Šta je novo?

dobar program za popravku bad sectora

djpaan

Čuven
Učlanjen(a)
16.04.2004
Poruke
885
Poena
645
Naime, pao mi je externi hdd na pod (zapravo, docekao sam ga na volej, pa je pao na pod:), malo sada drugacije se cuje, nalazi ga sistem, ali ne mogu da pristupim svim fajlovima. Sa vremena na vreme me pusti da prebacim po nekoliko direktorijuma, ali neke ne mogu nikkako da otvorim sa greskom i-o error koja se pojavlju.

Mozete li da mi preporucite neko resenje, idu, sugestiju?

Hvala, A
 
takodje . skini hiren's boot cd, butuj sa njega i pokreni hdd regenerator iz odeljka hdd tools .
 
Ja ne bih isao snjim, tj. prvo sa hd tune pro da skeniram gde su problematicni sektori pa tek onda sa regeneratorom iz hirena. Inace bi to poduze trajalo :D
 
hard disk je pobrljavio, neće da digne sistem (crn ekran sa kursorom koji može da se pomeri) pa sam pokušala reinstall. nikako nije mogla da se dovrši instalacija windows-a 7, kada sam pokušala xp pojavio se blue screen, ubuntu 10.04.2 desktop amd64 i 11.4 desktop i386 neće. e sad, imam hiren's boot 14, pod dos programs pa hard disk tools imam:
1. hdat2 4.53
2, vivard 1.0 (surface)
3. hard disk sentinel 1.00.5 (health/temperature info)
4. smartudm - hdd s.m.a.r.t. viewer
5. mhdd 4.6
6. victoria (3.3.3-eng and 3.5.2-rus)
7. hdd erase 4.0

hard disk sentinel mi kaže da ima 2047 bad sektora. sad, ne znam koliko je to tačno, nemam iskustva sa takvim programima i tačnošću prikazanih podataka. mene zanima, da li uopšte da pokušavam tolike bad sektore da popravim i koji program biste mi preporučili (i u tom slučaju, potrebno mi je da mogu da ga narežem na cd ili stavim na flash i tako pokrenem jer, kao što sam rekla, ne mogu da dignem sistem)? i da li bi npr. neki od gore navedenih alata pomogao?

edit.
zaboravila sam da napomenem, u pitanju je laptop toshiba satellite l655-s5050.
 
Poslednja izmena:
Bojim se da tome spasa nema, gledaj da spasis sa hard-a ono sto ti treba od podataka na neki eksterni HDD ili fles i da ako ti je u garanciji da odneses u servis da ti zamene za novi HDD.
 
ok, hvala na odgovoru.
podatke sam pre totalnog chrash-a uspela da sačuvam preko hiren's boot-a, tako da je to ok. samo sam htela da vidim može li se nekako spasiti hard.
lap je kupljen u Americi, tako da ne mogu baš da skoknem do radnje. jeftinije mi dođe novi hard :)
 
Definitivno jeftinije;) Imas za nekih 60e hard diskove za notebook racunare u zavisnosti od kapaciteta

EDIT: Eh da dodam jos nesto. Taj HDD sto je nagrabusio mozes da prodas za koju stotku ako nekom treba elektronika sa njega...
 
Poslednja izmena:
nijedan program nemoze da ti ``popravi`` loshe sektore ...
moze samo da ih zamaskira ... ono pred prodaju ...
 
dada znam, loše sam se izrazila. mislila sam na maskiranje ne popravku, tj. čisto da ga osposobim da funkcioniše još neko kratko vreme, ail ako ne može šta da se radi :)
 
probaj da ga ubacish u komp i onda obichan scandisk ako ga vidi windows :)
ako ne ... neki od gore navedenih programa
 
kako da ga povežem sa desktop računarom? treba mi neki kabl, adapter...? sata hard je u lapu.
 
auh... nisam skapirao da je leptop ...
e pa onda si malo u problemu ...
treba ti neki komp klasichan .. ili josh bolje
nadjesh nekog od drugara ko ima isti pa ti on
to sredi ...
ja sam na vracharu, pa mi nisi bash u komshiluku
pa da se ponudim, ono donesesh, ostavish, ja sredim,
javim, odnesesh i veseli svi ...
sigurno na novi beograd ima neki drug clan sa foruma
koji je voljan da pripomogne :) ...

da dodam ..uvek preporuchujem da zamenish disk, sto pre ... :)
 
ne vezano za tvoj sluchaj ... vidim pitash da narezesh na cd ...
ako imash USB port mozesh napraviti bootni USB :) ... i da hiren ce radi
sa njega :) ... i da .. i XP/W7 mogu se naprave bootni USB :) ...
 
ima jedan fazon ako je hdd na tik do crkavanja .
stavi ga u kesu, veži kesu i stavi u zamrzivač na sat dva .
posle toga ćeš imati taman toliko vremena da prepišeš podatke sa diska na disk , dok hdd ne ode u večna lovišta .
 
Hteo si da kazes "Mozda ce proraditi i mozda ces imati vremena da prekopiras sve a mozda ce i crci disk totalno"
 
ok, hvala na odgovoru.
podatke sam pre totalnog chrash-a uspela da sačuvam preko hiren's boot-a, tako da je to ok. samo sam htela da vidim može li se nekako spasiti hard.
lap je kupljen u Americi, tako da ne mogu baš da skoknem do radnje. jeftinije mi dođe novi hard :)

O cemu vi to kad, devojka rece da je to vec obavila?:shock: Koliko sam ja razumeo samo je htela da joj radi HDD jos neko vreme, sto je cini mi se neizvodljivo.
 
Ako taj desktop nije neki praistorijski model, najjednostavnije je ubaciti HDD u komp, prikaciti ga na postojeci SATA kabl (ili eventualno, ako nema, nabaviti isti) i to je to...
Inace, HDD-ovi za laptop su od 30-35€ (250/320GB) pa navise
 
Poslednja izmena:
hvala svima još jednom :)
mislim se između ovog i ovog harda pošto više parica ne mogu da izdvojim, uskoro će pasti zamena :)
 
scorpio black. em je na 7200 obrtaja vs 5000, em je black serija . nema tu dileme .
 
Biraš veći a sporiji ili manji a brži;)
 
Nazad
Vrh Dno