne, pa ne znam da li biste to uzeli u obzir prilikom kupovine.
 
Pozdrav ljudi, sa svojih 195cm 110kg, da li ima smisla uzimati Sitland invictu? Ne nalazim max opterecenje.
neki drugi izbor bi bila ova: https://kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/ergonomska-stolica-m-290w-u/

Sedim po neka 4 sata, nekad malo vise dnevno, pa bi mogla neka preporuka.

Takodje, nalazim na KP Haworth Lively, Sedus Netwin NW-100, polovne, pa ne znam da li biste to uzeli u obzir prilikom kupovine.
ja sam za firmu uzeo stolicu u firmi sa linka trebala mi je malo specificnija stolica to jest trebalo je da bude visoka zbog saltera jer je pult visok pre dve godine sam samo kod njih pronasao taj lift mehanizam i obruc za noge. dve godine stolica bukvalno izgleda kao da nije koriscena mehanizam u savrsenom stanju lift nije popustio da se od sedenja sam spusta kao na stolicama koje sam do tada koristio , na stolici se sedi od 8 ujutru do 7 uvece ja 100 i nesto kg koleginica oko 75 kg , rekao bih da su poprilicno kvalitetne cak i materijal na stolici izgleda kao da je juce kupljena. svi delovi su italijanski nema brus li delova i dobra stvar kod njih je sto bukvalno mozes sam da sklopiis idnosno izaberes delove za stolicu kakve tockice kakva zvezda koji lift nasloni za ruke i ostalo .... za sada sam veoma zadovoljan. imaju garanciju i uvek mozes da kupis deo ako se nesto dogodi posle isteka garancije.
 
Pozdrav,

Dvoumim se da li da uzmem ovu stolicu ili ne:

Otisao u salon, probao stolicu. Cini se sasvim OK, udobna, lumbalni dio mi je izgledao sasvim ok pritiskom i svime. Sjedio sam svega 15-20 minuta u njoj tako da ne mogu reci sta ce se desiti nakon sjedenja 8 sati svakako ali me interesuje da li iko ima iskustva sa ovom stolicom specificno?

Razmisljao sam da mozda uzmem i Ergohuman v2 elite koja je dostupna trenutno na jakovu ovdje:

Medjutim nemam gdje da probam ovu stolicu. Iako izgleda slicno lumbalnim dijelom ovoj gore ne mogu reci da li bi mi podjednako odgovarala. Probao sam da nadjem mjesta koja drze ovu verziju jer je ovo zapravo verzija iz 2023te godine. Ako ko zna da ima ijedan salon da je drzi neka javi svakako.

Dvoumljenje dolazi jer nisam siguran koliko su mbstolice, specificno navedena gore u linku, na dobrom glasu, oce li se raspast za 3 mjeseca ili ne a platis je 450 eura. Isto tako ergohuman ima dosta vise aluminijumskog materijala nego ova prvobitna premda i plastike danasnje su sasvim ok u ovisnosti koliki je kvalitet plastike u pitanju sto ne mogu znati bash za ovu gore.

Ako sta dodatno znaci tezina je 88kg a visina 182cm. Sjedim trenutno na nekom uzasu od prije 8 godina uzetom u Emezzeti za 12k na snizenju.

Markus iz Ikee mi ne odgovara uopste to sam probao vec ranije (cisto za referencu odmah).

Otvoren sam i za druge prijedloge ako neko nesto zna ali ono sto mi je najbitnije kod stolice je da je full mesh ako je ikako moguce jer se prilicno znojim.
 
ljudi, Ikeina Markus posle 4godine korišćenja me je uništila. Ali ja imam skoliozu i provodim za računarom 10-12h dnevno.
Kada ustajem iz Markusa svaki put me jako preseče u donjem delu leđa. I to baš baš.
Imam neku drvenu kuhinjsku stolicu sa ravnim naslonom i mnogo više mi odgovara. Pravilnije sedim u njoj. Probao sam i neku klasičnu školsku i ona mi isto odgovara.
Jel ima neko preporuku za kvalitetnu stolicu sa ravnim-fiksnim naslonom?
 
Uzeo sam danas Steelcase Reply polovnu preko KP. Znam vrlo dobro te stolice jer sam sedeo na njima preko 10 godina po 8+ sati svakog dana, bez da osetim bilo kakvu nelagodu. Pogodilo se da su to stolice iz moje firme koja ih je zamenila Herman Millerom selidbom u drugu zgradu (NCR). Stolica ima pun magacin i moze da se probere. Za 90e nema bolje kupovine.
 

Prilozi

  • Steelcase.jpg
    Steelcase.jpg
    139.8 KB · Pregleda: 113
Koliko je mekan sedalni deo?
Poprilično tvrd, barem na onoj koju sam ja probavao kada sam gledao i tražio da kupim. Posle 15-20min već mi je postajala neudobna, izazivala bol u zadnjici i što je najgore mozak je ro registrovao i nisam mogao da budem opušten. Moguće da je razlog i 105kg, starija (ishabanija) stolica itd, ali obavezno moraš probati bar pola sata-sat pre nego bilo šta kupiš (prijateljski savet)
Kao prvog dana, to je neka srednja tvrdoca, ali moze da se sedi ceo dan bez problema.
Kako ko druže, kako ko.
 
Poprilično tvrd, barem na onoj koju sam ja probavao kada sam gledao i tražio da kupim. Posle 15-20min već mi je postajala neudobna, izazivala bol u zadnjici i što je najgore mozak je ro registrovao i nisam mogao da budem opušten. Moguće da je razlog i 105kg, starija (ishabanija) stolica itd, ali obavezno moraš probati bar pola sata-sat pre nego bilo šta kupiš (prijateljski savet)

Kako ko druže, kako ko.
Ja pricam iz mog i iskustva mojih kolega. Raspon kilaza ljudi koji su je koristila svakog dana po minimum 8 sati je od 50 do 150 KG. Utisak vecine sa kojima sam razgovarao o stolici je da je neverovatno kako se sedi po ceo dan i da nema bola u ledjima i zadnjici. Slazem se da svako treba da proba stolicu pre kupovine, mi smo nase valjano isprobali :) Sada sedimo na Herman Milleru i to je vec posebna klasa, ali i ogromna razlika u ceni. Za 90e koliko sam je platio, trajace mi bar 5 do 10 godina ako ne i duze.
 
Može biti i 1e ako ne odgovara, džaba sve. Ja sam pobornik da na stolicu i krevet ne treba žaliti para, posebno ko radi kancelarijski posao, pa 2/3 života ti otprilike prođe u istima. Drago mi je da si sebi našao šta ti odgovara i da te dugo služi kako si i zamislio. Prijatan dan i vikend želim.
 
Pozdrav,

Dvoumim se da li da uzmem ovu stolicu ili ne:

Otisao u salon, probao stolicu. Cini se sasvim OK, udobna, lumbalni dio mi je izgledao sasvim ok pritiskom i svime. Sjedio sam svega 15-20 minuta u njoj tako da ne mogu reci sta ce se desiti nakon sjedenja 8 sati svakako ali me interesuje da li iko ima iskustva sa ovom stolicom specificno?

Razmisljao sam da mozda uzmem i Ergohuman v2 elite koja je dostupna trenutno na jakovu ovdje:

Medjutim nemam gdje da probam ovu stolicu. Iako izgleda slicno lumbalnim dijelom ovoj gore ne mogu reci da li bi mi podjednako odgovarala. Probao sam da nadjem mjesta koja drze ovu verziju jer je ovo zapravo verzija iz 2023te godine. Ako ko zna da ima ijedan salon da je drzi neka javi svakako.

Dvoumljenje dolazi jer nisam siguran koliko su mbstolice, specificno navedena gore u linku, na dobrom glasu, oce li se raspast za 3 mjeseca ili ne a platis je 450 eura. Isto tako ergohuman ima dosta vise aluminijumskog materijala nego ova prvobitna premda i plastike danasnje su sasvim ok u ovisnosti koliki je kvalitet plastike u pitanju sto ne mogu znati bash za ovu gore.

Ako sta dodatno znaci tezina je 88kg a visina 182cm. Sjedim trenutno na nekom uzasu od prije 8 godina uzetom u Emezzeti za 12k na snizenju.

Markus iz Ikee mi ne odgovara uopste to sam probao vec ranije (cisto za referencu odmah).

Otvoren sam i za druge prijedloge ako neko nesto zna ali ono sto mi je najbitnije kod stolice je da je full mesh ako je ikako moguce jer se prilicno znojim.

Preporuka za Ergohuman 2, na nivou je HM Aeron što se kvaliteta izrade tiče, a meni lično je udobnija.
 
Uzeo sam danas Steelcase Reply polovnu preko KP. Znam vrlo dobro te stolice jer sam sedeo na njima preko 10 godina po 8+ sati svakog dana, bez da osetim bilo kakvu nelagodu. Pogodilo se da su to stolice iz moje firme koja ih je zamenila Herman Millerom selidbom u drugu zgradu (NCR). Stolica ima pun magacin i moze da se probere. Za 90e nema bolje kupovine.
Gde si uzeo ovo, gde je taj magacin ?
 
Nakon nekoliko dana korišćenja, zaista mogu da pohvalim Leap stolicu. Vrlo je udobna, lako se namešta, naslon za ruke je vrh. Prva dva dana mi je trebalo malo za navikavanje, ali posle toga je odlično. Teško je reći da li u poređenju sa nekom drugom jeftinijom stolicom vredi toliku razliku, ali svakako po mojem mišljenju jako udobna stolica i pun pogodak. Pre nje sam imao Spinelly koja je pristojna stolica, ali ovo je ipak drugi nivo; kako u delu za sedenje, tako i za naslon za leđa i ruke.
Uzeo sam model sa naslonom za glavu. To mi je bila najveća dilema i dva puta sam bio u radnji da probam. Meni odgovara, ne smeta mi pri sedenju a dobro dođe kad hoću da se potpuno naslonim. Može da bude i zbog moje manje visine (172-173cm).
Gledao sam još nekoliko dobrih modela, a ovu sam, pored udobnosti, izabrao i zbog relativno jednostavnog dizajna. Nije bilo u salonu da se proba Amia, što mi je žao.
 
@desp daj neku sliku. Jel naslon za ruke onaj 4d ili? Ovaj za glavu ti verovatno odgovara zbog visine, meni sa 190 se spusta sam od sebe kad god se zavalim
 
Nazad
Vrh Dno